Skocz do zawartości

Youtube to wojna informacyjna/ ogłupianie Polaków ?


tylkochwila133

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy panowie z filmów poniżej są przez kogoś sponsorowani ? Czy tylko mi się wydaje że te ich pomysły i biznesy są aż tak banalne że niepotrzebne ? Przystojni goście, ładny uśmiech, i gadka o niczym konkretnym, czego przeciętny Polak nie wie. Dlaczego te kanały cieszą się popularnoscią ? Oni niczego nie ucza konkretnego, nie sprzedają żadnych umiejętności, oszczędzanie i flipy, tymczasem ludzie w poważnych gospodarkach zajmują się lotami w kosmos, a Polacy traca czas na takie głupoty. Czy te kanały służą ogłupianiu Polaków ?? Może zamiast szkół Polacy będą oglądać te kanały a zamiast zdrowego jedzenia chodzić do macdonalda ? Świetna droga aby popełnić samobójstwo Polski.

 

 

 

 

wszyscy oni sprzedają wizje ludzi sukcesu, tylko ja się nigdy od nich nie mogą dowiedziec co konkretnie zrobili, uleczyli kogoś ? zaprojektowali samochód ? zbudowali komputer ? Kuba Midel ? Zrobił flipy na mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty hahah, czy my się uwsteczniamy ? co w takim razie ma myśleć konstruktor tych bloków który je zbudował ?

 

 

Edytowane przez tylkochwila133
bład
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tylkochwila133 zmienił(a) tytuł na Youtube to wojna informacyjna/ ogłupianie Polaków ?

Nie wiem co tam jest niewłaściwego, przynajmniej w drugim filmiku.

Jak ktoś szuka konkretów to może poczytać biografie lub autobiografie ludzi sukcesu

np. "Od nędzy do pieniędzy" Tadeusza Witkowicza. Konkrety są płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce.

 

Masz też dobre kanały.

 

-Stowarzyszenie inwestorów indywidualnych.

-FXMAG.

-XTB ( uwielbiam ich webinaria)

-Prosta Ekonomia

-Comparic

No i oczywiście też kanał Tradera21.

 

Zaganiary są wszędzie nic nie zrobisz ;)

Edytowane przez Król Jarosław I
Dopisałem coś.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Damian said:

Nie wiem co tam jest niewłaściwego, przynajmniej w drugim filmiku.

Jak ktoś szuka konkretów to może poczytać biografie lub autobiografie ludzi sukcesu

np. "Od nędzy do pieniędzy" Tadeusza Witkowicza. Konkrety są płatne.

 

Trzeba zarabiać pieniądze, ale nie pochwalam budowania domków na przedmieściach, odludziach, to prowadzi do suburbanizacji, tak nie zbudujesz potęgi, ludzie zamiast robić coś pozytycznego będą dojeżdżać do tych domków na zad...., koszty paliwa itp. To samo średnia wielkość gospodarstw rolnych to w Polsce ok. 10 ha albo i mniej, Niemcy natomiast 60-80 ha, a USA to ok. 200 ha. Rozdrabniamy się i cofamy, a to powinno wyglądać tak że zaludniamy miasta, ale żyjemy tam razem we wspólnocie, a nie że na domofanach są cyferki, a ludzie są poddani alienacji !!! I robimy duże zakłady przemysłowe, automatyzacje, ośrodki badawcze, hurtowo stawiamy osiedla i kamienice, a nie bawimy się w stawianie baraków na zad... dla przybyszów ze wschodu do Pracy, brzydzi mnie. 

Oko-KB-Rolnictwo-550x876.jpg

7 minutes ago, Król Jarosław I said:

 

No i oczywiście też kanał Tradera21.

 

Zaganiary są wszędzie nic nie zrobisz ;)

 

Trader a co on zrobił dla gospodarki ?? To samo kryptowaluty, to tylkko wytrych na ominięcie podatków, ale co dalej ? Będziemy się alienowac, robić małe biznesiki, których produktywność nie może się równać blokom z wielkiej z PRL ??? 

Zamiast tych youtubowych audycji oni powinni się skupić na zakładaniu prawdziwych produktywnych biznesów, jesli są tacy mądrzy, i wtedy ci ludzie którzy żyją z zasiłków w starych kamienicach w centrach miast wzieli by się za robote, przestali pić, wyremontowali kamienice, i nie była potrzebna wyprowadzka poza miasto. Oni psują wszystko i jest to coraz bardziej widoczne, te kanały są szkodliwe.

