Skocz do zawartości

Czy można wyodrębnić dział tylko zweryfikowanych użytkowników?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wydzielenie na forum działu tylko zweryfikowanych użytkowników z tematem, w którym będzie aktualizowana lista zweryfikowanych, czy przez moda, czy bezpośrednio właściciela forum. Ostatnio nie można już czytać tematów przez gościa, który dyskutuje sam ze sobą. Weryfikacja grzecznościowa, dobrowolna, aktualizacja listy zweryfikowanych i można rozmawiać. Każdy spoza listy od razu ban, bez żadnych zmiłuj się.

 

Coś trzeba zrobić, bo ja siebie powoli przestaję widzieć w dyskusji, a mam ogromną granicę tolerancji. Proszę o jakieś ludzkie podejście do tematu, bo problem robi się coraz bardziej widoczny, właściwie odstrasza od publikowania. Nie wiem, kto znowu pierdoli głupoty, masa hejtu. Nie ogarniam powoli. A ignor przestaje mieć rację bytu ze względu na częstotliwość nowych nicków.

 

Czy dostrzegacie w ogóle ten problem i co w ogóle można zrobić?

Edytowane przez mac
  • Like 37
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

Czy dostrzegacie w ogóle ten problem i co w ogóle można zrobić?

Owszem, robi się to coraz bardziej irytujące, wydaje mi się że chłopaki z moderacji nawet mają ciężej to wyłapywać przez to że powoli nie wiadomo kto nowy troluje a kto ma rzeczywiście jakiś problem/zakłada z buta nowy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć dla @arch dział- "Wynajem kawalerek i ruchanie dziwek do 300 zł" ??

 

A poważnie pisząc @mac ma wielką rację. Taki dział by się przydał. Ja np.nie nadążam z blokowaniem czy tam multikont archa czy innych troli.

A żeby nie utrudniać za bardzo nowym, wartościowym użytkownikom, starczyło by 50 postów.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert jeżeli to ma zadziałać to trzeba zupełnie się tam przemieścić. A z drugiej strony, co z nowymi, prawdziwymi użytkownikami? To jest właśnie ten problem. Jedynie dział zweryfikowanych użytkowników może zmienić sprawę, bo można do niego wprowadzić też nicki z zerowymi publikacjami. Ewentualnie zaktualizować jakoś strukturę tego działu, ale koniecznie o weryfikację w jakiejś formie. Przecież tutaj się robi ostry cyrk. Wchodzę do nowego tematu, a tam troll na trollu trollem pogadania. Od razu wychodzę, nawet nie czytam dalej. Do kolejnego wątku wchodzę to samo. No kurwa, coś tu grubo nie tak. Od 2015 roku siedzę, ale teraz kurwa. Aż oczy przecieram ze zdumienia. Szukam jakiejś drogi ratunku, bo mnie to zaczyna mocno wkurwiać przyznam szczerze. Tracisz czas na "doradzanie" idiocie z multikontem, który innego życia poza netem nie ma. Dział starszyzna pod pewnymi względami po prostu nie działa.

 

I moim zdaniem ten troll skutecznie podburza ludzi przeciwko sobie. Zaczyna komentować, jak ten do tego się odezwał i później zamiast o konkretach leci hejt i wzajemne zarzuty. Musimy się szanować Panowie i to bardzo. Albo można medal przydzielić, użytkownik zweryfikowany, odznakę oczojebną, jakąś nową, cokolwiek takiego. Niby jest nowa łapka czerwona, że nowy użytkownik, ale to znowu nie wystarczy, bo skąd mam wiedzieć, czy to troll, czy nie?

 

Jestem zwolennikiem takiego podejścia do weryfikacji, bo sam przeszedłem ten proces i od tamtej pory bez problemów, nikt się mnie nie czepia. Ludzie wiedzą, że ja to ja. I prawda, że lepiej czytać takiego kogoś? Podobnie zaufane nicki? Nie mam więcej pytań.

Poza tym do nowych nicków w tym momencie mam od razu podejrzenie, że to jakieś chuje, a przecież z takim paradygmatem nie ma sensu już dalej pisać. No kurwa. Czy tylko mi odpierdala szajba, czy faktycznie też tak macie?

