Skocz do zawartości

Hipokrytki z błyskawicą na gębie


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to może nieco konfrontacyjne wyznanie, ale denerwują mnie ludzie, którzy usilnie chcą wykazać (najczęściej posiłkując się wpisami w Internecie), że Boże Narodzenie to w istocie święto pogańskie. Oczywiście każdy, kto choć liznął historii Kościoła, wie, że wiele świąt pogańskich zostało zaadaptowanych przez chrześcijaństwo. Tylko co to zmienia? Czy to znaczy, że Boże Narodzenie jest niechrześcijańskie, kryptopogańskie? Nie, bo to wciąż chrześcijańskie treści przyobleczone w ludowe/pogańskie formy. Chcecie, to świętujcie sobie zimowe przesilenie - a chrześcijanie niech sobie zostaną przy swoim. Tyle ode mnie, o hipokryzji pań nie będę się rozpisywał, bo to zbyt wielowarstwowy temat. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Imiennik napisał:

Pokaż mi to w Biblii :D

 

Czyje to święto? Gdzie to jest zapisane?

 

Żyjemy w religijnym multi-kulti.

 

A musi być coś zapisane w Biblii, żeby było uznane za święto chrześcijańskie?

Czy w Biblii jest wszystko zapisane co uważane jest za chrześcijańskie?

 

Nie róbmy kurwy z logiki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Tak sobie myśle. Przecież to święto chrześcijańskie. W kościele katolickim święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Z tego właśnie powodu zbieramy się przy stole, dzielimy się opłatkiem, idziemy na pasterkę (dla bardziej wtajemniczonych), udajemy świętych Mikołajów.

 

Tutaj niestety się mylisz.

Jest to - historycznie rzecz biorąc - adaptacja całego pakietu pogańskich obrzędów i świąt do ideologii chrześcijańskiej.

Zresztą niemal cała obrządkowość kościelna ma swoje oparcie w obrzędach pogańskich. Chodziło tu o ułatwienie indoktrynacji chrystianizacji jeszcze za czasów średniowiecznych.

 

Sapanie się o to, że "łolaboga, KATOLYCKE, POLZKE ŚWINTA BEZBORZNIKI JEBANE ŚWIENTÓJOM!!!!11111eins-zwei" mnie rozbawia do łez.

Jest niczym innym jak gwałtem na wiedzy, logice i doktrynie chrześcijańskiej.

 

Bo przykra rzeczywistość jest taka, że... Czepiły się katole starej tradycji pogańskich polan i sapią, że "ich świętości..."

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

A musi być coś zapisane w Biblii, żeby było uznane za święto chrześcijańskie?

KatolicyzmChrześcijaństwo

 

Cytat

Czy w Biblii jest wszystko zapisane co uważane jest za chrześcijańskie?

Jak część osób uważa, że mordowanie chrześcijan przez chrześcijan jest chrześcijańskie to nie znaczy, że jest chrześcijańskie, nie róbmy kurwy z logiki.

Edytowane przez Jonash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, wśród katolików nadal nie przyjęła się miłość bliźniego?

Boże Narodzenie nadal jest pretekstem do tego, żeby rzygać pogardą na innych ludzi?

 

Słodcy jesteście.

 

Podpisano: ateista, który świętuje Boże Narodzenie, bo lubi karpia i uwielbia preteksty do dawania prezentów swojej rodzinie i znajomym ;)

 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trop napisał:

A kto Ci takich bzdur naopowiadał że ci goście świętują narodziny "żydowskiego mesjasza"? W gazecie wyborczej przeczytałeś?

W Biblii. Jezus chodził do świątyni w Jerozolimie. Świątyni Jahwe, nie Jowisza.  I to Jahwe określał mianem ojca. I to prorokowie żydowscy a nie greckie pytie go wyczekiwały. 

Edytowane przez Libertyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Sapanie się o to, że "łolaboga, KATOLYCKE, POLZKE ŚWINTA BEZBORZNIKI JEBANE ŚWIENTÓJOM!!!!11111eins-zwei" mnie rozbawia do łez.

Jest niczym innym jak gwałtem na wiedzy, logice i doktrynie chrześcijańskiej.

