Skocz do zawartości

Nadumieralność mężczyzn w Polsce - artykuł


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Iceman84PL napisał:

o tak samo jak jest z rolnikam


I tutaj się mylisz, praca rolnika nie polega na tym, jak typowego mieszczucha pójdzie na 8 h do pracy , przyjdzie z pracy i ma to w dupie , praca rolnika to praca na okrągło, praca przy polu, przy krowach, trzeba ,krowy wydoić, jak chora, to trzeba doglądać, a masz ich np. 60 każda z osobna trzeba doglądać, jak cieli ci się, trzeba sprawdzać co 2h, czasami zdarza się, ze cieli się 7 dni i przez tydzień trzeba wstawać co 2h i sprawdzać. trzeba mieć kwoty mleczne, żebys nie przekroczył, bo nie dostaniesz dotacji. Co ty chłopie praca rolnika jest najgorsza, bo musi pracować nie raz 24h na dobę, nie pracować a  ZAPIERDALAĆ,  często przez całe życie od dziecka do starości, dlaczego ma nędzna emeryturę, zatrudnij się kiedyś jako parobek u rolnika, założę się, ze po miesiącu miałbyś dość, wywożenia gnoju, przerzucania widłami krowich gówien, inseminowania, cielenia krów, jak wyciąga się cielaka z krowiej pochwy możesz zostać obrzygany z pochwy wydzielinami cały, a musisz chwycić za nogi i cielaka wyciągnąć  RĘCZNIE  a jeśli trzeba nawet rękę wsadzić do  POCHWY, i to rolnik musi zrobić, żeby cielak nie utknął w kanałach rodnych , weterynarze nie pracują 24h na dobę. Apropo gówien najgorsze jest wybieranie moczu z gnojownika, smród taki , że ten zapach gówien to perfumy przy tym.   ZROBIŁBYŚ TO ?  AIe jeszcze za takie zapierdalanie 24 h na dobę dostają ochłapy taki rolnik to minimum z 5000 złotych powinien mieć, średni.

 

 

Albo hodowla warzyw, wywożenie gnojnika na pole, rozrzucanie, doglądanie, obradlenie co jakiś czas pola. Po tym, jak wyhodujesz ziemniaki na skupie 20  GROSZY ZA 1KG ziemniaków, pomyśl sobie , jak musisz zapierdalać, żeby z tego wyżyć. A paliwo, sprzęt wszystko kosztuje, nawet jak i ma te kilkaset hektarów obsianych wszystko musi doglądać, plewić.

 

 NIE WSZYSCY ROLNICY MAJĄ DOTACJĘ, NIE WSZYSCY MAJĄ NOWOCZESNY SPRZĘT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Także tacy ludzie jak ty kompletni ignoranci nie mający zielonego pojęcia o rolnictwu decydują o rolnictwu 5 dla zwierząt etc, likwidacja przemysłu futerkowego w Polsce etc...

 

 ZATRUDNIJ SIE JAKO PAROBEK U ROLNIKA , TO ZOBACZYMY ILE WYTRZYMASZ, WYDÓJ KROWĘ, GNÓJ WYWIEŹ.

 

 

Pracowałem na roli przez parę ładnych lat, jak byłem nastolatkiem, więc wiem.

 

 

 

 

Wywożenie gnojówki masz codziennie, bo są normy z UE, które trzeba przestrzegać, zepsuje ci się urządzenie, która wybiera gnój , to musisz wszystko na taczce wywozić, np. masz 40 krów, wywieź sobie tak codziennie z 15 labo 20 taczek gnoju przez np. dwa tygodnie nie mówiąc o wybieraniu moczu z sadzawki, gnojownik, gdzie mocz spływa. Ja wywoziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Boromir napisał:

Także tacy ludzie jak ty kompletni ignoranci nie mający zielonego pojęcia o rolnictwu decydują o rolnictwu 5 dla zwierząt etc, likwidacja przemysłu futerkowego w Polsce etc...

 

 ZATRUDNIJ SIE JAKO PAROBEK U ROLNIKA , TO ZOBACZYMY ILE WYTRZYMASZ, WYDÓJ KROWĘ, GNÓJ WYWIEŹ.

 

 

Pracowałem na roli przez parę ładnych lat, jak byłem nastolatkiem, więc wiem.