Edytowane przez tylkochwila133
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

Trader a co on zrobił dla gospodarki ?? 

A co miał zrobić?

 

Gość wypowiada się bardzo merytorycznie. Choćby na temat obecnej polityki monetarnej i roli złota w tym całym burdelu.

 

Nie no serio pytam bo nie rozumiem twojego pytania. A co miał zrobić i co to ma do tego, że się mądrze wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Król Jarosław I said:

A co miał zrobić?

 

Gość wypowiada się bardzo merytorycznie. Choćby na temat obecnej polityki monetarnej i roli złota w tym całym burdelu.

 

Nie no serio pytam bo nie rozumiem twojego pytania. A co miał zrobić i co to ma do tego, że się mądrze wypowiada.

 

On przyciąga do siebie ludzi którzy nagromadzili majątki, i chcą je uchowac, pasożytowac, dlatego jest stagnacja w Polsce, w kwestiach gospodarczych niestety ufam Niemcom, mają przerosniety socjalizm.

 

Może założe sklep z parówkami, albo cocale ? czy może zbuduje domek dla ukraińców na przedmieściach ? Jestem biznesmanem, przedsiębiorcom, moje aktywa, ale jestem wielki.

Pomyśl kto straci na kryzysie ? gów... przedsiębiorcy i ich majątki. Czy straci prezes Tesli, Microsoftu, Huawei, BMW, opatrunków leczniczych ? nie bo ich biznesy są potrzebne. 

Ci pseudo youtuberzy to jest prawdziwy wirus, a nie covid.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I Trader to jest typowy przykład takiego z pozoru lepsiejszego Janusza Biznesu. Tylko najpierw trzeba wiedzieć na czym i jak się dorobił, a najlepiej pogadać z kilkoma osobami które z nim współpracowały.

 

Znam niestety paru takich. Oczywiście z punktu idywidualnego wzbogacenia się są jak najbardziej skuteczni. Natomiast dokonali tego najczęściej dzięki manipulowaniu i wykorzystywaniu współpracowników i kontrahentów i de facto do gospodarki nic nie wnieśli. To są tzw. szybkie strzały, nachapać się i arrivederci. Żadne budowanie biznesu, żaden rozwój, czy inwestycje. Biznesy na których się dorobili zazwyczaj były proste i nie wymagające inwestowania. W 9 przypadkach na 10 była to sprzedaż firmy lub rzadziej marki większemu podmiotowi. Wielu potem dzieli się "wiedzą", bo ich sumienie po czasie zaczyna gryźć lub tracą cały krąg sensownych znajomych i zostają z samymi klakierami. Inni chcą w ten sposób uzyskać poklask, którego nie dostali, a uważają, że im się należy. Temat rzeka i opinie też skrajne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Król Jarosław I said:

@tylkochwila133

 

Przepraszam ale albo bełkoczesz albo ja jestem za głupi, żeby pojąć o czym piszesz.

 

Żeby cię nie urażać przyjmijmy to drugie dla świętego spokoju.

 

 

 

Mam problem już od jakiś 10 lat, odkąd pojawił się youtube i korwin zainteresowałem się polityką. I było główne pytanie kapitalizm czy socjalizm ? Jak dzisiaj się ktoś o to mnie zapyta, to w pierwszej kolejności odpowiadam moralność, uczciwość, zgodnie z religią, a potem działanie kierunku dobra ogółu. Widze co się dzieje, ludzie się alienują w Polsce, następuje wykluczenie, i nie widze żadnych wzrostów, to co Niemcy nam zostawili to do dziś nie zostało przebite. Musimy się nauczyć działać razem tak by polepszać nasz byt, a nie wymyślać jakieś głupie pseudo kapitalistyczne biznesiki. Przecież zaraz przyjdą spadki na rynku mieszkań a oni reklamują flipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tylkochwila133 napisał:

On przyciąga do siebie ludzi którzy nagromadzili majątki, i chcą je uchowac, pasożytowac, dlatego jest stagnacja w Polsce

Jak słucham tego rodzaju komunistycznych wywodów to po prostu rzygać mi się chce.

