Skocz do zawartości

Graliście już w Cyberpunka 2077? Co myślicie o jakości produkcji? Warto kupić, czy nie?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, rampampam napisał:

Wersja PC też jest nadziana bugami i nie śmiga tak jak powinna czego dowodzi sporo benchmarków.

Bugi, glitche, crunche  i niedostosowane wymagania od lat są już standardem w branży. Serwowanie tajemnicy poliszynela jako spiskowej teorii w przypadku Cyberpunka2077 uważam za kiepski żart. Refundy gier nie są żadną nowością. Podobnie jak łatanie gry po premierze. Wystarczy zobaczyć jak to wyglądało w przypadku poprzedniej gry -  Wiedźmina 3, żeby wiedzieć, że nadchodzi katastrofa. 

 

@Orybazy Oczywiście, że REDzi, Sony i Microsoft wiedzieli jak gra wygląda, a jeśli nie wiedzieli, to dlatego, że to po prostu ich nie interesowało. Kasa ma się zgadzać. 

 

A narzekania graczy są jak mędzenie kobiet. Stęka i jęczy, ale kolejny preorder i tak kupi, bo wydawca obiecał całkiem nową jakość. xD 

 

Tak, gry są coraz bardziej zrypane, a poprzeczka przesuwa się wyżej i wyżej co roku, jeśli ktoś trafi nawet z pojedynczą  dobrą mechaniką (a bo strzelanie w CP jest gorsze niż w Doomie, a polcija gorsza niż a GTA). Hejt, który spotyka CP jest echem tego, którym cała branża wydawnicza żyje od lat. Wydawcom zgadza się kasa, więc marudzących mają w dupie, a  stękacze i tak stękają podczas wyciągania kolejnej stówki z portfela. Szkoda waszych nerwów i czasu na to. 

 

Cały  proces wydawniczy nie zmienia faktu, że to nadal jedna z najlepszych gier w tym gatunku. Wskażcie proszę lepsze, chętnie zagram również w nie.  

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JAL napisał:

To chyba pierwsza gra AAA, która (nie)działa w ten sposób. 


A ktoś pamięta Total War: Rome II? Tam też odchodziły niezłe jaja po premierze (statki "pływające" po lądzie itp.), a ludzie nakupowali preordery :) Ta branża pod względem jakości leci w dół od jakiegoś czasu, ale po preorderach widać, że gracze lubią być dymani (ba, niektórzy jeszcze wydają się być zadowoleni)

maxresdefault.jpg

Edytowane przez PanKanapka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKanapka napisał:

A ktoś pamięta Total War: Rome II? Tam też odchodziły niezłe jaja po premierze, a ludzie nakupowali preordery :) Ta branża pod względem jakości leci w dół od jakiegoś czasu, ale po preorderach widać, że gracze lubią być dymani (ba, niektórzy jeszcze wydają się być zadowoleni)

 

22 minuty temu, Orybazy napisał:

Sami sobie winni.

Jestem tego samego zdania. Bugi w grach przy premierze to jest temat tak stary jak sama branża. Może w przypadku CP2077 to kwestia tego, że gracze konsolowi za bardzo przyzwyczaili się do mechaniki "włożę płytkę i gram", a tu zonk. Zadziałał efekt skali (konsolowców jest więcej). Gracze PC w przeważającej większości już wiedzą, ze nawet jak gra działa to nie znacznym, ze zadziała na ich sprzęcie. 

 

A propos Rome'a: Ja tylko podrzucę kilku "growych mesjaszy", których najpierw oczekiwano, a potem na nich gwizdano (niektórzy nie pozbierali się do teraz). Z każdym z  z nich zetknąłem się osobiście:

 

Fallout 4 (zbugowany, płytka fabuła i dialogi, pozbawione sensu simsowanie osad)

Mass Effect Andromeda (clusterfuck, w którym najmniejszym problemem były animacje twarzy)
Anthem (xD)

Rage (nareszcie id software wydaje grę! a potem łee, krótka, pusta i bez głębi)

Assassins Creed Unity (znikające twarze anyone? ) - Ubi tak się przejął, że wydał 7 kolejnych części  :)

 

Każda kolejna gra od EA  - choćby StarWars Battlefront, fifa, Sims (wykastrowana z zawartości podstawka, a reszta za mikropłatności, albo płatne day 1 DLC)

 

Także, kiedy ktoś mówi mi, że Cyberpunk2077 jest najgorszą grą na świecie to...

