Jump to content

Dodatkowe 5% podatku dla pracujących zdalnie po pandemii?

Recommended Posts

Cytat

Grupa badawcza Deutsche Bank zaproponowała, aby ludzie płacili 5% podatku od „przywileju” pracy z domu, jeśli nadal będą to robić po pandemii. To musiałoby dotować dochody utracone przez biednych w wyniku kryzysu związanego z koronawirusem. Główny strateg banku Luc Tempelman ogłosił ten pomysł w raporcie badawczym opublikowanym w miesięczniku Konzept, skierowanym do inwestorów i klientów Deutsche Bank

Powiedzą, że udział w gospodarce to osobisty wybór i nie należy ich za to karać, ale tacy ludzie, zdaniem Luca Tempelmana, powinni pamiętać, że rządy zawsze tworzyły i znosiły podatki zgodnie ze środowiskiem społecznym.

Na przykład kilka wieków temu w Wielkiej Brytanii, Francji i Irlandii opinia publiczna czuła się nieswojo z ogromnym podatkiem dochodowym. Ludzie nie chcieli, aby ktokolwiek wiedział, ile zarabiają, uważano to za skraj wulgarności. Następnie rząd wprowadził opłatę za okno. Takie podatki płacili ci, którzy mieli okna w swoich domach, w zależności od ich liczby. Potem zmieniły się normy społeczne, a w XVIII i XIX wieku wprowadzono znany podatek dochodowy.

Dokładnie w ten sam sposób, mówi Tempelman, musisz się teraz zachowywać. Ponieważ nasze obecne społeczeństwo zmierza w kierunku samoizolacji ludzi, ograniczając ich aktywne życie gospodarcze, system podatkowy musi nadążać za tym trendem. Pracownicy, którzy nie potrafią zrobić wszystkiego zdalnie, powinni też mieć przyzwoitą pensję i miejsce, przynajmniej do czasu, gdy znajdziemy coś, czym moglibyśmy ich zastąpić.

Zwłaszcza teraz, gdy firmy offline i miliony pracowników branży usługowej cierpią niesprawiedliwie z powodu czegoś, czego nie mogli przewidzieć ani kontrolować. Zdaniem analityka Deutsche Bank „ci, którzy mają szczęście odłączyć się od„ gospodarki twarzą w twarz ”, mają obowiązek pomagać innym, tzn. tym, którzy umożliwiają im życie”.

https://wolnemedia.net/dodatkowe-5-podatku-dla-pracujacych-zdalnie-po-pandemii/

Edited by Perun82

Niech mi najpierw zapłacą moje dodatkowe rachunki za gas, prąd, wode i internet. Co innego ogrzewać zimą całe mieszkanie 24/7 a co innego wieczorami po powrocie z pracy włączać ogrzewanie na noc. Dodatkowo 3 monitory + pc włączony non stop, światło przez 8-10 godzin. Przywilej pracy z domu kosztuje mnie już dodatkowe 100 zł na wiosnę/lato/jesień i dodatkowe 200-300 zł w zimie. Od tych usług płacę podatek

• Like 4
11 minut temu, Zbychu napisał:

Przywilej pracy z domu kosztuje mnie(...)

W wiosennej serii plandemii córuś zwaliła się mi na chatę. Miało być raźniej razem, weselej etc. Dziecku przecież pomocy nie odmówię (chociaż dobija do 30-tki), ale dawno nie czułem takiej ulgi i radości gdy wreszcie wróciła na swój śmietnik.

Gdy przyszły faktury za prąd, gaz, wodę zapowiedziałem, że w jesiennej serii niech se idzie do mamusi :P

• Haha 1

Jestem za ale na pewno nie 5% a 50%.

Ogólnie "praca" przed komputerem powinna być opodatkowana znacznie bardziej a praca wykonywana w domu to już konkret. Dodatkowo w czasie pandemii powinno się zwolnić z podatku osoby pracujące fizycznie.

• Sad 1
8 minut temu, Analconda napisał:

Jestem za ale na pewno nie 5% a 50%.

Ogólnie "praca" przed komputerem powinna być opodatkowana znacznie bardziej a praca wykonywana w domu to już konkret. Dodatkowo w czasie pandemii powinno się zwolnić z podatku osoby pracujące fizycznie.

wziales dziś tabletki?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Similar Content

• By Pancernik
      Kolega się zastanawia, jakie rozwiązania stosujecie, bądź też zastosowaliście, aby uniknąć drugiego progu podatkowego, zmiana umowy, założenie działalności itp. Co się u Was sprawdziło, co nie, wady, zalety przyjętych rozwiązań, przy jakiego rzędu kwotach warto o tym pomyśleć itd. Oczywiście wszystko przy uwzględnieniu obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Kolega mówi, że również chętnie poczyta, jeżeli ktoś ma argumenty za tym, aby po prostu ten podatek płacić.
    • By Tornado
      Witam.

Wielokrotnie wałkowany wątek bycia 'fer' wobec .....(tu dodatkowa minuta ciszczy) userów.

VS
      KASA/BYĆ/NIE BYĆ ....ot jest pytanie.

Biorąc pod uwagę(do kupy/cuzamen) wszystkie dane, które zbieram(jak rekin z dna jeziora/glonojad) podczas wspólnego bytowania (podcurwiania) TU NA FORUM ztwierdzam/zapodaje(zatwierdzenie vs sraczka).

DAĆ REKLAMY!
      Odciąć stary system od NOWEGO POKOLENIA.
      CO BYŁO TO BYŁO.