 

5 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Przepraszam ale albo bełkoczesz albo ja jestem za głupi, żeby pojąć o czym piszesz.

 

Żeby cię nie urażać przyjmijmy to drugie dla świętego spokoju.

Również uważam iż autor tego tematu nie ma pojęcia o czym pisze.

1 minutę temu, tylkochwila133 napisał:

Musimy się nauczyć działać razem tak by polepszać nasz byt, a nie wymyślać jakieś głupie pseudo kapitalistyczne biznesiki.

Proponuje kołchozy ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon

 

Trader wydał bardzo dobrą książkę którą miałem okazję przeczytać. Napiszcie coś lepszego to pogadamy.

 

2 minuty temu, tylkochwila133 napisał:

. Przecież zaraz przyjdą spadki na rynku mieszkań a oni reklamują flipy.

Teraz już wiem, że pierdolisz xDDD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, maroon said:

@Król Jarosław I Trader to jest typowy przykład takiego z pozoru lepsiejszego Janusza Biznesu. Tylko najpierw trzeba wiedzieć na czym i jak się dorobił, a najlepiej pogadać z kilkoma osobami które z nim współpracowały.

 

Znam niestety paru takich. Oczywiście z punktu idywidualnego wzbogacenia się są jak najbardziej skuteczni. Natomiast dokonali tego najczęściej dzięki manipulowaniu i wykorzystywaniu współpracowników i kontrahentów i de facto do gospodarki nic nie wnieśli. To są tzw. szybkie strzały, nachapać się i arrivederci. Żadne budowanie biznesu, żaden rozwój, czy inwestycje. Biznesy na których się dorobili zazwyczaj były proste i nie wymagające inwestowania. W 9 przypadkach na 10 była to sprzedaż firmy lub rzadziej marki większemu podmiotowi. Wielu potem dzieli się "wiedzą", bo ich sumienie po czasie zaczyna gryźć lub tracą cały krąg sensownych znajomych i zostają z samymi klakierami. Inni chcą w ten sposób uzyskać poklask, którego nie dostali, a uważają, że im się należy. Temat rzeka i opinie też skrajne. 

 

Dokłądnie tak, przecież w ten sposób nie osiągniemy niczego, nawet te jego złoto straci na wartości jak przyjdzie prawdziwy kryzys. Skoro jest źle, na przykład uczelnie są słabe to dlaczego Trader zamiast wykorzystać swój potencjał, i powołać lepszy uniwersytet lub firme bawi się w pisanie książek, potem młodzi to czytają, tracą czas, dzieci nie ma, i dup........ blada. Dzsiaj każdy wydaje książki, tylko nie ma komu ich czytać.

 

Ja też moge wyjechać na zachód do pracy fizycznej, zarobić na mieszkanie, kupić je w Polsce i wynająć. Tylko co dalej ? Kto mi będzie je wynajmował w dłuższej perpektywie i za co ? Skoro każdy ma taki plan ? To będzie nasz narodowy biznes ? Wynajmować mieszkania ? Z tego będziemy żyć ? najgorsze jest to że ci co naprawde coś robią w Polsce produktywnego czy to robotnicy, przedsiębiorcy powaznych firm, profesorowie którzy robią prawdziwe badania są niewidoczni ich nie ma na youtubie, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I Hitler też wydał bardzo dobrą książkę. Przeczytaj w wolnej chwili, może znajdziesz podobieństwa. Guru internetów bazują na tym, że zawsze się znajdą ludzie, którzy będą wszystko bezkrytycznie łykać.

 

Bynajmniej dzieciom dali. 

 

Taki przykład dam. Znam takiego deva, buduje domki, kasy jak lodu. Skuteczny, kupa ludzi mu dupę liże. Pan dev natomiast każdy domek stawia na osobną spółkę, a po sprzedaży spółkę likwiduje. Wiesz czemu? Jak nie to się domyśl. Jeden powie, że skuteczny biznesmen, a ja powiem, że kawał skurwysyna i cwaniaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Znam takiego deva, buduje domki, kasy jak lodu. Skuteczny, kupa ludzi mu dupę liże. Pan dev natomiast każdy domek stawia na osobną spółkę, a po sprzedaży spółkę likwiduje. Wiesz czemu? Jak nie to się domyśl. Jeden powie, że skuteczny biznesmen, a ja powiem, że kawał skurwysyna i cwaniaka. 

