Skocz do zawartości

Badanie prostaty


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie byłem nigdy na badaniu prostaty a myślę że po 30 warto się wybrać dla pewności.  Nie wiem z jakim nastawieniem tam iść i czego się spodziewać. 

 

Jak wygląda badanie? Dużo jest bólu lub stresu? Jak znosiliście pierwsze takie badanie?

Jak często chodzicie badać prostatę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie byłem nigdy, ale z tego co wiem można zrobić np. usg prostaty, które jest raczej bezbolesne bo nikt niczego Ci nie wkłada. Jeśli nie masz problemów zdrowotnych to chyba nie jest to głupi pomysł - po co ktoś od razu ma Ci gmerać.

Co do częstotliwości, to zobacz jakie są zalecenia lekarzy i tyle. Mnie gdzieś się co obiło o uszy, że jeśli nie ma wskazań i obciążeń genetycznych to chyba co 3-5 lat do 50 roku życia, a później jakoś częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co czytałem począwszy od 40. roku życia, mężczyźni powinni raz w roku poddać się badaniu prostaty. Myślę że warto wcześniej też się badać, osobiście raz na rok robię sobie całkowity przegląd organizmu z wszelkimi możliwymi badaniami. Co do samego badania per rectum to nie jest to przyjemne ale perspektywa przyszłych chorób, jakie w zalążku możesz wykryć, szybko rozwiewa wątpliwości. Samo badanie przestaje być straszne gdy się spojrzy na kolonoskopie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Adrianoob said:

Jak wygląda badanie? Dużo jest bólu lub stresu? Jak znosiliście pierwsze takie badanie?

Jak często chodzicie badać prostatę?

Bezbolesne i trwa 10s. Ludzka rzecz, nie ma się czego wstydzić. Świadomość że wszystko jest OK, warta sprawdzenia.

Po 40 zalecane co roku. Przed też warto zwłaszcza jeśli w rodzinie były przypadki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adrianoob napisał:

z jakim nastawieniem tam iść i czego się spodziewać

 

1. Nie filozofujesz. Idziesz i Cię Pan doktor / Pani doktor zbada.

Spodziewasz się badania wynikiem którego lekarz palpatycznie sprawdza stan Twojego narządu.

 

2 godziny temu, Adrianoob napisał:

Jak wygląda badanie?

 

2. A co myślałeś? Paluszek w otwór wsadza po uprzednim nawilżeniu i przeżegnaniu się :)

 

2 godziny temu, Adrianoob napisał:

Dużo jest bólu lub stresu?

 

3. Jaki ból? Dupy? Dupa nie boli, życie boli :)

Stresik? Z czym? Po co wymyślasz niepotrzebne emocje :) 

 

4. Poleca się regularnie :) 

6 minut temu, Orybazy napisał:

trwa 10s.

U Ciebie tak krótko...? :) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Trzeba mieć takie spodnie jak chipendelsi ... ;).

No dobra, ja mam drelich.

Panowie, tak zupełnie z życia wzięte. Ojciec mojej znajomej nigdy się nie badał, bo i po co mu ktoś tam będzie gmeeeeerał.

Aż pewnego razu zaniemógł. Po trzech miesiącach był już na tamtym świecie.

 

Bo co, kto mu będzie gmerał. 

Niebadany narząd - - > możliwy rak prostaty - -> game over

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Templariusz napisał:

Według tego co czytałem począwszy od 40. roku życia, mężczyźni powinni raz w roku poddać się badaniu prostaty. Myślę że warto wcześniej też się badać, osobiście raz na rok robię sobie całkowity przegląd organizmu z wszelkimi możliwymi badaniami. Co do samego badania per rectum to nie jest to przyjemne ale perspektywa przyszłych chorób, jakie w zalążku możesz wykryć, szybko rozwiewa wątpliwości. Samo badanie przestaje być straszne gdy się spojrzy na kolonoskopie.  

No tak tylko przy kolonoskopii dostaje się głupiego Jasia czy inne coś lub nawet usypiają więc spoko.  Tutaj chyba gorzej ze stresem itp.

27 minut temu, Orybazy napisał:

Bezbolesne i trwa 10s. Ludzka rzecz, nie ma się czego wstydzić. Świadomość że wszystko jest OK, warta sprawdzenia.

Po 40 zalecane co roku. Przed też warto zwłaszcza jeśli w rodzinie były przypadki. 

Dziękuję za informację  :) u mnie dziadek umarł na raka tego...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adrianoob napisał:

gorzej ze stresem itp

Panowie, jaki stres? Nic przecież nie boli, palusznica jest namaszczona gzitą.. wchodzi jak lisek w jamę :)

Po czym, powierci się niecierpliwie, troszkę tu, troszkę tam...

 

Taki żarcik. Doktor dotknie madżik buton i po sprawie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GriTo napisał:

No dobra, ja mam drelich.