Spokojnie po co tyle nerwów też pracowałem na roli i wiem co i jak.

To był tylko taki przykład a rolnik rolnikowi nie równy.

Jedni tak jak piszesz ciężko pracują a drudzy biorą pieniądze od UE za np. obsianie pola.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Iceman84PL napisał:

w konsekwencji mają takie same emerytury to jest dopiero chore. 

Jak wiesz ,skoro doczepiłeś się do składek a nie do pracy, jaką rolnik musi włożyć nie mówię tutaj o pseudo rolnikach, którzy biorą dotację i nic nie robią, tylko o tych którzy muszą ciężko charować, nierzadko zacharowywać się na śmierć.

 

8 minut temu, Iceman84PL napisał:

a rolnik rolnikowi nie równy.

Z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Boromir said:

Mówię tutaj np. o repatriantach,

Większość repatriantów już nie żyje. Myślisz pewnie o ich potomkach. Tak jak ktoś nie powinien ponosi odpowiedzialności za czyny swoich rodziców, tak też nie powinien mieć prawa repatriacji, bo nigdy repatriowani nie byli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

nie znaczy że mam jakieś prawo by się tam osiedlić.  

Jak nie podobają ci się repatrianci oraz ich potomkowie, to wolisz to, co PiS serwuje, ściągając biedotę z całego świata, w tym wielu ludzi o odmiennym kodzie kulturowym. zobacz co czeka zachód dzięki swojej nieodpowiedzialnej polityce imigracyjnej, Polskę czeka to samo, jak nic się nie zmieni, kwestia 10, 15 lat.

 

Polecam przeczytać ustawę, w której jest jasno napisane, że repatriacją mogą być objęci bezpośredni repatrianci oraz ich dzieci.

 

https://www.wroclaw.pl/zasady-przyjmowania-repatriantow

https://www.migrant.info.pl/repatriacja.html

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/repatriacja-16887944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/30/2020 at 10:36 AM, Boromir said:

Jak nie podobają ci się repatrianci oraz ich potomkowie, to wolisz to, co PiS serwuje, ściągając biedotę z całego świata, w tym wielu ludzi o odmiennym kodzie kulturowym.

Argument jak ci się nie podoba kiła to alternatywa to tylko mogiła, Wolę zdrowie czyli zamknięte społeczeństwo jak Japończycy. Tam nawet jeśli się urodzisz ale rodzice nie są Japończykami, będziesz obcym na prawach obywatela ale nie Japończykiem.

On 12/30/2020 at 10:36 AM, Boromir said:

Polecam przeczytać ustawę, w której jest jasno napisane, że repatriacją mogą być objęci bezpośredni repatrianci oraz ich dzieci.

Dzieci wychowane w obcej kulturze będą kulturowo obce. Taki będzie z nich Polak jak ze mnie Brytyjczyk, nawet jeśli znają język i wiedzą o kulturze, to się w niej nie wychowali.

A ustawa to prawo wymyślone przez polityków nie musi być ani mądre ani sprawiedliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 11:45, Orybazy napisał:

wiedzą o kulturze, to się w niej nie wychowali.

Rozmawiałeś kiedyś z repatriantem jakimkolwiek ? Wielu z nich marzy o powrocie do Polski. Kolejna rzecz Polska to nie Japonia a szkoda, moglibyśmy wiele ich wzorów wprowadzić w życie. co z tego, ze wielu tych ludzi może nie mieć nic w sobie polskości, prosty przykład klepiesz biedę w jakimś biednym kraju, masz pradziadka, który pochodzi z bogatszego kraju, z racji tego nie skorzystałbyś po to , żeby zmienić swoje życie ? Zobaczyć kraj swojej prababci, pradziadka, a jeśli tobie spodobałoby się to w końcu zostać na stałe i zamieszkać ? Po za tym, każdy może być Polakiem, wystarczy, że przyjmie nasze wartości. Często ich pradziadki musieli przeżyć ciężką katorgę, o powrocie do Polski mogli sobie tylko pomarzyć. więc powinniśmy zadbać najpierw o Polaków, którzy bardzo często wyjechali za chlebem i nie wrócili, za polaków mieszkających w Polsce, wielu z nich do dzisiejszego dnia zarabia ochłapy, zadbać też o repatriantów o szybki powrót do Ojczyzny, zadbć o swoich.

