Skocz do zawartości

Czy Blik chroni moje dane osobowe przed sprzedawcą z sklepu?


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Często kupuje w sieci i staram się nie zostawiać zbyt dużo swoich danych, bo później a to wypłynie jakaś baza danych albo ktoś dzwoni z ofertami itp. Zwykle używam paczkomatów i płatności przelewem w jednym z banków internetowych, mam drugi tel co służy mi do sms-ów .

Znajomy polecił mi blika i tak czytam ich regulamin i jest tam takie coś w pytaniu "Czy BLIK jest bezpieczny?" z strony https://blikmobile.pl/

 

"Kod potrzebny do przeprowadzenia transakcji jest generowany i zarządzany centralnie przez Polski Standard Płatności, operatora BLIKA. Zapewnia to unikalność jednorazowego kodu, który jest przypisany do użytkownika i ważny tylko przez 2 minuty. Sam BLIK, jako usługa, nie przechowuje żadnych danych użytkownika, które mogłyby zostać wykradzione, przechwycone i wykorzystane w innej transakcji."

 

Skoro blik nie przechowuje danych użytkownika czy to oznacza, że sklep przyjmujący płatności nie ma informacji o wpłacającym jak np przy wpłacie przelewem , gdzie jest nadawca ? Ktoś wie co sklepy internetowe dostają jako płacącego przy płatności blikiem? Może pośrednika jak DotPay?

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.