Skocz do zawartości

Jest taki kraj


KolegiKolega

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki kraj, gdzie w roku 2020, mimo pandemii COVID-19, wszystkich obostrzeń, zakazów, lockdownów, nadludzkim wysiłkiem ludzi, dzięki nieposkromionej przedsiębiorczości - produkcja przemysłowa wciąż rośnie. W każdym miesiącu 2020 wartość produkcji sprzedanej przemysłu jest wyższa niż w odpowiednim miesiącu 2019.

 

A ponieważ jest to kraj nowoczesny, to największe wzrosty są w czterech sektorach:

- urządzenia elektryczne, w tym dla energetyki profesjonalnej

- komputery i elektronika

- zaawansowana optyka i optoelektronika

- pojazdy samochodowe, przyczepy i naczepy.

I w tych czterech działach przemysłu nie chodzi o jakieś symboliczne wzrosty - wartość produkcji sprzedanej rośnie tam o około 15% rok do roku.

 

Moje pytanie jest następujące: czy ten kraj to Włochy? Tak czy nie? (może być bez uzasadnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KolegiKolega napisał:

nadludzkim wysiłkiem ludzi, dzięki nieposkromionej przedsiębiorczości - produkcja przemysłowa wciąż rośnie.

 

To już raczej Włochy wyklucza imho. Oni raczej nie są skorzy do nadludzkich wysiłków. Jak miałbym już stawiać to na nas, nie jesteśmy w ciemię bici tylko politycznie zawsze porażka.

 

Jaka jest odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

Oczywiście to Polska

Chciałem to napisać ale widzę, że mnie uprzedzono :)

Żeby najebać tyle nowych podatków w obecnej sytuacji, to faktycznie musi być tak jak pisze @KolegiKolega.

24 minuty temu, KolegiKolega napisał:

mimo pandemii COVID-19, wszystkich obostrzeń, zakazów, lockdownów, nadludzkim wysiłkiem ludzi, dzięki nieposkromionej przedsiębiorczości - produkcja przemysłowa wciąż rośnie. W każdym miesiącu 2020 wartość produkcji sprzedanej przemysłu jest wyższa niż w odpowiednim miesiącu 2019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KolegiKolega said:

 

- urządzenia elektryczne, w tym dla energetyki profesjonalnej

- komputery i elektronika

- zaawansowana optyka i optoelektronika

- pojazdy samochodowe, przyczepy i naczepy.

 

- jeżeli jest wysyp fotowoltaiki, to może tak być. Potrzebna jest modernizacja lini przesyłowych, nowe liczniki, urządzenia regulujące, akumulatory, inwertery, itp. Może o Niemcy chodzi? ?

 

- kudzie siedzą w domach to więcej sprzętu się kupuje - laptopy, kompy do grania, itp. Największy producent to Taiwan/Chiny ?

 

- optyka i optoelektronika.. Japonia jakby, trochę Niemcy, Szwajcaria ?

 

- sprzedaż samochodów poleciała wszędzie na łeb, może poza Chinami. Produkcja naczep i przyczep... Polska jest potentatem regionalnym, ale nie koreluje się to ze spadkiem ilości przewożonych towarów. ?

 

No sam nie wiem. Może o Brazylię chodzi? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.