Skocz do zawartości

Szczepienia covid - stan wiedzy na 18.12


deleteduser86

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, IBRA napisał:

Podobno jak nadejdzie nowy porządek na świecie, to ten co się szybciej zaszczepi dostanie więcej punktów.  ?

 

Dostanie pół litry husarii, czejsterfildy i świeżaka. ?

 

9 godzin temu, Rnext napisał:

Kłamią tak nawykowo i odruchowo, że gdyby premier zapewniał że słońce świeci, należałoby wyjść na dwór i samemu sprawdzić. 

 

Przyjeżdża Morawiecki na wieś:
- Witajcie, jakie macie problemy?
- Mamy dwa, pierwszy to brak lekarza.

Pinokio wyciąga telefon, gada chwilę do słuchawki, po czym stwierdza:
- Załatwiłem, od przyszłego tygodnia będziecie mieli lekarza. A jaki jest drugi problem?
- U nas nie ma zasięgu...

 

?

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IBRA napisał:

@cst9191

Podobno jak nadejdzie nowy porządek na świecie, to ten co się szybciej zaszczepi dostanie więcej punktów.  ?

Wszystko wskazuje, że to nie teoria spiskowa, bo w niektórych krajach już wprowadzają paszporty szczepień (np. w Izraelu).

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Izrael-wprowadza-zielone-paszporty-dla-zaszczepionych-8036495.html

 

Na głównym planie Netanjahu, który pozoruje szczepienie. Na youtube są nagrania, że żadnej szczepionki nie przyjął.

 

 

To dobre:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26677771,prof-simon-mimo-licznych-mutacji-koronawirusa-szczepionka.html

 

@Dworzanin.Herzoga Prawda, że brzmi logicznie?

 

Czy skutki uboczne szczepionki mogą za kilkanaście miesięcy bądź lat?

Profesor Simon określił, że to "zdumiewające pytanie", ponieważ szczepionki są skrupulatnie przetestowane. - Szczepionki zostały przetestowane od marca. Nie ma danych, żeby wystąpiły większe powikłania. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cst9191 napisał:

Czy skutki uboczne szczepionki mogą za kilkanaście miesięcy bądź lat?

Profesor Simon określił, że to "zdumiewające pytanie", ponieważ szczepionki są skrupulatnie przetestowane. - Szczepionki zostały przetestowane od marca. Nie ma danych, żeby wystąpiły większe powikłania. 

 

Jakie problemy by się nie pojawiły miesiące, czy lata po szczepieniu, wersja będzie, iż to przypadkowa zbieżność i nie da się udowodnić związku przyczynowego między tymi sytuacjami. 

 

Ogólnie było/jest na rynku trochę leków, które mają niepoznany do końca mechanizm działania.

Wiele z nich uchodziło za raczej bezpieczne.

 

Przykładowo, w 2014 albo 2015 lekarz na moje dolegliwości niczym cukierki przepisał mi lek z grupy fluorochinolonów.

A rok później na temat tej grupy leków, będącej długie lata na rynku, zostało wydane takie oświadczenie: 

 

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaktualizowała dane dotyczące bezpieczeństwa fluorochinolonów (podawanych doustnie lub pozajelitowo). Według FDA, leki z tej grupy związane są z potencjalnie trwałymi działaniami niepożądanymi uszkadzającymi układ mięśniowo-szkieletowy (ścięgna, mięśnie, stawy) i zaburzającymi funkcjonowanie OUN. Według FDA działania te są na tyle poważne, że zostały one umieszczone w tzw. Black Box Warnining – ostrzeżeniu wyróżnionym czarną ramką na ulotce pacjenta.

Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z o. o

 

A to tylko pierwszy przykład z brzegu. 

 

[Akurat ja nie zauważyłem żadnych problemów w czasie brania, ani lata po odstawieniu, jednak nic mi to nie pomogło i jakiś czas później znalazłem działającą alternatywę do pozbycia się problemów. Od drugiego kwartału zeszłego roku organizm mi mocno siadł, ale to akurat nie ma związku z braniem tego leku, tylko z innymi czynnikami.]

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

ok :) , szkoda że Pan który się skasował nie zmienił zdania.

 

We Francji też nie chcą się szczepić:

 

 

W Polsce niestety widać, że afera gwiazdeczek o dziwo zachęciło ludzi do szczepień, mówi się o 60% chętnych, spory wzrost, ciekawe jak będzie w praktyce.

