Skocz do zawartości

Papież Franciszek zawinił


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko.

Nie jestem kompletnie w temacie lecz słyszę co chwilę komentarze w stylu " to co Franciszek ostatnio wyprawia pozostawia niesmak" itp. 

 

Powie ktoś o co chodzi? W czym zawinił papież? Co takiego zrobił że ostatnio na niego spływa wiele słów krytyki w Internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adrianoob napisał:

Powie ktoś o co chodzi? W czym zawinił papież? Co takiego zrobił że ostatnio na niego spływa wiele słów krytyki w Internecie?

Chodzi oczywiście oto iż Franciszek nie ogłosił kolejnej Krucjaty aby odzyskać Konstantynopol z rąk niewiernych. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Adrianoob said:

Powie ktoś o co chodzi? W czym zawinił papież? Co takiego zrobił że ostatnio na niego spływa wiele słów krytyki w Internecie?

Poparł związki homoseksulane.

 

Quote

„Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu wykluczany lub nieszczęśliwy” - te słowa Franciszka wywołały dyskusję o stosunku Kościoła katolickiego do osób LGBT+."

https://tvn24.pl/swiat/papiez-franciszek-o-zwiazkach-partnerskich-osob-homoseksualnych-4727521

 

oraz:

 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C741381%2Cpapiez-osoby-homoseksualne-maja-prawo-do-rodziny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.eska.pl/hotplota/news/papiez-franciszek-polubil-zdjecie-polnagiej-modelki-na-instagramie-stuka-dwukrotnie-aa-h2HP-ecz2-tkRu.html

Cytat

Moja mama może nienawidzić fotek mojego tyłka, ale Papież stuka dwukrotnie

- powiedziała, nawiązując do tego, że aby polubić czyjeś zdjęcie na Instagramie, wystarczy stuknąć dwa razy w ekran.

:lol:

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adrianoob napisał:

Czyli że chodzi o gejów oraz o polubienie zdjęcia trochę otyłej insta modelki

 

Tak niestety sądzi wiele osób i zamiast zagłębić się w temat, łykają jak młode pelikany.

 

Problem ze wspomnianą organizacją oraz z jej "przewodniczącym" jest taki, że w sposób (na razie) "miękki" promuje komunizm, wywłaszczenie własności prywatnej, wspiera działania lewicowych ruchów w tym Grety oraz wspiera działania ONZ, World Economic Forum i innych szemranych organizacji "dbających o wspólne dobro" (wybranych) - nie wspomnę o dość kontrowersyjnej przeszłości pana Bergogilo w Argentynie.

 

Poza tym zapoznaj się z encykliką "Fratelli Tutti" która praktycznie jest manifestem komunistycznym. W skrócie "dobro kolektywu ponad dobro jednostki" oraz "jeżeli ktoś posiada, a ktoś inny potrzebuje, to nie jest grzechem jeżeli potrzebujący sobie owo dobro weźmie" (skrót, wolne tłumaczenie).

Obraz przywódcy tej organizacji pudrowany jest i przedstawiany jako "uśmiechnięty, ciepły, niegroźny dziadzio" - niestety tak nie jest.

 

 

 

Edytowane przez oxy
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet dla katolika jedynym prawowitym papieżem powinien być nadal Ratzinger. A ten argentyński komunista, pełniący obowiązki na tzw. stolicy Piotrowej, wiele robił już dziwnych rzeczy:

 

- obwoził po Watykanie pogańskie posążki,

- napisał encyklikę ekologiczną Laudato Si,

- flirtuje stale z reżimem CHRL,

- stręczy tzw. uchodźców i uważa ich za wzbogacenie zachodniego świata,

- nienawidzi republikanów i konserwatywnego USA, w tym Trumpa osobiście,

- darzy niechęcią państwa narodowe.

 

I tak dalej.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cst9191 napisał:

Właściwie to Watykan jest dzisiaj synagogą szatana.

A kiedy nie był? 

 

Religia to ścieki, każda jest kopią poprzedniej, wszystko jakby nie patrzeć ma swój początek w kulcie słońca. Dobre narzędzie do sterowania idiotami metodą kija i marchewki. Za dawnych lat podboje i mordy w imię boga najwyższego i głoszenia prawdy.

 

Prawda jest taka, że cały syf przyszedł z chrześcijanizmem. Z tego co mi wiadomo w czasach Słowian pogańskich nie było takich problemów z przestępczością. Podobnie jak w plemionach które żyją obecnie - masz problem to won z wioski, długo na wolności nie przeżyjesz. Chrześcijanizm wtacza ludziom gówno do głowy, sama idea boga przyglądającego się porażce zwaną ludzkością uwłacza mojej godności. Wszystko to tylko nędzne próby wytłumaczenia rzeczywistości żydowskimi bajkami sprzed tysięcy lat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Imiennik napisał:

Z tego co mi wiadomo w czasach Słowian pogańskich nie było takich problemów z przestępczością. Podobnie jak w plemionach które żyją obecnie - masz problem to won z wioski, długo na wolności nie przeżyjesz. 

 

Porównujesz wioski zamieszkałe przez kilkadziesiąt osób do cywilizacji? Serio? Uważasz, że przez ten 1000 lat nie zdarzyło się nic innego i nic się nie zmieniło, bo źródłem wszystkiego zła jest chrześcijanizm? Myślisz, że w Czechach, w których 80% ludzi to ateiści jest statystycznie o 80% przestępczości mniej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gościu napisał:

Wcale mnie to nie dziwi, skoro heteroseksualni nie chcą tworzyć rodzin...

 

Nie chcą bo wiedzą o alienacji rodzicielskiej i o mszczeniu się bab na mężczyznach. 

2 minuty temu, horseman napisał:

 

Porównujesz wioski zamieszkałe przez kilkadziesiąt osób do cywilizacji? Serio? Uważasz, że przez ten 1000 lat nie zdarzyło się nic innego i nic się nie zmieniło, bo źródłem wszystkiego zła jest chrześcijanizm? Myślisz, że w Czechach, w których 80% ludzi to ateiści jest statystycznie o 80% przestępczości mniej? 

Jest chyba jeszcze procentowo gorzej w Czechach bo tam naćpani marihuanen za legalne i inne narkotyki se wszczykują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horseman

Ja nie myślę, ja mówię o tym czego się dowiedziałem. Nami jako ludźmi rządzą wartości, parędziesiąt lat temu kobieta rozbijająca rodzinę miała słabą opinię, teraz mężczyzna jest deptany i przykleja mu się łatki.

Fajnie, że zwróciłeś uwagę na upływ czasu, wiesz ile razy przez ten okres można było wywrócić wszystko do góry nogami? Teraz ludzie myślą, że normalnością jest życie na kredyt i zapierdalanie póki stawy nie siądą, oczywiście to co zarobili później idzie na leki i tak koło spierdolenia się toczy. Normalność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik Odniósłbyś się do tego o co zapytał Cię @horseman 

 

8 minut temu, Imiennik napisał:

@horseman

Nami jako ludźmi rządzą wartości, parędziesiąt lat temu kobieta rozbijająca rodzinę miała słabą opinię, teraz mężczyzna jest deptany i przykleja mu się łatki.

Podziękuj tym mężczyznom z przed parudziesięciu/kilkudziesięciu lat temu. Mężczyźni mężczyznom gotują ten los, kobiecy soft robi tylko swoje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.