 

 

Dobrze wiesz, że nie piszę tego w takiej formie jak to określasz. Napisałem wyraźnie w temacie do kogo mam pretensje. Nie mam nic do ludzi jak np @Throgg. Resztę fajnie wyjaśnił @zychu więc nie będę powielać wiadomości.

 

@Jonash dobrze wiem, że katolicyzm jest odłamem chrześcijaństwa.

Poruszyłem jedno zagadnienie, które jest według mnie istotne patrząc co się dzieje dookoła a zaraz dostanę odpowiedzi o tym, że chrześcijanie to gorsze wersje szatanów, bo przecież wyprawy krzyżowe. Losie święty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sundance Kid napisał:

Jak widzę, wśród katolików nadal nie przyjęła się miłość bliźniego?

Boże Narodzenie nadal jest pretekstem do tego, żeby rzygać pogardą na innych ludzi?

 

Słodcy jesteście.

 

Podpisano: ateista, który świętuje Boże Narodzenie, bo lubi karpia i uwielbia preteksty do dawania prezentów swojej rodzinie i znajomym ;)

 

 

 

 


Przeczytałeś temat czy tylko zapamiętałeś pewne słowa które napisałem?

 

Z tego co pamiętam, to zawsze eleganckie treści po sobie zostawiałeś ale nie w tym przypadku, bo można to skwitować:

Wpaść.

Nasrać na dywan.

Zgonić na kota i jebnąć drzwiami za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Libertyn napisał:

I to prorokowie żydowscy a nie greckie pytie go wyczekiwały.

To jeszcze idź i powiedz jakiemuś żydowi że Jezus jest jego mesjaszem ☺️

 

@Jan III Wspaniały

Taki klimat. Widzisz gości na codzień spoko, a kiedy ktoś wspomni o religii (tej religii, bo żadna inna nie zadaje się wzbudzać takich emocji), wychodzi z nich coś dziwnego. 

Mnie to cholernie dziwiło dziwiło jeszcze jakiś czas temu, skąd im się to bierze.

Kiedy mnie coś nie interesuje, olewam temat.

 

Do tematu; ludzie mają zdolność tworzenia sobie własnych interpretacji dogmatów, wybierania najlepszych kąsków i zapominania o reszcie.

Kiedy religia im do czegoś pasuje, coś potwierdza albo daje przyjemność- są religijni, identyfikują się.

Kiedy wymaga- won z religią, indoktrynacją, ograniczaniem wolności, itepeitede.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Yolo napisał:

To jeszcze idź i powiedz jakiemuś żydowi że Jezus jest jego mesjaszem ☺️

Oczywiście Żydzi w to nie wierzą, dlatego jest chrześcijaństwo. Jakby uwierzyli to może by nie było powstania antyrzymskiego. I wszystko byłoby inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sundance Kid - ładnie napisane.

 

Ja jako niekatolik (i niechrześcijanin) nie zaglądam w postępowanie katolików, ile i jakich zdrowasiek klepią ani czy stosują przerwatywy czy nie.

Co więcej, jeśliby nagle stara dewotka i babka radiomaryjna chodząca na każdą mszę zaczęła nagle obchodzić Saturnalia (akurat tak wypadają prawie jak Boże Narodzenie, ale przypadeczek.... ) to też mi to dynda.

Więc co katolika obchodzi, że ktoś-nie-zajebisty-katolik obchodzi Boże Narodzenie?

Opłatków zabraknie dla prawowiernych czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi?

 

Mnie nie obchodzi, kto świętuje, znam zaprzysięgłych ateistów, dla których święta Bożego Narodzenia to po prostu tradycja i to jest ok. Jeśli coś mnie gorszy, to raczej odzieranie świąt na siłę z ich symboliki, wyrzekanie się tradycji w sensie kulturowym, niekoniecznie ściśle chrześcijańskim. Np. taki plakat:

 

z24254740Q,Swiateczne-plakaty-na-ulicach

 

Czy ktoś może mnie naprowadzić, co to za święta, zwłaszcza chodzi o plakat po prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Dobrze wiesz, że nie piszę tego w takiej formie jak to określasz. Napisałem wyraźnie w temacie do kogo mam pretensje

Tzw "święta", czy też jak to tam kto chce sobie w dobie poprawności politycznej nazywać stały się w dzisiejszych czasach wydarzeniem społeczno-popkulturowym.