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Arch się raczej w świeżakowni nie udziela. ;) A może załóż klub z użytkownikami, których posty Cię nie wyprowadzają z równowagi. ? Nie będziesz się musiał stresować odmiennym zdaniem do Twojego.... Ahh zapomniałem, to nie będzie generowało tak dużej ilości lajków, jak pełne/oficjalne forum.

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mac said:

co z nowymi, prawdziwymi użytkownikami?

Pomagasz na swoją własną odpowiedzialność.

13 minutes ago, mac said:

wprowadzić też nicki z zerowymi publikacjami

Ryzykowne. Ale nie widze "dobrej" drogi. Kiedyś był pomysł opłaty 1zł za "odblokowanie" możliwości pisania postów. Nawet jeśli to nie zniechęci sami-wiecie-kogo, to chociaż na serwery będzie.

15 minutes ago, mac said:

później zamiast o konkretach leci hejt i wzajemne zarzuty

Tutaj podchodzę inaczej... staram się nie dać sprowokować. Bywa ciężko, ale to w pewnym sensie mój "obwiązek" jako użytkownika, jak ktoś sra to nie dodawać swojej porcji.

17 minutes ago, mac said:

Jestem zwolennikiem takiego podejścia do weryfikacji, bo sam przeszedłem ten proces

A ja nie pamiętam żadnej weryfikacji. Gdyby była jakaś w stylu "dowód/konto", to w sposób znaczny ograniczyłoby mi to mentalnie swobodę wypowiedzi.

I to, co oczekuję dla siebie, oczekuję też dla innych; odwieczny paradoks czy ukarać niesprawiedliwe jednego uczciwego pośród 9 trolli, czy pozwolić działać nieuczciwie dziewięciu, by znaleźć jednego sprawiedliwego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prod1gybmx napisał:

@mac Arch się raczej w świeżakowni nie udziela. ;) A może załóż klub z użytkownikami, których posty Cię nie wyprowadzają z równowagi. ? Nie będziesz się musiał stresować odmiennym zdaniem do Twojego.... Ahh zapomniałem, to nie będzie generowało tak dużej ilości lajków, jak pełne/oficjalne forum.

Mam w dupie lajki i czy mnie ktoś lubi, czy nie. Przecież akceptuję odrębne zdanie i wielu użytkowników tutaj nawet przepraszałem za zbyt ostry język. Nie wiem znowu, dlaczego kreujesz w stosunku do mnie nieuzasadnione zarzuty. Napierdalam ściany tekstu, żeby wyjaśnić, o co mi chodzi konkretnie, ale nie. Siedzę tutaj od 2015 roku, najebałem ponad 5k postów, więc muszę mieć lajki. To wynika po prostu z czasu publikacji. Nie stresuję się, po prostu widzę śmietnik, w którym się nie odnajduję. Liczę na dyskusję, tylko. Forum mi wiele razy pomogło. Dostałem tutaj świetne polecenia. Robiłem zakupy z poleceń użytkowników (wszystko się sprawdziło). Czytałem polecane lektury (piękna sprawa). Jak ktoś tutaj doradza, weź to przeczytaj i widzę, że to zaufany bywalec to od razu składam zamówienie. Kurwa, dzięki tematom Moszego Reda sobie nawet kompa udoskonaliłem, bo na jakieś podzespoły wskazywał i mi lampka mignęła, że faktycznie zajebiste konfiguracje ? Forum to złoto, ale przez takich skurwysynów miesza się z gównem. Zero tolerancji i tyle.

 

Tam, gdzie nie umiem się wypowiedzieć, albo się nie zgadzam to się nie udzielam za bardzo, tyle. Wiem, że ludzie mają różne doświadczenia. Ale nie będę tolerować fałszywych oskarżeń, jak od ciebie w tym momencie. O tym mówię cały czas. Albo się odnoś do tematu, albo się nie udzielaj.

 

Typol napierdala post pod postem sam do siebie, co każdy średnio rozgarnięty człowiek określi po kilku sekundach. Przecież to popierdolone do granic możliwości.

