Skocz do zawartości

Wezwanie SMSem na przymusowe testy


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz śmielej i na bezczela władzuchna kochana sobie poczyna. Rusza wkrótce wielka loteria SMSowa pod hasłem "entliczek-pętliczek na tego bęc". Rozkaz udania się na przymusowy test nadejdzie w wiadomości SMS. Na razie "tylko" na test i w ramach testów karności obywatelskiej. Kto wie, czy jak zatrybi, reszta rozkazów też będzie tak przychodzić. Co będzie w następnej kolejności? "Do wieczora oddaj kosztowności w depozycie przy pl. Dzierżyńskiego"? A może "W trybie pilnym dla dobra społecznego zgłoś się do ośrodka eutanazji"?

 

Pisałem jakiś czas temu, że otwarto furtkę dla domniemania, że wszyscy jesteśmy "podejrzani" i właśnie słowo staje się ciałem. Bowiem jak głoszą na stronach rządowych: "Zasadą jest, że diagnozowanie i leczenie następuje za świadomą zgodą pacjenta. Są jednak od tego wyjątki, podyktowane ważnym interesem społecznym i ochroną zdrowia publicznego. Jednym z nich jest obowiązek poddania się badaniom sanitarno-epidemiologicznym (w tym również postępowaniu mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań), w sytuacji podejrzenia zakażenia. Nie można odmówić wykonania badania (testu) na obecność koronawirusa. Pacjent powinien współpracować ze służbami sanitarnymi. Ma on jednak prawo do informacji o swoim stanie zdrowia oraz podejmowanych czynnościach medycznych". 

  • Like 5
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego obowiązku zgadzania się na takie badania jeśli jesteś zdrowy. Wynika to z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

 

Art.  6. 

1.  Obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym, określonym na podstawie art. 10 ust. 2 pkt 2, podlegają:
1) podejrzani o zakażenie lub chorobę zakaźną;
 
Definicja tej kategorii osób jest następująca:
Art.  2.  

Użyte w ustawie określenia oznaczają:

 

20) podejrzany o chorobę zakaźną - osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną;
21) podejrzany o zakażenie - osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia;
 
To, co piszą na stronach rządowych, można między bajki włożyć. Nie można kogoś ot tak, z dupy, nominować do bycia podejrzewanym o zakażenie. Pomimo tego, trzoda zapewne kolaborować z systemem będzie. 
 
 Zresztą, uj tam z ustawami. Nawet jeśli istniałby jakiś generalny obowiązek, choćby i wyniesiony do rangi konstytucyjnej, w rzyci miałbym to. Wyłącznym dysponentem mego zdrowia, ciała i życia jestem ja sam (a nie jakiś patominister z polin). Najlepszym recenzentem mego zdrowia również jestem ja. Wybór, nie nakaz, parafrazując wścieknięte macice. Wara od naruszania integralności cielesnej!
 
Edytowane przez Covidianin
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolne gotowanie żaby. W tej pandemii co chwilę luzują i zaciskają pasa sprawdzając, na ile mogą sobie pozwolić. Jak bydło łyknie sms to strzyżemy dalej, jak nie to krok do tyłu, podkręcimy statystyki testami i dwa kroki do przodu.

 

Po tym co widzę wśród ludzi, tą bezrefleksyjną wiarę, bierność i posłuszność z przykrością muszę stwierdzić, że zabawa jeszcze trochę potrwa.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Covidianin said:

Art.  6. 

1.  Obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym, określonym na podstawie art. 10 ust. 2 pkt 2, podlegają:
1) podejrzani o zakażenie lub chorobę zakaźną;
 
Definicja tej kategorii osób jest następująca:
Art.  2.  

Użyte w ustawie określenia oznaczają:

 

20) podejrzany o chorobę zakaźną - osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną;
21) podejrzany o zakażenie - osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia;

Co zrobisz, jak dostaniesz takiego sms-a? Odpiszesz im tak samo jak powyżej? :D Pytam na serio, co byś zrobił, gdyby przyszedł, a niestawienie się oznaczałoby jakieś konswkwencje prawne?

 

To jest pytanie również do pozostałych Braci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Covidianin said:

Nie ma żadnego obowiązku zgadzania się na takie badania jeśli jesteś zdrowy. Wynika to z...

 

Czy w nowej, jeszcze nie przyjętej, ustawie covidowej też tak jest? Bo zakładam, że ją przyjmą jak tylko się na początku grudnia spotkają.

 

--

 

14 minutes ago, manygguh said:

Co zrobisz, jak dostaniesz takiego sms-a? Odpiszesz im tak samo jak powyżej? :D Pytam na serio, co byś zrobił, gdyby przyszedł, a niestawienie się oznaczałoby jakieś konswkwencje prawne?

 

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym taki sms mogą sobie wsadzić. Nie zgłębiałem tej nowej ustawy więc tu się tak kategorycznie nie wypowiem.

Więcej, uznałbym to za spam i tak też potraktował. Na spam się nie odpowiada. Poza tym to może być próba oszustwa, może jakiś złodziej chce cię wyciągnąć z domu. To nie jest powód żeby reagować na tego rodzaju mielonkę.

 


Technicznie odpisywanie nic nie da bo taki sms jest wysyłany przez program koputerowy, nikt go nie pisze na "swoim" telefonie. To tak jakbyś chciał odpisać na alert RCB. Nikt twoich wywodów nie otrzyma.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 10:39, Rnext napisał:

Rozkaz udania się na przymusowy test nadejdzie w wiadomości SMS.

Nie ma po temu ŻADNEJ podstawy prawnej (w sensie "polecenie SMS-em".

