Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie pościele/prześcieradła, itp?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do pań i panów.

Pościele, prześcieradła - gdzie to kupujecie, żeby się nie rozpruwało jak Włosimierz na policji?

 

Pytanie powiązane: łóżka, kołdry, poduszki, jakie i dlaczego?

 

Budżet ograniczony ?

 

Ostatnio zakupiłem parę pościeli, całkiem przyjemnych ale niestety już widzę pewne mankamenty a chciałbym kupić i zapomnieć że one istnieją a nie martwić, że się porwą czy coś w tym stylu. Szczerze mówiąc nie wiem co ja robię w nocy i ogólnie delikatny ze mnie człowiek ale już parę razy zdarzyło mi się jakąś pościel naderwać przy jej poprawianiu ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

I tu tego.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pościel, kołdry, ochraniacze na materac i tego typu pierdoły - IKEA. Jestem zadowolony. Jeśli chodzisz o kołdry ze sztucznym wypełnieniem - nie polecam najtańszych. Okropna jakość, natomiast te nieco droższe spełniają moje oczekiwania. To samo poduszki - w tych tanich wypełnienie zbija się w kulki bardzo szybko (testowałem poduchy do +- 80zł, wszystkie marnej jakości). Lepiej dołożyć i mieć jednak większy komfort. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z wypełnieniem z pierza, ale przy macaniu wydawało się spoko. Wiadomo, jeszcze kwestia Twojej "tolerancji" na pierze. 

 

Podsumowując IKEA:

1. Pościel - Tak

2. Kołdry - Tak

3. Poduchy - Nie

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deomi napisał:

W lidlu ?

Nieoceniona sugestia :D no czasem idzie tam coś wyrwać ale jakościowo chyba średnio?

 

1 godzinę temu, Boromir napisał:

gdzie jest naturalne pierze w środku, nie jakiś chemiczny syf, lepiej się śpi

Może i racja, zwrócę na to uwagę.

 

Godzinę temu, Lethys napisał:

To samo poduszki - w tych tanich wypełnienie zbija się w kulki bardzo szybko (testowałem poduchy do +- 80zł, wszystkie marnej jakości)

Właśnie kupiłem jedną poduchę i to w mniiej więcej takiej cenie i się z takiej ładnej zrobiło pół poduszki  .. ?

Godzinę temu, Lethys napisał:

Podsumowując IKEA:

1. Pościel - Tak

2. Kołdry - Tak

3. Poduchy - Nie

Dzięki :)

 

50 minut temu, Wewerka napisał:

firmy Greno na necie, w Jysku też mają fajne.

Sprawdzę :)

 

50 minut temu, Gościu napisał:

Ja polecam lniane.

A to wybór chyba na lato bardziej?

 

30 minut temu, bassfreak napisał:

Jysk.

Dzięki. Ogarnę.

 

 

A jakieś wyrko polecicie? Najlepiej dwuosobowe i nie za drogie.

e7481e0e7e0591da14c2ebb028f4d0ed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Właśnie kupiłem jedną poduchę i to w mniiej więcej takiej cenie i się z takiej ładnej zrobiło pół poduszki  .. ?

 

Po wielu bojach z różnymi poduszkami (różne wypełnienia, formowana gąbka, itp) - kilka lat temu wybrałem wałki i poduszki wypełnione łuską kaszy gryczanej.

Poprawa snu znaczna.

Zrozumiałem, dlaczego Japończycy tak lubią spać na tych swoich wałkach.

 

Przy tym to wypełnienie jest komfortowo "chłodne" w lecie.

 

Nie wnikam jakieś rzekome właściwości anty-cośtam czy pro-cośtam (producenci reklamują) - po prostu jest to komfortowe.

Zastanawiam się też nad siennikiem z czegoś takiego, będzie musiał mieć jakieś stabilne mikrokomórki wypełnieniem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pościele, prześcieradła u ręczniki to ja osobiście polecam Jysk i serie Kronborg Plus. Moim zdaniem super jakość nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. Zazwyczaj poluje na jakieś promocje, które są częste. 