 

Btw górale dziś zapowiedzieli otwarcie biznesów, idzie fala powoli na całą Polskę, ludzie nie chcą bankrutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za foliarze tutaj :P Antyszczepy jakieś! :P W TOK FM to od rana komentatorzy nawijają o tym, że za wolne tempo, że trzeba przyspieszyć! Ja juz zaczynam gadać na głos do radia teksty typu "pierdolenie o Szopenie", ale nie słyszą nic skubani...

Juz nawet porzucając skrajny sceptycyzm i patrząc na chłodno całkiem - jaka jest kurwa gwarancja, że te szczepionki są skuteczne i jak długo???!!!! Żaden pieprzony pismak o to nie pyta w mainstreamie  (chyba że o czymś nie wiem).

3 godziny temu, IBRA napisał:

Później będziesz chciał wjechać do danego państwa pod warunkiem szczepienia itp. 

To bedziemy siedzieć w PL, albo załatwiać lewe papiery na szczepienie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czarek nie miał jakiejś aferki z garnkami?

https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/548442,pazura-tlumaczy-sie-ze-wspolpracy-z-firma-naciagajaca-ludzi-na-garnki-pojecia-nie-mialem-o-co-tam-chodzi.html

 

Lubię gościa, no ale wiadomo że jak się zapłaci to aktor robi co mu piszą. Mimo wszystko zagrał w wielu dobrych filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wam wszystkim, że jesteście zakwalifikowani do szczepienia wersją szczepionki bez czipa 5G. To jest droga technologia, przeznaczona wyłącznie dla tych, których warto kontrolować.

 

Poza tym żadnego wirusa nie ma, żadnej szczepionki być nie może, a chodzi wyłącznie o wyłudzenie pieniędzy podatników przez koncerny farmaceutyczne w zamian za olbrzymie łapówki dla członków rządu. Solą fizjologiczną szczepią, ściema to wszystko. Więc czego się jeden z drugim boi? Że mu ta sól fizjologiczna dziś podana za 20 lat płuca rozwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KolegiKolega napisał:

Przypominam wam wszystkim, że jesteście zakwalifikowani do szczepienia wersją szczepionki bez czipa 5G. To jest droga technologia, przeznaczona wyłącznie dla tych, których warto kontrolować.

Brak logiki. 

Warto kontrolować tych, którzy się buntują, a nie tych którzy robią co im rząd każe.

 

10 minut temu, KolegiKolega napisał:

a chodzi wyłącznie o wyłudzenie pieniędzy podatników przez koncerny farmaceutyczne w zamian za olbrzymie łapówki dla członków rządu.

Jak na to wpadłeś?

 

Na forum jest temat o tym jak koncerny odcinają od gotówki niepokornych polityków w USA, z "autorytetami" medycznymi byłoby podobnie.

 

12 minut temu, KolegiKolega napisał:

Więc czego się jeden z drugim boi? Że mu ta sól fizjologiczna dziś podana za 20 lat płuca rozwali?

Tam nie ma soli fizjologicznej, tylko OCET.

 

 

 

Taka fajna szczepioneczka, szkoda tylko, że ci którzy są pierwsi do szczepienia, w rzeczywistości się nie szczepią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Brak logiki. 

Warto kontrolować tych, którzy się buntują, a nie tych którzy robią co im rząd każe.

Chłopie! Taki czip kosztuje w masowej produkcji 80 eurocentów. (Według innych źródeł nawet 2 euro).

 

Naprawdę uważasz, że taki foliarz jeden z drugim ma między uszami coś wartego więcej niż 80 eurocentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KolegiKolega napisał:

Chłopie! Taki czip kosztuje w masowej produkcji 80 eurocentów. (Według innych źródeł nawet 2 euro).

 

I wyszło kto jest kim :)

 

Ja jako szur nie wiedziałem o tym. Straszne, co?

 

2 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Naprawdę uważasz, że taki foliarz jeden z drugim ma między uszami coś wartego więcej niż 80 eurocentów?

 

Ma własny rozum, to jest bezcenne, przynajmniej dla niego i do pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Naprawdę uważasz, że taki foliarz jeden z drugim ma między uszami coś wartego więcej niż 80 eurocentów?

 

Jak ta zawierucha się skończy, musimy koniecznie forumowo zapisać np się do familiady, dwie drużyny, foliarze kontra lemingi. ?

Ciekawe, kto by wygrał. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.