Skocz do zawartości

Ubrania Wojskowe


adi1231-91

Rekomendowane odpowiedzi

Cywile nie mogą nosić aktualnie obowiązujących, kompletnych zestawów mundurów wojskowych.

Nie ważne czy posiadają one oznaczenia stopni, korpusów itp. czy też nie.

Mundury wojskowe mogą nosić członkowie organizacji proobronnych czy też szkół o profilach wojskowych.

Mundury takie muszą mieć oznaczenie organizacji lub szkoły.

 

Wg powyższego samą bluzę, możesz nosić. Za nieuprawniony kompletny mundur grozi grzywna a nawet areszt.

Edytowane przez Damian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Zastanawiałem się czy premier łamał prawo pocinając z siatami w wojskowym polarku. 

Co innego cywil, co innego żołnierz. Żołnierz za niekompletne umundurowanie może dostać działę :)

Czy premier, przełożony żołnierzy, to żołnierz?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem graczem ASG od ponad 10 lat, z czego dobre 5-6 lat śmigałem w polskim mundurze (kompletnym, aktualnym) i mam tylko wyprute flagi - kiedyś nasz dowódca powiedział nam, że jak wyprujemy flagi to nie ma przypału i faktycznie nigdy nie było żadnego problemu, a nie raz dochodziło do kontaktu z różnej maści służbami. 

Również wielokrotnie współpracując z radą miasta braliśmy udział w pokazach, konkursach, pochodach itd. Tak samo na przestrzeni lat uczestniczyłem w wielu zlotach czy oficjalnych imprezach militarnych i spotykałem tam również masę cywili w polskim mundurze i nigdy nikt nie miał żadnego problemu.

Nie raz też jechaliśmy komunikacją miejską na strzelankę (gram w ASG od 14-15 roku życia), giwery w pokrowce albo owinięte workami na śmieci i w pełnym umundurowaniu w 5 wchodzimy do busa, zero problemów, uwag czy skarg. Co najwyzej pytania o szpej i giwery. 

Dodam, że dopiero później nasza grupa uzyskała status organizacji paramilitarnej, a 99% grup ASG nie ma go w ogóle, wszyscy mają wywalone i nie spotkałem się na forum ani nigdzie z przypadkiem, żeby ktoś w środowisku miał problem z powodu munduru.

Edytowane przez Xin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adi1231-91 napisał:

Witajcie, mam nadzieję, że temat umieszczam w odpowiednim miejscu. Mam taką bluzę wojskową wzór pustynny.

To powinni jeszcze zabronić noszenia kurtek pilotek, bo krój jest identyczny bardzo często, jak krój kurtek pilotów wojskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Rady Ministrów i Minister Obrony Narodowej są przełożonymi wszystkich żołnierzy.

 

Misiu kolorowy - Regulamin Ogólny Sił Zbrojnych RP. Ten Prezes Rady Ministrów to właśnie Premier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.