Jeśli chodzi o poduszki ostatnio zainwestowałam w produkty z tego sklepu https://ilovegrain.com/pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam jakieś z wellpura z Jysk i też było ok. 

Co do wygodnego łóżka, to polecam ramę i jakiś wygodny materac, moim zdaniem warto w to zainwestować więcej pieniędzy, aby dobrać materac odpowiedni dla naszych potrzeb, miększy czy twardszy, co kto lubi. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

Pytanie powiązane: łóżka, kołdry, poduszki, jakie i dlaczego?

 

Budżet ograniczony ?


To ja ci polecę inne miejsce Helo Homla ale na przecenach. Ale są przepiękne. Jedną sobie wyrwałam w takie cudne plamkowe kwiaty. Są tez tematyczne. Ale bajka. I bardzo przyjemne w dotyku. Trochę przypominają mi satynę. 
 

A tak poza tym to Auchan tez można znaleźć fajne pościele. 
 

Poduszki j kołdra to ikea i jysk. Bo maja dobrej jakości i znośne ceny. Tez jest duży przekrój kołder i poduszek. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? W Jysku 9-15 grudnia będą wyprzedaże, może coś uda Ci się wypatrzeć.

 

https://jysk.pl/dni-zdrowego-snu

 

ja śpię na tej - cudnie mi się śpi - kupiłam za ok 100 zł, teraz będzie za 75 zł

Poduszka WELLPUR VOSS biała 30x50x10/7
Edytowane przez Wewerka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kołdry należy inwestować, droższe, ale za to wytrzymają lata. Sama posiadam z firmy Tree&Goose i na nic bym jej nie zamieniła. Poduszka z Wellpur (Jysk), gdyż nie znoszę jak mi się głowa zapada w tych miękkich puchowych. 
 

Natomiast pościel najczęściej z Tchibo, gdyż są dobrej jakości oraz ceny odpowiednie. Zdarzało mi się robić u krawcowej, gdyż upatrzyłam trwałą, piękną tkaninę i pewnie dla własnego przyszłego domu w pójdę w tę stronę.
 

Poleciłabym lnianą pościel, choć jednej rzeczy nie jestem w stanie zaakceptować. Pomimo tego jak dobra jest dla skóry, jaka nieprzetworzona, to stopnień gniecenia się i marszczenia mnie dobija. Jeśli nie jesteś domowym perfekcjonistą, to leć z lnem, gdyż pomimo delikatności jest trwały, ale jeżeli miałbyś dostawać kurwicy przez perfidne zagniecenia po każdej nocy, to nie jest to dobry wybór. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze problem z zakupem pościeli bo

1. przede wszystkim musi mi kolorystycznie pasować do sypialni, więc już mam znacznie ograniczony wybór.

2. koniecznie zapinana na guziki, bo zamki szybko się rozwalają.

3. no, jakość materiału też jest ważna.

4. cena, żeby nie była za "miliony".

 

A kupuję gdzie się da. Ostatnią jaką kupiłam wyhaczyłam w Lidlu w dobrej cenie. Mam ją ponad rok i nieźle się sprawuje. Ładny kolor, na guziki i 100% bawełny. Nawet pies jej nie rozwalił, a on czasem wskakuje na łóżko i zaczyna "kopać w pościeli". ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Haruka napisał:

Nawet pies jej nie rozwalił, a on czasem wskakuje na łóżko i zaczyna "kopać w pościeli". ?

Pozwalasz psu wchodzić na łóżko? Nawet po dokładny myciu bym nie zezwoliła memu monstrum na zaburzenie mojej pościeli, a kot nie może ruszyć się poza swój koc na połowie łóżka:P Choć na pewno może być to dobry test jakości pościeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hatmehit Mój pies śpi w łóżku. Czasem w sypialni, czasem w salonie, jak mu wygodnie. Ani ja ani mąż nie mamy z tym problemu. Ale mój pies jest 3 kg chihuahuą. Po prostu po każdym spacerze myję mu łapki i piorę pościel częściej.

A wygląda to mniej więcej tak. Znalezione w sieci.

 

Edytowane przez Haruka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.