Skocz do zawartości

A czy ty zapisałes się już do partii? PRL wraca


Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie to smutne, ale widziałem że tak będzie. Rząd wykupi wszystkie upadłe biznesy za grosze.

 

https://www.onet.pl/?utm_source=www.wykop.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=e0407131-f200-4445-8d76-b2f5da019b5a&sid=ca05277f-7c3f-495c-9acc-986177acd173&utm_v=2

 

Już pozamiatane. Zapisujcie się do partii póki można. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partia przegra następne wybory. + sytuacja na świecie (USA) raczej pokazuje, że idzie nowe rózowo-lewicowe. ;)

A biorąc pod uwagę, że już teraz skrajna(?) lewica publikuje nazwiska i adresy ludzi którzy mają inne poglądy to, po rewolucji, za przynależność do takiej partii pojedziesz w jedną stronę do obozu. W końcu już za poglądy, niezgodne z europejskimi dogmatami, potrafią zwolnić z pracy, a działacze lewaccy piszą donosy do pracodawców. Było kilka głośnych spraw.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BumTrarara napisał:

Partia przegra następne wybory.

 Nie byłbym tego taki pewny, rok przed wyborami partia znowu "rozda" kolejne plusy, trzynastki, piętnastki i inne chuje muje, dzikie węże i obawiam się że ludzie to kupią. Ba! Partia nawet teraz ma się raczej bardzo dobrze, jeżeli chodzi o elektorat ?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, UncleSam said:

Rząd wykupi wszystkie upadłe biznesy za grosze.

Wystarczy nie korzystać z państwowych firm. To plus nieefektywne zarządzanie zbankrutuje każdy państwowy "biznes".  Każdy Polak wie że Orlen i Lotus to państwowe firmy. I co i tak wszyscy jeżdżą na ich stacje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nesq napisał:

Za komuny jak było się w PZPR to do dziś masz profity :D

Komuna trwa do dzisiaj tylko pod przykrywką TFU demokracji.Ciebie czy mnie wsadzą o byle błachostke a oni? 

W mojim mieście rodzinnym były przypadki gdzie to Pan sędzia jedzie najebany samochodem i 0 konsekwencji, policjanci skorumpowani złapani na gorącym 0 konsekwencji, ci co tak nagle się podorabiali po 89 to wiadomo gdzie układy były. Dzisiejsi sędziowie politycy to ich ojcowie komuchy z krwi i kości PZPR tylko niektórzy nazwiska poprzekręcane, powinni zrobić tak jak u Węgra komuna się skończyła to wszystkich co mieli coś z tym wspólnego pognali precz. A u nas ustrój się zmienił ale mordy te same... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nesq napisał:

Za komuny jak było się w PZPR to do dziś masz profity :D

Pierdolita Towarzyszu... Pokolenie moich dziadków należało do PZPR, zajmowało stanowiska, dziadek jeździł na kontrakty zagraniczne. Moi rodzice się odcięli, przepieprzyli swoją młodość (sami tak mówią) i ja już gucio mam z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dassler89 said:

Pierdolita Towarzyszu... Pokolenie moich dziadków należało do PZPR, zajmowało stanowiska, dziadek jeździł na kontrakty zagraniczne. Moi rodzice się odcięli, przepieprzyli swoją młodość (sami tak mówią) i ja już gucio mam z tego.

Akurat nie pierdoli. Są tacy co kuponów nie odcinali, oczywiście, ale jest też wielu takich, co się bezboleśnie wślizgnęło w nową rzeczywistość. I wielu z nich to dzisiejsi posiadacze fortun. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Orybazy napisał:

Każdy Polak wie że Orlen i Lotus to państwowe firmy. I co i tak wszyscy jeżdżą na ich stacje.  

Bo zresztą to będą jedyne stacje. Potem się to scali and you'll own nothing and you'll be happy. Docelowo i tak mają zniknąć samochody spalinowe.

 

6 godzin temu, UncleSam napisał:

Zapisujcie się do partii póki można. 

Zapisy już trwają. Każdy wyrzekający się swojej wolności zasili ten nowy technokratyczny system.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dassler89 napisał:

Pierdolita Towarzyszu... Pokolenie moich dziadków należało do PZPR, zajmowało stanowiska, dziadek jeździł na kontrakty zagraniczne. Moi rodzice się odcięli, przepieprzyli swoją młodość (sami tak mówią) i ja już gucio mam z tego.

 

 

Rodzice hipisy, nie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kolęd, bardziej wypada słuchać marszu żałobnego na tych świętach haha^^

 

Godzinę temu, Dassler89 napisał:

Pokolenie moich dziadków należało do PZPR, zajmowało stanowiska, dziadek jeździł na kontrakty zagraniczne.

