Skocz do zawartości

Zbyt wysoki estrogen


Ceranthir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zrobiłem sobie dzisiaj badania hormonów bo miałem jakieś przeczucie, że coś może być z nimi nie tak. Zbadałem sobie: SHBG, wolny testosteron, estradiol, LH, FSH i DHEA-S04. I już prawdopodobnie wiem co stoi za przyczyną moich ostatnich humorów, tzn. czułem się chujowo, zero motywacji, czułem się jak taka miękka klucha, no i delikatne stany lękowe + delikatna depresja i niechęć do niczego, no jak kobieta praktycznie. :D

 

Na razie mam tylko połowę wyników, być może jutro już będę miał  SHBG i DHEA, bo niby na wyniki teścia 4 dni, ale liczę, że jutro lub pojutrze będę miał. ?

LH 

9,00 mIU/ml
1,14 - 8,75
FSH
5,18 mIU/ml
0,95 - 11,95
Estradiol (estrogen, żeńskie gówno:D)
68,00 pg/ml
11 - 44
 
Chyba nie muszę mówić który wynik mnie najbardziej zaniepokoił? Z czego mógł wyniknąć tak wielki estrogen? Znaczy, domyślam się, że picie wody butelkowanej, dotykanie paragonów i notoryczny brak ruchu się do tego przyczyniają, ale żeby aż tak? Postanowiłem, że znowu ograniczę wodę z butelek plastikowych na rzecz oczyszczanej szungitki ewentualnie kupnej w szkle, dodam do tego chociaż jakieś spacery żeby porobić te kilka tysięcy kroków dziennie, i znacznie bardziej przyjrzę się diecie która w ostatnim czasie była dość średnia, zwiększe spożycie tłuszczu i białka, oliwy, masła itp oraz w miarę dobrego mięsa, jajek. Coś jeszcze mogę dodać, żeby tego teścia podwyższyć, macie jakieś swoje sposoby? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę pytania - jestem na keto od prawie 2 lat, być może w ostatnim czasie nie jadłem mega czysto i też miałem delikatny spadek apetytu, ale powracam do normalności. Co do soi, to żadnych tego typu gówien nie jem, tłusty raczej nie jestem, może płaskiego brzucha nie mam, ale też nie odstaję za bardzo, więc obstawiam, że jest ok. Alkohol pije rzadko, a jeśli już pije to raczej wysokoprocentowe trunki typu whiskey, więc ja osobiście sądzę, że brak ruchu, woda z plastiku mogła to spowodować. Co do kosmetyków to raczej staram się używać naturalnych, ale żel pod prysznic to pewnie jakiś szit. ;-; Odstawię na kilka dni wodę z butelek, już wolę chyba pić z kranu + sól i zobaczymy czy to coś pomoże.

 

@Baca1980 teraz trochę ciężko z tą siłownią...

Edytowane przez Ceranthir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pojadę hardcorowo z grubej rury ? bo mi, z podwyższonym poziomem estrogenu u mężczyzn, kojarzą problemy onkologiczne z jądrami.

Jakoś nikt nie wymienił, to dołożę.

 

Cytat

Warto wspomnieć również, że nowotwór jądra to najczęściej występujące schorzenie tego typu wśród młodych mężczyzn – szczególnie wśród chorych w wieku 20 – 44 lat, gdzie stanowi on nawet 25 procent wszystkich nowotworów. Okazuje się, że aż 70 procent zachorowań ma miejsce miedzy 20, a 39 rokiem życia. Z całą odpowiedzialnością można więc stwierdzić, że nowotwory jądra to choroba młodych mężczyzn. Według statystyk, największe ryzyko zachorowania występuje około 30 roku życia.

 

Edytowane przez BumTrarara
,,
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z rok temu badałem teścia i miałem przy górnej granicy, więc automatycznie musiałem mieć niższy poziom pozostałych hormonów, tzn. estradiolu choćby. :c

 

Mogę dodać, że rano namiot rzadko jest, w ciągu dnia też pała rzadko stoi, nofap już coś około 1,5miesiąca...

Edytowane przez Ceranthir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ceranthir napisał:

Mogę dodać, że rano namiot rzadko jest, w ciągu dnia też pała rzadko stoi, nofap już coś około 1,5miesiąca...

