Jump to content

Erotica 2022 - nowy h(k)it Netflixa

Recommended Posts

Witam,

Miał już ktoś styczność z tym filmem? 

Zrobili film z przesłaniem pod aktualną modę, ale po ocenach krytyków czy zwykłych kinomanów to strzał w kolano, a nawet oba kolana.

Wrzucam opis:

"Powiązane historie o kobietach, które próbują się odnaleźć w dystopijnej przyszłości — świecie seksu jako obowiązku, emocjonalnej represji i patriarchalnej dominacji."

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

• Haha 3
  • Confused 1

Nie oglądam Netflixa i jestem szczęśliwym człowiekiem.

A ludziom, którzy wymyślili te erotica coś tam, najwidoczniej marzą się komuny seksualne jak za Lenina.

13 minut temu, Patton napisał:

A wąsaty Gruzin był święty

Dla niektórych był i nadal jest :D

• Like 1
  • Thanks 1

Zobaczyłem trailer, uuu SF, uuu może jak Seksmisja, potem zobaczyłem Buzkową i mi się odechciało nawet spojrzeć. Czytam, że nic nie tracę, można wracać do Expanse.

Zwiastun na końcu. Dialog. Dokąd Pani jedzie? Daleko? Daleko xD A zauważcie, że do zwiastunów wstawia się najczęściej najlepsze "ujęcia" xD Czyli to jeden z najlepszych dialogów ?

Typowy polski film, czyli gówno.

• Haha 1

@cst9191 zrobiłbym lepszy hicior z dobrą komórką i kilkoma menelami zatrudnionymi za pół litra. Uwierz, że miałbym większą publiczność ? Tytuł pół litra na trzech. Podtytuł, a skończył tylko jeden xD

• Like 1
  • Haha 3
33 minutes ago, mac said:

zrobiłbym lepszy hicior z dobrą komórką i kilkoma menelami zatrudnionymi za pół litra

Gdzieś kiedyś widziałem program "Jaka to nalewka" miało podobny budżet i też nieźle kopało. 

• Haha 1
3 minuty temu, Redbad napisał:

Czysta propagandówka pod bieżącą promocję "piekło kobiet".

To tylko polska odnoga światowego trendu. Neomarksizm. Kiedyś władza 'wyzwalała' chłopów i robotników, ale to nie wszędzie wyszło, więc teraz chce wyzwalać kobiety, jednocześnie waląc z najcięższych dział w mężczyzn, ale tylko tych białych i heteroseksualnych.

• Like 1
3 godziny temu, mac napisał:

Zwiastun na końcu. Dialog. Dokąd Pani jedzie? Daleko? Daleko xD A zauważcie, że do zwiastunów wstawia się najczęściej najlepsze "ujęcia" xD Czyli to jeden z najlepszych dialogów ?

Typowy polski film, czyli gówno.

Czy ja dobrze przeczytałem w 1:04? 5 reżyserek?

Faktycznie, pokazały moc. Jak to mówią, w kupie siła.

vsIZHx8.png

Właściwie tylko Pani Żulewska w miarę ładna, ale jednak nazwisko zobowiązuje do bycia w tym gronie.

----------------------------------------------------------------------------

EDIT: nie zgadniecie, kogo znalazłem w zakładce "TWÓRCY" na Filmwebie :D

49152.2.jpg
Olga Tokarczuk"Znikanie pani B" (segment)

Próbowałem oglądać i serio nie da się. Naprawdę. W weekend chciałem coś obejrzeć, no nie dało się naprawdę. Co chwilę widziałem reklamy to jak zobaczyłem na Netflixie, od razu odpaliłem. Trochę poprzewijałem, ale ŻADEN moment nie był interesujący. Może to specjalnie pod kobiety nakręcone?

9 minut temu, cst9191 napisał:

Czy ja dobrze przeczytałem w 1:04? 5 reżyserek?

