Skocz do zawartości

Czy zaszczepisz siebie/swoje dziecko i pójdziesz po benefity systemu?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Boromir napisał:

Niech dokręca śrubę bardziej to wtedy ludzie się wkurzą.

Chuja tam, popierdolą w domu, jak to jest im źle, politycy to chuje i złodzieje, a w poniedziałek pójdą do roboty, jak zwykle. 

 

Zajebali nam kasę z OFE, wyszedł ktoś na ulicę?

Zabronili wejścia na cmentarze, wyszedł ktoś?

Zabronili organizacji wesel, uroczystości. Wyszedł ktoś?

Zabronili przemieszczania się w Sylwestra w określonych godzinach. Wyszedł ktoś?

Nie chce mi się wymieniać dalej. Sens łapiesz/ łapiecie.

 

Jesteśmy trzymani za mordy.

  • Like 9
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepienia powinny być dobrowolne. 

Ludzie nieszczepieni powinni nosić specjalne oznaczenia  by osoby biorące chemio i radioterapie były bezpieczne. 

W przypadku gdy dziecko nieszczepione zachoruje na coś na co szczepienia odmówiono to nfz nie powinien zapłacić grosza. 

Jeśli dzieciak jakimś cudem zachoruje na polio to rodzice winni wziąć kredyt na leczenie. 

Oczywiście wszelkie socjale winny być dla szczepiących. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, giorgio napisał:

Chuja tam, popierdolą w domu, jak to jest im źle, politycy to chuje i złodzieje, a w poniedziałek pójdą do roboty, jak zwykle. 

 

Zajebali nam kasę z OFE, wyszedł ktoś na ulicę?

Zabronili wejścia na cmentarze, wyszedł ktoś?

Zabronili organizacji wesel, uroczystości. Wyszedł ktoś?

Zabronili przemieszczania się w Sylwestra w określonych godzinach. Wyszedł ktoś?

Nie chce mi się wymieniać dalej. Sens łapiesz/ łapiecie.

 

Jesteśmy trzymani za mordy.

Dokładnie tak mamy najsłabsze pokolenie w historii tego kraju , któremu się nic nie chce.

Dla nich ważny jest święty spokój to zrobią dosłownie wszystko by go mieć.

Osobiście jestem antystemowcem i nie zamierzam robić tego co nakazuje władza.

A takich jak ja niewielu w tym kraju, więc co taka garstka może tutaj zmienić.

Pamiętam jak była histeria z maseczkami i ludzie bojąc się nieuzasadnionych konsekwencji

pod groźbą kary zakładali by mieć spokój natomiast ja nie stosowałem się, nie nosiłem i co mi zrobił ten system nic?.

Żeby ludzie wyszli na ulice to internet by musieli wyłączyć, alkohol, papierosy niedostępne bądź jedzenia czy wody by brakowało.

Nie zamierzam się szczepić i gdybym miał potomstwo też bym nie zaszczepił za benefity.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę dokładnie jak @giorgio. Nikt nie mruknął na OFE, nikt nie protestował, gdy wprowadzono przepis, w którym przedsiębiorca ma wrogo patrzeć na swego biznesowego partnera z góry zakładając, że jest on nie uczciwy itp; rządzący sprawdzili na wielu polach zachowania społeczne i są pewni, że ludzie będą tańczyć jak im zagrają. A grają jak widzimy...Majteczki w kropeczki na Zielonych oczach. ☺Ludzie są rozleniwieni dobrostanem ogólnym i nie chce się nikomu walczyć, zwłaszcza jeśli walka dotyczy interesu większej grupy nieznanych osób. Zresztą tu to widać, choćby po poście dotyczącym zwiększonego poboru rezerwistow do ćwiczeń. Ktoś ma swe życie, hobby nie chce narażac życia. ( też nie chciałabym by moich chłopaków powołali).

Znajoma pielęgniarka ze szpitala, pierwszego wskazanego u nas do szczepień, powiedziała mi, że 95 % lekarzy i pielęgniarek nie wpisało się na listę do szczepienia. Gardzę polityką, nie chciałabym się szczepić, ani rodziny, ale obawiam się, że nie zaszczepieni zostaną wykluczeni. Poczekam i zobaczę na ile wykluczeni, wtedy zdecyduję. Zdecyduję czy utrata godności, wiary w logikę i rozum, wolności będzie tym, co muszę poświęcić by przeżyć. 

Edytowane przez Wewerka
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczenie będzie bardzo brutalne. Oznacza całkowite zrzeczenie się tego, co dotychczas znaliśmy jako życie społeczne oraz dalsze prześladowanie.

