Skocz do zawartości

O tym jak uchroniłem się od gówna. Ku przestrodze wszystkim


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2021 o 13:31, powerade napisał:

”wyślij mi swoj adres wyślę ci breloczek( dostała odemnie na święta) bo nie chce mieć z tobą nic wspólnego.  Z początku myślałem aby jej odpisać:  dotykałas go wiec go nie chce bo tez nie chce mieć z tobą nic wspólnego, ale zlałem. Jak myślicie zlewać czy pocisnąć jej? 

Odpisałbym tylko, żeby go do śmietnika wyrzuciła, albo bezdomnemu dała. 

Żadnych adresów itp. Bo jeszcze ci narobi problemów... 

W sumie można nie odpisywać, szkoda baterii w telefonie... 

Edytowane przez slavex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slavex napisał:

Odpisałbym tylko, żeby go do śmietnika wyrzuciła, albo bezdomnemu dała. 

Żadnych adresów itp. Bo jeszcze ci narobi problemów... 

W sumie można nie odpisywać, szkoda baterii w telefonie... 

No co ty nic nie odpisałem.  I narazie cisza pewnie już innego Jelenia Urabia a my tu jeszcze rozkminiamy ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 12:11, powerade napisał:

@RENGERS tak , ale mimo wszystko czułem się trochę  - oszukany. 

Sam narobiłeś sobie oczekiwać.

Btw. Jak słyszę, że jakaś młoda laska uruchomiła biznesik to się zawsze zastanawiam jaki. Programistką raczej nie jest. Czyżby przybytek typu, przedłużanie rzęs, makijaż itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bernevek napisał:

Sam narobiłeś sobie oczekiwać.

Btw. Jak słyszę, że jakaś młoda laska uruchomiła biznesik to się zawsze zastanawiam jaki. Programistką raczej nie jest. Czyżby przybytek typu, przedłużanie rzęs, makijaż itp?

Zgadles jest kosmetyczka ? tzw . Rzęsiara ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bernevek napisał:

Sam narobiłeś sobie oczekiwać.

Btw. Jak słyszę, że jakaś młoda laska uruchomiła biznesik to się zawsze zastanawiam jaki. Programistką raczej nie jest. Czyżby przybytek typu, przedłużanie rzęs, makijaż itp?

Może jakoś ja dziwnie to odebrałem, ale mam wrażenie, że "przybytek typu przedłużanie rzęs..." jest traktowany jakoś trochę jak jakiś biznes "gorszego sortu". Jeśli kobita ogarnęła temat sama i biznes się jej zwraca, to gdzie jest problem? Bo nie bardzo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FraterPerdurabo napisał:

Może jakoś ja dziwnie to odebrałem, ale mam wrażenie, że "przybytek typu przedłużanie rzęs..." jest traktowany jakoś trochę jak jakiś biznes "gorszego sortu". Jeśli kobita ogarnęła temat sama i biznes się jej zwraca, to gdzie jest problem? Bo nie bardzo rozumiem.

No w tym akurat problemu nie widzę też, wiadomo damski biznes. No ale nie biznes tu chodziło tylko o zapędy ”szona”. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, FraterPerdurabo napisał:

Może jakoś ja dziwnie to odebrałem, ale mam wrażenie, że "przybytek typu przedłużanie rzęs..." jest traktowany jakoś trochę jak jakiś biznes "gorszego sortu". Jeśli kobita ogarnęła temat sama i biznes się jej zwraca, to gdzie jest problem? Bo nie bardzo rozumiem.

Jakby to powiedzieć.... Mało ambitny interes, który wykonuje tysiące lasek. I to na czarno, bez odprowadzania podatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bernevek napisał:

Jakby to powiedzieć.... Mało ambitny interes, który wykonuje tysiące lasek. I to na czarno, bez odprowadzania podatków. 

No ona akurat ma firmę i salon ze stała siedzibą zatrudnia dwie osoby nawet i z tego Co mi

mowila Chce się jeszcze rozwijać i otworzyć jeszxZe jeden salon - ale wiadomo chciala

nawinac Makaron na uszy ze niby chora itp

ale nadrabia przedsiębiorczością. Dla mnie to już malo Istotne. Ja jestem Zadowolony ze swojej postawy ze się nie ugiełem nie wybaczyłem i nie kontynuowałem znajomosci - mówiąc w skrocie pokazałem jaja, a przypuszczam ze kiedyś bym postąpił inaczej, ale odkąd czytam forum od około roku to się zmieniło. Także bracia to tez wasza zasługa za co wam bardzo wszystkim dziękuje! ? lecimy dalej w nowym roku! ?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/3/2021 at 11:20 AM, powerade said:

na drugi dzień tłumaczyła się ze to tylko kolega i była pod wpływem alkoholu i na trzeźwo by tego nie zrobiła

Jeśli była tak pijana to by następnego dnia trzeźwiała a nie tłumaczyła. Zakładając że faktycznie dużo wypiła, to po co być z kobietą, która nie ma nad sobą kontroli?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orybazy napisał:

Jeśli była tak pijana to by następnego dnia trzeźwiała a nie tłumaczyła. Zakładając że faktycznie dużo wypiła, to po co być z kobietą, która nie ma nad sobą kontroli?

