Skocz do zawartości

Szczepienia covid - stan wiedzy na 18.12


deleteduser86

Rekomendowane odpowiedzi

30 minutes ago, Rnext said:

No do mnie też własnie dotarło że w tej plandemii nie chodzi o żadne zdrowie ;)

Ciiii, szurze jeden ?

 

Ruch Angoli jest zrozumiały. Po co płacić Hameryce i Szwabom jak można swoim. 

 

Gdyby trup słał się tak, jak to reklamują, to te szczepionki za darmo by rozdawali. 

 

Ale co tam foliarze wiedzą. 

 

Tymczasem w NY pojawił się projekt ustawy o przymusowej izolacji osób zarażonych śmiertelnie groźnym wirusem ?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też warto wziąć pod uwagę, że np. jak działa Sputnik w Rosji cisza. Oxford/Zeneca ma ponoć 70% skuteczności i kosztuje 5£ a Pfizer/Biontech 95% i 25£. Czyli wybrali gorsze, lecz tańsze? ? Do takiej straszliwej zarazy? 

 

Cuda panie, cuda ogłaszają ?

1 minute ago, Zmeczonyzyciem said:

Mój tata zmarł na COVID. Ja chyba się zaszczepię...

To się zaszczep. Tu nikt nikogo nie powstrzymuje, to twój własny wybór. 

 

A mój znajomy miał udar i wykorkował czekając pod szpitalem. Wpisali, że zmarł na covid, tak btw. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotę robią z tą akcja szczepienną. Znów wyszło "po polsku",  z wpychaniem się w kolejkę przez osoby nieuprawnione. Najlepiej chyba byłoby zrobić z tego pełny normalny, komercyjny produkt, rzucić do sprzedaży bez żadnych popieprzonych list. Kto zechce, kupi sam i się zaszczepi. Gdybym chciał się teraz zaszczepić, nie mogę tego legalnie zrobić. Tzn. oczywiście że mogę, ale nie lubię załatwiać spraw w ten wątpliwy moralnie sposób, póki naprawdę nie muszę.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

Tu też warto wziąć pod uwagę, że np. jak działa Sputnik w Rosji cisza. Oxford/Zeneca ma ponoć 70% skuteczności i kosztuje 5£ a Pfizer/Biontech 95% i 25£. Czyli wybrali gorsze, lecz tańsze? ? Do takiej straszliwej zarazy? 

 

Cuda panie, cuda ogłaszają ?

Właśnie skrobnąłem pytanie do koleżanki z PBK.

Oxford jest mniej skuteczny, ale o wiele łatwiejszy w przechowywaniu, stąd różnica w cenie. Magazynować go można w zwykłej lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Libertyn said:

Właśnie skrobnąłem pytanie do koleżanki z PBK.

Oxford jest mniej skuteczny, ale o wiele łatwiejszy w przechowywaniu, stąd różnica w cenie. Magazynować go można w zwykłej lodówce

Bo Oxford nie jest mRNA tylko klasyczne białko wirusa. Moim zdaniem przez to dużo bezpieczniejszy. Żeby było śmieszniej technologia mRNA była reklamowana jako dużo tańsza od klasycznych ? A czy Pfizer ma deklarowane 95% to nie wiadomo, bo tak naprawdę to nic nie wiadomo. 

 

Ale hajs płynie, to na pewno wiadomo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, maroon said:

Tymczasem w NY pojawił się projekt ustawy o przymusowej izolacji osób zarażonych śmiertelnie groźnym wirusem

Czyli znów szurskie teorie spiskowe o obozach FEMA odżyją ;)

31 minutes ago, Obliteraror said:

Znów wyszło "po polsku",  z wpychaniem się w kolejkę przez osoby nieuprawnione. 

No kto jak kto, ale Ty w marketingu to chyba oblatanyś a widzisz to co pokazują w TV ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Bo Oxford nie jest mRNA tylko klasyczne białko wirusa. Moim zdaniem przez to dużo bezpieczniejszy. Żeby było śmieszniej technologia mRNA była reklamowana jako dużo tańsza od klasycznych ? A czy Pfizer ma deklarowane 95% to nie wiadomo, bo tak naprawdę to nic nie wiadomo. 

 

Ale hajs płynie, to na pewno wiadomo. 

Moim zdaniem możesz dolać do silnika Kujawskiego. Też olej. Co ci szkodzi, może to że wymaga się dolewania specjalnych drogich olejów to efekt spisku nafciarzy?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś chce sobie cokolwiek wstrzykiwać - proszę bardzo jego sprawa. Może być to szczepionka, antybiotyk, alkohol dożylnie a nawet "złoty strzał"
Volenti non fit iniuria.

