Skocz do zawartości

Szczepienia covid - stan wiedzy na 18.12


deleteduser86

Rekomendowane odpowiedzi

A tymczasem na drugim krańcu Europy widać postępy lewicy, biurokracji i stygmatyzowania. Dość dawno temu też tworzono rożne listy, a później figurantom kazano nosić gwiazdę albo numer obozowy.

 

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/312299936-Hiszpania-planuje-utworzenie-rejestru-antyszczepionkowcow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczepienia na COVID-19. MON wysłało pismo do żołnierzy. Szkolenia i misje tylko dla zaszczepionych

 

MON chce, żeby wszyscy żołnierze zaszczepili się w I etapie Narodowego Programu Szczepień na COVID-19. Jeśli tego nie zrobią, mogą zapomnieć o awansie, szkoleniach, zagranicznych wyjazdach i rozwoju dalszej kariery - wynika z pisma, do którego dotarł money.pl. Resort tłumaczy, że szczepienia to standardowe działanie przed wyjazdem na misje, przypomina też o obawach przed powstaniem "ognisk zakażeń"."

https://www.money.pl/gospodarka/szczepienia-na-covid-19-mon-wyslalo-pismo-do-zolnierzy-szczepisz-sie-albo-zapomnij-o-karierze-6591504283597632a.html

 

Pismo: https://imgur.com/WCcYzzR 

Jeszcze dobrowolna szczepionka ma mieć wpływ na opinię służbową...

 

Szczepienia nie są obowiązkowe, ale awansu nie dostaniesz. Ciekawe jak przyjeżdżają rozmrożone szczepionki co trzeba je wykorzystać w ciągu 5 dni to obawiam się, że przymuszani otrzymają je w pierwszej kolejności zanim ogarną logistykę.

 

@JonashChyba jesteś wojskowym z tego co pamiętam.

 

 

Nowa mutacja koronawirusa z UK okazuje się była już w Hiszpanii na jesieni w tamtym roku, wiadomo było że wirus będzie mutował.
https://wiadomosci.wp.pl/nowa-mutacja-koronawirusa-szokujace-wiesci-z-hiszpanii-6591566140144416a

 

 

A tą Hiszpanią i tzw rejestrem antyszczepionkowców to jest jeszcze grubiej, w rejestr będą wpisani ci co się nie zaszczepią, czyli np co? Jesteś kobietą w ciąży i mimo braku badań producenta wpływu szczepionki na kobiety w ciąży nie chcesz się zaszczepić to jesteś antyszczepionkowcem? To jakieś jaja? Tak samo godnie z ulotką z UK jesteś diabetykiem czy bierzesz leki na chroniczną chorobę, nie ma badań o wpływie szczepionki i nie chcesz być poddany eksperymentowi i to samo...

 

Wydaje mi się że jest duży opór w Europie i stąd takie paniczne działania, ale z drugiej strony to tylko wzmocni przeświadczenie że coś jest nie tak z tym produktem.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine do nas przyszły bardziej "szczegółowe" wytyczne, niestety poufne. Osobiście złożyłem raport o zwolnienie ze służby. Oprócz mnie nikt tego nie zrobił. Nie ufam Państwu Polskiemu za grosz, przygoda Warta przeżycia ale ten etap mojego życia się kończy. Trochę smutno ale mam wykształcenie i spore doświadczenie w cywilu więc wiem, że sobie poradzę ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonash 

40 minut temu, Jonash napisał:

do nas przyszły bardziej "szczegółowe" wytyczne

z braku możliwości pisania Pw do ciebie a chęci wymienienia bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt. To taki mały off topic.

Jako że główne media przemilczają temat więc ciężko się dziwić że jest on pomijany. Dla osób zdrowo myślących po co ma być tworzony fundusz dla osób z efektami ubocznymi po szczepieniu, skoro zapewnia się chociażby ww piśmie że jest ona bezpieczna. Takich kwiatków i absurdów można przytaczać na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy widzieliście, jaka nieoficjalna kampania ruszyła na polskim YT z udziałem tzw. kanałów naukowych. Zaangażowali się w to najwięksi gracze, by chórem przekonywać do szczepień. Nawet gdy mówili o wirusie nie widziałem takiej współpracy. Oczywiście w komentarzach wyśmiano możliwość, że ktoś im to zlecił. Szkoda, że to dotyczy również pana od Naukowego Bełkotu, lubiłem go. Podrzucam jego filmik, pozostałych poleca na końcu.

