Skocz do zawartości

Problem - zapamiętywanie haseł w firefox/win 10


darktemplar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam taki problem: mam wiele stron internetowych gdzie się loguję typu sklepy, fora, etc. i hasła są do nich zapamiętywane w Firefox lub w specjalnej nakładce do Firefox która nazywa się LastPass.

 

Początkowo używałem LastPass, które ma jedno hasło główne (master) i później generuje losowe ciągi haseł do poszczególnych stron, co jak wiadomo mocno poprawia bezpieczeństwo, a użytkownik pamięta tylko hasło główne.

Niby wszystko fajnie, ale niestety co jakiś czas Firefox usuwa ten dodatek LastPass i cały mój system haseł bierze w łeb... pytanie dlaczego to robi? Czy przy każdej aktualizacji?

 

No ok, dałem spokój z tym LP i zacząłem zapamiętywać hasła po prostu w firefox, no tylko że znów  co jakiś czas on usuwa te zapamiętane hasła - znów po aktualizacji?

 

Jak zaradzić ww. problemom?

Poosiadanie jednego hasła wszędzie jest słabe raczej a pamiętanie tych wszystkich haseł bywa kłopotliwe jednak...

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darktemplar A jesteś zalogowany na swoje konto w firefoxie? Z reguły przeglądarki zapamiętują wszystkie rozszerzenia, ustawienia i zakładki na twoim koncie. Więc jest możliwość że jeśli nie jesteś zalogowany, to po każdej automatycznej aktualizacji FF po prostu przywraca pewne ustawienia do domyślnych i wywala Lastpassa.

@Up 
Poza tym hasła w Lastpassie przechowywane są na serwerze a nie lokalnie u użytkownika, więc jedyne co musisz zrobić to zalogować się ponownie do LP.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc.

Rzeczywiście trzeba się logować na koncie firefoxa bo inaczej rzeczywiście on to okresowo (lub przy aktualizacji) czyści i przywraca domyślne ustawienia.

 

Rzeczywiście last pass ma cała bazę na swoim serwerze i można  wchodzić prze zich stronę a nie dodatek do firefoxa.

Chociaż może teraz jak mam konto firefox to też te dodatki nie będę usuwane, to jeszcze się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.