Faktycznie, pokazały moc. Jak to mówią, w kupie siła.

Taka ciekawostka btw.

W filmie "Cztery pokoje" każdy z czterech segmentów filmu był reżyserowany przez inną osobę, scenariusz tak samo.

Z tym, że to była ciekawa produkcja, jak ktoś lubi takie poryte z deka klimaty.

https://www.filmweb.pl/film/Cztery+pokoje-1995-32/cast/crew#director

Próbowałem podejść i zanudził mnie po ~nastu minutach, więc nie doczekałem do stanu irytacji, do której pewnie zbudowana na "krzywdzie kobiet", ideologiczna narracja by mnie doprowadziła. Z własnej perspektywy - szkoda czasu i atłasu.

ps. Trochę liczyłem na wizualny klimat okolic Jeuneta, ale się grubo przeliczyłem. 

• Like 2

Haha, właśnie zajrzałem na stronę filmwebu. Ocena 3.1, czyli trzyma jakość "topowych" rodzimych produkcji.

Dobra w swej prostocie jest recenzja T. Raczka:

"Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. W tym wypadku kucharek było pięć i nie wyszedł z tego film tylko obraz bezpłodnej frustracji. Omijać z daleka!"

• Haha 2
  • Similar Content

• By Patton
      Nawet nie będę tego komentował....

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2021/02/19/obiecujaca-mloda-kobieta-recenzja-filmu/
    • By Optimus Prime
      Planowana premiera 31 marca. 
      Są tu jacyś fani tytanów?
      Od dzieciaka uwielbiałem filmy z wielką jaszczurką (z gorylem w sumie też) 
      Jak sądzicie czemu godzilla tym razem będzie zły I potrzebują do tego konga aby obronił ludzkość? A może jak to w filmach VS pojawi się ktoś silniejszy i potwory połączą siły? 

Filmy należące do serii to:
      Godzilla (2014)
      Godzilla II - król potworów  (2019)
      Kong - Wyspa czaszki (2017)

• By SzatanKrieger
      https://www.filmweb.pl/film/Diabeł-2010-538571

Na netflixie jest, nawet fajny jak ktoś nie oglądał.
    • By crystal
      Cześć. Przez kilka najbliższych dni będę praktycznie przykuta do łóżka. Polećcie proszę jakieś ciekawe seriale na Netflixie, ewentualnie HBO Go. Ważne, żeby nie było w nich przemocy, krwi i innych negatywnych rzeczy. Najlepiej coś wesołego, zabawnego, lekkiego w odbiorze, podnoszącego nastrój. 

Jeśli znacie jakieś filmy w podobnym klimacie, to też proszę o rekomendacje. :)
    • By leto
      Panowie i Panie, polećcie mi - i innym użytkownikom forum - jakieś fajne produkcje krótkometrażowe, najlepiej dostępne za darmo w internetach. Nie jestem absolutnie żadnym znawcą tematu, ale wrzucę coś tam od siebie, co pamiętam:

1. The Neighbors' Window

Oskarowa produkcja, bardzo dobra technicznie i fajnie zagrana, scenariusz prosty, trochę ckliwy, ale summa summarum warto obejrzeć.

2. Opowieści z chłodni

Całkiem niezły* polski szort, momentami mocno absurdalny. Pokręcona fabuła, trochę nie wiadomo, co autor miał na myśli.

3. Granice wytrzymałości

Taka ambitniejsza polska produkcja. Momentami nawet chwyta za serce. Dobrze zagrane*, dobre zdjęcia*.

4. Love, Death and Robots

Netflixowy serial składający się z niezależnych fabularnie szortów, z których większość jest częściowo lub całkowicie animowana. W ogromnej większości sci-fi (widać wyraźnie inspirację Black Mirror), więc nie każdemu podejdzie. Bardzo nierówny poziom, niektóre odcinki są naprawdę słabe/nudne, inne - wg mnie wybitne.

* jak na polskie kino xd
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.