Skocz do zawartości

Technologiczna rewolucja nadchodzi


UncleSam

Rekomendowane odpowiedzi

Taką mam predykcję małą, obserwując to co się dzieje ostatnio w świecie technologicznym. 

Nadchodzi wielkie wielkie, przeogromne uderzenie ze strony Google'a. W świecie smarthome trochę przyspali, ale wygląda na to że nadrobią i to z takim hukiem że dupy będą pękać a firmy będą upadać.

Najnowsze konsole PS5 oraz XBox to ostatnie fizyczne urządzenia do grania. Fizyczne komputery do grania będą tylko dla zawodowców, a przeciętny użytkownik, czy niedzielny gracz będzie korzystał tylko z terminalu. 

Zapoczątkowała to nvidia shield, ale ta technologia jest droga i skierowana do graczy. W tym momencie nvidia całkiem dobrze sobie radzi ze swoją usługą Nvidia NOW, dzieki której możesz streamować gry na twój dużo słabszy komputer i nie przejmować się wgl wymaganiami sprzętowymi. 

Google wprowadziło nowego chromecasta i w tym momencie będzie szturmem przejmować rynek. Jeszcze tego nie ogłosili, ale bankowo wyjdzie też jakaś wersja PRO, która będzie nieco wydajniejsza. Po prostu musi wyjść, bo na tego chromecasta da sie juz streamować gry między innymi z usługi nvidia now oraz ze steam linka.

W domu będziemy mieli tylko "terminale dostępowe" - telewizor z chromecastem, oraz podstawowy komputer i absolutnie wszystko będzie streamowane, nawet gry w 4k HDR.
Google ma przepotężne zasoby finansowe i gwarantuję, że działają właśnie w tym kierunku i rozwijają usługę konkurencyjna dla nvidia now. A tylko oni mogą to wprowadzić pod strzechy.
Także Sony i Microsoft będą płakać rzewnymi łzami. 

Jeśli chodzi o Amazona i ich asystenta Alexe. Google ich po prostu zje na śniadanie. Zastanawiałem się co oni tak długo robią i dlaczego nie wypuszczają konkurencyjnych smart głośników. Wygląda na to że w końcu ruszyli z tematem.
Asystent od googla jest po prostu lata świetlne przed alexą - rozumie złożone zdania i potrafi wykonywać złożone polecenia. Nie ma potrzeby podawania komend jedna po drugiej, możesz nawinąć całym zdaniem co chcesz żeby google asystent zrobił i on to robi w 99% przypadków poprawnie. 

Idzie wielki shift over na technologicznej scenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, UncleSam napisał:

W tym momencie nvidia całkiem dobrze sobie radzi ze swoją usługą Nvidia NOW, dzieki której możesz streamować gry na twój dużo słabszy komputer i nie przejmować się wgl wymaganiami sprzętowymi. 

 

Korzystałem, wspaniała sprawa. Minusem jest to, że jak ktoś chcę pograć w gry, gdzie czas reakcji jest priorytetem, poczuje się zawiedziony, ponieważ pojawią się minimalne opóźnienia, a te z kolei są kluczowe dla gier "zręcznościowych". Tak czy inaczej, usługa ma OGROMNY potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sosonowcu buduja się kolejne magazyny Amazon w Polskę inwestują USA KOREA KANADA HOLANDIA wątpię w to że inwestując tak mocno w Polskę będzie tu jakiś kryzys.

 

To są najwieksze korporacje świata i to one rządzą światem a nie politycy więc jeżeli wiedzieli by że w Polsce będzie taki kryzys to by tak w Polskę nikt nie inwestował. Ale ludzie są zastraszani przez znaców życia młodych jupiterów LUDZIE IDZIE KRYZYS UMRZECIE Z GŁODU KACZYŃSKI ZAJEB#E WAM MIESZKANIA NO CHYBA ŻE KUPICIE MÓJ E-BOOK WTEDY PRZETRWACIE.

 

No kurwa śmiech na sali że ludzie to łykają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, UncleSam napisał:

Idzie wielki shift over na technologicznej scenie.

To jest naturalna kolej rzeczy i coś, na co ślini się wielu graczy na korporacyjnej scenie (nie tylko gamingowej).

Po prostu przez dłuższy czas nie było technicznych możliwości, wejdzie 5G będzie więcej okazji.

Szybki, łatwo dostępny internet.

 

Tani terminal, który jest kontrolowany z poziomu serwera, gdzie nie ma problemu z DRM (nie obejdziesz go mając tylko terminal), a co za tym idzie - z piractwem.