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Padre napisał:

Jonash 

z braku możliwości pisania Pw do ciebie a chęci wymienienia bardziej szczegółowych informacji proszę o kontakt. To taki mały off topic.

Jako że główne media przemilczają temat więc ciężko się dziwić że jest on pomijany. Dla osób zdrowo myślących po co ma być tworzony fundusz dla osób z efektami ubocznymi po szczepieniu, skoro zapewnia się chociażby ww piśmie że jest ona bezpieczna. 

Przykro mi, obowiązuje mnie tajemnicą służbowa mogę za to odpowiadać karnie więc na pewno niczego nie będę tutaj ani na pw udostępniał. 

 

@spacemarine dzięki

 

Ogólnie ludzie już trzeźwo nie myślą, wcześniej czy później 99% osób będzie zaszczepionych jestem tego pewny. Jedyne na co można liczyć to ułomność rządu, ze potrwa to wystarczająco długo. W innym wypadku niezaszczepionych będą czekać różne restrykcje z możliwym ograniczeniem wolności włącznie. Analizowałem czy nie histeruje ale patrząc na to jak szybko ogarnięto w tym temacie jednostkę w której służę to jestem pewny, że zmuszą w ten sposób także inne grupy społeczne. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trudno o rekompensatę za szkodliwą szczepionkę - rozmowa z adwokatem Janem Górskim

 

Ciężar dowodu w spoczywa na poszkodowanym - mówi Jan Górski, adwokat specjalizujący się w sprawach o odszkodowanie od państwa. "

 

https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/201229452-Trudno-o-rekompensate-za-szkodliwa-szczepionke---rozmowa-z-adwokatem-Janem-Gorskim.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-agata-kornhauser-duda-nie-skorzysta-z-przywilejow-nauczycieli/z7hjn3x,79cfc278?fbclid=IwAR0h2kNoXzDneBtX0e8BU5890x0kZxzKmHCeJqXiu4EjCMKd29FnvJxMqVg

 

Pierwsza dama nie jest czynną nauczycielką, więc nie będzie korzystała z przywilejów szczepienia dla nauczycieli, bo nie pracuje w tej chwili w szkolnictwie - mówił prezydencki minister Andrzej Dera w środę. Według niego nikt z kancelarii prezydenta nie będzie "przeskakiwał kolejki".

 

?

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wrzucam oficjalny dokument pt. "Instrukcja dla podmiotów".

 

http://szpital.mielec.pl/images/covid/Zal_3_Instrukcja_dla_podmiotw.pdf

 

Cytat

Osoba zgłasza się do punktu szczepień na 1 wizytę (1 dawka): 

 

  • legitymuje się i potwierdza swoją tożsamość 
  • kierowany jest na kwalifikację na szczepienie

 

▪ w przypadku negatywnej oceny przez lekarza, osoba umawiana jest na nowy termin (zgodnie z rekomendacją lekarza, który prowadził kwalifikację)

▪ w przypadku pozytywnej oceny, osoba kierowana jest szczepiona

 

  •  po zaszczepieniu:

▪ uzupełniana jest e-Karta Szczepień

▪ umawiany jest termin 2 wizyty

▪ status e-skierowania zmieniany jest na „u realizatora”

 

• osoba zgłasza się do punktu szczepień na 2 wizytę (2 dawka) sekwencja działań jak wyżej

po zaszczepieniu: uzupełniana jest e-Karta Szczepień a status e-skierowania zmieniany jest na „zrealizowane”; generowane jest potwierdzenie zaszczepienia (kod QR) – na żądanie osoby zaszczepionej, punkt szczepień wręcza wydruk; w przypadku wystąpienia NOP, jest ono zgłaszane w oparciu o formularz dostępny w gabinet.gov.pl

 

Do czego to wszystko zmierza zostało przedstawione przez @Quo Vadis? i rozszerzone przeze mnie.

