Skocz do zawartości

Jaki plan treningowy?


House

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, FraterPerdurabo napisał:

Jak długo ćwiczysz tym planem? Czy jest to plan tzn. wiesz jakie ćwiczenia masz wykonać na treningu czy raczej spontan i robisz to na co masz akurat ochotę?

Ćwiczę tak około pół roku, z małymi przerwami. Zwykle jest to spontan aczkolwiek korzystam z ułożonych planów treningowych w apce Madbaz czyli zwykle podciąganie na drążku, dipy, pompki, przybliżanie kolan do tułowia na drążku, przysiad z wyskokiem do tego z hantlami uginanie ramion z supinacją, wyciskania leżąc na ławeczce, wiosłowanie hantlą w opadzie. Do tego podwieszam przy drążku i dipach obciążenie z hantli na pasie. i jakbyś w to wkomponował worek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 22:05, Trevor napisał:

BMI to słaby sposób na mierzenie tego co zdrowe. Według BMI każdy by był mega chuderlakiem. 

Ja przy wzroście 180 cm ważę około 80 kg i nie wyglądam jak chuderlak?.

 

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Trevor napisał:

I ledwo się mieścisz we wskaźniku BMI xD Kilogram więcej i masz nadwagę. Czyli po zjedzeniu sytego obiadu masz nadwagę. 

Nie nie mam nadwagi bo po najedzeniu tyle ważę.

A moja waga oscyluje miedzy 77-80kg.

Trzeba tylko wiedzieć jaką dietę stosować no i oczywiście zadbać o odpowiedni trening fizyczny by nie przytyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek. Od początku roku wdrożyłem się w trening. Trenuję 6 razy w tygodniu (pon, śr, pt - FBW, wt, czw, sob - aeroby). Chciałbym dodać do treningu rozciąganie statyczne. Oczywiście po każdym treningu poświęcam kilka minut na rozciągnięcie głównych partii, ale myślę o włączeniu stretchingu jako osobnej jednostki treningowej. Chcę trenować codziennie w systemie - trening siłowy, stretching, aeroby (...). Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, House napisał:

Chcę trenować codziennie w systemie - trening siłowy, stretching, aeroby (...). Co sądzicie? 

Jak dla mnie pomysł ok. Jeśli czujesz taka potrzebę i Ci to pomoże to nie ma raczej przeciwwskazań. Można też np. robić trochę krótsze aeroby i po robić sobie rozciąganie. Ale to już sam wiesz czego potrzebujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciąganie statyczne robi się po aerobach np. bieganie, ja tak robię i rzeczywiście jest lepiej, przede wszystkim znacząco mniejsze zakwasy. Po treningu siłowym nie robi się rozciągania statycznego, każdy trener to ci powie, czy to trener fitness czy od sztuk walki. Zalecam osobiście robić rozciąganie statyczne po aerobach lub jako osobna jednostka treningowa, oczywiście po zrobionej rozgrzewce (ok 10-15min)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.