Panowie, tak zupełnie z życia wzięte. Ojciec mojej znajomej nigdy się nie badał, bo i po co mu ktoś tam będzie gmeeeeerał.

Aż pewnego razu zaniemógł. Po trzech miesiącach był już na tamtym świecie.

 

Bo co, kto mu będzie gmerał. 

Niebadany narząd - - > możliwy rak prostaty - -> game over

W jakim wieku byłeś pierwszy raz na badaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GriTo napisał:

 

A nigdy Cię koleżanka/partnerka/sąsiadka nie popieściła po guziczku od środka w trakcie laski?

 

Przeta strzał jest wtedy wyjątkowy, sięga głowy! :) 

(Jeśli wytrzymasz więcej niż 20 sekund)

O kurde :) mnie to nigdy, może ona o tym nie wie.... trzeba bedzie jej nadmienić ewidentnie i wytrzymać 30 sekund :)

Edytowane przez Adrianoob
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adrianoob napisał:

W jakim wieku byłeś pierwszy raz na badaniu?

 

No dobra, gdzieś koło trzydziestki :) 

 

Wtedy, gdy dostałem kartę z prywatnej ubezpieczalni, mogłeś robić sobie absolutnie wszystkie badania, które były dostępne.

Nikt niczego nie kwestionował. Nawet umówiłem sobie wizytę u ginekologa, miałem potrzebę odbycia pogawędki :) bezproblemowo Panie. 

Więc poszedłem do Pani Doktor na pogmeranie pod pretekstem badań. Tak z dupy :) 

8 minut temu, Adrianoob napisał:

trzeba bedzie jej nadmienić ewidentnie

 

https://www.womenshealth.pl/zwiazki-seks/Mega-orgazm-faceta-czyli-jak-masowac-mu-prostate,12180,1

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adrianoob napisał:

No tak tylko przy kolonoskopii dostaje się głupiego Jasia czy inne coś lub nawet usypiają więc spoko.  Tutaj chyba gorzej ze stresem itp.

No nie wiem, perspektywa bycie otumanionym/uśpionym z gołym wypiętym dupskiem nie napawa mnie uczuciem uspokojenia i psychicznego komfortu :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle to wygląda tak że idziesz gacie ściągasz, lekarz sprawdza potem USG robi spogląda i oczywiście wsadza palec. Ogólnie z tego co mi lekarz powiedział że warto po 30 roku życia raz na rok pójść i sprawdzić. Wiadomo trzeba przełamać strach ale wart dla własnego zdrowia po prostu to sprawdzić. Mi to nie sprawia problemu bo zależy mi tym aby sprzęt był sprawny stąd też przełamałem barierę która i mnie blokowała

Edytowane przez marios27
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marios27 napisał:

Wiadomo trzeba przełamać strach

 

2. Zacznij nieśmiało

Gdy juz będzie rozluźniony, powoli zmierzaj do celu. „Jeśli nigdy jeszcze tego nie próbowaliście, zbliżaj się do anusa powoli i bardzo delikatnie. Dotykaj jego pośladków, wewnętrznej strony ud i dopiero stopniowo kieruj dłonie coraz bliżej i bliżej wejścia odbytu”.

 

https://www.womenshealth.pl/zwiazki-seks/Mega-orgazm-faceta-czyli-jak-masowac-mu-prostate,12180,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GriTo napisał:

 

2. Zacznij nieśmiało

Gdy juz będzie rozluźniony, powoli zmierzaj do celu. „Jeśli nigdy jeszcze tego nie próbowaliście, zbliżaj się do anusa powoli i bardzo delikatnie. Dotykaj jego pośladków, wewnętrznej strony ud i dopiero stopniowo kieruj dłonie coraz bliżej i bliżej wejścia odbytu”.

 

https://www.womenshealth.pl/zwiazki-seks/Mega-orgazm-faceta-czyli-jak-masowac-mu-prostate,12180,1

O proszę nieźle xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Libertyn napisał:

Pomaca. I co z tego. Palec w dupie, co z tego. Jajka pomaca, co z tego? 

 

Ostatnio widziałem fote gościa co ze wstydu wychodował sobie 5 kilowego guza na jądrze. 

 

Masz na myśli, że nie chodził bo się wstydził i toto mu wyrosło?

Przykra sprawa, rzecz oczywista.

 

Nie mówię, że doktor będzie wszystko wiedział ale nie potrafię pojąć zachowania faceta, bo ma blokady, bo się wstydzi, bo coś tam.

Rozumiem, każdy z nas jest inny. Ale po to istnieją otwory naturalne aby zerkać do środka... :) 

 

 

Ja wolę chodzić do takiego dziadka około siedemdziesiątki.

Co prawda okulary grube ale skoro wsadził już tysiące razy palucha,

to przynajmniej/może/z prawdopodobieństwem jakimś wyczuje

od pierwszego wsadzenia/dotknięcia czy coś jest nie tak.

 

Czego nie życzę Nam Chłopaki :) 

Edytowane przez GriTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.