Jump to content

Gdzie kupić ubranie, buty, kurtkę, bagnety, noże wojskowe pochodzące z demobilu ?


Recommended Posts

Witajcie :)

 

Interesuje się wojskowością i bardzo chciałbym nabyć kilka akcesorów, są to m.in. buty wojskowe, kurtki, ubrania amerykańskich żołnierzy z czasów wojny w Korei, II wojny światowej pochodzące z demobilu, nie mówiąc o naszym LWP, też słyszałem, że można kupić noże wojskowe, bagnety. Bardzo często są to wyroby bardzo wysokiej jakości, tylko z racji wieku, przezbrajania się armii, zmiany zapotrzebowań, wiele takiego sprzętu zalega w magazynach wojskowych i nie za bardzo wiadomo co z tym zrobić. Często odbywają się sprzedaże, albo regularnie można coś kupić na stronach internetowych za nie wielką cenę. Często też takie rzeczy można kupić podczas różnych zlotów  miłośników wojskowości, tylko nie raz ceny są zaporowe.

 

Wiecie może, gdzie można kupić takie rzeczy ?

Interesuje mnie w szczególności sprzęt amerykański, polski,

 

Proszę o rady :)

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem na:

 

wojsko.com.pl

lokalnej giełdzie staroci gdzie pojawiają się czasami takie rzeczy (w necie z łatwością znajdziesz, często od lat odbywają się w jednym miejscu, warto zadzwonić, albo poszukać relacji)

allegro bywa dobrym miejscem na zakupy jeśli wiesz czego szukasz

 

 

Często są to rzeczy bardzo dobrej jakości, ale czasami to tylko mit. Pamiętaj o ustawianych przetargach i nie koniecznie racjonalnych zakupach, dość wspomnieć, że nawet nasi żołnierze wyjeżdżający na misję z jakiegoś powodu kupowali sobie własny sprzęt.

 

Ostatnio najwięcej zakupów zrobiłem w decathlonie. Ceny bywają zaskakujące przystępne.

 

O ile wojskowe rzeczy są często "niezniszczalne" to bardzo często ciężko tam o ergonomię. 

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

armyworld.pl ktory dodal Mosze i ewentualnie sklep Agencji Mienia Wojskowego. Warto tez wybrać się do sklepu stacjonarnego, jeśli ktoś ma blisko.

W armyworld kupuję buty już od jakichś 10 lat i złego słowa napisać nie mogę. Kiedyś ten sklep nazywał się uscamo.pl u Andrzeja.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.01.2021 o 13:20, Janek Horsie napisał:

Warto tez wybrać

Znasz jakieś amerykańskie, gdzie wysyłają nawet za Ocean za dopłatą ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Ja tam kupuje na Allegro - kurtki, spodnie, gacie, buty, podkoszulki - nigdy nie musiałem odsyłać, wystarczy dokładnie wymierzyć albo miałem szczęście :) 

Mam taki też sposób na perfumy - idę do perfumerii, sprawdzę sobie zapach i potem zamawiam przez internet, jak dotychczas się nie przejechałem ;) 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
On 1/1/2021 at 8:39 PM, Boromir said:

Wiecie może, gdzie można kupić takie rzeczy ?

Przyjedź na zlot, jeśli będzie w tym roku. Masa stoisk, duży wybór. Ceny różnie, ale jeśli wiesz ile co warte można się potargować.

Jakbyś jechał daj znać, jeśli się odbędzie musowo jadę, kumple na pewno też.  

 

http://www.zlot.bornesulinowo.pl/letni/

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.