 

Nie ma według mnie innego wyjścia, jak w końcu wyskoczyć z planszy. Walka o swoje tzw. prawa zupełnie nie ma sensu, bo jest to powrót do starego systemu, który właśnie się kończy, a w zasadzie to już go nie ma. Poza tym praw naturalnych nikt nam nie odebrał i nie może tego zrobić, tylko że aby to pojąć, trzeba całkowicie zerwać wszystkie więzy ze starym systemem.

 

Właśnie to zakładam, że w optymistycznym scenariuszu spotkamy się w jakiś osadach.

 

 

 

 

Edytowane przez orkest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, orkest napisał:

Właśnie to zakładam, że w optymistycznym założeniu spotkamy się w jakiś osadach.

Jak będzie już naprawdę źle uciekam do takiej osady i miejmy nadzieje, że cali i zdrowi spotkamy się w nich?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Ludzie nieszczepieni powinni nosić specjalne oznaczenia  by osoby biorące chemio i radioterapie były bezpieczne. 

 

Nie przesadzałbym :) W kraju demokratycznym nie wyrugujesz siłą antyszczepionkowych obsesji, nie wytniesz pseudonauki, nie wprowadzisz cenzury prewencyjnej. Edukować, edukować, edukować. To nie Chiny. Ale jest to do zrobienia w jakimś horyzoncie czasowym w dosyć banalny sposób - przyciąć socjal, w tym 500+. Powinno wystarczyć. Aż dziw, że Mati i spółka jeszcze na to nie wpadli. Jakby co, patentuję ten pomysł : )) Ale prędzej przed faktem dokonanym postawią pracowników prywatne firmy, wymagając szczepienia od swoich pracujących stacjonarnie etatowych pracowników, szczególnie tych w większych zespołach oraz tych, którzy pracują np. na pierwszej linii z klientem.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Obliteraror napisał:

 

Nie przesadzałbym :) W kraju demokratycznym nie wyrugujesz siłą antyszczepionkowych obsesji, nie wytniesz pseudonauki, nie wprowadzisz cenzury prewencyjnej.

A wszyscy gadają że jest komuna xD. Ja bym bardzo chciał by takiego Ziębe w ramach zadośćuczynienia zlicytowano do samych gaci. Ciekawe ile osób zeszło w zaświaty przez jego działalność. 

Cytat

Edukować, edukować, edukować.

Dość ciężko. 

Cytat

To nie Chiny.

Niestety

Cytat

Ale jest to do zrobienia w jakimś horyzoncie czasowym w dosyć banalny sposób - przyciąć socjal, w tym 500+. Powinno wystarczyć.

Oby. 

Cytat

Aż dziw, że Mati i spółka jeszcze na to nie wpadli. Jakby co, patentuję ten pomysł : )) Ale prędzej przed faktem dokonanym postawią pracowników prywatne firmy, wymagając szczepienia od swoich pracujących stacjonarnie etatowych pracowników, szczególnie tych w większych zespołach oraz tych, którzy pracują np. na pierwszej linii z klientem.

Ja bym tak zrobił. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Nie, nie niestety. Na szczęście. To jest cena wolności słowa. I ekspert i totalny kretyn znajduje swoją niszę i kanał przekazu. 

Ale jest to cena, która zdecydowanie warto zapłacić.

Ale to ja tu wzdycham do absolutyzmu oświeconego. Niestety czasy niesienia kaganka oświaty nie wrócą już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady przymusowego podawania leków:

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739/art-36

 

Jednak wystarczy, że szczepienie będzie warunkiem:

-chodzenia przez dziecko do szkoły

-otrzymania emerytury

-inne świadczenia socjalne po okazaniu oświadczenia

- podbicia medycyny pracy 

 

To zrealizują plany magazynowe. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Oczywiście wszelkie socjale winny być dla szczepiących. 

Na tej zasadzie osoby nieszczepione powinny mieć możliwość niepłacenia tej części podatków, która idzie na zapewnienie przywilejów osób szczepionych.

Uważam, że jeśli takie przywileje wprowadzą (przywileje dla szczepionych), nieposłuszeństwo obywatelskie i niepłacenie podatków będzie w pełni uzasadnione.

 

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Szczepienia powinny być dobrowolne. 

To co opisałeś to racjonalizowanie dobrowolności - tu jej po prostu nie będzie. Przymus ukryty.

Przywileje w kierunku jednej grupy zaburzają balans.