Jak ja lubię"wyciągnięte z dupy" anegdotyczne dowody które nic nie znaczą. Ja za to znam typa który potrafi srać stojąc na rękach i jak to świadczy o całej ludzkości ? 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

@Król Jarosław I  każdy domek stawia na osobną spółkę, a po sprzedaży spółkę likwiduje. Wiesz czemu? 

Bo spółki są na różnych ludzi i na koniec płaci mniejszy dochodowy,? Oraz ma dobrego księgowego?

 

I dobrze, że jest cwany dlatego ma.

 

A wy macie jakiś ból dupy ewidentny do tych, którym się udało.

 

3 minuty temu, maroon napisał:

@Król Jarosław I Hitler też wydał bardzo dobrą książkę.

Piękny sofizmat. Rezerwat łapie się za pejsa z niepokojem wyczuwając konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład wspaniałych przedsiębiorców to twórcy seriali takich jak trudne sprawy, ale też patryk vega, i jego filmy, oraz innin producenci seriali filmów demoralizujących młodzież. 

Widzicie to biznesmeni, ludzie pracy, produktywni, są nam potrzebni. Jaką wartość niosą dla narodu, dzieci się moga tatuować na ich wzór, a potem ćpać i chlać. Jest to atak na naród Polski. Osłabia młodzież przez co nie ma dzieci, jest to przemyślana taktyka.

Edytowane przez tylkochwila133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie jakiś filmik na yt wkurwia...to nie oglądam.

 

Tamci handlowcy wymyślili jakoś siebie i to zrealizowali.

 

Już szczególnie nie rozumiem czepiania się Tradera - on na pytanie "jak się dorobić" - zawsze odpowiada "zrób dobry biznes i pracuj w nim".

On zrobił i nie wydał na głupoty - to teraz se żyje.

 

Nikt ci nie zabrania zrobienia biznesu - choćby wykończeniówki, warsztatu, nauki fachu co najwięcej płaci, itp.

 

To tak jak z tymi feministycznymi kawiarenkami - że niby kobiety zarabiają mniej, to faceci będą płacić więcej.

Po wlaniu swojej frustracji i ideologii w biznes - każdy ten femi lokal upadł.

Nawet pomimo naganiania ciptoków i kukulodów.

 

Jak już coś konstruktywnego zrobisz z tej frustracji - nie wiem, może zostaniesz programistą 15 k i kupisz 3 kawalerki na wynajem - to się odezwij ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj najnowszy komentarz Aleksandra Łukaszeniki !

 

Quote

 

Po raz kolejny Aleksander Łukaszenka zaatakował Polskę! Teraz stwierdził, że amerykańskie służby specjalne mają swoje centra pod Warszawą i w Kijowie, z których próbują wpływać na wydarzenia na Białorusi.

Te słowa Aleksander Łukaszenka wypowiedział w piątek w zakładach „Gomsielmasz” w Homlu. W pewnym momencie zapytano przywódcę Białorusi o próby destabilizacji sytuacji w kraju poprzez internet.

Łukaszenka poprosił i zaznaczył, że informacje w tej sprawie ujawnione zostaną w przyszłym tygodniu.

– Jeśli masz na myśli ostatnie przecieki na kanałach w Telegramie, pewne rozmowy związane ze śmiercią tego chłopaka (…): nie czas, wytrzymajcie trochę. W przyszłym tygodniu powiemy wszystko. Uwierzcie, będzie bardzo ciekawie – powiedział odnosząc się do śmierci Iwana Bondarenki.

Dalej prezydent twierdzi, że Białoruś jest na celowniku największych służb wywiadowczych świata. Jest zdania, że Stany Zjednoczone uwiły sobie centra najpierw pod Warszawą, a później w Kijowie. Na ich trop miały wpaść białoruskie i rosyjskie służby.

– Nie ma tam ani jednego Polaka. To jest tylko terytorium. Wszyscy, którzy tam siedzą, to Amerykanie – inteligentni, utalentowani, zdolni ludzie – powiedział Łukaszenka.

Na koniec dodał, że w obecnych czasach przy pomocy internetu i nowych technologii „buja się całą planetą”.