 

Rozumiem @Kespert. Otworzyłem dyskusję, bo nie wiem, czy coś da się zrobić. Jeżeli się da to fajnie. Chciałem też poznać zdanie innych ludzi, czy dostrzegają ten problem. Zaproponowałem rozwiązanie, które mi chodzi wstępnie po głowie. Nie do mnie należy decyzja. Moim zdaniem potrzeba pozytywnych zmian jest uzasadniona, ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, mac napisał:

bo skąd mam wiedzieć, czy to troll, czy nie?

 

Przecież to widac po paru postach. A czasem juz po pierwszym. Zresztą Arch w kółko napierdala o tym samym + od czasu do czasu założy jakiś filozoficzny temat w rezerwacie. Od jakiegoś czasu zaczął dodatkowo dyskutować sam ze sobą z 2 kont. Na innym portalu o tematyce bokserskiej robił to samo, gość nie do podjebania xD Z tym, że za samo trollowanie bana nie ma. Poza tym co ja uznam za trolling inny weźmie na poważnie i nie będzie widział w tym nic prowokującego sztuczną dyskusję czy kłótnię. 

Edytowane przez NoName
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NoName napisał:

Od jakiegoś czasu zaczął dodatkowo dyskutować sam ze sobą z 2 kont

Pełna incepcja, nie pierwszy już raz coś takiego robi. Nie tak dawno trzy multiarchy dyskutowały że sobą, w tym jedna płci żeńskiej : )

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red dział przyjaciół moderacji, nowa ranga moderatorów, a każdy moderator musi przejść weryfikację, porozmawiać, poznać społeczność, coś w tym stylu. Starszy użytkownik może się zgłosić do rangi asystenta moderatora i po akceptacji ma prawo pisania tylko w przeznaczonym dla konkretnej rangi

 

Dział dla modów = dział dla zweryfikowanych. Tylko tam, gdzie modzi mogą dyskutować. Ranga mod junior, albo asystent moderatora zgłaszający poprawki tylko do wybranego moderatora wyższego. A żeby zostać asystentem przecież możesz porozmawiać osobiście, albo przez komunikator, albo maila wymienić, co wchodzi w zakres zwykłego funkcjonowania forum między użytkownikami.

 

Pewne formy weryfikacji wiem, że występują od dawna. Przecież po banie rozmawiałem z Markiem. Sam to zaproponowałem przecież i dostałem zgodę na rozmowę.

 

Może chodzi mi bardziej o zwiększenie czytelności, wyróżnienie użytkowników wiarygodnych. Więcej medali, może inny kolor, cokolwiek. Bo łapię się na tym, że nie wiem, kto jest kim. Coś nie działa. Może da się bazować na tym, co jest, zmienić lekko układ. Ja się chętnie zgłaszam do roli moda w jakimś dziale, albo jako asystent moda. Mógłbym zgłaszać podejrzenia. Chcę po prostu coś zaproponować. Idea asystenta moderatora wyznaczona do pilnowania porządku w dyskusji. Coś w tym stylu. Chętnie bym się zgłosił. Inna ranga, większa czytelność we wszystkich tematach.

 

Luźne myśli.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu rozmowa przez telefon z moderacją, a po rozmowie odznaka w kształcie telefonu? 

Ale z drugiej strony forum ma być anonimowe, a to trochę burzy koncepcje.

Swoją drogą facet potrzebuje pomocy, do pewnego momentu było mi go szkoda, nadal trochę jest, ale już nie tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mosze Red napisał:

bardzo chętnie, tylko wskaż rozwiązanie techniczne, które w sposób legalny i bez generowania dodatkowych kosztów to umożliwi. 

Bierzcie pod nadzór tych user-ów, którzy używają kamuflażu w sieci.

Byłem mod-em na forum, gdzie kilkadziesiąt pierwszych postów miało akceptację, mod musiał przepuścić. Działało.