 

 

W dniu 31.12.2020 o 11:45, Orybazy napisał:

A ustawa to prawo wymyślone przez polityków nie musi być ani mądre ani sprawiedliwe. 

Ta ustawę, która cytowałem jest niemądra zła ? może lepiej imigracja zarobkowa z państw arabskich zamiast repatriantów, czy naszych rodaków żyjących na zachodzie, czy wschodzie? albo zadbanie o tych, co mieszkają w Polsce.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/1/2021 at 7:26 PM, Boromir said:

Wielu z nich marzy o powrocie do Polski.

Jeśli się w Polsce urodzili to dobrze żeby wracali. Jeśli się urodzili poza Polską to nie wracają do niczego bo tam nigdy nie byli. Myślisz że Jessica urodzona i wychowana w UK powinna mieć prawo imigracji do Polski bo rodzice kiedyś z niej uciekli? Co ona będzie miała z Polską wspólnego kulturowo?

On 1/1/2021 at 7:26 PM, Boromir said:

Ta ustawę, która cytowałem jest niemądra zła ? może lepiej imigracja zarobkowa z państw arabskich zamiast repatriantów, czy naszych rodaków żyjących na zachodzie, czy wschodzie? albo zadbanie o tych, co mieszkają w Polsce.

Ponownie używasz taniego chwytu erystycznego. Pokazujesz, że są tylko dwie opcje. Twoja i jakaś straszna. Nie widzisz trzeciej drogi, którą ci wskazałem przykładem Japonii.

Jeśli siła narodu jest poprzez liczebność to nie zwiększy się jej imigracją ludzi wychowanych w innej kulturze, czy z polskimi korzeniami czy nie. Trzeba dać spokojnie żyć swoim obywatelom poprzez zdjęcia im z szyi buta podatków i przepisów.

Nie trzeba ani wpuszczać imigrantów zarobkowych ani imigrantów z dziadkiem Polakiem w rodowodzie, wychowanym po drugiej stronie świata.

Można być zamkniętym kulturowo, jak Japonia. Społeczeństwo z wieloma problemami ale kulturowo jednolite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orybazy napisał:

Myślisz że Jessica urodzona i wychowana w UK powinna mieć prawo imigracji

Mówię tutaj o powrocie Polaków, którzy ich dziadki, pradziadki zostali wywiezieni bez ich zgody na katorgę, czy kogoś wywieziono ostatnio do Gułagu do Wielkiej Brytanii ? Polacy do dzisiaj mieszkają na Syberii, Kazachstanie, Gruzji i Bóg wie jeszcze, oni nie mają prawa wrócić, wielu z nich nie stać na powrót za swoje, albo klepią biedę. Kolejna rzecz, jeśli wyjechali jej rodzice tej Dżesiki do UK i byli biedni, uważasz, że nie trzeba pomóc takim ludziom, żeby wrócili do kraju, jak sama Jessica nie będzie miała pieniędzy, albo jej rodzice nie pomogą, bo nie będzie ich stać np. A będzie chciała się urządzić.  Podaję przykład, który też się zdarza. Mamy też olać swoich rodaków, którzy urodzili się na obczyźnie ? To w takim razie, jak teraz jest problem z zastępowalnością pokoleń, emeryturami, nawet jak naprawią prawo, zrównają wiek emerytalny, nierówne prawo pomiędzy kobietami a mężczyznami, to tą dziurę demograficzną lat 90 XX wieku trzeba będzie kimś zasypać kim zasypiesz, jak sceptycznie podchodzisz do ściągania repatriantów ? Arabami ?  Ukraińcami.

 

13 minut temu, Orybazy napisał:

Co ona będzie miała z Polską wspólnego kulturowo?

Język, wystarczy , że będzie komunikowała się po Polsku w domu, żeby przemycić, wbić do głowy określony kod kulturowy. Po za tym ludzie, którzy ich dziadki, pradziadki pochodzą z innego kraju bardzo często chcą wracać do kraju przodków, mieć jakiś kontakt. Ja np.  szukam swoich przodków w Belgii, pradziadek był Polakiem i urodził  się w Belgii, służył w armii Belgijskiej, potem w Armii Francuskiej, następnie Armia Halllera, bo wiem ,że miał jeszcze rodzeństwo np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Boromir said:

Mówię tutaj o powrocie Polaków, którzy ich dziadki, pradziadki zostali wywiezieni bez ich zgody na katorgę, czy kogoś wywieziono ostatnio do Gułagu do Wielkiej Brytanii ?

