Skocz do zawartości

AZJA 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

 

Obrałem sobie cel, chciałbym odwiedzić jeden z krajów (Tajlandia, Wietnam, Indonezja, Filipiny ) jako singiel . 

 

Jakie biuro podróży polecacie ? I czy budżet 5-7 tysięcy wystarczy ?  Termin..hmm tak wrzesień 2021 . 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nesq mam znajomka, który co roku organizuje takie wyjazdy dla 4 - 5 osób, najpierw towarzystwo jedzie busem do Mińska, później pociągiem przez całą Azję, z kilkudniowymi postojami w różnych miejscach (chyba nie musze tłumaczyć, że kolej na wschodzie jest tania). 

 

Przed covidem koszt takiej wyprawy dobrze zorganizowanej i zaplanowanej to było za przejazdy, wyżywienie i noclegi, wizy, pozwolenia 3,5 - 4k PLN, do tego około 100 USD, na różne wejściówki w ciekawe miejsca. 

 

Reszta kasy to już indywidualne potrzeby, pamiątki, dodatkowe rozrywki, imprezowanie, alko.

 

Jak zachowywałeś rozsądny umiar to w 5k PLN można było się zmieścić z całą wyprawą, zwiedzaniem pamiątkami itp.

 

Teraz przy covidzie pewnie jest trudniej ogarnąć, ceny też pewnie trochę podskoczyły, ale myślę że w budżecie 6 - 7 K możesz zwiedzić kawał Azji. 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, nesq said:

No właśnie, może i lot + nocleg bym ogarnął ale wizy pozwolenia i pewnie jeszcze szczepienia, już nie co gorzej.

Na Filipiny nie potrzebujesz wizy, możesz tam być przez kilka miesięcy (pół roku chyba) i musisz wyjechać. No to wyjeżdżasz na 1-2 dni i z powrotem możesz wracać. Na razie nie wpuszczają tam turystów w ogóle i może będą wymagali certyfikat zaszczepienia, więc obserwuj sytuację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Boromir napisał  strach cokolwiek rezerwować wszystko się może zmienić z tygodnia na tydzień. W międzyczasie możesz się do wyajzdu przygotować zrób wymagane szczepienia (jeśli takowe są wymagane w tych krajach) + wybadaj która pora roku jest najlepsza pod względem pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, somsiad napisał:

zrób wymagane szczepienia

Po co, co to za syf, polecasz  koledze wszczepić ? Nad szczepionką pracuje się latami a tutaj w niecały rok szczepionkę zrobili ?

Polecam film :

 

https://m.cda.pl/video/6243626ad?fbclid=IwAR3ymUIIbQV0Hf1U2qe5LqTZ9LgI-1SYuvOPFWEXzJgfjO2bLhEneewIo2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie polecisz w te rejony byczku z sukcesami.

 

Musisz na miejscu odbyć 2 tygodnie kwarantanny w pokoju hotelowym + przejść 2 testy na covid, do tego mieć VISE.

 

Testy covidowe wychodzą losowo, co wiadomo, mogą Cię więc np. po 2 tygodniach w hotelu, stamtąd wyjebać do PL.

 

Mam wielką nadzieję, że coś w tej kwestii się zmieni, bo sam gdzieś chciałem jechać, kocham egzotyczną Azję.

 

Co do biur podróży, to dużo lepiej samemu wszystko ogarnąć.

 

Koszt takiej imprezy tj. 2 tygodnie wyjazd, bilety, żarcie, atrakcje, spanko w elegankcim hotelu, nie melinie, do tego jakieś kurewki to zazwyczaj się zamykałem w przedziale 5,6 tysięcy pln.

 

Lubię podróże, módl się do Pani Bożej każdego ranka, żeby cofnęli obostrzenia, wtedy spotkamy się w Tajlandii, czy innych Filipinach i wychylimy  za pomyślność ! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Libertyn said:

Ja tam się szczepię i nic mi się nie stało. 

Fajnie jest szczepić się w przyszłości, gdy nic nie stało się w przeszłości. 

 

Albo pierdolić kocoboły ?

 

Według mnie na planowanie wypraw, to sytuacja jest zbyt niepewna. Niewiadomo czy nie odpali covid21, skoro na 19 tyle hajsu dało się skręcić. 

 

Niewiadomo też jak będą traktowani "zaszczepieni", wszak wciąż nie wiadomo, czy szczepionka blokuje retransmisję wirusa, czy nie ?, więc może być nadal klasycznie test/kwarantanna. 

 

Natomiast na klasyki tropików typu żółta febra, dur brzuszny, itp. zawsze warto się zaszczepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, somsiad napisał:

Miałem na myśli wymagane szczepienia niecovidowe (które warto zrobić jadąc w egzotyczne strony) jeśli takowe istnieją w przypadku Tajlandii/Wietmanu lub Filipin.

 

Bzdura, nikt mądry nie robi żadnych szczepień na egzotyki.

48 minut temu, Pacman napisał:

Takie, które w niektórych krajach obowiązują od 50 lat...

 

Hahaha, jakich krajach ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RENGERS napisał:

nikt mądry nie robi żadnych szczepień na egzotyki.

I to chyba jeszcze, jak jedziesz na dwa góra 3 tygodnie.

3 minuty temu, RENGERS napisał:

, do tego jakieś kurewki

 

3 minuty temu, RENGERS napisał:

wtedy spotkamy się w Tajlandii,

Chłopie uważaj, w Tajlandii słyszałem, że jest dużo z kutasami, zobaczysz piękna dziewczyna, typowa Tajka, a zamiast dziurki będzie miała duże Pento, ja bym był powśiacigliwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, RENGERS said:

Bzdura, nikt mądry nie robi żadnych szczepień na egzotyki.

Mógłyś wyjaśnić dlaczego nie robić? I co jeśli, odpukać, komuś niezaszczepionemu przyjdzie zaszczyt zmierzyć się z malarią, czy durem gdzieś na drugim końcu świata? Mówię tu o wyprawie na więcej niż miesiąc.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.