 

Uważam że jeżeli ktoś myśli, że wstępując do tej machiny zyska benefity systemu, to moim zdaniem cierpi na syndrom sztokholmski.

 

Nie chcę dublować swoich postów, ale każdy z nas stoi teraz przed kluczową decyzją - czy wyrażam wolę partycypacji w tym Nowym Ładzie, czy nie. Dla mnie jest całkowicie obojętne czym jest ta szczepionka. Mogłaby to być i sól fizjologiczna (przy czym z pewnością nie jest), a kluczowe w tej grze jest wyrażenie swojej woli.

 

Kod QR będzie wymagany do swobodnego przemieszczania się, podróżowania, do zrobienia zakupów, do każdej społecznej interakcji. Wraz z kolejnymi ludźmi, którzy będą ulegać w/w ograniczeniom, poziom kontroli społeczeństwa i zniewolenia przyjmie niewyobrażalny wcześniej rozmiar.

 

Jeżeli ktoś bierze swoją nadchodzącą przyszłość na serio - niech odłoży na bok rozmowy o Polce i Mokebe i zrobi rachunek sumienia.

 

Nie chcę do tego mieszać religii, Biblii, astrologii, ani różnej maści "proroków", w których choć sam wierzę, stanowią ciężkostrawny element w dyskusji.

 

Mogę powiedzieć, że w tych trudnych nadchodzących czasach można pokładać nadzieję w swojej decyzji i nadal żyją ludzie gotowi podejmować decyzje z poziomu Serca. To zresztą będzie miało wartość w najbliższej przyszłości dla tych, co wybiorą pozostanie Wolną Istotą. Wszystko to, co uważaliśmy za wartościowe w życiu - pieniądze, nieruchomości, umowy prawne; zupełnie traci wartość, a to co niekoniecznie było zauważalne w naszym życiu za wartościowe, nabierze ogromnej wartości.

 

2020 to było preludium. Rok 2021 zacznie manifestować uzbierane do tej pory idee i życzę Wam tego, aby Wasze idee były czyste i pochodziły prosto z serca.

Edytowane przez orkest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciekawostka, tani lek amantadyna okazuje się, że leczy z koronawirusa, to skuteczny lek, zachwalają go lekarze i uwaga wolny jest już od patentów, które wygasły, więc jest tani w produkcji. Dzieją się jakieś przepychanki bo ministerstwo jest bardzo niechętne by ten lek zatwierdzić i nie można go kupić bez recepty. Warto posłuchać, wypowiadają się profesorowie na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć alternatywę do szczepionki to są nimi leki na bazie amantadyny np viregyt-k, jest na receptę, więc trzeba lekarza poprosić o wypisania, tani, kilkadziesiąt zł:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki

O tych lekach mówił Polski lekarz Dr. Bodnar, co odkrył, że pomaga chorym. Oczywiście to nie jest porada medyczna, każdy robi co chce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest subreddit poświęcony ubocznym skutkom. Nie jest zbyt liczny ale dość ciekawy, jak np. neurologiczne skutki uboczne, o których słowa nie ma w "ulotce" a w tym konkretnym wątku 100 komentarzy.

 

Quote

Got my Pfizer vaccine yesterday. I have an absolutely splitting headache and had abnormal suicidal impulses last night. Correlation unknown. Anyone have anything similar?

 

I have looked for mental health related side effects and have seen none documented anywhere. It’s possible that this was not related to the vaccine - as I have had suicidal thoughts before - but this was more impulse than thought which was scary for me. I also developed a headache a couple of hours after the first dose and woke up with one today. It is not insignificant. I staved it off with a migraine medication yesterday but it was my last one so we’ll see what today holds.

 

--

 

I just want to say you are not alone! I did not expect this many emotional/mental side effects. My anxiety has been through the roof today and I just got my first shot yesterday morning

 

--

 

Ok I got my Pfizer vaccine yesterday afternoon and I’ve been an anxious wreck today for no reason. I have generalized anxiety and am prone to panic attacks but it’s been well controlled recently so I found it odd especially since I couldn’t pinpoint a trigger. I wonder if this is a side effect? Glad I’m not alone at least...

 

 

giphy.gif

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.