Jump to content

Ostrzeżenie przed poradami internetowych guru "inwestowania" (na przykładzie Tradera 21)


Recommended Posts

Zauważyłem, że ogrom ludzi bezmyślnie zrobiło sobie nieomylnych geniuszy z popularnych youtubowych inwestorów...

 

Są zapraszani na wiele kanałów, by je wypromować, a przy okazji swoje biznesy.

Zabawne bo te filmiki są w większości oglądane przez dzieciarnie, która nawet nie mogłaby założyć konta maklerskiego ;)

Nawet na forum Bracia Samcy, gdzie są dużo bardziej świadomi ludzie, część się powołuje na Tradera 21, Cezarego Grafa itd...

 

Ten filmik pokazuje, że gdyby ktoś postąpił zgodnie z sugestiami Tradera 21 to skończyłby od wyzerowania konta po poniesienie strat kapitału sięgających 80%!

 

 

Tak, jak gdy ktoś zweryfikuje skuteczność to wyniki są wręcz tragiczne.

Ale jak już wyżej napisałem bezmyślnie chwalące swoich guru komentarze piszą ludzie nie inwestujący. Jeśli zgodnie z poradami swojego guru włożyłby w inwestycję 5000 zł i wyciągnął 1000 zł to by zmądrzał...

Osiąganie wysokich wyników w inwestowaniu to nie oglądanie filmików na youtube...

Przemyślcie temat, tym bardziej przed inwestycjami :)

 

Jak chcecie w tym wątku wrzucę jeszcze kilka brutalnie prawdziwych weryfikacji.

Edited by Lukas3k
 • Like 5
Link to post
Share on other sites

Zacząłem zarabiać, jak zacząłem słuchać siebie :) Prorocy kryzysu zawsze się pojawiają, więc to naturalne. Każdy oddzielnie ponosi ryzyko inwestycyjne.

 

 

 • Like 7
Link to post
Share on other sites

@mac Trzeba wziąć pod uwagę, że zupełnie inaczej to wygląda z pozycji komentatora post factum, a z pozycji inwestora tu i teraz, na którego ma wpływ również własna psychika to są dwie zupełnie inne rzeczy. 

 

Po pierwsze nikt nie jest nieomylny, po drugie trzeba mieć własny rozum, po trzecie doświadczenie przychodzi z czasem. 

 

 

 

 

 • Like 10
Link to post
Share on other sites

Graf jest dużo bardziej żenujący, niż Trader, jak dla mnie. Już pomijam fakt, że ze swoją denerwującą manierą besserwissera i Głosiciela Prawdy Objawionej nagrywanie na żywo to ostatnia rzecz, w jakiej bym go widział.

 

Osobiście nie jestem ekspertem ani w analizie technicznej, ani fundamentalnej. Moja największa giełdowa inwestycja, wieloletnia (CDP) to na początku była czysta nerdoza i wiara, że powstanie coś wielkiego i polska giga - korporacja gamingowa klasy światowej. Nic więcej. I się sprawdziło : ) Montaż finansowy analizuję bardziej szczegółowo przy startupach, chociaż to tylko jeden z elementów w tym temacie.

 

Ryzyko jest zawsze w Twoim portfelu.

 • Like 5
Link to post
Share on other sites

Jest jedna niezawodna metoda zarabiania pieniędzy na inwestowaniu - trzeba inwestować nie swoje pieniądze.

 

Kasyno zawsze wygrywa. Jest 36 liczb i jest zero. Czasem stół przykryją czarnym kirem i zamkną wcześniej. Ale ta jedna z 37 to jest 2,7% prowizji - bez względu w którą stronę obstawiają. Kto nie wierzy niech sobie jedzie do Monaco pooglądać kasyna.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Trader mówi na necie rzeczy z opóźnieniem, jasne że każdy może się mylić, ale mimo wszystko ma wiedzę, a to że mamy pokręcone czasy to inne historie. Powiem tak razem z znajomymi jesteśmy na plus z rad tradera tylko to trzeba z głową i krytyką inwestować, a nie jak małpa przepisywać.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

A ja wam powiem, że zawsze jest tak, że ktoś osiąga w czymś sukces, np kanał na YT, sprzedaż książek, etc i zawsze się pojawią tacy czepialscy, co wyciągną każdą możliwą rzecz aby tylko pokazać jak ten ktoś jest do bani.

