Skocz do zawartości

Sochaczew bez przetargu sprzeda działkę w centrum Kościołowi


Rekomendowane odpowiedzi

Za 1,7 mln zł. sprzedano 15 tys. m2 na Polach Czerwonkowskich w trybie bezprzetargowym. Grunt zostanie przeznaczony na budowę kolejnego kościoła, pomimo planu zagospodarowania

ze strefą ekonomiczną, która zapewniłaby kolejne miejsca pracy. Protesty i petycje mieszkańców zostały zignorowane.

 

https://e-sochaczew.pl/artykul/nowy-kosciol-i-szkola/628265

595831796151514241684d78_1606129632Te0qE

 

1606129517EebKs8tpP2f7jbmdkS9pan11KH9GW.

 

Widzę, że w komentarzach burza i skrajne emocje:

https://e-sochaczew.pl/artykul/nowy-kosciol-i-szkola/628265

 

Co myślicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

na budowę kolejnego kościoła {..} pomimo planu zagospodarowania ze strefą ekonomiczną, która zapewniłaby kolejne miejsca pracy.

W nadchodzącym systemie, widocznie ważniejsze od miejsc pracy, będą miejsca do żebrania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procentuje wychowywanie klęczących pokoleń. Kieckowi doskonale wiedzieli co robią wpychając religię do szkół ? Cóż. Bogaty kraj. A owieczki stulić pysk i płacić. 

 

PS. Takich akcji jest wszędzie pełno. Większość nie jest nagłaśniania. Przedszkola nie ma, szkoła pęka w szwach, roboty ludzie nie mają, ale kościół musi być. Dodatkowo wartość nieruchomości wokół tych przybytków spada, bo klechy drą ryje przez megafony i jest hałas. Przegrane społeczeństwo. 

 

Przykład ze znajomej gminy wiejskiej. Oddano ZA DARMO działkę kieckowym w dobrym miejscu, a potem gmina musiała KUPIĆ inną działkę na zadupiu pod budowę szkoły. 

 

Dlatego ja tej czarnej swołoczy nie znoszę. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maroon napisał:

Procentuje wychowywanie klęczących pokoleń. Kieckowi doskonale wiedzieli co robią wpychając religię do szkół ?

 

Paradoksalnie w zeszłym roku miała miejsce taka sytuacja:

 

Cytat

UCZNIOWIE Z SOCHACZEWA WYRZUCILI RELIGIĘ ZE SZKOŁY

Zamiast dyskutować młodzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i załatwili "temat" w jeden dzień. Po prostu wszyscy jednocześnie przestali chodzić na religię, w tej sytuacji szkoła zmuszona została do zakończenia nauki religii z powodu braku chętnych.

Dyrektor Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie Łukasz Wójcikowski potwierdza, że katechezy w sochaczewskim technikum przeszły do historii.

- Już nie ma sensu walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. Religia wkrótce wyprowadzi się sama - mówi dyrektor technikum.

(...)

 

To coraz powszechniejsze, dlatego miałem oczy jak pięć zł, gdy przeczytałem o pomyśle powstania nowego kościoła [jest wystarczająco] i szkoły katolickiej w sytuacji, gdzie w normalnych szkołach w tym mieście

są takie akcje jak powyżej zacytowałem. Chyba, że to tylko deklarowane cele, nic takiego nie powstanie, a ziemia zostanie sprzedana za x lat z zyskiem, jeżeli to będzie możliwe, nie mam pojęcia.

 

Widzę, że jest jakaś petycja mieszkańców z protestem, ale niestety wiadomo, jaką siłę mają petycję, niewielką.

Ale też trochę pro-kościelnego twardego elektoratu się uaktywniło i wyzywają niechętnych temu pomysłowi od lewaków heh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

 

Paradoksalnie w zeszłym roku miała miejsce taka sytuacja:

 

 

To coraz powszechniejsze, dlatego miałem oczy jak pięć zł, gdy przeczytałem o pomyśle powstania nowego kościoła [jest wystarczająco] i szkoły katolickiej w sytuacji, gdzie w normalnych szkołach w tym mieście

są takie akcje jak powyżej zacytowałem. Chyba, że to tylko deklarowane cele, nic takiego nie powstanie, a ziemia zostanie sprzedana za x lat z zyskiem, jeżeli to będzie możliwe, nie mam pojęcia.

 

Widzę, że jest jakaś petycja mieszkańców z protestem, ale niestety wiadomo, jaką siłę mają petycję, niewielką.

Ale też trochę pro-kościelnego twardego elektoratu się uaktywniło i wyzywają niechętnych temu pomysłowi od lewaków heh.

 

W tej gminie co pisałem działka miała być pod kościół, a została przez kieckowych sprzedana deweloperowi po cichu parę lat później. To jest standardowy model biznesowy u nich. Albo ziemia idzie do poczekalni albo po jakimś czasie jest po cichu z zyskiem sprzedawana. 