Mi zajęło 18 pierwszych lat życia rozkminienie, dlaczego pewni już leciwi wujkowie "po karierach naukowych" zawsze wszystkich całowali na powitanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zapiszę się partii politycznej, Jest z tego zjawisko społecznego masa profitów w dłuższej perspektywie czasu.

Zawsze to możliwość poznania nowych osób z kręgu władzy. Dostęp do informacji i wewnętrznej giełdy pracy w budżetówce.

Wspólne wypady, imprezy, konwencje, a i pewnie popijawy. 

Członkostwo w partii politycznej to także możliwość poznania, Prezydenta, Burmistrza, Parlamentarzystów, Radnych itd.

Możliwość poznania także nowych Kobiet, Taaak kobiet. 

Tylko do której....?

 

 

Edytowane przez Legionista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Wystarczy nie korzystać z państwowych firm. To plus nieefektywne zarządzanie zbankrutuje każdy państwowy "biznes".  Każdy Polak wie że Orlen i Lotus to państwowe firmy. I co i tak wszyscy jeżdżą na ich stacje.  

 

Tylko że kupując nawet na stacji "Władek&Mietek Company" kupujesz z tego co wiem produkty z orlenowskich rafinerii.

Chyba że jest więcej niż jeden dostawca paliw dla stacji w Polsce. Chętnie poznam zdanie kogoś kto jest bliżej tych spraw.

 

Pamiętam jak po zajęciu Krymu przez ruskich niektórzy bojkotowali stacje Lukoilu a reszta się śmiała bo przecież na każdej innej stacji też schodzi ruskie paliwo więc jeden ch...j czy kupujesz na Lukoilu czy BP jak i tak to idzie do ruskiej kieszeni.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę co prowadzi biznes, trochę zacząłem obrazować o tym jakie mogą być zagrożenia i usłyszałem, że "lubię teorie spiskowe", samemu mając biznes na skraju bankructwa ale cóż, na jude głosował to niech mu juda przyszłość zapewni. Szkoda tych niewinnych którzy nie zhańbili się głosując na partię popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jaro670 said:

Tylko że kupując nawet na stacji "Władek&Mietek Company" kupujesz z tego co wiem produkty z orlenowskich rafinerii.

Tak 3/4 paliwa jest z państwowych rafinerii. Zarabia się też na marży, zakupach itd.

Gdyby stacje Orlenu świeciły by pustkami, można by zadać wtedy pytanie o ich sens i żądać ich likwidacji. 

Polacy nie potrafią nawet takim prostym bojkotem pokazać jak nie podoba im się, że 1/2 ceny paliwa to podatki.

Jak widać, podoba im się to. Narzekają że paliwo drogie ale i tak pojadą na Orlen bo hot-dogi dobre.  

 

 

 

 

https://motoryzacja.interia.pl/news-orlen-bp-shell-czy-statoil-nie-ma-znaczenia,nId,1387470#:~:text=wszystkich paliw sprzedawanych w naszym kraju.&text=Orlen dostarcza paliwo dla BP,z produktów Lotosu i Orlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/24/2020 at 10:00 PM, Boromir said:

Przecież rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko obywateli, jak nie ma, to co dodrukuje ?

Co tylko chce. A właściwie - ile tylko chce.

Wyobraź sobie że bierzesz kartkę i długopis. Teraz wypisujesz na niej kwotę jaka jest Ci potrzebna, dajmy na to 100 mld. Dla Ciebie to tylko durny świstek ale państwo na to mówi "obligacje skarbowe". To jest po to, żeby się ludziom ze skarbem kojarzyło, tak po prostu. Następnego dnia idziesz do banku(ów) i bank zamyka Twoją karteczkę w skrytce i przynosi Ci w zębach 100 mld w gotówce. Wydajesz, na co chcesz, ale troszkę zostawiasz sobie na kupienie głosów w wyborach, czyli na łapówki dla elektoratu, jakieś 500+ itp. OK, można by rzec, że kasy rynkowo ile przybyło, tyle ubyło przy tym zabiegu, bo tylko zmieniła właściciela, więc niby nic się nie stało. Ale na koniec wkracza gracz ostateczny w postaci NBP i za pomocą niewinnie brzmiącej tzw. "strukturalnej operacji otwartego rynku" wykupuje od banku Twój kwitek za świeżo wydrukowane banknoty. Takie z prasy drukarskiej, pachnące jeszcze farbkami. To się nazywa monetyzacją długu (jakim była Twoja karteczka w posiadaniu banku(ów)). Tak mniej więcej państwo sobie drukuje kapustę. Niestety nie da się w ten sposób wydrukować nawet chleba.

 

Proceder można znacząco uprościć, eliminując pośrednictwo banków i zanieść kwitek od razu do eNBePu. Po co zawracać gitarę na drobne, doraźne kwoty (jak np. 20 mld na początku "plandemii").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.