Nie wnikam, nie chce mi się nawet tego oglądać bo zaraz lecę do pracy ale między innymi z Markiem tak było, że się hołota przyczepiła jak się pojawiły sukcesy. Mówią, że zawiść to wcale nie jest taka typowo polska przywara a ja z każdym kolejnym dniem nabieram przekonania, że jest w tym więcej niż ziarno prawdy.

 

No i co najważniejsze, to, że ktoś coś mówi, to jedno. Mamy po to własny rozum, aby to weryfikować.

Niestety większość ludzi to śmierdzące lenie i wolą nawet ryzykować własną kasą, bo nie chce im się czegoś sprawdzić :)

A potem jest plucie jadem na innych, bo ktoś coś powiedział (co śmieszniejsze, często nie rozumieją tego co ktoś powiedział lub wyciągają z kontekstu to co im pasuje).

 

Podobna sytuacja była ostatnio na pewnym kanale, gdzie youtuber przedstawił projekt pewnego bodajże tokenu (nie pamiętam).

Przedstawił plusy, minusy. Ludzie się rzucili ślepo, z tego co czytałem niektórzy nawet nie wiedzieli o co w tym kaman, bo pytali gdzie to kupić xD i inne tego typu pytania.

A potem wylał się hejt, jad i mnóstwo pw, dlaczego on ich oszukał, źle doradził, itd.

 

Wszystko to w myśl zasady:

Jak dobrze zainwestuję, to ja jestem drugi Buffet a jak źle, to wina tego chuja z internetu :)

I tym miłym akcentem zakończę post.

Miłego dzionka.

 • Like 7
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Nie wnikam, nie chce mi się nawet tego oglądać bo zaraz lecę do pracy ale między innymi z Markiem tak było, że się hołota przyczepiła jak się pojawiły sukcesy.

Nie chcę się czepiać ojca założyciela, ale ja lubię czerpać wiedzę od ludzi sukcesu, a on akurat tak średnio. Nie chodzi mi o kasę, bo to mam gdzieś, a o kobiety.

Link to post
Share on other sites

Ja tam bardzo lubię tradera21, prócz tego co napisali wyżej o przesiewaniu tego co ktoś mówi przez własne spojrzenie to jest on dobrym źródłem informacji, objaśnia dużo ciekawych rzeczy które ciężko samemu znaleźć I pozbierać do kupy. Świetna alternatywa do tego co się mówi w mainstreamie, i z tych dwóch miejsc można złożyć coś sensownego. I jeszcze na koniec całą tą wiedzą dzieli się za darmo. 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Przecież tenże guru nie dorobił się na inwestowaniu ?

 

Na guru są zawsze dwie metody 1) Ile kasy zarobił na rynku kapitałowym? 2) Czy jest lokowanie produktu? 

 

I od razu wiadomo na czym się stoi. 

 • Like 4
Link to post
Share on other sites

Mnie zawsze ciekawi - dlaczego osoby, które podobno znają się na inwestowaniu, nauczają tego innych, zamiast zarabiać na inwestowaniu? ?

 

Czy przypadkiem nie dlatego, że potrafią zarabiać na nauczaniu, a nie na inwestowaniu? :)

 

 

 

 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Mosze Red napisał:

@mac Trzeba wziąć pod uwagę, że zupełnie inaczej to wygląda z pozycji komentatora post factum.

To prawda. Mnie rozbawił ten filmik trochę, bo koleś mówił o obiektywnym spojrzeniu, a później zaczął przeklinać tradera, kurwami sadzić ? Totalna pomyłka. Tam, gdzie występują emocje i takie określenia tam nie ma mowy o obiektywizmie. Ludzie posługują się pojęciami, których nie rozumieją i chyba nigdy nie zaznali w prawdziwym wymiarze. Tak, dobrze oceniać po fakcie, ale ja znam materiały Tradera21, zajebiste książki wydał, praktycznie całe studia rynku kapitałowego w pigułce, prostym językiem. Jakbym z tych książek się uczył kiedyś to bym na pewno więcej rozumiał, albo szybciej ogarnął pewne kwestie. Szczególnie, że jestem świrem polityki monetarnej, historii pieniądza, teorii cyklu.