Dobrowolność ma sens tylko wtedy, gdy nie ma zewnętrznego (jawnego) i wewnętrznego (ukrytego) przymusu.

Inaczej mamy hipokryzję.

Edytowane przez lync
  • Like 3
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko z tym covid z tymi szczepionkami maseczkami. 

Jak palić papierosy truć się chcę nie robią problemów. A napisane wybór należy do ciebie.

To czemu mi zakazując iść na siłownię? A może chcę się zarazić covidem. 

A może z tą szczepionką to ściema i o co inne chodzi a to tylko przykrywka. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Staś said:

Tematów panicznych ciąg dalszy

 

Panicznych? Jeszcze pół roku temu nikt nie wierzył, nawet ja i 95% ludzi na tym forum, że posuną się tak daleko. A sie posunęli. Z wypowiedzi samego tylko świecznika widać, słychać i czuć, że to nie koniec a dopiero początek - wyciągamy wnioski na podstawie danych, które nam nasi umiłowani przywódcy dostarczają. Co to ma wspólnego z paniką?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, UncleSam napisał:

W sumie to bardzo dobrze. Nie szczepcie się, będzie mniej przygłupów na świecie xD

Za taki tekst powinieneś dostać chwilowy kaganiec od moda. To raz. A dwa, że zwyczajnie, po ludzku, powinieneś dostać po mordzie.

 

Za bycie głąbem i arogantem. Plus kilka kopniaków po nerach. Za używanie xD.

 

 

5 godzin temu, spacemarine napisał:

Komedią jest to że benefity to zabrane bezprawnie prawa obywatelskie np do swobodnego przemieszczania się bez zmiany konstytucji czy wprowadzenia stanu wyjątkowego, za to powinni politycy ponieść prawną odpowiedzialność.

Otóż to. Nikt do tej pory tego nie zauważył, nie poruszył.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zychu said:

Więcej takich ćwoków przy urnach, a ten kraj do reszty popadnie w ruinę.

 

Ich jest za dużo, żeby ich zwalczyć. Przykład sprzed paru dni - godzina policyjna okazała sie niewypałem, bez żadnego umocowania prawnego a pan premier wycofał się stwierdzając, że nie ma już czasu na naprawienie tego błędu. Wynik? Wzrost poparcia dla PiS. Dla każdego rozsądnego, racjonalnego człowieka to jest kolejny dowód na niekompetencję, bezczelność i głupotę nie/rządu ale znaleźli się tacy, którzy to kupili i wzięli za dobrą monetę.
Przykre to ale prawdziwe. Taki element jest niemożliwy do przekonania - ich się omija i idzie dalej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

@Carl93m, pisanie takich rzeczy uwłacza pamięci realnych ofiar niemieckich zbrodniarzy.

iksde :D

Tyle że to prawda. Lepiej uczcisz pamięć tych ofiar, jeżeli po prostu poczytasz o tamtych wydarzeniach. Bo wygląda na to, że gówno wiesz.

 

Żydzi do samego końca nie wierzyli, że czeka ich masowa śmierć i jeszcze większe poniżenie. Bo wtedy coś takiego przechodziło ludzkie pojęcie. Nikt nie był sobie w stanie wyobrazić czegoś takiego jak Holocaust. A przecież poprzednie dekady też nie rozpieszczały ludzi.

 

A zatem - do nauki, ignorancie.

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Ludzie nieszczepieni powinni nosić specjalne oznaczenia by osoby biorące chemio i radioterapie były bezpieczne

Najlepiej opaskę na ramieniu, c'nie?

 

A za zdjęcie opaski wpierdol od milicjanta i kara pieniężna. Raj dla faszystów i ludzi sowieckich.

Kurwa, skąd ty się urwałeś, człowieku?

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Ale prędzej przed faktem dokonanym postawią pracowników prywatne firmy, wymagając szczepienia od swoich pracujących stacjonarnie etatowych pracowników, szczególnie tych w większych zespołach oraz tych, którzy pracują np. na pierwszej linii z klientem.

Jako osoba do niedawna pracująca w firmie +/- 450-osobowej mogę powiedzieć, że covid nie sparaliżował pracy firmy, co więcej - żadnego przypadku covida nie odnotowano. W moim zespole też nikt nikomu nie zachorował, nie umarł, nie wypluł płuc. Ale spoko, przekaz jest taki, że covid kosi ludzi i powoduje epidemiczny holocaust...

 

Ale wy wiecie lepiej, oświecony towarzyszu...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary, który jest turbopisowcem pewnie pierwszy pobiegnie na szczepienie. Matka niby bardzo "politycznie uświadomiona", a wystarczy, że ją ojciec tylko trochę nakręci i pewnie też pójdzie.