No to dobrze ,że już nie fapujesz?

U zdrowego mężczyzny namiot rano to podstawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ceranthir napisał:

jestem na keto od prawie 2 lat, być może w ostatnim czasie nie jadłem mega czysto

hmm...

Ja jestem od ponad 3 lat.

Dieta keto jest restrykcyjna, nie słuchaj gości którzy chcąc "ją" sprzedać (a dokładniej produkty z nią związane) próbują przekonywać, że tak nie jest. Tutaj nie wchodzi zbytnio w grę "nie jem mega czysto" bo Cię po prostu wybije z ketozy, i może być tak że cyklicznie będziesz w nią wchodził/wychodził, co będzie się wiązało ze słabym samopoczuciem.

Spróbuj przez 2 tygodnie jeść restrykcyjnie, produkty typu wywary z golonki, kości wołowych, jajka, boczek, karkówka, smalec, awokado, szpinak, seler naciowy - i nic poza tym, dobierz tylko odpowiednio proporcje pod makroskładniki. Po 2 tygodniach porównaj, jak się czujesz.

Do tego warto na keto raz na powiedzmy miesiąc załadować ze 150 gramów 'czystych' węgli typu kasza, fasola, ziemniaki. Dzięki temu zbijasz kortyzol, który jednak na keto się kumuluje (bo nie wydzielasz tyle insuliny). A kortyzol przeszkadza w produkcji testo.




Poza tym, to polecam to co chłopaki pisali, odpowiedni trening, ale też nie za dużo, bo będzie odwrotny efekt.

Ja po sesji siadów, podczas snu zawsze mam erekcję.

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceranthir przyczyn może być sporo, mi się wydawało że miałem michę czystą - a okazało się, że niezbyt i miało to wpływ na samopoczucie energię etc.

Nie znam się więc nie będę wypowiadał, co ja bym zrobił na Twoim miejscu - skonsultował sie w dobrym dietetykiem sportowym on zapewne poprosi Cie o komplet badań i zrobi wywiad.

 

Tutaj masz fajny podcast gdzie gość opisuje jak np. sam plastik opakowaniowy w żywności wpływa na obniżenie testosteronu u mężczyzn i produkcji estrogenu, polecam.

 

Co do treningu, jeżeli jesteś zdrowy bez patologii i masz ogólne pojęcie - to ogień treningi HIIT/tabata itp. krótki maksymalny wysiłek o charakterze wydolnościowym napewno przyniesie Ci dobry bodzieć dla organizmu. Masz tego pełno w yt wpisuje tabata withoout equipment i masz tego tysiące.

Z suplementacji polecam, żeń szeń, maca, ZMA - na mnie zawsze to pozytywnie działa może pomoże Ci.

Edytowane przez Mordimer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na keto i nie zrobiłeś lipidogramu????? 

Jestem na keto prawie rok i moje wyniki zrobiły się idealne.

Albo sam siebie oszukujesz i nie jesteś na keto, albo dzieje się coś niedobrego i trzeba to sprawdzić. Nie chcę straszyć, ale kolega który wspomniał o onkologii może mieć rację. Masz estro 1.5x ponad normę.
Raczej ciężko jest doprowadzić się do takiego stanu dietą i brakiem wysiłku.

Zobacz jaki będzie wynik testo i zrób lipidogram. Jeśli masz dobre keto to po takim czasie wynik powinien być idealny, bądź lekko podwyższony ilościowo, ale zachowane proporcje. 

Suplementujesz omega3??? Na keto to jest najważniejszy suplement. 3g dziennie i niema zmiłuj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UncleSam cholesterol całkowity na keto zawsze miałem z deczka podwyższony, ale trójglicerydy zazwyczaj były nisko więc się tym nie martwiłem, być może w ostatnim czasie częściej zdarzały się tzw. cheaty i wywalało mnie z ketozy, jakoś nie mogłem tego wszystkiego w ostatnim czasie unormować... jeśli chodzi o omega 3 to codziennie wcinam jakieś ryby, tzn. sardynki, śledzie czy makrelki + oczywista sprawa orzechy ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.