Jump to content

1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, wspierających ruch praw mężczyzn


Recommended Posts

OK dodaję taki wątek w byc może błędnie zdefiniowanym dziale "dotacje" ,ale w znaczeniu kolokwialnym, hasłowo  zrozumiałym dla wszystkich i  przez to łatwym do wyszukiwania.
Ponieważ wielu chłopaków pracuje w  IT lub ogólnie powodzi im sie ,nieźle chciałbym abyśmy stworzyli tu bazę Organizacji Pożytku Publicznego wspierających prawa mężczyzn i działających na rzecz faktycznego równouprawnienia płci,  na które warto wpłacać 1 % podatku.
Będę wdzięczny za konkretne linki i nazwy  (nie za link do bazy wszystkich organizacji) 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Wszystkie podane wyżej w wątku NGO nie mają niestety statusu organizacji pożytku publicznego (OPP) za wyjątkiem Najwyższego Czasu, która sensu stricto organizacją ukierunkowaną na prawa mężczyzn nie jest. Wyszukiwarka: https://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wyszukiwarki/wyszukiwarka-opp. Wg mnie tylko 2 poniższe OPP są nastawione na mężczyzn:

 

W dniu 2.01.2022 o 10:52, harel. napisał:
1) FUNDACJA RAK PROSTATY (KRS: 0000570683)
2) STOWARZYSZENIE MĘŻCZYZN Z CHOROBAMI PROSTATY "GLADIATOR" IM. PROFESORA TADEUSZA KOSZAROWSKIEGO (KRS: 0000141192)

 

Przekażcie którejś z nich 1% w najbliższym PIT-cie. Was to nic nie kosztuje, bo zamiast do budżetu kraju, dajecie 1% podatku dla OPP. A najlepiej zorganizujmy kiedyś swoją własną OPP ukierunkowaną na prawa mężczyzn albo przekształćmy istniejącą NGO w OPP. Jestem gotów pomóc, np. zrobić stronę internetową, ale niestety nie jestem prawnikiem, a to właśnie prawnik i księgowy by się przydali w pierwszej kolejności. Pamiętajcie, że OPP mogą płacić pensje swoim działaczom! Z czasem działalność może stać się dochodowa dla działaczy. Niestety status OPP może otrzymać podmiot działający co najmniej dwa lata: https://poradnik.ngo.pl/kto-i-na-jakich-warunkach-moze-otrzymac-status-opp

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.