 

 

Swoją drogą polecam Newsroom - bardzo mi się podoba, a niektórym w temacie może rozjaśni proces komunikacji np. wydawcy z widownią. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

 

Jak widać po dzisiejszym dniu i stanie akcji cedepu, to ex-post nie przeszła : )

 

Cyberpunk 2077 usunięty z PlayStation Store. Jest komentarz CD Projekt - ilustracja #1

Znając życie i realia, to poszło na gębę i na hype. W korposach też dużo deali jest "po znajomości" ? A potem po cichu menedżera się wymienia i cykl się powtarza ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Znając życie i realia, to poszło na gębę i na hype.

Mam podobne wrażenie. Tajemnicą poliszynela jest, że certyfikacja w przypadku dużych graczy nie musi być aż tak "drobiazgowa". Niestety.

 

A rozwija się sprawa nad wyraz ciekawie..

 

https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=9105597&strona=1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Obliteraror said:

Mam podobne wrażenie. Tajemnicą poliszynela jest, że certyfikacja w przypadku dużych graczy nie musi być aż tak "drobiazgowa". Niestety.

 

A rozwija się sprawa nad wyraz ciekawie..

 

https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=9105597&strona=1

No nie da się ukryć, że zwała kursu o ~50% po tak wyczekiwanej premierze mega hiper produkcji, to jest coś niekoniecznie oczekiwanego. Inna bajka, że tworzeniem hype nabili też worek spekulacyjny. 

 

Z formalnego punktu Zarząd można oskarzyć o działanie na szkodę spółki. Gdyby to USA było, to by mieli już gorąco pod tyłkiem. 

 

Nie wiem jak Redzi, ale miałem kiedyś wątpliwą przyjemność współpracy z innym polskim potentatem gamingowym i zarząd (a jednocześnie właściciele) to niestety straszne bufony były, przekonane że zawsze będą sukcesy. 

 

Łaska graczy na pstrym koniu jeździ. 

 

Problem to może być jak ludzie się zorientują, że mogą sobie chwilę pograć, a potem jak się znudzi zwrócić na fali "bo niedoróbka". 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozew zbiorowy/ zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa

Szanowni Państwo,

nazywam się Mikołaj Orzechowski, jestem warszawskim adwokatem i jednocześnie inwestorem CDPR. W związku z ostatnimi wydarzeniami - a w szczególności zawieszeniem sprzedaży produktu CYBERPUNK 2077, aktualnie analizujemy wraz z zespołem kancelarii przesłanki do wytoczenia pozwu zbiorowego wraz ze złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa z ar.t 286 kk. - wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej. Osoby zainteresowane uczestnictwem w powyższym, zapraszam do kontaktu na mail [email protected]. Kontakt jest absolutnie bezpłatny, mój wpis ma na celu zweryfikowanie, czy podejmować się powyższych czynności samemu, czy jest więcej osób w sytuacji podobnej do mnie.„Przygotowujemy także materiał wraz z jednym z portali internetowych, na temat praw, przysługujących inwestorom, w razie tak jaskrawie, niezgodnej ze stanem faktycznym, postawy zarządu - vide informacje o tym, iż gra jest gotowa, przy uwzględnieniu kilkukrotnych opóźnień premiery, a także oświadczeń, w których wspomniany zarząd przyznaje się, iż nie dochował należytej staranności w przedmiocie opracowania gry na platformę PS4. ”

https://www.ppe.pl/news/152828/cd-projekt-problemy-pozew-zbiorowy-i-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa.html

 

Jest grubo, pozew zbiorowy, pytanie czy posiadacze akcji management CDP nie pozbył się akcji przed premierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 05:47, spacemarine napisał:

https://www.ppe.pl/news/152828/cd-projekt-problemy-pozew-zbiorowy-i-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa.html

 

Jest grubo, pozew zbiorowy, pytanie czy posiadacze akcji management CDP nie pozbył się akcji przed premierą.