Czyli co będziemy sprawdzać czy dziadek z Polski uciekł czy był wywieziony? Co mają zasługi, czy winy rodziców, dziadków wspólnego z ich potomkiem? Nie dziedziczy się takich rzeczy. Dziadek musiał uciekać, urodziłeś się w Kazachstanie, teraz Polacy mają płacić za repatriacje? Jakaś chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

27 minutes ago, Boromir said:

Kolejna rzecz, jeśli wyjechali jej rodzice tej Dżesiki do UK i byli biedni, uważasz, że nie trzeba pomóc takim ludziom, żeby wrócili do kraju, jak sama Jessica nie będzie miała pieniędzy, albo jej rodzice nie pomogą, bo nie będzie ich stać np. A będzie chciała się urządzić. 

Nie nie należy. Żeby wrócili wystarczy wprowadzić odpowiednik 11 000 GBP kwoty wolnej od podatku by niektórzy wrócili.

Sam wróciłem i coraz bardziej kwestionuję tę decyzję gdy z 1000 PLN premii wpłynęło mi na konto 560 PLN. Gdy kupię za to paliwa (połowa podatki)

34 minutes ago, Boromir said:

Język, wystarczy , że będzie komunikowała się po Polsku w domu, żeby przemycić, wbić do głowy określony kod kulturowy.

, wyjdzie że 3/4 zabrało mi państwo.

Właśnie dlatego ludzie wyjeżdżają. 

29 minutes ago, Boromir said:

Mamy też olać swoich rodaków, którzy urodzili się na obczyźnie ?

Urodzeni, wychowani za granicą, w innej kulturze nie są już Polakami.  

 

30 minutes ago, Boromir said:

nierówne prawo pomiędzy kobietami a mężczyznami, to tą dziurę demograficzną lat 90 XX wieku trzeba będzie kimś zasypać kim zasypiesz, jak sceptycznie podchodzisz do ściągania repatriantów ? Arabami ?  Ukraińcami.

 

Znowu to samo, dziura demograficzna, zasypmy Kazachami bo dziadek był Polakiem. 

By ludzie chcieli mieć dzieci potrzebne jest stabilne państwo z perspektywą spokoju na co najmniej 20 lat. Państwo, które nie zniszczy ci dorobku życia, bo przyjdzie grypa.  

34 minutes ago, Boromir said:

Język, wystarczy , że będzie komunikowała się po Polsku w domu, żeby przemycić, wbić do głowy określony kod kulturowy.

Studiowałem w UK, pracowałem jako inżynier z samymi Brytolami,  mówię płynnie po angielsku. Znam świetnie kulturę, poczucie humoru itd. Słyszałem komentarze "czasem nawet zapominam że ty jesteś Polakiem". W życiu bym nie pomyślał, że za 20 lat będę Brytyjczykiem. Są rzeczy dużo głębsze niż język, dla przykładu nie potrafił bym być tak ufny jak oni, myśleć że ludzie są dla siebie z natury dobrzy. Wystarczyło że byłem w Polsce jako dzieciak okradziony, pobity i na całe życie nie opuszczę gardy. Nigdy nie pomyślałbym że państwo jest dla twojego dobra, po tym jak traktowało ludzi w PRL i jak teraz do tego wróciliśmy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Jakaś chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

Racja lepiej dać żulom spod sklepu na wino, albo jakimś imigrantom zarobkowym do Polski ,rdzennym arabom.

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

czy winy rodziców

Od kiedy zsyłka na Sybir, do Gułagu bez własnej woli to wina rodziców ?

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

teraz Polacy mają płacić za repatriacje?

Wolę dać repatriantom niż imigrantom. PROSTE

Po za tym wielu tych ludzi musi się jakoś urządzić,, jak wrócą, wielu z nich nie ma pieniędzy ciężko to zrozumieć, że często ludzie są biedni. Ciężko to zrozumieć ?

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Żeby wrócili wystarczy wprowadzić odpowiednik 11 000 GBP kwoty wolnej od podatku by niektórzy wrócili.

Zapomnij, przy obecnej konstrukcji prawno-podatkowej, biurokratycznej, ekipie rządzącej, opozycji w postaci PO NIEREALNE.