 

W piątek w Mińsku odbył się pogrzeb Romana Bondarenki, jednego z zwolenników opozycji. Młody mężczyzna został zatrzymany przez nieumundurowanych funkcjonariuszy milicji. W pogrzebie Bondarenki więzły udział dziesiątki tysięcy osób.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właścicielem youtube jest google które  sprzedaje reklamy. Reklamy można łatwo sprzedać reklamodawcom jeśli filmy tworzone na youtube dają tzw. zasięg czyli dużą liczbę oglądających.

W takim otoczeniu twórcy tworzą content który się najlepiej przyjmie wśród oglądających. Stąd też popularność treści rozrywkowych lub takich w których można się utożsamić z tworcą i jego stylem życia.

 

Na obszarze ekonomicznym pojawiają się:

* Inwestor Trader21 - zabezpiecz swój mąjątek przed bankami centralnymi! Kupuj złoto - a tutaj jest link do firmy z którą współpracuję, może giełda? Ok, żaden problem skorzystaj z polecanego przeze mnie brokera. Może do tego książeczkę? Jakiś kurs inwestowania? Prosto do kasy. Dotychczas trader21 nigdy się nie pochwalił wynikiem swojego portfela. Ciekawe czy przebił np. wynik indeksu s&p500?

* Rentier Kuba Midel - Nie znam bliżej ale założę się, że sprzedaje również jakieś tam szkolenia do inwestycji w nieruchomości i/lub książkę?

itd.

 

Zauważcie, że materiał tworzony przez powyższych youtuberów to żadna amatorszczyzna - wszystko jest ładnie opracowane i przygotowane co przecież wymaga czasu i/lub zatrudnienia współpracowników. Sami panowie wydają się dodatkowo wyjątkowo sympatyczni, umieją opowiadać w przekonywujący sposób.

Jeśli ktoś jest poważnym inwestorem to siedzi cicho i robi hajs nie dzieląc się zbyt otwarcie swoją wiedzą a nie wypuszcza filmiki na youtube z regularną częstotliwością.

 

Nie ma w tym absolutnie nic złego, dokładnie to samo robi np. właściciel naszego forum. To jest po prostu biznes w którym my, oglądający jesteśmy towarem.

1 hour ago, Król Jarosław I said:

-Stowarzyszenie inwestorów indywidualnych.

-FXMAG.

-XTB ( uwielbiam ich webinaria)

-Prosta Ekonomia

-Comparic

Ile subskrybentów mają powyższe kanały próbujące sprzedać merytorykę a ile youtuberzy sprzedający marzenia o bogactwie? No właśnie..

 

Edytowane przez somsiad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie obserwuje wysyp internetowych guru milionerów, schemat jest ten sam. Wystawne życie, samochody itd. Prawda jest taka, że z kursów i książek, które sprzedają zwykle wynajmują auta i mieszkania aby pseudo statusem przyciągnąć klientów. Branże są różne: nieruchomości, date trading, samorozwój itd. Oczywiście to wszystko scam w większości, polecam wam filmy kanały Cafezilla opisującego poszkodowanych tych pseudo guru milionerów, tutaj np o scamie Dana Blizeriana, który płacił za lajki i ruch na profilu, wynajmował willę, a mówił, że jest jej właścicielem itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Templariusz said:

Jak ja lubię"wyciągnięte z dupy" anegdotyczne dowody które nic nie znaczą. Ja za to znam typa który potrafi srać stojąc na rękach i jak to świadczy o całej ludzkości ? 

Świadczy to o tym, że zamiast bezkrytycznie pierdolić bzdury, czego na tym forum ostatnio pełno, warto się chwilę zastanowić, doczytać, przeanalizować, itp. No ale nie od dziś wiadomo, że myślenie coraz większe rzesze młodych i ambitnych mocno boli. 

 

1 hour ago, Król Jarosław I said:

Bo spółki są na różnych ludzi i na koniec płaci mniejszy dochodowy,? Oraz ma dobrego księgowego?

 

I dobrze, że jest cwany dlatego ma.

W dupie byłeś, gówno widziałeś. Po to żeby nie realizować gwarancji i rękojmi jak się jego mega produkcje po roku zaczynają rozsypywać. Chojrakiem to się jest do momentu jak cię taki cwaniaczek nie wydyma. W dupę, bez wazeliny i na ostro. Znowu typowo polskie gówno się ulało. Nie ważne jak, ważne że ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.