Skocz do zawartości

Trudny wybór, Skoda v. Audi


Foster

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Foster napisał:

Pany i Panewki, kolega kolegi chce kupić, prośba o opinie który i dlaczego:

Ani jeden ani drugi.

Skoda jest przejęta przez niemieckiego WW i audi to niemiecka firma.

Niemieckiej gospodarki się nie wspiera to nasz wróg.

Kolega niech się zastanowi i wybierze coś koreańskiego lub japońskiego?

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Iceman84PL napisał:

Ani jeden ani drugi.

Skoda jest przejęta przez niemieckiego WW i audi to niemiecka firma.

Niemieckiej gospodarki się nie wspiera to nasz wróg.

Kolega niech się zastanowi i wybierze coś koreańskiego lub japońskiego?

 

 

Japońskiego? 

A Japończycy nie należeli do państwa Osi? 

Widać, że ktoś tu miał w dupie historię w szkole. 

 

Niech bierze Audi. Każdy w rodzinie jest zadowolony. Nie warto się przejmować tym, że będzie jeździł germańskim autem, bo liczy się wygoda, dostęp do części i prostota znalezienia mechanika do naprawy, a wiele osób zna się na niemieckich maszynach. 

 

Wspieranie niemieckiego przemysłu z związku z IIWŚ obecnie? Pierdolenie. 

Edytowane przez Chains
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Audi :D Powiedz koledze że ten silnik może przemapować na 320+ kuni :D 

Jedynie serwis porządny zrobić, wymienić oleje także w dyferencjale i przejedzie jeszcze 2x tyle ile ma nastukane.

3.0 tdi jest na łańcuchu :)

Cena jednak trochę odstrasza, ale to z uwagi na ceny aut w UK. Za taką audiczkę z takim przebiegiem trzeba wyłożyć około £15k u mnie. 

Edytowane przez UncleSam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Foster napisał:

Japońskie auta są niestety w większości nudne, nie oszukujmy się.

 

Wolne zarty, a to A6 to niby jakie jest, ekscytujace? Jezdzilem dwiema sztukami. To jest kombi, ciezko zeby bylo bardziej ekscytujace, niz jakies kombi z Japonii. ;)

 

Oba to sa poprawne samochody, SuperB jest calkiem fajny, tak samo jak ta Audica. Silnik w Audi to 3litry i 6garow, mozna zrobic program i miec 300+ i 600-700nm. Nie pamietam dokladnie parametrow.

 

Zalezy kto co woli, obu trzeba zrobic serwis, w Audi to nie kosztuje malo, bo zeby wymienic rozrzad silnik trzeba wyciagnac z budy. No i ma Quattro, w obecnych warunkach naped na jedna os vs na wszystkie kola jest kolosalna roznica.

Edytowane przez Pankoneser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pankoneser napisał:

Wolne zarty, a to A6 to niby jakie jest, ekscytujace? Jezdzilem dwiema sztukami. To jest kombi, ciezko zeby bylo bardziej ekscytujace, niz jakies kombi z Japonii.

Nie no nie przesadzaj, jedyne wg mnie ładne japońskie kombi to Mazda 6, ale środek to dramat.

 

24 minuty temu, UncleSam napisał:

Jedynie serwis porządny zrobić, wymienić oleje także w dyferencjale i przejedzie jeszcze 2x tyle ile ma nastukane.
3.0 tdi jest na łańcuchu :)

Cena jednak trochę odstrasza, ale to z uwagi na ceny aut w UK. Za taką audiczkę z takim przebiegiem trzeba wyłożyć około £15k u mnie. 

Jeżdżą pod pół miliona nawet, kwestia serwisu moim zdaniem, mi osobiście jej design się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, somsiad napisał:

To audi ma już nabite ponad 170tyś. Chcesz kupić (używane) auto za 120tyś z przebiegiem przy którym lata moment mogą wystąpić kosztowne naprawy?

Jeśli element prestiżu i loga na masce nie ma znaczenia wziąłbym skodę.

Dobrze mówisz.

@Foster z tych dwóch logicznym wyborem jest Skoda argumentów za nią jest tyle co minusów przy Audi

Nie będę Ci przekonywał do mojego wyboru w tej kwocie bo za mało napisałeś. Ale dla mnie żadne z tych aut nie jestem autem marzeń dla faceta, nie chciał bym z żadnym z nich zostać na dłużej. Dlatego tez wybieram Skodę bo uważam że łatwiej ja sprzedasz za jakiś czas.

Godzinę temu, somsiad napisał:

To audi ma już nabite ponad 170tyś. Chcesz kupić (używane) auto za 120tyś z przebiegiem przy którym lata moment mogą wystąpić kosztowne naprawy?

Jeśli element prestiżu i loga na masce nie ma znaczenia wziąłbym skodę.

Dobrze mówisz.

@Foster z tych dwóch logicznym wyborem jest Skoda argumentów za nią jest tyle co minusów przy Audi

Nie będę Ci przekonywał do mojego wyboru w tej kwocie bo za mało napisałeś. Ale dla mnie żadne z tych aut nie jestem autem marzeń dla faceta, nie chciał bym z żadnym z nich zostać na dłużej. Dlatego tez wybieram Skodę bo uważam że łatwiej ja sprzedasz za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Foster napisał:

Na serio serio.

Co z Japońcami ? Koreańcami, Amerykańcami ? Nie podobają się tobie te samochody ? Też mają świetne samochody. Ja bym nie kupił niemieckiego produktu, jak mam wybór, tym bardziej, ze Niemcy nie zapłacili reparacji wojennych za II  wojnę światowa. Staram się nie kupować, co niemieckie. Żeby nie popadać w paranoje w ostateczności coś kupie, oraz kumpluje się z Niemcami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz w miarę pewnego auta za takie pieniądze, to polecam poszukac na master1.pl.

 

A co do wyboru konkretnego auta to już zależy od Twoich upodobań, bo jeśli liczy się wygoda komfort, jakiś tam prestiż, jakość to zdecydowanie A6, a jeśli ekonomia, koszty utrzymania to zdecydowanie Superb.

Przestrzeni będzie w obu autach podobnie z delikatną korzyścią dla Skody, ale komfort jazdy jest duuzo większy w Audi. 

 

Jeździłeś w ogóle jedynym i drugim autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Boromir napisał:

Ja bym nie kupił niemieckiego produktu, jak mam wybór, tym bardziej, ze Niemcy nie zapłacili reparacji wojennych za II  wojnę światowa.

Ja myślę podobnie bracie?

31 minut temu, Boromir napisał:

Staram się nie kupować, co niemieckie. Żeby nie popadać w paranoje w ostateczności coś kupie, oraz kumpluje się z Niemcami.

W ostateczności jak już nie ma zamiennika to trzeba już kupić niemieckie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chains napisał:

A Japończycy nie należeli do państwa Osi? 

Widać, że ktoś tu miał w dupie historię w szkole. 

Może i należeli, ale żaden nie latał po Polskiej wsi i nie wrzucał handgranatów przez okna...

 

1 godzinę temu, Foster napisał:

Japońskie auta są niestety w większości nudne, nie oszukujmy się.

Faktycznie, ta nuda kiedy nic się nie psuje i nawet do mechanika nie ma po co podjechać, gdyby nie rdza to by z nudów człowiek zszedł.Zresztą audi czy bmw jest tak u nas tak oklepane i w takich ilościach, że posianie owego jest tak oryginalne jak posiadanie widelca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.