Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, wroński napisał:

 

Nie Brzytwa, to jest KOZAK!

maxresdefault.jpg

:rolleyes:

 

 

A to jest oryginał  :D

 

P1070661.JPG

 

Ganzo można się pobawić ale płynności działania axisa i stali nawet nie ma co porównywać

 

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

 

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

Dobra, nie śmiejcie się. Czymś takim testowo nawet raz się ogoliłem :)

A ostrzenie... full-zen-relax

 

 

 

Nie ma się z czego śmiać , samemu mi się zdarzyło raz czy dwa :-)

 

Właśnie tak - ful zen relax , prawie jak medytacja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@APSS, jesteś kolejną ofiarą panicznego marketingu ze strony amerykańskich krwiopijców.        

Jeśli nie miałeś G710 życia nie znasz.     

Ganzo nie tylko można się pobawić, można nim WSZYSTKO :o            

 

Poza tym wkleiłeś zdjęcie Contego a nie Rifta:P

 

To jest Rift   ;)           

       BM950a.jpg   

 

@Brzytwaaa, weź go bo ja nie mogę :D

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wroński napisał:

@APSS, jesteś kolejną ofiarą panicznego marketingu ze strony amerykańskich krwiopijców.        

Jeśli nie miałeś G710 życia nie znasz.     

Ganzo nie tylko można się pobawić, można nim WSZYSTKO :o            

         

         

 

 

 

 

A nie nie :D to żaden marketing , to rzeczywistość niestety.... :P

 

G710 nie miałem ( mam za to BM 710 z D2 :P) , ostrzyłem tylko i używałem chwilę nóż kumpla - plastelina krótko mówiąc

 

a wierz mi ze nie jestem wymagający co do stali , bardzo dobrze umiem ostrzyć i nie ma dla mnie żadnego problemu w używaniu noży z 420 czy AUS4 albo 6 

 

ludzie używają w kuchni najgorszego badziewia i nie mają pojęcia jak wygląda dobry i ostry nóż

 

i co ? i żyją :-)

 

więc jasne że podrobiony nóż z Chin wystarczy "do wszystkiego" , ale porównywać go do oryginału z dobrze zahartowanej stali to gruuuube nieporozumienie :P 

 

tak , pomyliłem 810 Contego z 950 Riftem, bardzo przepraszam, dziękuję za czujność ;)

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem to dziadostwo. Za okładziny BM należy się pała.

Żaden nóż jeszcze nie był taki śliski.

 

A porównywanie nie jest żadnym nieporozumieniem, to kwestia podejścia oraz doceniania dobrych, tanich i łatwo zastępowalnych noży.

Zresztą koniec dyskusji. Mam tego dość na "nożowym".

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne odczucia co do okładzin , niektórzy lubią nawet stalowe i te są dopiero śliskie :)

 

Piszesz o BM 710 "dziadostwo" ? :)  To jeden z ich fajniejszych modeli w całej historii firmy , jest kilkanaście ( jeśli nie więcej) modyfikacji i odmian.

 

Teraz Benchmade trochę się pogubił w ofercie ale jeszcze jakieś 5 lat temu to była jedna z najlepszych producentów noży na świecie.

 

No ale każdy lubi i używa to co mu pasuje.

 

Tak naprawdę to na codzień Victorinox wystarczy aż nadto :)

 

 

<A porównywanie nie jest żadnym nieporozumieniem, to kwestia podejścia oraz doceniania dobrych, tanich i łatwo zastępowalnych noży>

 

Oczywiście że jest jeśli stawia się na równi oryginał i podróbę.

 

 

Edytowane przez APSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten w miarę fajny :

 

http://allegro.pl/noz-do-rzucania-rzutka-pokrowiec-piran-agila-ninja-i5628464233.html

 

A tu na "nożowym" forum jest cały długi wątek o rzucaniu nożem.

https://forum.knives.pl/index.php/topic,159087.0.html

 

 

Nie przeglądałem go nigdy bo dość dobrze rzucam ale pewnie coś znajdziesz :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

reGEc4F.jpg

 

 

Zdjęcie większości mojego żelastwa wywalonego ze skrzynki :) ( dodali mnie do "grupy" zbieraczy noży na fejsie to cyknąłem , a co :) )

 

Już raz pisałem ale zrobię to raz jeszcze : to narzędzia , w żadnym razie nie broń ;)

 

Tomahawki fajnie się spisują jako lekkie siekierki pod namiot , maczeta jest fajną zabawką do wycinania krzaczorów

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro używane były po kilkanaście złotych. Lekko naostrzone i odświeżone są jak nowe :)

 

Czemu aż tyle ?.....Tu nie ma racjonalnej odpowiedzi :-) Na pewno nie ze względów praktycznych. Zbieram po prostu :D

 

To jest jeszcze "pikuś". Znam ludzi którzy mają duuuużo większe kolekcje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.05.2016 o 07:27, wroński napisał:

 

Nie Brzytwa, to jest KOZAK!

maxresdefault.jpg

:rolleyes:

Zakupiłem tego ganzo. Jestem laikiem jeśli chodzi o noże, lecz jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wydaje się być solidny chociaż fabrycznie nie jest jakiś bardzo ostry.  Nóż robi wrażenie jeśli chodzi o wygląd i juz dwie osoby jak go zobaczyły u mnie kupiły go sobie. Dzięki Wroński za polecenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukulus napisał:

Zakupiłem tego ganzo. Jestem laikiem jeśli chodzi o noże, lecz jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wydaje się być solidny chociaż fabrycznie nie jest jakiś bardzo ostry.  Nóż robi wrażenie jeśli chodzi o wygląd i juz dwie osoby jak go zobaczyły u mnie kupiły go sobie. Dzięki Wroński za polecenie. 

 

No, sympatyczny jest. Jak ci się już wyrobią omegi to masz nożyk wcale, wcale :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.