Skocz do zawartości

Św. Pio jest z Wami!


Nieugięty

Rekomendowane odpowiedzi

Albowiem i On przejrzał, co prawda późno, ale lepiej późno niż wcale. Uczmy się na cudzych błędach!

 

Cytat

Nie sposób nie dostrzec, że o. Pio wpisał się w tradycję kościelną stosunku wobec kobiet, które uważał za mniej predysponowane do świętości niż mężczyzn. Mężczyzn spowiadał w zakrystii, gdzie obowiązywał mniej surowa dyscyplina, niż w stosunku do kobiet, które spowiadał w kościele. Nie wszystkie kobiety mogły liczyć na spowiedź. Znacznie więcej czasu poświęcał mężczyznom niż kobietom, które spowiadał tylko 2,5 godz. dziennie! Pod koniec swojego życia spowiadał tylko i wyłącznie mężczyzn.

 

Edytowane przez Nieugięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kolejna prowokacja i podśmiewanie się z idei niepoddawania się kobietom.

W podobnym guście tylko mniej dyskretne było wejście na forum gościa, który opisywał swoje mrożące krew w żyłach przygody z kupna fajek w kiosku. 

 

No, ale mam nadzieję, że się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Św. Pio jest z Wami!

Przecież Bóg nie stworzył kobiety i mężczyzyny na równych prawach. Jasno o tym mówi Biblia, zarówno jak o relacjach jakie powinny zachodzić miedzy kobietą a męzczyzną.  Jeśli Św. Pio faktycznie tak traktował kobiety nie widzę w tym nic złego. Może nie chciał marnowac swojego czasu i od razu wiedział i widział ludzkie intencje. Widocznie męzczyźni byli bardziej szczerzy w pokucie i nawróceniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Endeg napisał:

Pamiętam jak z kobitką pojechałem do Częstochowy na spowiedź tycząca się głównie związku niesakralnego  - ja dostałem rozgrzeszenie, ona też ale dużo wyższą pokutę i spore opierdantum przez kratki.

 

Jak myślisz, czemu? Powinniście dostać równą krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trące się.

 

Co z przepowiedniami fatimskimi. Jezus ukazał się dziewczynkom. Polskie zakonnice też zostały obdarzone darem rozmowy z Jezusem, skąd wzięła się wiedza

do przepowiedni. Jezus nie dyskryminował kobiet w sensie nawiedzenia.

 

Zaznaczam że temat przepowiedni to mój chory konik. Temat kościoła i kwestia krzewienia wiary, jestem z dystansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adolf napisał:

Jezus nie dyskryminował kobiet w sensie nawiedzenia.

Jezus nie dyskryminował nikogo, nawet największych grzeszników tylko wyznacznikiem jego podejscia do człowieka była jego wiara i prawdziwa, szczera skrucha i chęć nawrócenia. Pio podobno miał dar czytania w ludzkich duszach. Wiec mógł wybierac i poświecac czas tylko osobom wykazującym szczerość całkowitą, prawdziwą. Widocznie więcej było takich męzczyzn niż kobiet stąd ta pozorna dyskriminacja, co najmniej ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby to wszystko traktować jako przenośnię, to i tak coś w tym jest.

 

Przecież każdy z nas zna pozorny żal za grzechy kobiet i chęć poprawy... Do pierwszego ujrzanego bolca na horyzoncie. One tego nie przeskoczą. To tak, jakby lew chciał przestać polować na antylopy, bo to złe. Głód przyciśnie i będzie polował aż się będzie kurzyło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adolf napisał:

W trące się.

 

Co z przepowiedniami fatimskimi. Jezus ukazał się dziewczynkom. Polskie zakonnice też zostały obdarzone darem rozmowy z Jezusem, skąd wzięła się wiedza

do przepowiedni. Jezus nie dyskryminował kobiet w sensie nawiedzenia.

 

Zaznaczam że temat przepowiedni to mój chory konik. Temat kościoła i kwestia krzewienia wiary, jestem z dystansowany.

 

Kiedy w Fatimie ukazał się Jezus? Oj, słaby coś ten Twój "konik".

Co do w ogóle istnienia kultu maryjnego w KK nie będę się wypowiadał, bo to nie wątek o tym.

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.