Gdzie nie masz utrudnień w postaci segmentacji (Android), bo jest mniej czynników, od których system jest zależny.

Łatwiej realizować dystrybucję i zmiany. Klient nie będzie narzekał na aktualizację, bo to serwer będzie za nie odpowiadał.

Najwyżej w nocy zaktualizuje się soft terminala, co nie będzie wielkim problemem.

W razie czego użytkownik poczeka....Steam przetarł szlaki. Cierpliwości też trzeba się nauczyć :)

 

Gdzie możesz spokojnie wprowadzić abonament i ciągnąć kasę z userów na bieżąco i napychać swój korporacyjny portfel.

Gdzie w przypadku błędów nie musisz obawiać się konsekwencji - bo zmienisz coś na serwerze i nikt się nie kapnie, że błąd był po stronie dostawcy.

Tak - to mokry sen producentów, teraz trzeba przekonać userów, aby też im się to po nocach śniło (pozytywnie).

W takich przypadkach cieszę się, że już mnie do gier tak nie ciągnie co kiedyś.

Nawet nie grałem jeszcze w Wieśka 3 (ale nie wiem czy to powód do chwalenia się :P ), ale np. nie widzę powodu kupowania kompa tylko po to, aby pograć w jedną czy dwie gry. Może powodem jest też to, że aktualizacje i inne rzeczy, zanim się gra odpali to już nie ma czasu na granie.

Kto wie, czy przez ten nowy system nie zmienię zdania :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozrywka typu massive players staje się dość popularna, dzięki szybkiemu internetu, patrz np.: Fall Guys i 60 graczy na starcie rywalizujących na tym samym torze przeszkód, do tego wpływających na siebie. Dzięki technologii 5G, lagi zejdą do minimum i otworzy to twórcom nowe możliwości, które dzisiaj i wczoraj nie były możliwe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Koko564 said:

W Sosonowcu buduja się kolejne magazyny Amazon w Polskę inwestują USA KOREA KANADA HOLANDIA wątpię w to że inwestując tak mocno w Polskę będzie tu jakiś kryzys.

 

To są najwieksze korporacje świata i to one rządzą światem a nie politycy więc jeżeli wiedzieli by że w Polsce będzie taki kryzys to by tak w Polskę nikt nie inwestował. Ale ludzie są zastraszani przez znaców życia młodych jupiterów LUDZIE IDZIE KRYZYS UMRZECIE Z GŁODU KACZYŃSKI ZAJEB#E WAM MIESZKANIA NO CHYBA ŻE KUPICIE MÓJ E-BOOK WTEDY PRZETRWACIE.

 

No kurwa śmiech na sali że ludzie to łykają.

 

Bo to będzie utopia, będzie jednoczesnie prywatyzacja szkolnictwa i służby zdrowia, korporacje przejmą dominacje. Wszelkie postępowe rzeczy będą w tych korporacjach, czyli feminizm. lgbt, homoseksualizm, za nie popieranie tego nie wejdziesz tam. A małe firmy upadną. Gdyby przyszedł do Polski kryzys to jest szansa że wszystko by wróciło do normy, potaniały mieszkania, kobiety by się wyleczyły ze szkodliwych ideologi. A tak będzie to jeden wielki burdel, sztucznie potrzymywany przez te korporacje, bo one żyją z dodruku pieniędzy i nie mogą upaść. 

W koporacji praca jest banalna, a zarobki w miare duże. Polak w małym biznesie musi się natrudzic, użyć głowy. Natomiast korpoludki, często kobiety przekładają papierki z jednej sterty na drugą i mają kase z tego, bo centrale które pchają rozwój tych korporacji są na zachodze, tutaj jest tylko praca odtwórcza. Więc korporacje zniszcza małe przedsiębiorstwa w Polsce, bedą indoktrynowac Polaków, masa ukraińców i ludzi ze wschodu przyjedzie tu do pracy do nich, więc korporacje będą również wynarodawiać Polaków. Jestem przekonany że ustawią do tego poziomu Polaków, że to na zachodzie będą kształcić mózgi, zarządców, a w Polsce będzie ogłupianie i proste prace, chodzi o to by uzależnić Polaków, zniewolić ich, poddać indoktrynacji. Do małej Polskiej firmy możesz sobie wejśc na luzie, a do korporacji bez chipa billa gatesa sie nie wybieraj. Po prostu Polska ma odegrać role centrali NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA dla krajów słowiańskich, i nie ma to nic wspólnego z naszym dobrem.

