Skocz do zawartości

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani :)

 

Z okazji zbliżających się świąt i nowego roku chciałbym wam wszystkim forumowiczom, forumowiczkom, każdemu z osobna życzyć, spełnienia marzeń, awansu zawodowego, pieniążków, zdrowia, dużo dobrego ruchania, oraz wszystkiego o czym marzycie a chcielibyście, żeby się spełniło :)

 

 WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU  ŻYCZY BOROMIR :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Druid zmienił(a) tytuł na Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

A to nie za wcześnie? Z tego co wiem katolicy wybrali okres przesilenia aby zastąpić obrzędy słowiańskie swoimi.

 

W gruncie rzeczy święta nie mają nic wspólnego z żydami ale są prawdziwymi świętami słowiańskimi!

 

Od zawsze Połanie mieli swoje święta w te dni, kiedy nic skracała swą długość na korzyść dnia. 

 

Za dziecka lubiłem święta ale kto ich nie lubił? Wolne, łakocie i prezenty. Później święta były dla mnie koszmarem, latanie w kółko i wszystko na pokaz pod katolicką modłę. 

 

Obecnie święta są mi obojętne, spotkać się z rodziną no czemu nie, zwłaszcza że święta prawdziwe są nasze, Słowiańskie, choinka jemioła i inne symbole też. A że jestem Słowianinem, chcę pierwszy raz w życiu obejść święta po słowiańsku!

 

Na koniec dodam że nie wiem co jest, że jeden temat schodzi na dalszy plan a inny ma zainteresowanie. 

Kiedyś zrobiłem fajny materiał o Dobrym Maharadży (wyszukać łatwo dobry maharadża DOHC i tak dalej) który ocalił tysiące Polskich sierot i też cicho sza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DOHC napisał:

A to nie za wcześnie?

Mi tam to nie przeszkadza, tym bardziej, że się nie widzimy na co dzień.

32 minuty temu, DOHC napisał:

są prawdziwymi świętami słowiańskimi!

Po tym, jak nas podbito, zeby udało się tutaj zakorzenić katolicyzm ,wiele świąt pogańskich zastąpiono swi4etami katolickimi, wiele zapożyczono z pogaństwa.

33 minuty temu, DOHC napisał:

A że jestem Słowianinem, chcę pierwszy raz w życiu obejść święta po słowiańsku!

Zapisz się do jakieś grupy rodzimowierców słowiańskich  POLECAM  masa naprawdę fajnych ludzi jest tam.

35 minut temu, DOHC napisał:

Dobrym Maharadży

 Chodzi tobie o tego gościa ?

 

https://dzieje.pl/aktualnosci/sejm-uczcil-dobrego-maharadze

36 minut temu, DOHC napisał:

i też cicho sza.

Przydałoby się jeszcze zrobić o tym, jak nam Persowie pomagali od wieków, czy w czasie II wojnie światowej, temat też bardzo przemilczany, a bardzo ciekawy. Jak nas wspierali, jak walczyliśmy z Imperium Osmańskim np.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.