Skocz do zawartości

Albonista 2020


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

W dawnych czasach internetu łupanego, po założeniu nekrostrady poznałem wulgarną, rubaszną i często przegiętą twórczość dr Albonisty.

Specyficzny humor, publicznie wielu tych rzeczy bym nie puścił, taka muza tzw. guilty pleasure. Ale mam sentyment do tego twórcy.

Część jego starych utworów przekracza granicę żenady dla mnie z perspektywy czasu. Jednak sztosy jak "Kurwa Dance" czasem jeszcze odpalam i szczerzę się uśmiechnę.

 

Z 10 lat temu odkryłem też jego poważniejszą twórczość, pod innymi pseudonimami i pod nazwiskiem, co pokazało mi, jakim wszechstronnym jest tekściarzem i muzykiem.

Kilka miesięcy temu zaczął wrzucać na swój kanał muzyczne komentarze, do ostatnich wydarzeń związanych ze światem polityki, pandemią, wirusem, innymi problemami społecznymi.

A wczoraj taką pioseneczkę wrzucił, niby nic wielkiego, jednak jakoś mi podeszło, za chwilę będę któryś raz z kolei słuchać:

 

 

?

 

Znacie jakieś jego kawałki, słyszeliście coś kiedyś na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@avceutyhh14 Miło, że ktoś go jeszcze pamięta. ;) 

 

To forum o którym napisałeś jest już dawno upadłe, ale kiedyś Albonista się dzięki niemu odnalazł, wznowił działalność, udzielał tam i dawał informację

o nowych albumach chałupniczo wydawanych, które nagrał po latach nieobecności.

 

Mam wszystkie oprócz dwóch płytek wydanych w tym roku, tzn. "wytrysk", "kurewskie przygody", "quo vadis my dick", "koniec świata" itd. ?

 

Mieliśmy kontakt od 2010 jakoś na linii fan-twórca, później w 2015r wykorzystał trzy moje podkłady muzyczne do swoich kawałków i pojawiło się to na albumie "Polski Burdel", zrobiłem też

do tego albumu na szybko okładkę w gimpie, pierwsze moje zetknięcie z tym programem i jeden element spierdoliłem, ale to nie ma znaczenia. ?

 

Jedynie czego żałuję, że przy tych 3 kawałkach, które współtowrzyłęm, jakość wokalu jest kiepska, tzn przester przy zgłoskach wybuchowych

jest słyszalny, ale i tak jestem zadowolony, że te muzyczki zostały wykorzystane. Dopiero nagrywając następny album "Walić biedę" miał dostęp do profesjonalnego studia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

To forum o którym napisałeś jest już dawno upadłe, ale kiedyś Albonista się dzięki niemu odnalazł, wznowił działalność, udzielał tam i dawał informację

Pamiętam, nazywano go "mistrzem" ;)
Powiem tylko, że koleś ma głos i talent, ale przedewszystkim wyobraźnie, żeby napisać takie piosenki, dobrać słowa i jeszcze to w taki sposób zaśpiewać :) 
P.S. Jak masz z nim dobre kontakty to daj mu namiar na forum :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, avceutyhh14 napisał:

Powiem tylko, że koleś ma głos i talent, ale przedewszystkim wyobraźnie, żeby napisać takie piosenki, dobrać słowa i jeszcze to w taki sposób zaśpiewać :) 

 

Tak, ogólnie biorąc pod uwagę wszystkie projekty, nagrał prawdopodobnie ok. 60 albumów [z pamięci strzelam], jednak wciąż jeszcze potrafi czymś zaskoczyć. ?

Ma bardzo dużą łatwość w pisaniu tekstów i charyzmę, by dobrze to brzmiało wszystko.

 

2 godziny temu, avceutyhh14 napisał:

P.S. Jak masz z nim dobre kontakty to daj mu namiar na forum :D 

 

Jakoś w 2017r kontakt nam się urwał.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.