Skocz do zawartości

Jaki komputer kupić


Król Jarosław I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zwracam się z prośbą o poradę gdyż w temacie sprzętu elektronicznego jestem zmuszony polegać na innych jak kobiety na TVNie.

 

Nie znam się wcale.

 

Otóż chciałbym sobie wreszcie kupić komputer a mianowicie laptopa korzystając z tego, że akurat pracuje w Polsce na własnej działalce to se chociaż VAT odpiszę. Do czego miałby służyć:

 

- głównie chodzi mi o programy giełdowe (X5 i mt4), żeby chodziły bezproblemowo wiem, że te dzisiejsze wymagają 8 GB ramu więc wybiegając w przyszłość niech ten komputer ma chociaż z 12 czy polecacie więcej??

- przelewy bankowe.

- oglądanie filmów na YT ( żadna tam mega rozdzielczość mi nie potrzeba bardziej chodzi o filmy instruktażowe typu analiza wolumenu, naprawa zjebanego kibla).

- pogadać na Skype.

- Zmieścić dużo na dysku twardym.

-Jeśli coś takiego istnieje to ekran jak najmniej męczący oczy.

 

Podsumowując najbardziej zależy mi:

 

-Mało męczący ekran.

-Przynajmniej 12 ramu.

- Jak najwięcej miejsca na dysku twardym.

- Żeby nie był jakiś mega mały.

- No i wiadomo jakaś w miarę solidna marka.

 

A i jeszcze jakiś płatny antywirus.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szczęście można przeliczać na pieniądze ? xD

 

Nie wiem w sumie nawet się nie zastanawiałem nad tym bo wychodziłem z założenia, że kupię coś co po prostu będzie się nadawać więc proszę o propozycje bo cena będzie brana pod uwagę ale nie jako decydującą.

 

No dobra za dychę nie kupię za ósemkę też nie. Dostanę do piątki coś sensownego??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek za jakieś 3k spokojnie wystarczy. Używany macbook jeżeli mt4 chodzi na mac os, lub coś z Lenovo. 

 

Odnośnie świecenia ekranu to zainstaluj sobie f.lux. 

 

Jak Ci idzie na kontraktach? Bawiłem się kiedyś w to i nie wyszło, rzeczy oparte na dźwigni są nie dla mnie, wymiękam psychicznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusa od stycznia do bodajże lipca zarobiłem ponad 40 proc.na akcjach.

 

CD projekt dwa razy ( odbiłem definitywnie za drugim jak ogłosili skup akcji własnych), odbijający po pierwszym covidzie rainbow-tours no i oczywiście maseczki hah.

 

Szczęście początkujacego nic więcej tera wywaliłem z 5 k na literaturę siedzę i się uczę, nie inwestuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I jeżeli nie masz ciśnienia polecam trochę poczekać z zakupem, obecnie na rynku laptopów jest masakra, bo madki rzuciły się kupować do nauki zdalnej dla bombelków. Ceny poszły w kosmos. 

 

Generalnie laptop do Twoich zastosowań do 5 000 zł w normalnych cenach kupisz spokojnie z zapasem. Na co zwrócić uwagę:

 

- RAM min. 16GB i zwróć uwagę na częstotliwość, optymalnie 2666 MHz

- procesor im więcej rdzeni tym lepiej

- dysk koniecznie SSD, to ma spory wpływ na odczuwalną prędkość działania

- ekran z matrycą matową

- podświetlana klawiatura

- rozmiar dowolny, nie polecam schodzić poniżej 13 cali jeżeli masz na tym trochę pracować

 

Jeżeli zależy Ci na wydajności to miej na uwadze, że komputer stacjonarny > ................................................................................. laptop w tym samym budżecie (nie wiem czy mobilność to mus więc piszę na wszelki wypadek)

 

Jeżeli chodzi o producenta, jest to obecnie drugorzędne - w kwocie 5000 zł większość będzie wykonana wystarczająco dobrze. Przy niższych budżetach Lenovo oraz HP dość mocno oszczędzają na obudowach i zawiasach, także nie mogę polecić.

 

Wrzucasz ww. parametry w allegro i heja. Jak coś znajdziesz wrzucaj linki, obadamy.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Król Jarosław I said:

Myślałem na zapas

Jak nie będziesz grał to pół tera powinno wystarczyć, a SSD robi różnicę.

4 minutes ago, tytuschrypus said:

Lenovo oraz HP dość mocno oszczędzają na obudowach i zawiasach, także nie mogę polecić.

W droższych też Lenovo się skiepściło, mam P51 i jakość klawiatury, przycisków touchpada jest straszna. W dwóch na trzy laptopach z taką samą konfiguracją są regularne blue screen'y.

 

Jeśli praca głównie w domu zastanowił bym się nad czymś z mniejszym ekranem ale dokupienie jakiegoś 24"+ monitora

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Orybazy napisał:

W droższych też Lenovo się skiepściło, mam P51 i jakość klawiatury, przycisków touchpada jest straszna.

 

Hmm. Z touchpada nie korzystam więc się nie wypowiem, wiem że w droższych Asusach jest na bardzo dobrym poziomie, znajomy szarpnął się na Zenbook Pro Duo i jest zachwycony. Jeśli chodzi o Lenovo to mam zupełnie inną półkę niż P51, w firmie paroletniego Ideapad 700 i nie było z nim problemów... No ale w tym budżecie co P51 są też inne oczekiwania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem taki:

 

Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1650 Grafika

 

za 3700 z windowsem 10 na pokładzie.

 

Do Twoich zastosowań spokojnie Ci starczy taka konfiguracja. Ten mój co kupiłem jedynie mogę powiedzieć że ma kamerkę umieszczoną na spodzie ekranu nie na górze (?) i ma beznadziejne przyciski na touchpadzie. A tak to wszystko inne na plus.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Taboo said:

że ma kamerkę umieszczoną na spodzie ekranu nie na górze

To dla streamerek z dużym biustem.

1 hour ago, Taboo said:

ma beznadziejne przyciski na touchpadzie

Czyli nie tylko u mnie taki badziew. Nie wiem dlaczego robi się oszczędności na tym co w laptopie powinno być używane na co dzień. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes obczajac laptopy gamingowe gdyz to one maja nalepsze podzespoly obecnie. Chyba ze stac cie na maca...

 

BTW.

Polecam ci laptopy firmy dell - jakosciowo sa naprawde dobre.

NP. taki model za 1000 baksow:

https://www.amazon.com/Dell-Gaming-Windows-i7-9750H-G5590-7679BLK-PUS/dp/B07R7XCZD7

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.