Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie.

Na Youtube o rzucaniu nozem puszczaja filmy dzieciaki co powinny rzucac tornistrem.

W ogole nie wiem czy zauwazyliscie ze od kawalka czasu dlugosc ostrza to ok 10 cm?

Nozem 15 cm mozna siegnac serca i to ma sens jesli chodzi o walke.

Reszta to jak zadrapanie po zebrach.

Na szczescie chodzilem do szkoly gdzie uczono porzadnej wiedzy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rzucania, radzę poczytać forum Knives.pl. Jest tam cały dział o technice, wyważeniu, materiałach na rzutki, co kto chce. 

 

Co do walki, wg mnie, w walce na noże mają sens tylko dobre buty i umiejętności typu parkour/free run.

 

Ja nożami nie rzucam, nie walczę. Nie posiadam nawet dagger'a, kerambita czy innego rambo mordulca.

 

Ja noże szanuję, zbieram, robię i cieszę się jak dziecko, gdy nimi pracuję. 

 

Co do szkoły do której chodziłem, oprócz czytania i pisania żadnej porządnej wiedzy tam nie uświadczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rzucanie to ogolnie nie najlepszy pomysl mimo iz warto byloby to umiec.

Cos nie wyjdzie i noz jest blizej twojego przeciwnika niz ciebie.

Dobrowolnie sie rozbrajasz.

 

Jednak 2 dni temu kupilem sobie noz za 200 PLN bo porazil mnie pięknem prostoty.

https://www.militaria.pl/cold_steel/noz_cold_steel_srk_black_sk5_49lckz_p88727.xml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, ostatnio na próbę kupiłem nóż z alibaby.

Rewelacji się nie spodziewałem, ale zostałem mile zaskoczony.

Tanto ze stali damasceńskiej. Taka mała kosa, wykonana bardzo elegancko. Nóż jak widać jest rozkręcalny, ostrze grube i solidne.

Tnie wszystko jak masło, zdecydowanie lepiej niż mój RAT1. Zobaczymy jeszcze jak długo wytrzyma ;)

Cena.... 60zł :D

 

nQ8jxBf.jpg

 

Hs4tBRm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.