Skocz do zawartości

Erotica 2022 - nowy h(k)it Netflixa


Fury King

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miał już ktoś styczność z tym filmem? 

Zrobili film z przesłaniem pod aktualną modę, ale po ocenach krytyków czy zwykłych kinomanów to strzał w kolano, a nawet oba kolana.

Wrzucam opis:

"Powiązane historie o kobietach, które próbują się odnaleźć w dystopijnej przyszłości — świecie seksu jako obowiązku, emocjonalnej represji i patriarchalnej dominacji."

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

 

  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwiastun na końcu. Dialog. Dokąd Pani jedzie? Daleko? Daleko xD A zauważcie, że do zwiastunów wstawia się najczęściej najlepsze "ujęcia" xD Czyli to jeden z najlepszych dialogów ?

 

Typowy polski film, czyli gówno.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redbad napisał:

Czysta propagandówka pod bieżącą promocję "piekło kobiet".

To tylko polska odnoga światowego trendu. Neomarksizm. Kiedyś władza 'wyzwalała' chłopów i robotników, ale to nie wszędzie wyszło, więc teraz chce wyzwalać kobiety, jednocześnie waląc z najcięższych dział w mężczyzn, ale tylko tych białych i heteroseksualnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mac napisał:

 

Zwiastun na końcu. Dialog. Dokąd Pani jedzie? Daleko? Daleko xD A zauważcie, że do zwiastunów wstawia się najczęściej najlepsze "ujęcia" xD Czyli to jeden z najlepszych dialogów ?

 

Typowy polski film, czyli gówno.

 

Czy ja dobrze przeczytałem w 1:04? 5 reżyserek?

 

Faktycznie, pokazały moc. Jak to mówią, w kupie siła.

 

vsIZHx8.png

 

Właściwie tylko Pani Żulewska w miarę ładna, ale jednak nazwisko zobowiązuje do bycia w tym gronie.

 

----------------------------------------------------------------------------

 

EDIT: nie zgadniecie, kogo znalazłem w zakładce "TWÓRCY" na Filmwebie :D

 

49152.2.jpg
Olga Tokarczuk"Znikanie pani B" (segment)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem oglądać i serio nie da się. Naprawdę. W weekend chciałem coś obejrzeć, no nie dało się naprawdę. Co chwilę widziałem reklamy to jak zobaczyłem na Netflixie, od razu odpaliłem. Trochę poprzewijałem, ale ŻADEN moment nie był interesujący. Może to specjalnie pod kobiety nakręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cst9191 napisał:

Czy ja dobrze przeczytałem w 1:04? 5 reżyserek?

 

Faktycznie, pokazały moc. Jak to mówią, w kupie siła.

 

 

Taka ciekawostka btw.

 

W filmie "Cztery pokoje" każdy z czterech segmentów filmu był reżyserowany przez inną osobę, scenariusz tak samo.

Z tym, że to była ciekawa produkcja, jak ktoś lubi takie poryte z deka klimaty.

 

https://www.filmweb.pl/film/Cztery+pokoje-1995-32/cast/crew#director

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podejść i zanudził mnie po ~nastu minutach, więc nie doczekałem do stanu irytacji, do której pewnie zbudowana na "krzywdzie kobiet", ideologiczna narracja by mnie doprowadziła. Z własnej perspektywy - szkoda czasu i atłasu.

ps. Trochę liczyłem na wizualny klimat okolic Jeuneta, ale się grubo przeliczyłem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, właśnie zajrzałem na stronę filmwebu. Ocena 3.1, czyli trzyma jakość "topowych" rodzimych produkcji.

Dobra w swej prostocie jest recenzja T. Raczka:

"Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. W tym wypadku kucharek było pięć i nie wyszedł z tego film tylko obraz bezpłodnej frustracji. Omijać z daleka!"

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.