Skocz do zawartości

Umowa o dzieło a dobrowolne ubezpieczenie NFZ


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Orientuje się ktoś w jaki sposób ubezpieczyć się na NFZ jeśli nie będzie takiej składki na umowie? Bo w tym zjebanym państwie w którym niedługo opodatkują poranne posiedzenie na WC we własnym domu nikt nie daje tej pierdolonej umowy o pracę już kurwa nie chcę kręcić tematu bo znów będę żarł tabletki na uspokojenie. A czerwona banda czworga już tak opodatkowała nawet umowy zlecenie że nikt na nie nie zatrudnia.

 

I ile kosztuje taka składka?

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o dzieło pójdzie od nowego roku pod rejestrację w ZUS i będą podważać. Nawet prawdziwe dzieło podważają. Jak masz możliwość to lepiej na zlecenie. Opodatkowanie jest olbrzymie. To prawda. Ponad 3 koła pracodawca traci, żeby pracownik dostał 1.9k, czysta komedia. Ten kraj to gówno. U mnie umowy o dzieło poszły do kosza, zostały tylko faktury VAT.

 

Uważaj z umową o dzieło, bo jak przynosaczujesz od nowego roku to jeszcze zabulisz. Etat robiony pod dzieło to już nie przejdzie. Pójdzie do rejestru i po ptakach. Doczytaj o tym. Doradzam 2 i pół roku na firmie z obniżonym zusem i wypierdol z tego gówno kraju w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mac napisał:

Umowa o dzieło pójdzie od nowego roku pod rejestrację w ZUS i będą podważać. Nawet prawdziwe dzieło podważają. Jak masz możliwość to lepiej na zlecenie. Opodatkowanie jest olbrzymie. To prawda. Ponad 3 koła pracodawca traci, żeby pracownik dostał 1.9k, czysta komedia. Ten kraj to gówno. U mnie umowy o dzieło poszły do kosza, zostały tylko faktury VAT.

 

Uważaj z umową o dzieło, bo jak przynosaczujesz od nowego roku to jeszcze zabulisz. Etat robiony pod dzieło to już nie przejdzie. Pójdzie do rejestru i po ptakach. Doczytaj o tym. Doradzam 2 i pół roku na firmie z obniżonym zusem i wypierdol z tego gówno kraju w międzyczasie.

Już zagadałem do gościa żeby popytał księgowej o zlecenie na ileś etatu, żeby on dużo nie płacił a ja żebym miał nfz.

38 minut temu, Gościu napisał:

Opcje:

- Dobrowolne - ok. 500 zł

- DG - ok. 400 zł

- Część etatu - 0-200 zł

- Bezrobocie - 0 zł

 

Nie mógł bym w nieskończoność ciągnąć z UP ubezpieczenia bo w końcu musiał bym się zgodzić na jakąś ofertę od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz lat? Jeśli mniej jak 26 zawsze możesz chcieć się jeszcze trochę "pouczyć".

 

Rozwiązaniem są też różne inkubatory. Tylko poczekaj do nowego roku, żeby teraz nie robić "raportów rocznych".  Jak miałem kilka miejsc pracy w niepełnym wymiarze, to koniec końców wychodziło najtaniej. Plus był jeszcze taki, że nie trzeba było nowych umów zgłaszać za każdym razem, a tylko fakturę wystawiałem. Możesz policzyć, jak masz lokalnie ogarniętego dyrektora to może to być świetne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2020 o 13:20, Gościu napisał:

 

Dobrowolne - to chyba tylko dla rentierów.

 

Niekoniecznie, wystarczą dochody chyba ponad 800 zł np. z umowy dzierżawy pola uprawnego i już nie masz prawa do ubezpieczenia na bezrobociu. Sporo kilka osób w rodzinnej wsi tak się załatwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś kręcą czy coś się zmieniło czy księgowa jest zjebana, teraz na zleceniu obojętnie ile byś miał na umowie to koszty pracodawcy są podobne.

 

Więc najbardziej będzie się opłacało pracować na czarno i płacić swoją składkę do nfz, ja pierdole i co ja mam zrobić? znów szukać innej pracy ? MAM DOŚĆ KURWA.

 

Chciał bym zobaczyć kogoś kto zatrudnia ludzi w remontach na umowę o prace i te wszystkie papiery ile on ma dochodu, ile dla siebie i ile płaci za pracowników.

 

Podążając ta logiką żeby dostać normalną umowę a co dopiero z taką kwotą jak do łapy to remonty musiały by być 2x droższe.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.