Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej żyć?


deleteduser92

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na forum cygarowym analizowaliśmy gdzie najlepiej uciec przed reżimem antytytoniowym bolszewików z Brukseli i wyszło na to że najlepiej do ameryki południowej. Dlaczego?

1. Bo mają tam język europejski czyli hiszpański( ew. portugalski) więc dla nas Polaków dosyć łatwy do opanowania.

2. Bo mają tak kulturę chrześcijańska (ponad 98% populacji south america to chrześcijanie) więc łatwo będzie nam się tam odnaleźć bo żyją według tego samego kalendarza co my i obchodzą te same tradycyjne święta co my Polacy.

3. Mają dosyć atrakcyjne kobiety.

4. Niska cena zakupy nieruchomości mieszkalnych=łatwość zamieszkania.

5. Zero ograniczeń imigracyjnych dla Europejczyków.

4. Nowoczesność jeszcze przed dekady do nich nie dotrze a zanim dotrze to my i tak już zdążymy się wymeldować z tego świata.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stefan Batory napisał:

Orłowo

Świetne miejsce, tylko, że 2 pokoje kosztują tam tyle co wypasiona chata na mniej znanej "wiosce".  I tu już może nawet nie chodzi o to stać na to  czy nie stać, tylko to poczucie, że masz dać prawie bańkę za 2 pokoje, które nawet w "apartamentowcu" są nadal cholernymi dwoma pokojami ?

 

A odpowiadając na pytanie autora gdzie mieszkać? Tam gdzie tobie będzie dobrze. Tam gdzie są rzeczy z twojego punktu atrakcyjne (różnie jest u różnych ludzi). Lubisz morze, to Trójmiasto, lubisz góry komercyjne, to bliżej Krakowa (szybki wypad w Tatry),. Lubisz dziksze góry, to Podkarpacie, bliżej w Bieszczady. Bardzo indywidualna kwestia.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Justblaze napisał:

Gdzie polecacie żyć w Polsce? 

 Wrocław, najlepiej jakieś 30 km max od Wrocławia.,Gliwice i okolice dużo zakładów, cały czas to miasto rozwija się Albo jeśli można w Szczecinie blisko granicy, pracujesz u Niemca za 3x stawki Polskiej, przekraczasz granicę , przykładowo 30 km, jesteś w Polsce.

7 godzin temu, Justblaze napisał:

Bieszczadach

Bieszczady dobre, ale Ukraińskie, Zakarpacie, polskie powoli już się zabudowują , Rospuda, Lubelszczyzna na odpoczynek, jęlsi chodzi o pracę etc... już nie jest wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tyson napisał:
10 godzin temu, Stefan Batory napisał:

Orłowo

Świetne miejsce, tylko, że 2 pokoje kosztują tam tyle co wypasiona chata na mniej znanej "wiosce".  I tu już może nawet nie chodzi o to stać na to  czy nie stać, tylko to poczucie, że masz dać prawie bańkę za 2 pokoje, które nawet w "apartamentowcu" są nadal cholernymi dwoma pokojami

Orłowo obok Kamiennej Góry w Gdyni to najlepsze lokalizacje w 3city= najdroższe. Dlatego mieszkam w peryferyjnej dzielnicy Gdańska?. Lubię Orłowo, środek wielkiej aglomeracji, a spokój jak na wsi, no i ten widok z okna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan Batory- też uwielbiam 3city. Jedyne co mnie odrzuca to ten spęd turystów w sezonie ale to rzeczywiście można ominąć mieszkając w okolicy..

 

Ogólnie to chyba wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Często takie myśli o wyprowadzce są związane z problemami w głowie i nieumiejętnością ułożenia sobie w niej.

 

A prywatnie, podobnie jak Bracia pisali:

1. Grecja - klimat, jedzenie, kobiety, łatwo znaleźć coś w niedużej cenie z dala od ludzi,

2. Tajlandia - klimat, uśmiechnięci ludzie, jedzenie,

3. Czechy - blisko kulturowo, blisko do Polszy, świetne żarcie i piwko

4. Ameryka Południowa - kobiety i mega interesujący kontynent.

 

Ale wiadomka - co kto lubi :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Stefan Batory napisał:

Orłowo obok Kamiennej Góry w Gdyni

 

Uwielbiam obydwie te lokalizacje, ostatnio odkrywam też Redłowo, bardzo fajne miejsce na mapie  Gdynii. Ale Gdańsk  oprócz Starego Miasta, też ma wiele fantastycznych miejsc np. plaża w Jelitkowie, to mój obowiązkowy punkt wizyty w Gdańsku. Paradoksalnie najmniej lubię, najbardziej oblegany Sopot.

 

Co by nie powiedzieć, dla każdego kto kocha morze, Trójmiasto, ma swój urok. Wyobrażam sobie, że mógłbym tam żyć?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tyson napisał:
14 godzin temu, Stefan Batory napisał:

Orłowo obok Kamiennej Góry w Gdyni

 

Uwielbiam obydwie te lokalizacje, ostatnio odkrywam też Redłowo, bardzo fajne miejsce na mapie  Gdynii. Ale Gdańsk  oprócz Starego Miasta, też ma wiele fantastycznych miejsc np. plaża w Jelitkowie, to mój obowiązkowy punkt wizyty w Gdańsku. Paradoksalnie najmniej lubię, najbardziej oblegany Sopot.

 

Co by nie powiedzieć, dla każdego kto kocha morze, Trójmiasto, ma swój urok. Wyobrażam sobie, że mógłbym tam żyć

 

Łatwo sobie wyobrazić życie w Trójmieście?. Bym powiedział, że jakość życia w 3city jest bardzo wysoka. Mam na myśli nie tylko położenie, ale i super infrastrukturę, szkoły, ośrodek akademicki, bardzo dynamiczny rozwój itd.. Nie sądziłem, że dożyję czasów, kiedy wyjazd na Zachód będzie dla wielu grup ludzi w 3city nieopłacalny, bo w Polsce na Wybrzeżu równie dobrze zarobią. No i podoba mi się polityka władz Gdańska zachęcającą do osiedlania się u nas cudzoziemców.

 

Bardzo lubię widzieć u znanych mi cudzoziemców wrażenie, jakie 3city na nich robi.? Ja za Sopotami też nie przepadam, ale uwielbiam Gdańsk. Z fajnych dzielnic Gdyni lubię też Oksywie.

 

@niemlodyjoda- też uwielbiam 3city. Jedyne co mnie odrzuca to ten spęd turystów w sezonie ale to rzeczywiście można ominąć mieszkając w okolicy..

 

Da się to przeżyć. Mnie to w zasadzie cieszy, że tłumy ludzi przyjeżdżają w sezonie do Gdańska, aby wydać tu swoje pieniądze, aby umocnić bogactwo mojego miasta.

 

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 11/25/2020 at 3:24 PM, Justblaze said:

Gdzie polecacie żyć w Polsce? 

Polecam Wielkopolskę. Jest praca, cywilizacja ale też dużo jezior, lasów.

W razie inwazji zza Odry nie będą bombardować, tak jak 1939 nie robili zniszczeń na "ziemiach odzyskanych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.