Skocz do zawartości

Anime


Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

On 13.12.2015 at 11:48 AM, red said:

Lubię też oglądać anime (poważniejsze tytuły, a nie Naruto :lol: ), Japończycy mają zajebiste rozkminy na temat natury ludzkiej lub konsekwencji rozwoju technologii.

 

@red jeśli nie znasz to sprawdź "Parasyte". (2014 r. - 26odc. (jest też film ale nie widziałem)) Znalazłem w ubiegłym roku. Nawet dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jako, że trochę się naoglądałem "chińskich bajek" to podam moim zdaniem ambitniejsze tytuły i opisze hasłowo:

 

1. Death note (wybitny detektyw, zabójca, układ, notes śmierci, bóstwo śmierci)

2. Full metal alchemist (alternatywny XXw. państwo totalitarne, alchemia, kamień filozoficzny i nieśmiertelność)

3. Code of geass (mechy bojowe, imperium, szachy, dominacja nad światem, partyzańci/terroryści)

4. No game no life (strategia, świat fantasy, łamigłówki, rasy, walka) 

5. Boku dake ga inai machi (samotność, wehikuł czasu, dzieciństwo, nieznany gwałciciel, tajemnica, efekt motyla)

6. Mirai Nikki (gra, pamiętnik śmierci, survival, gf z borderline, zabójcy, armageddon, bóstwo czasu)

7. Zetsuen no Tempest (hamlet "burza", drzewo świata, tajemnica, boginie, manipulacja, armageddon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie dział dla mnie

Jakbym miał dać listę obejrzanych to bym zawalił całą stronę chyba

Oprócz samego Anime  jeszcze mangi czytam. Ostatnio mogę polecić "Aflame Inferno"

 

Znalezione obrazy dla zapytania aflame inferno

Edytowane przez CastoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem mile zaskoczony, że zauważyłem temat poświęcony animacji japońskiej, z którą jestem od dobrych kilkunastu lat. :)
A i dzięki anime na mych plecach zrobiłem ten oto tatuaż. A to jest jeden z trzech. Ale jeszcze planuję coś wydziarać na sobie.

I0UDftL.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

@Mosze Red - anime i nawet lubi te co ja :D 

 

Czytałeś mangę "gantz" jeśli nie to polecam, brutalność większa nawet jak w berserze. Skończona, wychodził chyba 14 lat i była non stop na topie w Japonii  :) 

Jest animowana ale tylko 20 odcinków i słabej jakości. Nie dawno na netflixie wyszła animacja Gantza ale to tak trochę z dupy, bo pokazuje urywek ze środku mangi. To tak jakby władcę pierścieni oglądać tylko drugą część i dodatkowo nie całą ale półtorej godziny, gdzie się orki nawalają, także polecam jeśli nie widziałeś, zarezerwuj sobie długie godzinyyyy :) 

 

 

A tu oczywiście cudowna muzyka z berserka, nie dawno ją nawet wkleiłem do założonego przeze mnie tematu "Epic music"

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.