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Urodzeni, wychowani za granicą, w innej kulturze nie są już Polakami

Przecież ustawa inaczej stanowi, wysłałem ci do poczytania, czytałeś ją chociaż ?

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Co mają zasługi,

Krzywda nie zasługi, chciałbyś żyć gdzieś na zadupiu w Syberii, biednym kraju, i jakiś koleś jak ty by tylko dosrywał, ze pomoc takim jak ty to tylko zbędna rzecz.

34 minuty temu, Orybazy napisał:

potrzebne jest stabilne państwo

Jest stabilne Państwo , tylko politycy do wymiany, jest dziura demograficzna w latach 1990- do teraz, czym ją zasypiemy, przy obecnej konstrukcji prawa emerytalnego, patologii z nim związanej, ktoś będzie musiał pracować na emerytów, dodatkowo nasze społeczeństwo pod względem demograficznym zmieni się w perspektywie 10-20 lat.

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Czyli co będziemy sprawdzać czy dziadek z Polski uciekł czy był wywieziony?

Przecież to jest sprawdzane i weryfikowane.

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Jakaś chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

Uważasz, ze jeśli jakiś Polaków przed wojną wywieziono na Sybir bez ich zgody, albo jedziecie albo was rozstrzelamy na miejscu, a dzieci, wnuki tych ludzi nie mają prawa powrócić do ojczyzny, ponieważ znalazły się tam bez własnej woli, a nie mają pieniędzy na bilet do Polski, wynajęcie mieszkania, kupno, a chcą powrócić i nazywasz to chorą odpowiedzialnością zbiorową wielopokoleniowa ? Człowieku w jakim ty świecie żyjesz. Nie chce cię obrażać bo dostanę jakiegoś warna. 

 

To w takim razie płać ten podwójny podatek jak pracujesz w UK i jeszcze zapłać różnice, jak mieszkałeś, pracowałeś na wyspach na ZUS, bo tacy ludzie jak ja, moje dzieci będą musiały płacić ci za twoja opiekę medyczną Państwową, lub jakąś emeryturę. To wtedy ci napisze, że płacenie na takich ludzi jak ty to chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

 

 

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Co mają zasługi

Krzywdę, również zasługi, bo wielu z tych potomków, ich dziadki, pradziadki walczyli za ten kraj, wyobraź sobie, że jesteś takim repatriantem, twoi dziadkowie, rodzice zostali wywiezieni bez twojej woli, albo klepiesz biedę na Białorusi beza perspektyw, chcesz wrócić do Polski i wtedy pisze ci taki koleś jak ty, że pomoc tobie to cytuje.

 

 

 

34 minuty temu, Orybazy napisał:

Jakaś chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

Zajebiście prawda ?

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Boromir said:

Racja lepiej dać żulom spod sklepu na wino, albo jakimś imigrantom zarobkowym do Polski ,rdzennym arabom.

?

 

22 hours ago, Boromir said:

Od kiedy zsyłka na Sybir, do Gułagu bez własnej woli to wina rodziców ?

 Nie dziedziczy się win czy zasług swoich rodziców. Każdy pracuje na swoje konto.

 

22 hours ago, Boromir said:

Wolę dać repatriantom niż imigrantom. PROSTE

Po za tym wielu tych ludzi musi się jakoś urządzić,, jak wrócą, wielu z nich nie ma pieniędzy ciężko to zrozumieć, że często ludzie są biedni. Ciężko to zrozumieć ?

A płacisz w ogóle podatki? Wspierasz finansowo jakieś organizacje polonijne?

Tak, ciężko zrozumieć że ja mam być okradany, bo ktoś miał kiedyś dziadka Polaka i ma dostać za to kasę. Gdy ja imigrowałem do UK nikogo nie obchodziło, czy miałem dziadka Brytyjczyka. Musiałem sam zarobić na siebie, także na starcie. Tak jest uczciwie.

Normalny jest system imigracyjny jak w Australii czy Nowej Zelandii. Za każdą "przydatność" dla społeczeństwa dodatkowy punkt. Jeśli jesteś potomkiem Polaków i w domu używało się polskiego to jak najbardziej punkt za znajomość języka dostajesz.

