Skocz do zawartości

Ile ważyliście/łyście przy porodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Taki tam luźny temacik na nowy rok :)

 

Ja ważyłem dokładnie 3kg, urodziłem się kilka(naście?) dni przed terminem i  od początku miałem bujną fryzurę haha

Poród naturalny, "wyszedłem" po 18.00, w dniu wypłaty, jak to wszyscy mi wspominają ?

 

 

A jak było z Wami? Macie coś ciekawego do napisania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

W dniu 2.01.2021 o 13:06, Colemanka napisał:

Haha myślałam, ze pytasz ile ważyłyśmy jak szłyśmy do porodu czyli temat wielorybniczy ?

 

To samo pomyślałam ;)

Po urodzeniu ważyłam trochę ponad 3kg, ale nie wiem ile dokładnie, nie zapadła mi w pamięci ta informacja.

Z ciekawostek - przyszłam na świat przez poród pośladkowy, kiedyś nie było to wskazaniem do cesarki i mama trochę się musiała pomęczyć...

Moja starsza córka również nie była obrócona główką w dół, co było wskazaniem do CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

3800, byłam dość dużym dzieckiem. Moja mama urodziła mnie naturalnie i po tym porodzie stwierdziła, że jej córka nie będzie się tak męczyć nigdy przy porodzie... 

Kiedy mój młodszy brat się rodził przez cesarskie cięcie (planowane w związku ze złym ułożeniem i brakiem postępu), a ważył 4 kg, ona skakała z radości. 

Kiedy ja zaszłam w ciążę mama zaczęła mnie straszyć, że u nas w rodzinie duże dzieci się rodzą. No i rzeczywiście mój synek ważył dużo i był długi. Choć nie zapowiadało się na to przy badaniach USG (tych początkowych). Położne patrząc na mojego męża stwierdzały, że to po nim taki wysoki. 

Moja matka oczywiście wpadła w panikę chciała przekupić ordynatora, żeby wykonał i na mnie cięcie wpisując w rubrykę niepodatność szyjki macicy. 

Ja się jednak na to nie zgodziłam, gdyż od początku ciąży przygotowywałam się do porodu naturalnego. 

Urodziłam bez nacięć i pęknięć. Wcześniej praktykowałam masaż krocza. 

Mam też szersze biodra. Z mężem długo rozpatrywaliśmy za i przeciw, czy ja w ogóle dam radę urodzić, bo raczej jestem drobnej postury, lecz miednicę miałam odpowiednich rozmiarów, to dziecko przeszło bezproblemowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.