Dlatego nie jestem bracie? wymiksowałem się z tego układu. 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bernevek napisał:

Jakby to powiedzieć.... Mało ambitny interes, który wykonuje tysiące lasek. I to na czarno, bez odprowadzania podatków. 

Mało ambitny interes... no tak. A czy np. hydraulik prowadzi ambitny interes? Albo kierowca taksówki lub ciężarówki? Rozumiem, że jedyny interes, który może zyskać Twoje uznanie to coś na poziomie minimum konstruowania reaktorów atomowych. Nie rozumiem tego. Ludzie są różni i mają różne predyspozycje, talent, wiedzę itd. I faktycznie, nie wszyscy są tak lotni żeby zostać np. inżynierem albo programistą. Ale jeśli prowadzi to legalnie, tak jak pisze brat, utrzymuje się z tego i nawet kogoś zatrudnia, to takie patrzenie z góry i "obśmiewanie" wystawia Ci nie szczególnie pozytywną ocenę. Z jednej strony na forum walimy w kobiety, które mają dwie lewe ręce i wyciągają je po naszą kasę, a z drugiej jak już założą biznes to śmierdzi bo to paznokcie. Polecam nieco refleksji nad takim podejściem.

 

I jak możesz, to powiedz jaki Ty prowadzisz biznes, to zobaczymy czy czasem nie prowadzi podobnego tysiące facetów...

Edytowane przez FraterPerdurabo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, marcopolozelmer said:

czasu już sobie ogarniać nową pannę,

Taki chojrak a na zdjęciu z kwiatkami do pani leci. ;)

 

19 minutes ago, FraterPerdurabo said:

A czy np. hydraulik prowadzi ambitny interes? Albo kierowca taksówki lub ciężarówki?

To bardziej samozatrudnienie. Ta pani przynajmniej zatrudnia pracowników, już wyższy poziom. A branża dokładnie, każdy orze jak może. Jak jest pieniądz w przyklejaniu tipsów, to kasa tak samo nie jest śmierdząca jak z wywożenia szamba.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa...
Panowie...

 

To co robicie, to się nazywa OVERTHINKING. Niektórzy to już odjechali w tym tak daleko, że Ziemia, Księżyc, Merkury, Wenus, a nawet Mars już zginęły im z teleskopów...

 

Kol @powerade opowiedział #coolstory. Wniosek z tego jest jasny (sam go wyciągnął): Pani nie rokuje do długoterminowego związku. Koniec.

Dzielenie gówna na atomy - a czy ma wątrobę zdrową, a czy pije, a czy bije, a czy ojebała 5, 10, czy 20 kabanów, a czy #rzęsiara to zawód ambitny, czy gównozawód to nic innego jak BICIE PIANY i bezsensowne się nakręcanie. To NIC nie wnosi do meritum. Rezerwat się robi.

 

Wnioski końcowe są dwa: (trzeci w bonusie)

 

1. Jak na wstępie - pani nie rokuje na stołek "matki moim dzieciom"

2. Pani rokuje na nieetatową popychaczkę. Przy uwzględnieniu środków bezpieczeństwa można miło spędzić czas. To JEST wartość dodana. I to WARTO byłoby w tym układzie pociągnąć (nomen-omen)

3. Posiadanie KILKU pań zajmujących stanowisko jak w pkt 2 jest docelowym, pożądanym modelem. Raz, że jest co robić. Jest miło. To chyba dobrze, nie? Dwa, że panie czując oddech konkurencji na plecach zwyczajnie - lepiej ogarniają rzeczywistość. Konkurencja w relacji paniom ZAWSZE dobrze robi.

 

A moralizowanie, płacze, że "kiedyś to były czasy, a dziś to nie ma czasów", że "a bo w trójmieście w kroku wilgotno niewieście", że "szony", że "najwięcej witaminy mają w Radomiu dziewczyny"...

 

Japierdolę, co Wy, dzieci? Panowie, pastę i polerkę elektryczną do zbroi se kupcie...

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FraterPerdurabo napisał:

Mało ambitny interes... no tak. A czy np. hydraulik prowadzi ambitny interes? Albo kierowca taksówki lub ciężarówki?