Do tej pory pojawiłaby się informacja. Nie mogą takich informacji zataić.

W dniu 19.12.2020 o 21:23, mati248 napisał:

Pod cyberpunka lepiej procesor z amd czy Intel ? 

Pod Intela podobno robiony, ale chyba patche dalsze mają wyrównać.

 

@Mosze Red jaka beka. To wygląda, jak jakiś świadomy sen koko-nerda-programisty. Jakby po dragach faza źle weszła ?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię bug-ów w grze, nie wiem czy wiecie, ale CP 2077 można odpalić w usłudze Stedia Pro*.

Założyłem sobie konto (pierwszy miesiąc jest gratis) żeby przetestować jak to działa. Odpaliłem kilka darmowych tytułów (np. Hitman-a 2) i muszę przyznać że nie czuć żadnego opóźnienia w sterowaniu. Jak odpaliłem na PC na przeglądarce Chrom, to grafika była lekko zblurowana. Doczytałem w necie że trzeba coś pogrzebać w ustawieniach Chroma co do kompresji. Przeszedłem na Edga i problem zniknął.

 

Tutaj dla tych którzy będą zainteresowani tematem - porównanie jak to wygląda na usłudze Stedia a jak na topowym kompie z kartą graficzną za 2 tyś USD.

 

 

* Dla tych którzy nie słyszeli o tym -to taki "Netflix" tylko że dla gier. Gra "chodzi" na dużym kompie u dostawcy usługi, a do nas jest przesyłana sama grafika (bez obliczeń na naszym kompie) tak jak Netflix przesyła filmy w dużej rozdzielczości. Oczywiście wymagane jest szybkie łącze, ale już od 30 Mb powinno chodzić w 1080p.

Co ciekawe gry można nawet odpalać na smartfonie wtedy (bo lokalna maszyna ma obciążenie takie jak przy filmach).

 

P.S. Podobną usługa jest Geforce Now, z tym że tam trzeba wykupić (obecnie) konto na pół roku z góry i ....po premierze CP 2077 są straszne kolejki do serwera (na forum wielu niezadowolonych)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk sprzedał się w 13 milionach egzemplarzy, to oficjalne dane CD, więc mimo afery swoje i tak zarobią, ale zapatchują grę i będzie git. Kumpel się nosił czy oddać grę za refund, ale mówi że po ostatnim patchu mimo że są glitche to nadal gra :)

 

Przy okazji nie wiem czy wiecie jest teraz faza na pokazywanie nowych gier jakby wyglądały np na pierwszym playstation tzw demake, raczej dla fanów starych konsol, ale fajnie wygląda, taki styl retro:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra, klimat odpowiada mi zdecydowanie mniej niż w Wiedźminie ale historia i dynamika mocno wciąga tak że chce się grać.

 

Gram na PC bugi są ale nie takie żeby przeszkadzały mocno w rozgrywce. Afera dotyczy konsol starej generacji, wiadomo słaba sprawa ale warto realnie spojrzeć na sytuację... Takie PS4 (sam posiadam) ma 7 lat, a było za słabe już w momencie swojej premiery...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Współzałożyciel CD Projekt RED - Michał Kiciński - sprzedał 482 tysięcy akcji tuż przed premierą Cyberpunka 2077 na rynku."

https://www.ppe.pl/news/152999/cyberpunk-2077-wspolzalozyciel-cdpr-sprzedal-swoje-akcje-tuz-przed-publikacja-recenzji-gry.html

 

Grubo, wiedział że cena akcji poleci na łeb i zgarnął zyski :)

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.