 

To samo korporacje zrobiły z Niemcami w ubiegłym wieku, korporacje sciągały Turków, potem ludność z afryki do Pracy. W Polsce zacznie sie od Ukraińców, potem Hindusi, a na koniec afryka.

Dlatego ma być centralny port komunikacyjny, szybka kolej by rozlokować tą ludność w Polsce. Tylko coś im ostatnio nie wyszło bo Białoruś się opiera. Ukraine korporacje już rozwaliły i teraz jest tam powolna indoktrynacja ludności. Ceny nieruchomości w Polsce nie spadną, bo będą ściągać na nasze miejsce i umierających emerytów facetów z ukrainy, zniszczą nasz kraj.

Czyli za możiwość pracy w korporacjach Polacy sprzedadzą suwerenność, multikultu, psucie kobiet, itd.

Dlatego PIS już robi grunt pod wyjście z UE, bo UE nie pozwala aż na takie działanie korporacji amerykańskich.

Na yoububie są filmiki

 

 

Fajnie to wygląda, tylko że one to będą wyjątki w korporacjach, większość to bedą faceci. Dlatego budują Trójmorze, trójmorze to ma być zniszczenie słowian, pandemia to tego początek, bo do kontaktów używamy teraz komputerów z microsoftem, a Polskie szkolnictwo jest rozwalane.

To samo podaki dochodowe, W polsce są jedne z najniższych na całym świecie, dlaczego ? Bo tu nie ma być małego biznesu, tylko biznes korporacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tylkochwila133 napisał:

 

Bo to będzie utopia, będzie jednoczesnie prywatyzacja szkolnictwa i służby zdrowia, korporacje przejmą dominacje. Wszelkie postępowe rzeczy będą w tych korporacjach, czyli feminizm. lgbt, homoseksualizm, za nie popieranie tego nie wejdziesz tam. A małe firmy upadną. Gdyby przyszedł do Polski kryzys to jest szansa że wszystko by wróciło do normy, potaniały mieszkania, kobiety by się wyleczyły ze szkodliwych ideologi. A tak będzie to jeden wielki burdel, sztucznie potrzymywany przez te korporacje, bo one żyją z dodruku pieniędzy i nie mogą upaść. 

W koporacji praca jest banalna, a zarobki w miare duże. Polak w małym biznesie musi się natrudzic, użyć głowy. Natomiast korpoludki, często kobiety przekładają papierki z jednej sterty na drugą i mają kase z tego, bo centrale które pchają rozwój tych korporacji są na zachodze, tutaj jest tylko praca odtwórcza. Więc korporacje zniszcza małe przedsiębiorstwa w Polsce, bedą indoktrynowac Polaków, masa ukraińców i ludzi ze wschodu przyjedzie tu do pracy do nich, więc korporacje będą również wynarodawiać Polaków. Jestem przekonany że ustawią do tego poziomu Polaków, że to na zachodzie będą kształcić mózgi, zarządców, a w Polsce będzie ogłupianie i proste prace, chodzi o to by uzależnić Polaków, zniewolić ich, poddać indoktrynacji. Do małej Polskiej firmy możesz sobie wejśc na luzie, a do korporacji bez chipa billa gatesa sie nie wybieraj. Po prostu Polska ma odegrać role centrali NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA dla krajów słowiańskich, i nie ma to nic wspólnego z naszym dobrem.

 

To samo korporacje zrobiły z Niemcami w ubiegłym wieku, korporacje sciągały Turków, potem ludność z afryki do Pracy. W Polsce zacznie sie od Ukraińców, potem Hindusi, a na koniec afryka.

Dlatego ma być centralny port komunikacyjny, szybka kolej by rozlokować tą ludność w Polsce. Tylko coś im ostatnio nie wyszło bo Białoruś się opiera. Ukraine korporacje już rozwaliły i teraz jest tam powolna indoktrynacja ludności. Ceny nieruchomości w Polsce nie spadną, bo będą ściągać na nasze miejsce i umierających emerytów facetów z ukrainy, zniszczą nasz kraj.

Czyli za możiwość pracy w korporacjach Polacy sprzedadzą suwerenność, multikultu, psucie kobiet, itd.

Dlatego PIS już robi grunt pod wyjście z UE, bo UE nie pozwala aż na takie działanie korporacji amerykańskich.

Na yoububie są filmiki

 

 

Fajnie to wygląda, tylko że one to będą wyjątki w korporacjach, większość to bedą faceci. Dlatego budują Trójmorze, trójmorze to ma być zniszczenie słowian, pandemia to tego początek, bo do kontaktów używamy teraz komputerów z microsoftem, a Polskie szkolnictwo jest rozwalane.

