Skocz do zawartości

Graliście już w Cyberpunka 2077? Co myślicie o jakości produkcji? Warto kupić, czy nie?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Ja sięgnąłem po CP2077 już po wydaniu najważniejszych patchy i gdy zakupiłem sobie nowy sprzęcior. Na RTX niestety sobie nie pogram, ale w 4K spokojnie - nie ma aż tak wielkiej też różnicy. Gra jest wykonana naprawdę pięknie i mapa jest bardzo duża. Nie jest to poziom Red Dead Redemption 2, ale z sandboxów jest to jedna z najładniej wykonanych gier na świecie.

 

Po ok 50 godz. grania system gry zaczyna się trochę nudzić i dostrzegłem, że z czasem nie ma wiele więcej do zaoferowania. Ciężko idzie szczapić ekonomię i upgrady - odnoszę wrażenie, że w grze można sobie spokojnie bez tych podsystemów poradzić. Rzadko zdarzało mi się kupić coś nowego lub to udoskonalić, częściej po prostu to znajdywałem w loocie. 

 

Bardzo dobrze sprawdza się w sumie walka i przez długi czas daje satysfakcję. Jest to jeden z najważniejszych elementów gameplayu, więc lepiej żeby działał. Niezły jest też stealth, chociaż nie umywa się do MGS5. Hackowanie nierzadko się przydaje - w szczególności przejmowanie kamer czy czasami użycie ciekawych motywów hackerskich jak "samobójstwo". W wielu jednak przypadkach stealth okazywał się dla mnie zupełnie zbędny i szedłem na masakrę.

 

Misje są nietrywialne i ciekawie napisane i wiele z nich - w szczególności główne - jest wieloetapowa. W trakcie można pójść w jakieś dotychczas omijane miejscówki. Przekonujesz się wtedy szybko, że Night City jest naprawdę wielką lokalizacją. 

 

Fabularnie jest oczywiście bardzo dobra i wypełniona dość interesującymi bohaterami, chociaż w wielu z nich drażni mnie to punkowe penerstwo (co jest chyba nawiązaniem do samego świata cyberpunk). W szczególności główny bohater mocno z początku irytuje. Nie jest to niestety poziom intensywności klimatu i oryginalności głównego bohatera jak w Wiedźmin 3. Poniekąd bierze się to ze świata s-f gry, który jest już dość przerobiony w innych grach. 

 

Błędy oczywiście wciąż są - postacie wpadające w chodnik, dziwne zachowania samochodów, jakieś urwania animacji, dziwnie zachowujący się tłum. W detalach widać tutaj niższą jakość niż we wspomnianym RDR2.

 

Czy warto? Nadal mamy do czynienia z grą na najwyższym poziomie. Dziwi, że trzeba było im tylu lat na zrobienie takiej gry, ale i tak robi ona wrażenie rozmachem i złożonością historii, fabuły, walką, pobocznymi misjami etc. W momencie wydania poziom błędów mógł wielu zniechęcić, teraz jest już całkiem w porządku i bezproblemowo. Polecałbym jednak grać na silnym sprzęcie - gra jest dość kiepsko zoptymalizowana, a przy tym na full detalach wygląda naprawdę pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak z kronikarskiego obowiązku zaznaczę, że parę dni temu pojawił się patch 1.5, który zmienił naprawdę wiele :) Gra w końcu IMO wygląda tak, jak powinna wyglądać na premierę - i tak się też zachowuje. Czyli wyszła grubo ponad rok za wcześnie.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror mogli wrzucić do early accessu, jak każde normalne studio i ogarnąć do maksymalnej jakości, a w międzyczasie zarobić, bo przecież ludzie płacą normalnie całą kwotę, żeby testować i zgłaszać błędy, czy zgarnąć jakieś dodatki kosmetyczne. Popularna, powszechna praktyka, ale oni woleli scam, celowe naciągnięcie klientów i fałszowali recenzje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.