Interes, który potrafi prowadzić każdy, po krótkim szkoleniu czy niewielkim doświadczeniu. No proszę cię xD Przecież to nie daje dużego poczucia bezpieczeństwa. Nie zaplanujesz kredytów, nie zdominujesz branży bo tam know-how jest żadne. Liczy się, która zrobi tanio i w miarę dobrze. Milionerką też nie zostanie, bo większość marży zjedzą pensje dla pracownic, podatki, ceny materiałów, duperele typu prąd, woda. A jak napisałem wyżej, wybić się na tym jest bardzo ciężko. 

Cytat

Rozumiem, że jedyny interes, który może zyskać Twoje uznanie to coś na poziomie minimum konstruowania reaktorów atomowych.

Nie. Ale każdy biznes, który nie wymaga wybitnej wiedzy to ryzykowanie. Nie ważne, czy gastronomia, układanie płytek czy przedłużanie rzęs. Już lepiej jakieś korpo. 

Cytat

Nie rozumiem tego. Ludzie są różni i mają różne predyspozycje, talent, wiedzę itd. 

Ale warto pracować na to. 

Cytat

faktycznie, nie wszyscy są tak lotni żeby zostać np. inżynierem albo programistą. Ale jeśli prowadzi to legalnie, tak jak pisze brat, utrzymuje się z tego i nawet kogoś zatrudnia, to takie patrzenie z góry i "obśmiewanie" wystawia Ci nie szczególnie pozytywną ocenę.

Co niby świadczy o tym, że ją wyśmiewam? Błąd w interpretacji. Ja po prsotu zastanawiałem się, jaki biznes może rozkręcić 23 latka. 

Cytat

Z jednej strony na forum walimy w kobiety, które mają dwie lewe ręce i wyciągają je po naszą kasę, a z drugiej jak już założą biznes to śmierdzi bo to paznokcie. Polecam nieco refleksji nad takim podejściem.

A gdzie ja napisałem, że to źle że laska ma swoją inicjatywę? Po prostu biznes niskich lotów i tyle. 

Cytat

I jak możesz, to powiedz jaki Ty prowadzisz biznes, to zobaczymy czy czasem nie prowadzi podobnego tysiące facetów...

Nie. Ale mam dwa certy z języków. I być może rozkręce coś swojego w bliżej nieokreślonej przyszłości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bernevek napisał:

Interes, który potrafi prowadzić każdy, po krótkim szkoleniu czy niewielkim doświadczeniu. No proszę cię xD Przecież to nie daje dużego poczucia bezpieczeństwa. Nie zaplanujesz kredytów, nie zdominujesz branży bo tam know-how jest żadne. Liczy się, która zrobi tanio i w miarę dobrze. Milionerką też nie zostanie, bo większość marży zjedzą pensje dla pracownic, podatki, ceny materiałów, duperele typu prąd, woda. A jak napisałem wyżej, wybić się na tym jest bardzo ciężko.

Mam w rodzinie bliskiej (siostra mojej matki) panią, która zaczęła właśnie taki prosty biznes, który prowadzić potrafi każdy. Zaczynała całkiem sama, bez wsparcia finansowego osób trzecich itp. Obecnie prowadzi ten biznes już ponad 10 lat, ma 3 salony w trzech różnych miastach. W między czasie studia zaoczne, rozszerzenie działalności na zabiegi estetyczne związane z dbaniem o skórę. Zaczynała sama, obecnie ma pod sobą około 30 osób, z czego po 2-3 specjalistów po studiach kosmetycznych wykonujących zabiegi laserami itp. Wszystkie maszyny i lasery kupione. Lokale, w których znajdują się jej salony są jej własnością. Z racji wykształcenia czasem podpytuje mnie w co inwestować na emeryturę - rozmawiamy o kwotach 6-7 cyfrowych. Oczywiście jest to przykład anegdotyczny i zapewne trafia się 1 na 100000, ale można skalować taki biznes, można się rozwijać i dobrze zarabiać. Życzę Ci żebyś sobie taki prosty biznes znalazł. I podchodził może nieco mniej lekceważąco do ludzi, którzy chcą coś w życiu robić. Bo chyba zapomniałeś, że ten gość co kładł Ci płytki w łazience, ten stolarz co to meble na wymiar Ci zrobił do kuchni, ten taksówkarz co to dupę Ci wiezie po imprezie to właśnie takie proste biznesy robią. Zapomniałeś chyba, że jakby tak się na spokojnie zastanowić, to zdecydowana większość małych/średnich biznesów to "interes, który potrafi prowadzić każdy, po krótkim szkoleniu czy niewielkim doświadczeniu". Mimo wszystko korzystasz z ich usług i morda się cieszy jak zrobią dobrą robotę. Więc może trochę szacunku.