22 hours ago, Boromir said:

Przecież ustawa inaczej stanowi, wysłałem ci do poczytania, czytałeś ją chociaż ?

Ustawa nie musi być ani mądra ani sprawiedliwa, już pisałem. Wiem, że pozwala na "repatriacje" potomków i to jest złe.

 

22 hours ago, Boromir said:

Krzywda nie zasługi, chciałbyś żyć gdzieś na zadupiu w Syberii, biednym kraju, i jakiś koleś jak ty by tylko dosrywał, ze pomoc takim jak ty to tylko zbędna rzecz.

Gdybym się tam urodził, nie winił bym nikogo za to. 

 

22 hours ago, Boromir said:

Jest stabilne Państwo , tylko politycy do wymiany, jest dziura demograficzna w latach 1990- do teraz, czym ją zasypiemy, przy obecnej konstrukcji prawa emerytalnego, patologii z nim związanej, ktoś będzie musiał pracować na emerytów, dodatkowo nasze społeczeństwo pod względem demograficznym zmieni się w perspektywie 10-20 lat.

W mojej opinii PRL był bardziej przewidywalny po śmierci Stalina niż obecny reżim. 

 

22 hours ago, Boromir said:

Przecież to jest sprawdzane i weryfikowane.

Myślisz że to jest wykonywalne, Polska ma dostęp do archiwów Czeka, dokumentów nie da się fałszować?

 

22 hours ago, Boromir said:

a dzieci, wnuki tych ludzi nie mają prawa powrócić do ojczyzny, ponieważ znalazły się tam bez własnej woli, a nie mają pieniędzy na bilet do Polski, wynajęcie mieszkania, kupno, a chcą powrócić i nazywasz to chorą odpowiedzialnością zbiorową wielopokoleniowa ? Człowieku w jakim ty świecie żyjesz. Nie chce cię obrażać bo dostanę jakiegoś warna. 

Tak uważam, że nie powinny mieć prawa. Urodziły się tam, gdzie się urodziły, tam mają obywatelstwo. Jeśli chcą imigrować, powinni to robić na takich samych zasadach jak inni. 

 

22 hours ago, Boromir said:

To w takim razie płać ten podwójny podatek jak pracujesz w UK i jeszcze zapłać różnice, jak mieszkałeś, pracowałeś na wyspach na ZUS, bo tacy ludzie jak ja, moje dzieci będą musiały płacić ci za twoja opiekę medyczną Państwową, lub jakąś emeryturę. To wtedy ci napisze, że płacenie na takich ludzi jak ty to chora, wielopokoleniowa odpowiedzialność zbiorowa. 

Spokojnie, wróciłem kilka lat temu. Na ZUS zabierają mi x razy więcej niż przeciętnemu Polakowi, emerytura spokojnie wszystko mi rozkradną (jak OFE) nim do niej dożyję. Z NFZ nie korzystam, opłacam prywatną. Jestem golonym jak się tylko da kułakiem, twoje dzieci nie muszą na mnie płacić.    

 

22 hours ago, Boromir said:

Krzywdę, również zasługi, bo wielu z tych potomków, ich dziadki, pradziadki walczyli za ten kraj, wyobraź sobie, że jesteś takim repatriantem, twoi dziadkowie, rodzice zostali wywiezieni bez twojej woli, albo klepiesz biedę na Białorusi beza perspektyw, chcesz wrócić do Polski i wtedy pisze ci taki koleś jak ty, że pomoc tobie to cytuje.

  

To co robili twoi czy moi rodzice, dziadkowie to były ich zasługi czy winy. Nie masz z nimi nic wspólnego, bo to nie byłeś ty. Mogli jedynie zadecydować by przekazać ci spadek.

 

Ta dyskusja nic nie wnosi. Bez odbioru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Orybazy napisał:

Każdy pracuje na swoje konto.