Można brać pod lupę tych, którzy używają maskowania. Normalny user nie potrzebuje używać zmiennej lokalizacji czy IP, tych którzy to robią pewnie jest garstka, w tym nasz bohater i ludzie którzy go udają.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mac napisał:

Starszy użytkownik może się zgłosić do rangi asystenta moderatora i po akceptacji ma prawo pisania tylko w przeznaczonym dla konkretnej rangi

 

Przypomniałeś mi, że gdzieś w 2016 roku kilkanaście osób, m.in. ja i chyba Ty też, mieliśmy niebieski czy tam granatowy kolor nicku i rangę [czy jak to nazwać] "grupa bojowa".

Może teraz też dałoby się coś takiego pomyśleć na podobnej zasadzie, tylko pod inną nazwą, żeby się nie kojarzyło z organizacją paramilitarną heh.

I pamiętam, że wtedy dla grupy bojowej była jakaś część forumka niewidoczna dla reszty.

 

Może coś w tym kierunku pomyśleć, jeżeli będzie potrzeba, nie wiem czy to dobra koncepcja. To taka luźna myśl tylko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macRozbawiło mnie po prostu jak kilka razy pisałeś, że dajesz kogoś na ignor (m.in. mnie) sugerując, że bardzo dużo na tym stracą, albo, że w jakiś sposób ich to krzywdzi. Jakbyś chciał podkreślić, że ktoś według Ciebie pisze na tyle chujowe posty, że nie jest godzien żebyś je czytał. Owszem, może tak być, że ktoś według Ciebie pisze bzdury, można użyć opcji ignore(po to ona jest), ale po co się tam z tym obnosić? Taki troche babski sposób na upokorzenie kogoś. 

 

Żeby nie było, że wale same offtopy i się czepiam. Moja propozycja:

 

Może zmienić system oceniania? Do pozytywnych reakcji, dodać te negatywne, które automatycznie zmiejszają liczbe plusów użytkownika. Jeśli nazbiera powiedzmy w tygodniu 10minusów, to dostaje czasowego bana. Pod postami, mogą być wyświetlone reakcje, ale już nie to, od kogo ją otrzymał. Podejrzewam, że w razie otrzymania jakieś negatywnej reakcji, może się tutaj odstawić niezły festiwal wycieczek osobistych, podważania słuszności nagrodzenia delikwenta takową negatywną reakcją i wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, sugerujące, że ktoś dostał minusa nie za głupoty, które wypisuje, tylko przez antypatię do danego użykownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, prod1gybmx napisał:

Może zmienić system oceniania? Do pozytywnych reakcji, dodać te negatywne, które automatycznie zmiejszają liczbe plusów użytkownika. Jeśli nazbiera powiedzmy w tygodniu 10minusów, to dostaje czasowego bana.

Hmm może nie od razu bana a np. modzi dostają alert do sprawdzenia typa i przejrzenia jego postów czy nie napierdala jakiejś maniany.

 

25 minut temu, prod1gybmx napisał:

Pod postami, mogą być wyświetlone reakcje, ale już nie to, od kogo ją otrzymał.

Słuszna uwaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważny kilka propozycji i pomysłów.

 

Rozmowa telefoniczna -> moderatorzy/administratorzy traciliby mnóstwo czasu na weryfikacje, nie wiem kto miałby płacić za te rozmowy. Czy wykryjesz trolla po krótkiej rozmowie? Nie. Czy zajebiesz robotą moderatorów? Tak. Barwę głosu można modulować więc też nie wykryjesz czy ciągle gadasz z tą samą osobą.

Dodawanie ludzi przez polecanie -> uważam, że to dobra opcja, ale i tak ktoś może być dobrym trollem i po prostu być cierpliwy, dobrze się kamuflować. To jednak wymaga dużego wysiłku. Minus to masz kółko wzajemnej adoracji.

 

Rozwiązania które deanonimizują uż (dla mnie odpadają z miejsca)

Zdjęcie -> zdjęcie można sfałszować zwyczajnie, nawet sobie wygenerować AI. Zwykłe wyszukiwanie w Google nie daje pewności czy to nie jest fake.

Zdjęcie dowodu -> widziałem notorycznie jak ludzie to fałszowali, masz w internecie szablony, wstawiasz zdjęcie, wygładzasz je do szablonu i cyk masz dowodzik

Branie ludzi tylko z zjazdów/konwentów -> to samo co dodawanie przez polecenie

Edytowane przez MrSadGuy
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.