 

Oddzielam kwestie teoretyczne od praktycznych. Nigdy nie słucham nikogo, jak mówi o zarabianiu na pewniakach. Proste. Natomiast, jak porównuję materiał tego gościa z tematu z materiałami tradera21 to widzę dysproporcję.

 • Like 3
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, mac napisał:

Oddzielam kwestie teoretyczne od praktycznych. Nigdy nie słucham nikogo, jak mówi o zarabianiu na pewniakach. Proste. Natomiast, jak porównuję materiał tego gościa z tematu z materiałami tradera21 to widzę dysproporcję.

 

Dokładnie tak. 

 

Jest jeszcze ten aspekt, że gość punktuje kilka wpadek Tradera21 z jego wieloletniej działalności, a pomija całkowicie  rzeczy, w których miał rację, jak pisałem nikt nie jest nieomylny liczy się tylko czy na końcu masz dodatni bilans. Jedne inwestycje są na plus, inne na minus, ważne żeby tych pierwszych było więcej. 

 

Trader21 buduje bardzo szeroki portfel i często przestrzega przed ładowaniem wszystkiego w jeden rodzaj inwestycji, właśnie z tej przyczyny iż wie, że może się pomylić. 

 

Tak samo, czepianie się akcji, które dają dywidendę, czy tzw. firm państwowych  jest bardzo mocno dyskusyjne, to jest raczej kwestia światopoglądu/ przekonania czy warto w to wkładać czy nie. 

 

Zresztą sam zauważył, że firmy są bezpieczne mimo, że wątpliwie zarządzane. 

 

Więc nie ma nic złego w kupowaniu akcji takich firm szczególnie w dołku, jeśli ma się zamiar trzymać je długie lata. Dywidenda będzie, uśredniony niski kurs zakupu też, niska szansa upadłości, a przy odpowiednich warunkach geopolitycznych akcje takiego Gazpromu polecą ostro w górę (moja opinia). 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Inwestowanie nie jest dla każdego. Gdyby tak było, to każdy byłby bogaty lub bardzo bogaty. Podstawowym problemem z inwestowaniem jest psychika tzw. inwestora. Trzeba być przygotowanym na utratę części środków, czasem nawet całości. Trzeba także odpowiednio prowadzić swoje pozycje, wiedzieć kiedy zakupić i kiedy sprzedać, trzeba to cały czas obserwować i trzymać rękę na pulsie. Kolejnym problemem jest co do większość tzw. inwestorów robi. Mam tu na myśli kupowanie aktywów wtedy gdy są modne i każdy o nich mówi i wtedy są na górce a nie wtedy kiedy są relatywnie tanie. Przy okazji większość pakuje całe swoje oszczędności w jedno aktywo zamiast sobie zdywersyfikować portfel.

 

Tradera czytuję, przeczytałem jego książkę i polecam się z nią zapoznać, gdyż jest niezwykle ciekawa i daje szeroki ogląd sytuacji dla potencjalnych inwestorów. Nie należy natomiast wszystkiego brać w ciemno, tylko należy to sobie wszystko samemu w głowie ułozyć oraz samemu podjąć odpowiednie decyzje.   

 

Sam jestem ciekaw jak się sprawdzą rekomendacje autora zamieszczonego filmu, gdyż najłatwiej mówi się już po fakcie. A ja pamiętam, że Trader przy jakiejś okazji wspominał, że szortuje tylko krótkotrminowo czyli wyjątkowo spekulacyjnie, a też nie wszystkie jego szorty były jego udanymi ruchami o czym też gdzieś wspominał. Ilość przekleństw w tym materiale nie wystawia najlepszej oceny autorowi i pokazuje jakiś osobisty problem z Traderem. Ilość emocji jest dość spora.

