Skocz do zawartości

Gdzie kupić ubranie, buty, kurtkę, bagnety, noże wojskowe pochodzące z demobilu ?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Interesuje się wojskowością i bardzo chciałbym nabyć kilka akcesorów, są to m.in. buty wojskowe, kurtki, ubrania amerykańskich żołnierzy z czasów wojny w Korei, II wojny światowej pochodzące z demobilu, nie mówiąc o naszym LWP, też słyszałem, że można kupić noże wojskowe, bagnety. Bardzo często są to wyroby bardzo wysokiej jakości, tylko z racji wieku, przezbrajania się armii, zmiany zapotrzebowań, wiele takiego sprzętu zalega w magazynach wojskowych i nie za bardzo wiadomo co z tym zrobić. Często odbywają się sprzedaże, albo regularnie można coś kupić na stronach internetowych za nie wielką cenę. Często też takie rzeczy można kupić podczas różnych zlotów  miłośników wojskowości, tylko nie raz ceny są zaporowe.

 

Wiecie może, gdzie można kupić takie rzeczy ?

Interesuje mnie w szczególności sprzęt amerykański, polski,

 

Proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na:

 

wojsko.com.pl

lokalnej giełdzie staroci gdzie pojawiają się czasami takie rzeczy (w necie z łatwością znajdziesz, często od lat odbywają się w jednym miejscu, warto zadzwonić, albo poszukać relacji)

allegro bywa dobrym miejscem na zakupy jeśli wiesz czego szukasz

 

 

Często są to rzeczy bardzo dobrej jakości, ale czasami to tylko mit. Pamiętaj o ustawianych przetargach i nie koniecznie racjonalnych zakupach, dość wspomnieć, że nawet nasi żołnierze wyjeżdżający na misję z jakiegoś powodu kupowali sobie własny sprzęt.

 

Ostatnio najwięcej zakupów zrobiłem w decathlonie. Ceny bywają zaskakujące przystępne.

 

O ile wojskowe rzeczy są często "niezniszczalne" to bardzo często ciężko tam o ergonomię. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armyworld.pl ktory dodal Mosze i ewentualnie sklep Agencji Mienia Wojskowego. Warto tez wybrać się do sklepu stacjonarnego, jeśli ktoś ma blisko.

W armyworld kupuję buty już od jakichś 10 lat i złego słowa napisać nie mogę. Kiedyś ten sklep nazywał się uscamo.pl u Andrzeja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja tam kupuje na Allegro - kurtki, spodnie, gacie, buty, podkoszulki - nigdy nie musiałem odsyłać, wystarczy dokładnie wymierzyć albo miałem szczęście :) 

Mam taki też sposób na perfumy - idę do perfumerii, sprawdzę sobie zapach i potem zamawiam przez internet, jak dotychczas się nie przejechałem ;) 

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/1/2021 at 8:39 PM, Boromir said:

Wiecie może, gdzie można kupić takie rzeczy ?

Przyjedź na zlot, jeśli będzie w tym roku. Masa stoisk, duży wybór. Ceny różnie, ale jeśli wiesz ile co warte można się potargować.

Jakbyś jechał daj znać, jeśli się odbędzie musowo jadę, kumple na pewno też.  

 

http://www.zlot.bornesulinowo.pl/letni/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 1.01.2021 o 20:56, horseman napisał(a):

Od początku konfliktu na Ukrainie dostępność demobilu jest coraz gorsza

 

Teraz jest podsycana wojną bezsensowna moda na "zbrojenia" i kupowanie szpeju który i tak skończy w pudełku w piwnicy.Ale skoro już ktoś poczuje się lepiej mając coś takiego, to polecał bym się wstrzymać.Jak się ten cyrk na UA skończy lub choćby wyhamuje, to na zachód popłynie fala wszelakiego szpeju jaki był tam wysyłany - będzie dużo taniej i łatwiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.