 

Obecna młodzież nie jest jeszcze decyzyjna. Decyzyjni w samorządach są 30-50 latkowie, czyli już pokolenie łapiące się na przymus religijny. 

 

Poza tym w małych miejscowościach, nawet za PRL gdzie ksiądz wskazał, tam władza często szła. Na porządku dziennym była współpraca i zapraszanie proboszcza na polowania czy wspólne popijawy. Tylko o tym owieczki rzadko wiedziały, a jak nawet wiedziały to cicho siedziały, bo dobrodziejowi przecie kto zabroni. 

 

To jest takie gięcie karku chłopa panszczyźnianego przed plebanem. Nawet nie wiara, tylko poddaństwo w czystej postaci. A pamiętajmy, że nadania nie tylko szlacheckie były, ale kościelne też jak najbardziej. Pospólstwo, to pospólstwo. Ma giąć kark i tyle. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, maroon said:

Decyzyjni w samorządach są 30-50 latkowie, czyli już pokolenie łapiące się na przymus religijny. 

Dopóki jest kolejność poranna msza -> pójście na głosowanie kler będzie miał wpływy polityczne.

 

A tak z innej strony, ile z Panów narzekających tu dokonało apostazji?

To najlepszy sposób by pokazać swój brak poparcia dla KK... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Orybazy said:

Dopóki jest kolejność poranna msza -> pójście na głosowanie kler będzie miał wpływy polityczne.

 

A tak z innej strony, ile z Panów narzekających tu dokonało apostazji?

To najlepszy sposób by pokazać swój brak poparcia dla KK... .

 

Dokonało. Tylko w praktyce ty dokonujesz, a w księdze parafialnej nadal jesteś i co dobrodziejowi zrobisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orybazy napisał:

A tak z innej strony, ile z Panów narzekających tu dokonało apostazji?

To najlepszy sposób by pokazać swój brak poparcia dla KK... .

 

No nie wiem.

 

Apostazja nic nie znaczy

Złożenie apostazji jest jedynie wpisaniem adnotacji o wystąpieniu z kościoła w księdze parafialnej, tuż obok informacji o chrzcie. Dane nie zostają usunięte ze zbioru, a więc kościół dalej jest ich administratorem. Według dekretu Konferencji Episkopatu Polski "Nie wystawia się żadnego zaświadczenia potwierdzającego fakt wystąpienia z Kościoła”. Odstępca może otrzymać świadectwo chrztu z adnotacją, że z kościoła „wystąpił”. Problem polega na tym, że apostatów nadal ujmuje się we wszelkich statystykach dotyczących liczby wiernych.

 

https://kruczek.pl/czy-apostazja-jest-niemozliwa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

 

No nie wiem.

 

Apostazja nic nie znaczy

Złożenie apostazji jest jedynie wpisaniem adnotacji o wystąpieniu z kościoła w księdze parafialnej, tuż obok informacji o chrzcie. Dane nie zostają usunięte ze zbioru, a więc kościół dalej jest ich administratorem. Według dekretu Konferencji Episkopatu Polski "Nie wystawia się żadnego zaświadczenia potwierdzającego fakt wystąpienia z Kościoła”. Odstępca może otrzymać świadectwo chrztu z adnotacją, że z kościoła „wystąpił”. Problem polega na tym, że apostatów nadal ujmuje się we wszelkich statystykach dotyczących liczby wiernych.

 

https://kruczek.pl/czy-apostazja-jest-niemozliwa/

Faktycznie, jak sekta nawet jak wyjdziesz to wciąż jesteś:

 

http://www.iskk.pl/badania/religijnosc/303-statystyki-nt-apostazji-w-polsce

"W związku ze stosunkowa niewielką skalą zjawiska, ISKK nie kontynuował prac badawczych aktów apostazji w Polsce."

 

Jedyna opcja to nie chrzcić dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orybazy napisał:

A tak z innej strony, ile z Panów narzekających tu dokonało apostazji?

To najlepszy sposób by pokazać swój brak poparcia dla KK... .

Apostazja nic nie daje:) Dla nich nadal jesteśmy członkami kościoła, ale ekskomunikowani. 

 

Papa wyraźnie powiedział  -chrzest jest niezmywalny. 

 

Cytat

Do Kościoła wchodzi się wraz z przyjęciem chrztu, a ponieważ skutków chrztu nie da się unicestwić, nie da się tak naprawdę „wystąpić” z Kościoła.

https://papiez.wiara.pl/doc/1156069.Nie-mozna-wypisac-sie-z-Kosciola

11 minut temu, Orybazy napisał:

Jedyna opcja to nie chrzcić dziecka.

Po pierwsze - żadnych kościelnych spędów - począwszy od ślubów, komunii etc..

 

Dużo takich internetowych ateistów później staje się chrzestnymi...

Edytowane przez Perun82
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.