To samo podaki dochodowe, W polsce są jedne z najniższych na całym świecie, dlaczego ? Bo tu nie ma być małego biznesu, tylko biznes korporacji.

 

Co do Polskiego szkolnictwa to dobrze że zniszczą to gówno bo koszty utrzymania uczniów nauczycieli szkoły są megaaa duże a brak korzyści uczniowie nie chodzą do szkoły palą tam papierosy i zażywają narkotyki więc Polskie szkolnictwo dobrze że upadnie.

 

Co do cen nieruchomości spadną spadną muszą bo nikogo nie będzie stać na kupno mieszkania 500k za 2 pokoje w  małym mieście.

W Polsce będzie dobrze tak mi się wydaje ja wolę żyć w Polsce i pokładać sobie tutaj życie niż do Niemiec do Turasa jechać robić za 10euro za h i płacić 40 procentowe podatki bo teraz trzeba płacić podatki w Polsce i za granicą więc średnio teraz za granice do pracy jechać.

 

Pomimo że mam 18 lat to wydaje mi się że Polska będzie dobrym krajem do pokładania sobie tutaj życia mam wrażenie że wróci wszystko do normy a Jackowski uważa że szczepionek w Polsce może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, prod1gybmx napisał:

Pamięta ktoś jeszcze "google+" ? :) 

Powstało bodajże jakieś 9-10 lat temu.

 

22 minuty temu, prod1gybmx napisał:

Idealny przykład, jak spartolić sprawę, mimo, że ma się potężne zaplecze finansowe. 

To samo można powiedzieć o ich komunikatorach. 

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, UncleSam napisał:

Najnowsze konsole PS5 oraz XBox to ostatnie fizyczne urządzenia do grania.

Nierealne. Jak najbardziej będzie i 6,7,8 i tak dalej w postaci fizycznej konsoli. Dalej będą rozwijać się abonamenty dla graczy. I na PC i na konsolach. 

 

W dominację streamingu gier zamiast większej popularności abonamentów nie wierzę - w najbliższych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrSadGuy napisał:

Google nic nie potrafi zrobić dobrze xD Ja uciekam właśnie z ich ekosystemu. Została mi tylko poczta. Trochę się zaśmiałem z twojego posta i tyle. 

 

https://killedbygoogle.com

 

 Z drugiej strony, na tej stronie masz wymienione projekty na których Google się czegoś nauczył i potrafił wyjebac do śmieci jeżeli była taka potrzeba. Cały czas się rozwijają, wystarczy że z 10 nowych projektów 1 będzie sukcesem to pokryje koszty pozostałych 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Patton napisał:

Już widzę ten streaming gier na neostradzie ?

Pewnie że będzie. W dodatku Polska ma najtańszy internet w Europie. 

 

Nie wiem jak tam że statystykami ale już nawet na wiochach mają światłowód podłączony do domu. Zwyczajnie przestanie się opłacać kupować komputery do gier bo to będzie za drogie.

 

Kiedy masz opóźnienia rzędu 2-3ms i nie jesteś żadnym zawodowym graczem to zwyczajnie nie będzie sensu wywalać pieniądze na sprzęt do grania. No ewentualnie dobry monitor się przyda. Chociaż jak tak dalej pójdzie to wszystko będzie zamknięte w obudowie monitora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, UncleSam napisał:

Pewnie że będzie. 

No to życzę powodzenia w streamingu gier na awaryjnym internecie z kosmicznymi pingami, który w wielu miejscach nie potrafi wyciągnąć 10 Mb/s. Że o uploadzie wynoszącym 1/10 downloadu, i zrywaniu połączenia nie wspomnę. 

 

5 minut temu, UncleSam napisał:

Nie wiem jak tam że statystykami ale już nawet na wiochach mają światłowód podłączony do domu.

W wielu miejscach jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Patton napisał:

No to życzę powodzenia w streamingu gier na awaryjnym internecie z kosmicznymi pingami, który w wielu miejscach nie potrafi wyciągnąć 10 Mb/s. Że o uploadzie wynoszącym 1/10 downloadu, i zrywaniu połączenia nie wspomnę. 

Odpowiedzią na to jest Starlink od Elona. Myślę, że w perspektywie max 5 lat.

https://www.google.com/amp/s/tech.wp.pl/starlink-w-europie-elon-musk-podal-date-zdjecia-zestawu-trafily-do-sieci-6571985364064960a%3famp=1

Edytowane przez Sky
Dodanie linku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.