Zasada jest prosta - jesli coś jest dobre - przymusu nie wymaga. Nie ma przymusu zjadania śniadania, obiadu czy kolacji.

Tymczasem "szczepionka" lansowana jest jako coś pozornie dobrowolnego - ale jednak de fakto przymusowego.
Zaczyna się zawsze od szantażu moralnego a kończy w najlepszym razie na przywilejach (lub braku ograniczeń) dla zaszczepionych.

Postanowiłem sobie, że się nie zaszczepię. Dlatego, że jesli to jest nachalnie wpierdalane ludziom - to znając życie i rządy na obecnej ziemi - nie może byc to nic dobrego.

Bo jesli nawet za zaszczepienie dostaniesz benefit i nie będziesz musiał nosić maski czy mógł latać samolotem - to wcale nie znaczy, że od kolejnego rozporządzenia minister z tego się nie wycofa - a Ty zostaniesz z jakimś syfem w organizmie jak Himmilsbach z angielskim.

 

Nie dalej jak wczoraj prasa doniosła, że otwarta szczepionka musi być w jakimś krótkim czasie zuzyta.

A chetnych do szczepienia przesadnie wielu nie ma.

Tymczasem szczepionki podac trzeba i "góra" na pewno z tego będzie rozliczać.

 

Sytuacja powyższa generuje radosną łatwośc załatwienia kwita ze jest się zaszczepionym.
Lekarzowi w łapsztala, szczepionka do sracza (albo nomen omen PiS'uaru) i już mamy kwit w ręce i jestesmy wpisani do centralnej ewidencji zaszczepionych (o ile taka powstaje - he, he, he)

 

Tym samym w papierach gra, szpital zrobił robotę bo podał szczepionkę i nic się nie zmarnowało, obywatel zadowolniony bo dostał kwit i może latać rajanerami, a lekarz też nie ma powodów do narzekań - bo jak pięciu takich "wyszczepi" z załącznikiem łapowniczym na zmianie po pińcet od łba - to ma lekko licząc dwukrotność pensji nieopodatkowanej przez żaden urząd skarbowy.

 

W "Alternatywach" Barei jest taka scena:
U St. Anioła, jeszcze wtedy kierownika wydziału kultury w Pułtusku jest poeta, ktory mówi do Anioła tak:

 

Poeta:
W Mławie tłum odprowadzał mnie do autobusu. Skandowali tytuły moich wierszy.
W Serocku dyktowałem entuzjastom moje zaangażowane erotyki.
A towarzysz Jan Winnicki przysłał mi kosz delikatesowy z Pewexu z tą oto wizytówką.
A tutaj u was widzę organizacja szwankuje.
Żeby na spotkanie ze mną nie było sali, plakatu, kogoś wprowadzającego, czy nawet publiczności?!    

 

Anioł na to:
Rozumiem. Wypiszę panu rachunek za trzy spotkania.
W ten sposób nasz wydział wykona plan, a pan nie będzie stratny.     

 

Poeta:
Panie kierowniku, pan obraża godność moją jako twórcy !
No ostatecznie może być... cztery!

 

Anioł:

Pani Basiu !

 

 

No, i tak się w Polsce załatwia tego rodzaju zagadnienia. Zadowoleni wszyscy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

No kto jak kto, ale Ty w marketingu to chyba oblatanyś a widzisz to co pokazują w TV

 

Oblatanyś :) Rozumiem, że jesteś zdania, że PiS ściągnął sam z siebie sciągnał tych dawnych pieszczochów systemu, z Walterem na czele, by z nich ambasadorów swojej szczepiennej akcji robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Obliteraror said:

Rozumiem, że jesteś zdania, że PiS ściągnął sam z siebie sciągnał tych dawnych pieszczochów systemu

Pisałem o tym parę pięter wyżej. Info że jest to akcja w porozumieniu z Mazowieckim NFZ wisiała jako zapowiedź na stronie WUMu już 31.12. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Libertyn said:

Moim zdaniem możesz dolać do silnika Kujawskiego. Też olej. Co ci szkodzi, może to że wymaga się dolewania specjalnych drogich olejów to efekt spisku nafciarzy?


 

Nie kumasz różnic, to sobie lej nawet roztopione masło. Tylko innych nie zmuszaj, ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rnext napisał:

Info że jest to akcja w porozumieniu z Mazowieckim NFZ wisiała jako zapowiedź na stronie WUMu już 31.12. 