Rzeczywiście, jeden rodzi się w bogatej rodzinie, gdzie ojciec to przedsiębiorca z kapitałem zakładowym firmy 2 miliony złotych, matka z kolei jest kierownikiem działu kadr i finansów, potem jak kończysz szkołę średnią od razu ciebie zatrudniają do firmy, łapiesz pierwsze szlify, jak prowadzić działalności gospodarczą, wakacje 2 x  do roku Hiszpania, Włochy, ewidentnie Australia, narty we Włoszech, albo we Francji, własny samochód na 18 urodziny i po zdaniu prawa jazdy. albo Ojciec to dobry Geodeta i płytkarz, od razu syna nakieruje zawodowo, córkę to samo, a ty np. rodzisz się w biednej rodzinie gdzieś na Syberii, Ukrainie, Kirgistanie jesteś potomkiem Polskich zesłańców, nie ma pracy, płacy perspektyw, kilka razy do roku dostajesz paczki od Caritasu, jakieś 300 złotych, ubrania z czerwonego krzyża, w których nikt już nie chcę chodzić.  o ile dostajesz wogule. O wyjeździe możesz pomarzyć bilet na przelot samolotem do Polski najtańszy 3000 złotych w jedną stronę, a ty zarabiasz 800 złotych z których musisz wyżyć, albo nie zarabiasz, żyjesz z roli, zbieractwa lasu. TAK ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI. KAŻDY PRACUJE NA SWOJE KONTO, LECZ KAŻDY MA INNY START

25 minut temu, Orybazy napisał:

Ustawa nie musi być ani mądra ani sprawiedliwa,

Czyli ustawa o repatriacji jest zła, to w takim razie co proponujesz ? Może coś takiego jak Korwin Wolny rynek, coś na wzór Fabryki paróweczek ? Oświeć mnie, bo twoje tezy są absurdalne.

27 minut temu, Orybazy napisał:

A płacisz w ogóle podatki?

Oczywiście, ze tak, nawet wspieram organizacje polonijne, Caritas, wrzucam do puszki, jak widzę, że zbierane są pieniądze na kogoś kto jest ciężko chory.

28 minut temu, Orybazy napisał:

Tak, ciężko zrozumieć że ja mam być okradany,

To tak samo wyjechałeś do UK do pracy, nie płacisz w tym czasie podatków w Polszy, a teraz powinie ci się noga i Polski podatnik, ZUS musi ciebie utrzymywać, dlaczego ?

29 minut temu, Orybazy napisał:

Gdy ja imigrowałem do UK nikogo nie obchodziło, czy miałem dziadka Brytyjczyka. Musiałem sam zarobić na siebie, także na starcie. Tak jest uczciwie.

No rzeczywiście, porównując to, ze otwarto po maju 2004 roku rynek pracy w wielu krajach UE, gdzie w UK za najgorszą pracę, dostawano takie wynagrodzenie, że można było godnie żyć z sytuacją repatriantów, gdzie wielu nie stać nawet na bilet. Zrównałeś właśnie krzesło z krzesłem elektrycznym.

31 minut temu, Orybazy napisał:

Normalny jest system imigracyjny jak w Australii

Poczytaj sobie o gettach imigranckich w Australii.

32 minuty temu, Orybazy napisał:

Gdybym się tam urodził, nie winił bym nikogo za to. 

Analogicznie urodziłeś się w Polszy, musiałeś emigrować do pracy do UK, winisz repatriantów, bo według ciebie mają "fory" i nie powinni dostawać jakiejkolwiek pomocy. nie urodziłeś się jako reaptriant, więc nie wiesz, czy byś winił, czy nie winił.

34 minuty temu, Orybazy napisał:

PRL był bardziej przewidywalny

Poznań 56, Wybrzeże 70, Czarny czwartek, Stan wojenny, Radom 78, Masakra w kopalni Wujek, gdzie przeciwko bezbronnym górnikom wysłano czołgi oraz piechotę uzbrojoną w karabiny maszynowe, Okrągły stół i sprzedaż Polski za bezcen oraz idei solidarności.  RZECZYWIŚCIE

36 minut temu, Orybazy napisał:

Myślisz że to jest wykonywalne,

Skoro są metody weryfikacyjne i się weryfikuje, to znaczy, że jest to wykonalne.

39 minut temu, Orybazy napisał:

Ta dyskusja nic nie wnosi. Bez odbioru. 

To po co piszesz ?

42 minuty temu, Orybazy napisał:

Jeśli chcą imigrować, powinni to robić na takich samych zasadach jak inni. 

Czyli ktoś, kto jest biedny ma się równać z kimś , kto będzie maił większe fory, bo ma większy zapas gotówki, ale nie ma nikogo ze strony dziadka, pradziadka, prapradziadka, kto pochodził z polski, jest rdzennym, wierzącym muzułmaninem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.