JEŚLI FORUM Z RACJI EKONOMI 'POPŁYNIE' to starzy wyjadacze już nic nie stracą A młodzi /po prostemu/ nie będą mieli gdzie 'płakać nad swoim JESTESTWEM'.

JAK tego dokonać(precyzyjnym cięciem)?

.....prosty myk!

...od teraz(to jest chwila kiedy EGO pana M, dozna równowagi pomiędzy 
      ....CO? JA NIE DAM RADY?!! vs ząb za ząb/oko za oko/ miłość za PIENIĄDZE!!!

W nowo rejestrujących się użytkownikach należy wprowadzić mini ankietę. 
      Czy 'krzyczy' sobie reklamy?
      Jeśli tak, to z jakiej dziedziny?

Potem należy zmodyfikować ENGINE forum aby potrafił filtrować 'wygłaszane reklam' w zależności od obserwatora.
      Tak postawiony filtr będzie EWOLUŁOWAŁ wraz ze zmianą pokoleń userów.

ZASADNICZO WYDAJE SIĘ TEN schemat ramowy /ciut bez sensu/? ...........prwadasz? 

....OCZYWIKS mam PRZYKŁADA POCZEMU jednak nie jest to bez sensu!!!

KIEDYŚ robiono badania marketingowe.
      Chodziło o producenta znanego napoju /gazowanego,wysoko słodXonego, zabarwionego, w komunistycznych kolorach opakowania/ i wiecie co???

WYSZŁO, ŻE GDYBY przestać reklamować to marka by ZNIKNĘŁA z RYNKU/PAMIĘCI w ciągu 2/3 lat!!!
      ....a jest to przecie gigant w branży.

NA DOMIAR ZŁEGO doświadczyłem podobnego oddziaływania na własnej skórze.
      Stałem w 'biedrze', gapiłem się na regał  i nie mogłem znaleźć produktu.
      Mało tego, nie potrafiłem sobie przypomnieć jak to się zowie aby SPRZEDAWCZYNI zapytać gdzie to leży bo nie widzę.
      TAKI JEST EFEKT ODSTAWIENIA TV przez 3 lata.....jota w jote, efekt  znikania ze świadomości usera informacji o produkcie itp.

ZATEM: @Marek Kotoński, @Mosze Red oraz inni.
      ????

SIEKAĆ MNIE TU GLISDY, ino żwawo!!!  
    • By alphachad
      Witam
      Chciałbym rozpocząć inwestowanie na giełdzie. Myślę o rozpoczęciu inwestowania długoterminowo, regularnie niedużych kwot (ok 1000zł) w dobrze rokujące, dywidendowe spółki na GPW. Dodatkowo myślę o inwestowaniu krótkoterminowo niewielkiej, spekulacyjnej, wręcz hazardowej części portfela w spółki które zakładam, że w krótkim terminie wzrośnie wartość ich akcji. Jeśli stracę- pal licho, bo nie zamierzam inwestować kapitału z którym nie mogę się rozstać. Zakładam jednak, że zarobię. Rzecz w tym, że nie będą to duże kwoty. Np. Jeśli będę posiadał akcje warte 1000zł spółki, która wypłaci 10% dywidendy, to będzie to w skali roku 100zł jeśli dodatkowo agresywna część portfela w kwocie dajmy na to 500zł zarobi mi 25% to będzie to 125zł- razem 225zł w skali roku.
      Jako że przebywam i zarabiam za granicą to będę musiał tą śmieszną kwotę rozliczyć zarówno przed urzędem skarbowym w Polsce jak i w tym wypadku Holandii. Przyznam szczerze, że o ile pit potrafię sam rozliczyć, to takie sprawy podatkowe, to dla mnie czarna magia.
      Czy ktoś rozliczał już giełdę i zarobki zagraniczne przed dwoma urzędami skarbwymi i może polecić sprawdzone polskie biuro rachunkowe?
      Czy orientujecie się ile taka usługa będzie kosztować?
      Z góry dzięki za pomoc
    • By Dworzanin.Herzoga
      Artykuł na: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1493461,tax-foundation-polski-system-podatkowy.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Tutaj wspomniany ranking: https://taxfoundation.org/publications/international-tax-competitiveness-index/

Tutaj wynik polski z podziałem na kategorie: https://tax-competition.org/poland
      W kategorii Consumption Taxes ostatnie miejsce.

Nic nowego, kto ma wiedzieć ten wie, kto pierd***ł bez spojrzenia na szerszy kontekst, jakie to podatki w pl są niskie itd będzie robić to dalej.

Nie mam zamiaru z nikim się sprzeczać, wrzucam jako ciekawostkę.
      W poprzednim rankingu było 35 miejsce na 36, teraz jest 34, czyli oczko wyżej - ale to detal.
    • By Quo Vadis?
      Pieją kury pieją...szukają koguta.
      Okej, nie kury a politycy i nie koguta a frajerów.
      Druga fala tej strasznej pandemii ma zaatakować już od połowy września i wymieszać się z grypą.

Możliwe są zatem scenariusze, że znów zostaną wprowadzone pewne restrykcje, czemu polskie, posłuszne społeczeństwo się podda.
      Nie będzie u nas drugiej Serbii, gdzie wkurzeni ludzie pokazali co myślą o zachowaniu rządu:

Przezorny zawsze ubezpieczony.
      Jest to dobry moment na małe uzupełnienia w zapasach.
      Ktoś coś działa w tej kwestii?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.