 

Ja sam czerpię informacje z różnych źrodeł i sam podejmuję decyzję inwestycyjne. Nie wszystkie były udane, bo nie wszystkie siłą rzeczy takie są. Pamiętam kryzys sprzed dekady w utratę prawie 60% swojego portflela. Bardzo wiele mnie to wtedy, nauczyło także o mnie samym. Niech każdy samemu podejmuje decyzje, nie pakuje wszystkiego naraz w jedno aktywo, trzyma rekę na pulsie, obserwuje sytuacje na rynku, wie kiedy się wycofać, wie kiedy dokupić czyli niech odpwiednio zarządza ryzykiem i swoimi pieniędźmi, a wszystkich doradców traktuje nie jako wyrocznie, ale jako opinie do samodzielnej weryfikacji.

Edited by Krugerrand
 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Lukas3k napisał:

Przemyślcie temat, tym bardziej przed inwestycjami

Tak się zarabia pieniądze, pokazuje się rozwiązania, które mogłyby być dobre, kiedy to wchodziło, a nie teraz, jak armia ludzi to podchwyciła, i oczywiście wyświetlenia na youtube, reklamy, facebook, kasa leci, biznes się kręci :)

Edited by Boromir
 • Like 1
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Lukas3k said:

Zauważyłem, że ogrom ludzi bezmyślnie zrobiło sobie nieomylnych geniuszy z popularnych youtubowych inwestorów...

 

Są zapraszani na wiele kanałów, by je wypromować, a przy okazji swoje biznesy.

Zabawne bo te filmiki są w większości oglądane przez dzieciarnie, która nawet nie mogłaby założyć konta maklerskiego ;)

Nawet na forum Bracia Samcy, gdzie są dużo bardziej świadomi ludzie, część się powołuje na Tradera 21, Cezarego Grafa itd...

 

Ten filmik pokazuje, że gdyby ktoś postąpił zgodnie z sugestiami Tradera 21 to skończyłby od wyzerowania konta po poniesienie strat kapitału sięgających 80%!

 

 

Tak, jak gdy ktoś zweryfikuje skuteczność to wyniki są wręcz tragiczne.

Ale jak już wyżej napisałem bezmyślnie chwalące swoich guru komentarze piszą ludzie nie inwestujący. Jeśli zgodnie z poradami swojego guru włożyłby w inwestycję 5000 zł i wyciągnął 1000 zł to by zmądrzał...

Osiąganie wysokich wyników w inwestowaniu to nie oglądanie filmików na youtube...

Przemyślcie temat, tym bardziej przed inwestycjami :)

 

Jak chcecie w tym wątku wrzucę jeszcze kilka brutalnie prawdziwych weryfikacji.

 

 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

A ja wam powiem, że zawsze jest tak, że ktoś osiąga w czymś sukces, np kanał na YT, sprzedaż książek, etc i zawsze się pojawią tacy czepialscy, co wyciągną każdą możliwą rzecz aby tylko pokazać jak ten ktoś jest do bani.

 

Zdarzają się bardzo dobrze, napisane książki przez prowadzących duże kanały na YT, ale większość to jednak słabizna kalkulowana pod wyciągnięcie jak największej kasy z fanów, póki jeszcze są.

A co do czepialskich to nienawiść w stosunku do nich jest dużo większa od fanów danego mentora, niż oni mają do zakomunikowania.

 

4 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

Nie wnikam, nie chce mi się nawet tego oglądać bo zaraz lecę do pracy ale między innymi z Markiem tak było, że się hołota przyczepiła jak się pojawiły sukcesy. Mówią, że zawiść to wcale nie jest taka typowo polska przywara a ja z każdym kolejnym dniem nabieram przekonania, że jest w tym więcej niż ziarno prawdy.

 

Myślisz, że inne nacje nie zazdroszczą jak ktoś osiągnie sukces? To ludzka cecha narodowość ma małe znaczenie.

 

2 godziny temu, mac napisał:

To prawda. Mnie rozbawił ten filmik trochę, bo koleś mówił o obiektywnym spojrzeniu, a później zaczął przeklinać tradera, kurwami sadzić ? Totalna pomyłka. Tam, gdzie występują emocje i takie określenia tam nie ma mowy o obiektywizmie. Ludzie posługują się pojęciami, których nie rozumieją i chyba nigdy nie zaznali w prawdziwym wymiarze.