 

24 minuty temu, bernevek napisał:

Ale każdy biznes, który nie wymaga wybitnej wiedzy to ryzykowanie. Nie ważne, czy gastronomia, układanie płytek czy przedłużanie rzęs. Już lepiej jakieś korpo.

Jasne, lepiej korpo, w którym jako szarak nie masz w zasadzie żadnej wiedzy na temat planów firmy i tego jak wygląda rynek dla tej firmy. Lepiej korpo gdzie możesz dostać kopa w dupę bez mrugnięcia okiem w 5 minut. Wiesz czemu prosty biznes jest najlepszy na pierwszy interes? Bo wymaga małego wkładu własnego jeśli chodzi o kaskę (przynajmniej najczęściej). Co więcej, jestem prawie pewien, że będziesz próbował zaczynać coś swojego w tym samym modelu co zapewne ta pani - siedząc na etacie będziesz po godzinkach kręcił swój interes i w pewnym momencie może starczy Ci jaj i przejdziesz na 100% na swoje. Pani ma swoją firmę, widzi jak wygląda rynek, widzi czy są klienci, którzy pytają o różne usługi i wie gdzie się rozwijać. Ty masz dwa certyfikaty językowe (po co nam to pisałeś to nie wiem - przecież o to nie pytałem) i jak na razie to tyle. Czyli mówiąc brutalnie jeśli chodzi o biznes pani ma większe jaja niż Ty.

 

30 minut temu, bernevek napisał:

Ale warto pracować na to.

Skąd wiesz, że nie pracuje i nie spróbuje pójść tropem mojej ciotki?

 

31 minut temu, bernevek napisał:

Co niby świadczy o tym, że ją wyśmiewam? Błąd w interpretacji. Ja po prsotu zastanawiałem się, jaki biznes może rozkręcić 23 latka.

Sam zasugerowałeś, że nie programistka i wrzuciłeś, że pewnie kosmetyczka. Wydaje mi się, że dało się odczuć Twoje nieco ironiczne nastawienie do takiego biznesu. A wystarczy zrozumieć, że jeśli zapotrzebowanie na taką usługę jest, prowadzi to legalnie i ma z tego kasę, która ją zadowala to jest to biznes tak samo dobry jak każdy inny.

 

Polecam raz jeszcze zastanowić się nad sobą i swoim podejściem. Po pierwsze, na starcie zaszufladkowałeś ją - jak ma 23 i biznes to na bank kosmetyczka. Tym razem trafiłeś - punkt dla Ciebie. Jeśli jednak podczas prowadzenia biznesu tak samo będziesz podchodził do ludzi to się przejedziesz. I może zweryfikuj swoje ego. Wiem, że próbując obronić swoje własne mniemanie o sobie, które właśnie zachwiała 23 letnia panna prowadząca jakiś "biznes niskich lotów", skaczesz nam tu z jakimiś certyfikatami z dwóch języków, ale zapewniam Cię, że nic one nie znaczą. Sam takie też mam i co z tego? Na tym zbuduję biznes? Dodatkowo skończyłem studia, z którymi nie poradziłoby sobie 99% populacji i mam za sobą 3 lata studiów III stopnia, otwarty przewód doktorski (porzucony) i jednocześnie trochę pokory i szacunku do innych ludzi, nawet jeśli są to 23 laski prowadzące salon z doklejanymi rzęsami. Zatem zajmij się sobą i wyhoduj jaja, bo tak jak napisałem ta pani ma je większe od Ciebie - nawet według Ciebie prowadzi skrajnie ryzykowny biznes, a Ty czekasz pewnie na pomysł na biznes wysokich lotów - pytanie tylko ile już lat tak sobie czekasz.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się kłócić tu naprawdę nie chodzi o jej biznes. Chociaz właśnie tak jak @FraterPerdurabo wspomniał to że ma jaja to że jest po przeszczepie wątroby a mimo to prowadzi własne salony kosmetyczne - to  właśnie mnie do niej przyciągnęło gdyż myślałem że jest trochę inna niż wszystkie 23latki. Niestety nie myliłem ? No ale niech tam żyje sobie dobrze już mi przeszło nic do niej nie mam całe szczęście na mój fart że bardzo szybko wyłapałem jaka jest naprawdę, co nieraz graniczy z cudem tymbardziej w związkach na odległość tak jak ktoś wyżej napisał. Dzięki jeszcze raz panowie za dyskusje. Myśle ze już nie ma co więcej drążyć tematu. Poprostu jak coś się zmieni odezwie się czy napisze coś głupiego, wtedy napisze to tez tu i temat znów pojawi się u góry listy. 
także bądźcie czujni ?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.