Skocz do zawartości

Graliście już w Cyberpunka 2077? Co myślicie o jakości produkcji? Warto kupić, czy nie?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że czekałem trochę, powiedzmy 49% zainteresowania, natomiast po premierze i przejrzeniu błędów, negatywnych recenzji trochę mnie odrzuciło. Cyberpunk to też nie do końca mój klimat, ale może się mylę i warto sobie taki świąteczny prezent zrobić.

 

Pytanie, czy to nie jest produkt w stylu oczekiwania kontra rzeczywistość.

 

Podzielcie się doświadczeniami, rozczarowaniami, nadziejami :) CDPR na giełdzie leci strasznie, a podobno gierka już zaczyna na siebie zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mac napisał:

Pytanie, czy to nie jest produkt w stylu oczekiwania kontra rzeczywistość.

Oczywiście, że tak, jak każda hype'owana produkcja. Oczekiwania i wyobrażenia rosną, a właściwie - są nakręcane. A później wychodzi coś, co nie jest Mesjaszem, a tylko grą - z potencjałem, ale zabugowaną, wydaną przedwcześnie i posiadającą wszystkie te gamizmy, których współczesne AAA się tak wstydzą...

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto. Ja jestem fabułą i światem oczarowany. Ale na PC z dobrym CPU i GPU, wersje konsolowe (lastgenowe) nie dały już rady technicznie.

 

Jak pecetowy RDR2, gra długo będzie benchmarkiem nowej generacji.

 

Jest dużo gliczy jeszcze, może trochę za dużo, ale głównie graficznych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

AI rodem z gta 3 też punktują

Prawda. Hype nakręcony mistrzowsko. AI (głównie zachowania kierowców) o wiele lepsze w produktach Rockstara.

 

W GTA3 było już lepsze. Tam kierowca po wycelowaniu w niego broni próbował odjeżdżać. A tu stoją jak kołki w płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Obliteraror napisał:

Ale na PC z dobrym CPU i GPU,

 

Nieszczególnie, popatrzyłem trochę testów na YT w różnych konfiguracjach i różnych lokacjach.

 

Procesor, który ogarnia Cyberpunka to 8 wątków starszej generacji i 7 6700, i7 7700 lub kolejnych generacji 6 rdzeniowe o zbliżonej wydajności np. i5 ósmej i dziewiątej generacji. Z dziesiątej generacji starcza i3, które ma osiem wątków i wydajność w grach na poziomie i7 7700. 

 

Żeby grać sobie komfortowo na ustawieniach high z wyżej wymienionymi procesorami trzeba mieć gtx 1660 lub gtx 1070.

 

Jak ma się słabszą kartę np. gtx 1060 to gra śmiga w ustawieniach medium bez problemu.

 

Są również na YT pokazane customowe ustawienia grafiki na poziomie medium - high gdzie gra wygląda bardzo dobrze i śmiga w przedziale 45 - 60 fps w zależności od lokacji i ilości obiektów. 

 

Żeby grać na ultra trzeba już mieć kartę mocniejszą na poziomie rtx 2060. 

 

Patrzyłem też jak wygląda działanie gry przy różnej ilości pamięci RAM, przy 8 giga czasem jest lekkie przymulenie, delikatne spadki fps o np. 5 - 6. Przy 16 giga, czy nawet 12 już takiego problemu nie ma. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Obliteraror said:

Prawda. Hype nakręcony mistrzowsko. AI (głównie zachowania kierowców) o wiele lepsze w produktach Rockstara.

 

W GTA3 było już lepsze. Tam kierowca po wycelowaniu w niego broni próbował odjeżdżać. A tu stoją jak kołki w płocie.

A nie wiem, po gta 1, dopiero gta V mi wpadło do ręki i zakochałem się w tym klimacie. Cyber ruszył ciężki futurystyczny temat, oby na nim nie polegli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

Żeby grać sobie komfortowo na ustawieniach high z wyżej wymienionymi procesorami trzeba mieć gtx 1660 lub gtx 1070.

 

Wysokie cienie kaskadowe i wolumetryczna mgła + pełne oświetlenie powierzchniowe na high dobijają już GTX 1080 (z moim i7 8700). Ale masę rzeczy można sobie ustawić pod własny sprzęt, by było 60 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Ale masę rzeczy można sobie ustawić pod własny sprzęt, by było 60 klatek.

 

By było 60 klatek i wyglądało nadal dobrze. 

 

I warto wspomnieć, że mamy dopiero patch 1.03 pewnie będzie jak z wiedźminem, że za kilka miesięcy optymalizacja gry będzie znacznie lepsza. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MrSadGuy napisał:

wersja na ps4 i xboxa one jest niegrywalna. wersja na pc działa dobrze na komputerach za 6-8k

 

i pełno bugów

Z wiedźminem 3 też tak nie było?

37 minut temu, spacemarine napisał:

mad maxa na PC, post apo, tani jak barszcz

I działa nawet na tosterze. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę dwie rzeczy, pierwsza odpowie na pytanie @maca

 

A druga to artykuł na temat "lewatyzacji" firmy, zatrudnianie kobiet z powodu bycia kobieta, popieranie BLM i tym podobnych rzeczy, nie mogę zbaleźć teraz tego artykułu ? ale moim zdaniem odpowiada na pytanie dlaczego cp jest tak beznadziejny XD 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.