 

Każdy świętuje tak, jak uważa. Jedni leżą krzyżem w kościółku, inni robią sobie wolne, inni po prostu traktują to jako czas spotkań z rodziną, a jeszcze inni najchętniej zaoraliby ten cały cyrk sztuczności.

Tylko katole w Polsce jakoś się sapią, uzurpując sobie - w ramach leczenia kompleksów i przesytu megalomanii - Jedynie_Słuszne_Prawo, bo "pan Jezuseł się urodził i atełusze dupa cicho, wypierdalać pod płot".

Ot, chrześcijanie pełną gębą ?

 

2 godziny temu, Jonash napisał:

KatolicyzmChrześcijaństwo

 

Czo?! Ulala, mocne.

 

Cytat

 

2 godziny temu, Sundance Kid napisał:

Podpisano: ateista

 

Atełusz jebany...

2 godziny temu, Sundance Kid napisał:

świętuje Boże Narodzenie, bo lubi karpia

...i komuch jebany!

 

Karp na Święte_katolickie_polskie_stoły wprowadzili czerwoni. Bo mięsa nie było, a karp wiadomo - gunwo żre, szybko rośnie, tani. No i czarni przyklasnęli, że niby "koszerne, bo postne".

 

BTW, post to tradycja z religii środkowego wschodu. Islam, Judaizm...
UPS... Że post od ciapaków pochodzi?!

 

 

 

 

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kapitan Horyzont said:

 

 

z24254740Q,Swiateczne-plakaty-na-ulicach

 

Czy ktoś może mnie naprowadzić, co to za święta, zwłaszcza chodzi o plakat po prawej?

To jest alegoria na temat robiona przez kuzyna "zna się na grafice" znajomego, który wygrał przetarg. I świadczy o guście tego co to klepał. 

 

Opis dla niewidomych:

 

Pałac kultury tryskający czerwoną socjalistyczną gwiazdą w kierunku innych cywilizacji oraz mrocznych ideologii. Dookoła ramka biało-czerwona na polu kreślonym obrazująca tradycyjny patriotyzm. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu żyjemy w epoce post-chrześcijańskiej, powoli następuje zapaść semantyczna, pojęcia, zasady, reguły, których podwaliny dał Kościół, a na których funkcjonowała cywilizacja łacińska - przestają obowiązywać. Ciekaw jestem czym to zastąpimy? Wyrzekniemy się prawa naturalnego, boskiego, zastąpimy etyką świecką, zalegalizujemy aborcję, eutanazję i cały ten pakiet dobrodziejstw, który oferuje nam ten nowy wspaniały świat. Powolne gnicie 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem radia, i typowi urodziła się córka dzień przed świętami. Prowadzący tam ostro typa podpuszczał żeby powiedział więcej. Padło pytanie a jak dacie jej na imię. U mnie w głowie "pewnie Julka" no i faktycznie typ z pełną dumą "Julia" w radiu gada. Jak parsknąłem śmiechem xD

11 hours ago, zychu said:

Wiem, że to może nieco konfrontacyjne wyznanie, ale denerwują mnie ludzie, którzy usilnie chcą wykazać (najczęściej posiłkując się wpisami w Internecie), że Boże Narodzenie to w istocie święto pogańskie. Oczywiście każdy, kto choć liznął historii Kościoła, wie, że wiele świąt pogańskich zostało zaadaptowanych przez chrześcijaństwo. Tylko co to zmienia? Czy to znaczy, że Boże Narodzenie jest niechrześcijańskie, kryptopogańskie? Nie, bo to wciąż chrześcijańskie treści przyobleczone w ludowe/pogańskie formy. Chcecie, to świętujcie sobie zimowe przesilenie - a chrześcijanie niech sobie zostaną przy swoim. Tyle ode mnie, o hipokryzji pań nie będę się rozpisywał, bo to zbyt wielowarstwowy temat. :)

 

Pamiętam że to zdaje się Justynian musiał się dogadać z wyznawcami religii rzymskich, i dlatego Boże Narodzenie obchodzimy w dawne święto ichniejszego boga Apollo. Czysta polityka. Nic to nie zmienia. To tak jakby dzisiejszy kościół stwierdził że przesuwa święto trzech króli o jeden dzień. Nikt by nad tym specjalnie nie dywagował. Byłaby to istotna zmiana, ale na nikim nie robiłaby wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.