 

W tym zrobił błąd, zjechali go za to i w kolejnym już się uspokoił :P

 

 

 

 

Jeszcze bonusowo dorzucę wam ciekawostki o guru z krypto walut ;)

Temat z 2018, ale to bardzo dobrze, ponieważ Phil masowo kasował filmy, w których mu nie wypaliło i dosłownie inwestor by wyciągał same promile z inwestycji, ale nie alko.

 

https://www.wykop.pl/wpis/31069913/phil-konieczny-aka-lord-shitow-ostrzegam-was-przed/

 

Cytat

Phil Konieczny aka Lord Shitów

Ostrzegam was przed tym człowiekiem.
Jest wyjątkowo niebezpieczny dla waszych portfeli.
Nagania wyłącznie na ScamyCoiny, tylko Shity. BTC dla niego nie istnieje.
Łyka wszystko jak pelikan, dobry marketing i już się podnieca.
Nie przechodźcie mirki na ciemną stronę mocy, wystrzegajcie się go.

O krypto nie ma kompletnie pojęcia.
Ostatnio zaczął naganiać na kolejnego shita - #stellar

Jego widzowie są jak sekta, uważają go za bożka wszechwiedzącego.
W komentarzach mamy istny kabaret i całe portfolio bredni krypto od nosaczy.
Ostatnio naganiał ich na #lisk w komentarzach już się prują do niego
o masakryczny spadek ceny...

Naganiał na IOTĘ (wierzy że będzie po 500$)
Wierzy w każdą brednię jaką wyczyta na stronie ICO projektu.
ICO drogą do majątku, buehehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jego naiwność nie zna granic przyzwoitości.

Jego pupile to armia frajerów, którym opycha swoje nędzne poradniki za ponad 1250zł.
Wolę nie widzieć co tam wygaduje bo jeszcze by mi utkwiło w głowie i popierdoliły mi się priorytety.
Przypominam również że jego widzowie to największa grupa ludzi,
którzy dali się naciągnąć na płatny poradnik od kolejnego cudownego dziecka krypto,
Macieja Wieczorka z CryptoDisasters... tzn. masters.
Następnie założyli jakąś grupę pokrzywdzonych, bo z płatnego poradnika wynikało tylko "kup i hodluj".
Zajebiste porady, cenne w chooj.

Warto przypomnieć jak Shit Lord zachwycał się jakimś typowym scamem - coinem do rozliczania z elektrowni wiatrowych. Bo wiecie, to przyszłość w końcu. Zielona energia. Tysiące wiatraków będą musiały się rozliczać w coinach, to oczywiste!!! I do każdej czynności potrzebujemy innego coina!

I ani słowa o btc, shitcoin is future

Wykreował się na "Jestę Ekspertę" a janusze łykają. Nie idźcie tą drogą mirki...
Poważnie. On swoją ponadprzeciętną naiwnością szkodzi.


#bitcoin #kryptowaluty #stellar #btc #shitcoin #scam #altcoin #januszebiznesu #iota

comment_gUxjIQU9ql6zB7yBhA8kV4LLUktTHkaR

 

W sumie przy nim to Trader 21 jest o niebo uczciwszy ;)

Jeszcze dodam, że ja nie krytykuję Tradera 21 za całość działalności, ponieważ ogólnie uważam go za pozytywną postać, jedynie przestrzegam przed bezmyślnym podążaniem.

Link to post
Share on other sites

Ja ostrzegam przed kolejnym ekspertem który namawia Polaków do wojny bratobójczej

 

Po rozmowie tych panów wczyczuć można że chcą zniszczyć ludnośc słowiańską od Berlina aż po URAL.

Są to wrogowie ludności tubylczej

 

Sygnet genarał nie budzi zaufania, namawiają nas do zbrodni.