Ja osobiście wolę podziękować, choć obawiam się, że dojdzie do patologii, w której siłą będą nas wyrzucać z domu na szczepienia.

Rozumiałbym, gdyby śmiertelność wynosiła 1% i więcej i z tego powodu była ta nagonka. Ale tak? Toż to zwykły przekręt, dzięki któremu rządy w trakcie tego burdelu mogą robić za plecami co chcą i jeszcze przy okazji nałożyć dodatkowo kaganiec obywatelowi.

@Obliteraror Nie wiem, czy to stwierdzenie o uczczenie czyjejś pamięci ma sens. Wiesz, ICH na pewno to nie obchodzi już niestety. A odnoszę wrażenie, że ten tekst jest tylko mówiony przez ludzi po to, żeby sobie wmówić, że odczuwają z tego powodu prawdziwy smutek. Zawsze przypomina mi się w tym momencie tekst Kenneth-a ze "Świtu Żywych trupów". Nie pamiętam dokładnie cytatu, ale to było coś w stylu:

-"Wiesz, oddawałam honory zmarłym policjantom na pogrzebie. Przekazywałem żonom flagę i mówiłem jak mi jest przykro. Ale wiesz co? Nigdy mi nie było przykro. Zawsze w duchu cieszyłem się, że to oni są martwi, a nie ja".

 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zychu napisał:

Za taki tekst powinieneś dostać chwilowy kaganiec od moda. To raz. A dwa, że zwyczajnie, po ludzku, powinieneś dostać po mordzie.

 

Za bycie głąbem i arogantem. Plus kilka kopniaków po nerach. Za używanie xD.

Ależ oczywiście proszę pana. Ja przepraszam proszę pana. Błagam o wybaczenie proszę pana. 

Do leczenia się pan nadajesz proszę pana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, UncleSam napisał:

Ależ oczywiście proszę pana. Ja przepraszam proszę pana. Błagam o wybaczenie proszę pana. 

Do leczenia się pan nadajesz proszę pana. 

No cóż, tobie już nic nie pomoże.

 

Ja z takimi jak ty - głąbami - nie zamierzam elegancko dyskutować, bo nie warto. Czas oddzielić ludzi od gówna.

Temat szczepień jest pełen niuansów i subtelności, a zatem wypowiedzi takie jak twoje to wartki potok łajna. Nie będę traktował poważnie ludzi, którzy we łbie mają guano i dumnie się z tym obnoszą.

A zatem - cuchnij sobie, ale nie licz na szacunek.

7 minut temu, Hubertius napisał:

Nie wiem, czy to stwierdzenie o uczczenie czyjejś pamięci ma sens.

Ta jego uwaga to taki virtue signalling, coby się poczuć lepiej. Typowe dla pewnego typu ludzi, już kiedyś ten temat poruszałem.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lync napisał:

Na tej zasadzie osoby nieszczepione powinny mieć możliwość niepłacenia tej części podatków, która idzie na zapewnienie przywilejów osób szczepionych.

Uważam, że jeśli takie przywileje wprowadzą (przywileje dla szczepionych), nieposłuszeństwo obywatelskie i niepłacenie podatków będzie w pełni uzasadnione.

 

Już teraz Polacy za granicą masowo rezygnują z obywatelstwa tej żydowskiej neokolinii nad Wisłą o nazwie Polin by uniknąć podwójnego haraczu, znaczy się podatku za dobra wypracowane w innym państwie.

Jak nie może bez szczepionki normalnie pójść do sklepu, posłać dziecka do szkoły, korzystać z infrastruktury itd., a milicjant służy tylko do gnębienia to na co on ma płacić?!

 

16 minut temu, Hubertius napisał:

Mój stary, który jest turbopisowcem pewnie pierwszy pobiegnie na szczepienie. Matka niby bardzo "politycznie uświadomiona", a wystarczy, że ją ojciec tylko trochę nakręci i pewnie też pójdzie.

Ja osobiście wolę podziękować, choć obawiam się, że dojdzie do patologii, w której siłą będą nas wyrzucać z domu na szczepienia.

 

Ratuj swojego tatę! Syjoniści z PiS będą się radować, gdy naiwnie pójdzie na szczepienie.

Daj mu do poczytania tą stronę może oświeci: https://wiernipolsce1.wordpress.com/

 

Ja swojego też pisowca przekonałem by nie brać szczepionki. Powoli wyleczę z popierania tej podrzędnej partyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.