To fakt. Ale ciężko mi uwierzyć by Mati i spółka zasilali pieszczochów TVN-u, zamiast, nie wiem, Rosiewicza z Martyniukiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rnext napisał:

u z Mazowieckim NFZ wisiała jako zapowiedź na stronie WUMu już 31.12. 

Przecież wszystkie szczepienia są, formalnie, akcją NFZ. Tylko, że przecież w oficjalnej rozpisce nie ma celebrytów. Chyba, że ich przyjęli na 5 minut na oddział, żeby móc legalnie zaszczepić. Nie takie wały się w tym kraju robiło. ?

Zapowiedź była pewnie do pracowników szpitala/pacjentów.

 

 

Cytat

 

NFZ.gov.pl

Wykorzystanie szczepionek w okresie świąteczno-noworocznym

31-12-2020

Odpowiadając na apel Naczelnej Izby Lekarskiej o jak najefektywniejsze wykorzystanie szczepionek dostarczonych do szpitali w okresie świąteczno-noworocznym, do 6 stycznia, oprócz szczepienia pracowników szpitali, dopuszczalne jest także szczepienie członków ich rodzin oraz pacjentów, którzy w tym czasie przebywają w szpitalu, a których stan zdrowia na to pozwala.

 

 

Jakoś nie widzę tu żadnego spisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga źródło wybiórcza co niektórym da drgawki, ale oto chodzi by wszyscy patrzyli im na łapki:

 

"Ziobro i Warchoł mieli wnioskować o badanie nad amantadyną. Resort zdrowia nie chce zdradzić szczegółów

 

Resorty zdrowia i sprawiedliwości nie chcą podać szczegółów na temat interwencji, jaką ws. badań nad amantadyną w Ministerstwie Zdrowia miał podjąć Zbigniew Ziobro. Z wypowiedzi wiceministra Marcina Warchoła wynika, że to na prośbę jego i Ziobry zdecydowano o rozpoczęciu badań. "Decyzja (...) została podyktowana wyłącznie chęcią ucięcia wszelkich spekulacji" - przekonuje jednak resort zdrowia"

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26660817,ziobro-i-warchol-mieli-wnioskowac-o-badanie-nad-amantadyna.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu przepłacili za zakup aut terenowych do wojska i to wersje cywilne, lol. Jak to jest że płaca za wszystko z góry w ciemno ;) i to po zwykel zawyżonych cenach.

No co się stało że wybrali fimę farmaceutyczną, która co kilka lat płaci kary za różne machlojki, w tym korupcje: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/400669,pfizer-zaplaci-60-milionow-dolarow-kary-za-lapowki.html

 

BTW to jest hit, na stronie rządu z końcówką gov.pl i to Centralne Buiro Antykorupcyjne pisza o karach finansowych Pfizer, to śmiechu warte:

4.09.2009 Waszyngton. Największy producent leków na świecie – amerykański Pfizer, w ramach zawartej z Departamentem Sprawiedliwości ugody, zgodził się zapłacić rekordową karę w wysokości 2 miliardów 300 milionów dolarów.

https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html

 

Może CBA powinno sprawdzić to co się dzieje w tym kraju.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Foliarze!

 

Do dzisiaj w Polsce zaszczepiono (pierwszą dawką) 92220 osób. Nie brakuje chętnych do szczepienia - z grupy "zero" do szczepienia zapisało się ponad 700 tys. osób z miliona. Zapisy na szczepienia dla grupy "zero" potrwają jeszcze do 14 stycznia, więc liczba chętnych z pewnością znacznie wzrośnie.

 

Brakuje za to szczepionek. Do Polski do tej pory dotarło 370 tys. dawek, co wystarczy dla zaledwie 185 tys. osób (spośród 700 tys. chętnych tylko z grupy "zero").

 

Janusz Korwin-Mikke zaszczepił się i czuje się dobrze.

 

Poparcie społeczne dla foliarzy szoruje po dnie i chyba już bardziej spaść nie może. Konferencja Płaskoziemców w wyborach mogłaby obecnie liczyć na 2,3% głosów.

 

Beka z foliarstwa i pokój z wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KolegiKolega napisał:

Janusz Korwin-Mikke zaszczepił się i czuje się dobrze.

To ten koleś co mówił o wolności i że chcącemu nie dzieje się krzywda?

 

https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/857638,korwin-mikke-mamy-do-czynienia-z-banda-oszolomow-ktora-chce-wszystkich-zaszczepic.html.amp

 

 

Ozjasz się szczepił, ale nie na koronę tak poza tym. Kto tu głosi foliarskie teorie?

9 minut temu, KolegiKolega napisał:

Beka z foliarstwa i pokój z wami!

Pożyjemy, zobaczymy :)

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.