 

image-2020-12-11-174730.png

 

tutaj kolejni, mają te tytuły profesorskie i wydaje im się że mogą podejmować decyzje dotyczące ludności, jak się zacznie dziać krzywda zwykłym ludzio w wyniku jakiś konfliktów, to ich wszystkich na uczelniach, fundacjach itp. należy odszukać i postawić przed trybunał łącznie z rządem Polskim. Zamkneli dzieciakom szkoły, doprowadzają do izolacji naród i wykorzystują rozwój technologiczny przeciwko zwykłym ludziom. ten pseudo generał mógłby zostać dentystą to by więcej pożytku z niego było.

 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Im więcej tradera w sieci, tym było coraz to gorzej. Biznes^^

Tak samo niestety z jego witryną :(

 

Dobrze mówił. Przykładem jest fragment tego wywiadu skierowany do młodych:

 

Jednakże w pewnym momencie - pośród masy nagrywanych filmów z okazji korony, czasami wtrącał jakieś foliarskie treści: min. chłodnia z ciężarówki, w której przesiadywał, czy leczenie bólu głowy syna dotykiem dłoni - z tych, co pamiętam.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, maroon napisał:

Przecież tenże guru nie dorobił się na inwestowaniu ?

 

Na guru są zawsze dwie metody 1) Ile kasy zarobił na rynku kapitałowym? 2) Czy jest lokowanie produktu? 

 

I od razu wiadomo na czym się stoi. 

 

Trafiłeś w sedno. Znajomy jest szefem Funduszu Inwestycyjnego i twierdzi, że regularnie nawiedzają go geniusze, którzy chcą mu zaoferować swój idealny system inwestowania, który daje rewelacyjne wyniki. On zawsze stosuje ten sam manewr tzn.  gdy się żegnają, odprowadza ich do garażu i patrzy czym przyjechali.  Jak nie jeżdża furą minimum za pół miliona, kupioną z zarobionych przez siebie pieniędzy, to jego zdaniem ich system jest do kitu. I jak łatwo się domyślić jak do tej pory od żadnego geniusza nic nie kupił ?

 

Amerykanie mają znakomite powiedzenie pt: "odrobić pracę domową". Chcesz dobrze inwestować musisz włożyć pracę w nauczenie się tego jak inwestować zgodnie z twoim własnym profilem i twoim własnym popytem na ryzyko.  Naiwnością jest liczyć, że internetowy guru za darmo albo za 99 zł miesięcznie odrobi za ciebie pracę domową i sprzeda ci bogactwo. Sprzeda ci złudzenia co najwyżej :)

 

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Zainteresowanie zdrowiem Tradera wynika z tego że miał w rodzinie osobę chorą na bodajże stwardnienie rozsiane i nikt nie chciał pomóc efektywnie, nie było rezultatów różnych terapii, a chwytali się wszystkiego. W końcu sam znalazł jakiś lekarzy w USA którzy udrażniają żyły w szyi i okazało się że to pomaga tym osobom. Poczytajcie sobie na jego blogu: https://independenttrader.pl/jak-wyleczyc-nieuleczalne.html

Sprowadza lekarzy z USA i robi zabiegi ludziom próbując wprowadzić w Polsce tą formę leczenia, poniżej macie jeden z wielu filmik gdzie ludziom ponoć pomogło:

 

Co nie znaczy, że nie może się mylić w inwestycjach itd, ale pamiętajcie jak gość zarobił na książkach kilka milionów to wielu chce się wypromować atakując go. Taka cena sławy. Z drugiej strony jest to jeden z niewielu inwestorów który najpierw się dorobił na własnej firmie reklamowej. Przypominam że 99% dzisiejszych guru wynajmuje na doby bentleya czy ferrari i pretenduje że jest milionerem i sprzedają swoje kursy, zwykłe scamy. Trader mimo wszystko taki nie jest, przynajmniej na razie :)

 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, maroon napisał:

Przecież tenże guru nie dorobił się na inwestowaniu ?

 

Na guru są zawsze dwie metody 1) Ile kasy zarobił na rynku kapitałowym? 2) Czy jest lokowanie produktu? 

 

I od razu wiadomo na czym się stoi. 

tzn. który się nie dorobił Trader czy ten chłopak który go krytykuje?

Link to post
Share on other sites
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.