Skocz do zawartości

Sprzedaż mieszkania darowanego


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, może ktoś z braci by mi pomógł, notarialnie mam darowane mieszkanie od siostry, w wrześniu minęło 2 lata od darowania, dzięki temu, że to była jakaś pierwsza linia, nie zapłaciłem podatku 19% od wzbogacenia? Z tego co się orientowałem, przez 5 lat, żeby nie zapłacić tych 19% nie moge sprzedać mieszkania na cel nie związany z mieszkaniem. 

 

 

Wyczytałem, że jest jakaś zmiana, która reguluje to, że można takie mieszkanie sprzedać pod warunkiem, że osoba, która mi go darowała, musiała mieć zachowaną tą ciągłość przedemną, czytaj te 5 lat, siostra miała darowane mieszkanie od rodziców więcej niż te 5 lat zanim darowała je mnie, zatem, czy mogę je sprzedać już teraz, dopiero po okresie tych 2 lat, nie opłacając tych 19 %? Czy muszę czekać do tych 5 lat jak wcześniej. 

 

 

 

Nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć ? @Mosze Red, jak sprawa z tym teraz wygląda? Sprzedał bym w cholere mieszkanie na wsi po się duszę, wynajął coś, dołożył i kupię w większym mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop - możesz uniknąć jak przeznaczysz całość na cel mieszkaniowy czyli zakup innego mieszkania/ domu, budowę domu i zmieścisz się z tym w określonych ramach czasowych.

 

Tu masz artykuł, który omawia to zagadnienie https://www.ing.pl/wiem/hipoteki/sprzedaz-mieszkania-przed-uplywem-5-lat

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.