 

Jak zauważono - skąd wiadomo, komu to "polecenie" wydano?
Ja np mam na siebie zarejestrowanych 5 kart SIM.

Z czego faktycznie użytkuję jedną, reszta to dziecko/matka/komputer/itp

 

W dzisiejszych czasach, przy masowych próbach rozmaitych wyłudzeń - ok 90% wiadomości tekstowych traktuję jak spam/wyłudzenie. A skoro ja, to nie bardzo rozumiem, czemu inni mieliby postępować inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, manygguh napisał:

Co zrobisz, jak dostaniesz takiego sms-a? Odpiszesz im tak samo jak powyżej? :D Pytam na serio, co byś zrobił, gdyby przyszedł, a niestawienie się oznaczałoby jakieś konswkwencje prawne?

 

To jest pytanie również do pozostałych Braci. 

 

Po pierwsze, nie przyjdzie, ponieważ telefon nie stoi na mnie. Po drugie, taki tryb kierowania kogoś na badania jest skandaliczny, potencjalnie niewywołujący skutków prawnych (ale tutaj głowy uciąć nie daję, musiałbym to sprawdzić). Po trzecie, zaniechałbym czynienia czegokolwiek. Nie może być konsekwencji prawnych w przypadku niewykonania mniemanego obowiązku. Jeśliby zaś zostały wyciągnięte, skutecznie odwołałbym się, a prześladowców ścigał karnie.:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi o sprawdzenie na ile tyranii i bezprawia mogą sobie pozwolić i ilu się jej podda. Nie o to czy ktoś ma tel. na siebie, pięć kart czy mieszka w danej strefie. Przeciąganie liny z gotowaniem żaby. Przy okazji zdradza cele i planowany rozmach potencjalnych akcji przy (shit)testowaniu oporu społecznego. Będą przeć do oporu a obawiam się że daleko go nie znajdą przy naszym społeczeństwie.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszyscy współdyskutanci mają świadomość, że to jest sondowanie nastrojów. Ale jakby przyszło co do czego, warto wiedzieć, że można bez żadnego uszczerbku takie "zaproszenia" zignorować. Opór społeczny powstanie, jak ludziom zabraknie taniej padliny z lidla na skutek kontrolowanych przerw w dostawie jedzenia, czy też wtedy, gdy kupno rzeczonej padliny będzie w dużo większym zakresie drenować portfele. Na razie jeszcze aż tak mocno kryzys we znaki się nie daje.

Nie należy ignorować również problemu integralności cielesnej. Jest to w zasadzie ostatni już bastion wolności. Oddasz rządowi swoje ciało, zgodzisz się na bycie przedmiotem eksperymentów psychopatów w kitlach, nigdy nie zrzucisz raz nałożonego chomąta. Możliwość rozporządzania własnym ciałem jest prawem przyrodzonym i niezbywalnym, każda próba naruszania tejże jako taka winna skutkować upierdoleniem ręki agresorowi.

 

Edytowane przez Covidianin
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

 

Czy w nowej, jeszcze nie przyjętej, ustawie covidowej też tak jest? Bo zakładam, że ją przyjmą jak tylko się na początku grudnia spotkają.

 

Sorry za double posta, przeoczyłem Twoje pytanie. Sytuacja będzie identyczna. Tutaj: http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=683 możesz sobie zobaczyć, co konkretnie znowelizowano w ustawie o chorobach zakaźnych (art. 15 ustawy covidowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 10:39, Rnext napisał:

ozkaz udania się na przymusowy test nadejdzie w wiadomości SMS. Na razie "tylko" na test i w ramach testów karności obywatelskiej.

Jakieś źródło?

 

edit:

 

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1496940,adam-niedzielski-badania-przesiewowe-koronawirus.html

 

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/koronawirus-badania-przesiewowe-beda-obowiazkowe/2crktl7?utm_source=blaugrana.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

Ale to się tyczy 3 województw...

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kamyczek jeszcze, bo anegdota z dzisiaj, dotycząca właśnie tych SMSowych testów antygenowych. Pewna młoda lekarka pracująca na SOR, przyjmując pacjentkę zrobiła jej test. Taka jak wiecie jest konieczność historyczna. Test wyszedł negatywny, więc przekierowanie do strefy ze "zdrowymi". Tylko w międzyczasie okazało się, że inna lekarka, chwilę wcześniej też zdążyła tej pacjentce wykonać test, który wyszedł dla odmiany - oczywiście pozytywny, Dylemat dramatyczny z akcentem komicznym. Bo komizm był nie tylko w testowaniu a'la rzut monetą, ale w tym, że zabrakło dla personelu obuwia ochronnego, więc wszyscy starali się zachować profesjonalizm mając na nogach, powiązane foliowe worki na śmieci. Kurtyna.

 

ps. Balonik testowy przebiliśmy społecznie, mini dzisiaj właśnie się wycofało z obowiązkowości testów

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-minister-zdrowia-badania-przesiewowe-be,nId,4876663

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nabijacie się z rządu i wściekacie bo choroba jest z dupy i bardziej dokuczliwe są pseudo terapia i kwarantanna.

Ale gdyby to była czarna śmierć albo inna PRAWDZIWA cholera to sami byście widłami sąsiada zaciukali na byle kichnięcie.

Także trochę dystansu.

Całe szczęście że to tylko taka pandemia na niby. Bo prawdziwa zaraza by nas wytłukła w rok.

Prawdziwe nieszczęście to świadomość że wszsytkie instytucje żżerające nasze podatki typu NFZ, Sanepid czy inne systemy zarządzania kryzysowego są huja warte i tą kasę którą mi wydzierają z gardła przez całe życie mogłbym wesoło  przepić i przeruchać przed śmiercią.

TO mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.