Skocz do zawartości

"Bykowe" w przeciągu 2 lat ...?


Rekomendowane odpowiedzi

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8055815,nowe-podatki-2021-oplata-cukrowa-cit-spolki-komandytowe-ulga-abolicyjna.html

 

Socjaliści dokazują coraz śmielej. 

Patrząc na sprzeciw społeczny wobec odbieranych nam praw I własności. (Czyli skądinąd jego brak)

Mam wiele obaw czy tytułowe "bykowe" jest czymś z gatunku sci_fi ?

Podatek nałożony na zdrowych lecz bezdzietnych mężczyzn w przedziale wiekowym 35-55 lat jestem w stanie sobie jak najbardziej wyobrazić.

Oczywiście w imię dobra ogółu ?

 

 

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RabarbaR napisał:

Mam wiele obaw czy tytułowe "bykowe"

Oni są nienormalni, jeśli wprowadzą bykowe, nie dość, że Państwo rąbie mnie olbrzymimi podatkami, nie dość, ze zarobki w Polsce są w ogonie UE, nie dość, ze jest nierówne prawo między kobieta a mężczyzna, ustawa antyprzemocowa etc, nie dość, że kobiety są namawiane do złych rzeczy przez mass media, wiele kobiet korzysta, skorzysta z nierównego prawa bo można. Nie dość że mamy imigrację zarobkową do polski, większość imigrantów zarobkowych to mężczyźni w wieku produkcyjnym.

 

Zamiast ciąć podatki, upraszczać, zając się nierównym prawem pomiędzy płciami, ściąganiem repatriantów, zmniejszeniem imigracji zarobkowej do Polski. Promowaniem wielodzietności wśród ludzi, którzy coś z sobą reprezentują i mają większy zapas gotówki. Braniem gotowych, sprawdzonych rozwiązań na to, żeby rodziło się więcej dzieci w szczęśliwych związkach np. z Izraela.

 

To ci idioci będą chcieli bykowe wprowadzić.

 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem .Ty to wiesz.

Oni mają jednak swoje priorytety ,niestesty .

Pragnę przypomnieć że taka forma "zachęty" dla niezdecydowanych Panów obowiązywała w Rzeczypospolitej stosunkowo niedawno. 

 

Rafał był zbyt mądrym i ucziwym facetem jak na ten cyrk .

No i żywot na tym łez padole przedwcześnie zakończony:(

 

Ale uszy do góry łobuzy.

Drzwi dobrych dni nigdy nie są zamknięte!

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bykowe już istnieje i ma się dobrze. Program 500+ od wprowadzenia do czerwca 2020 kosztował 114 mld zł. Dzieląc to przez liczbę podatników w Polsce oznacza, że średnio każdy podatnik podarował nie swoim dzieciom 4500 zł. Nazywajcie to jak chcecie ale to jest to samo matematycznie jakby nałożyć karę na tych co dzieci nie mają a podatki obniżyć. I piszę o samym 500+, bo dzieci od podatników, którzy są bez potomstwa, dostają jeszcze edukację itp... ale może za ostro to precyzuje. Co do 500+ sprawa jasna.

 

Nie sugeruję, że dzieci są złe. Muszą być dzieci w zdrowym państwie. Dlatego programy typu obniżenie podatków / składek ubezpieczeniowych itp, dla rodzin z dziećmi, funkcjonują lepiej. Wtedy zamożnym niepatusiarskim rodzinom opłaca się mieć dzieci a nie karynkom, które liczyły tylko na 500+. Same plusy.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za 'jałówkowym' dla bezdzietnych singielek 30+, do tego opłata 'pocieszeniowa' od każdego posiadanego przez taką panią kota, pobierana co roku przez gminę i podatek 'singielkowy' doliczany do każdej butelki wina ?  

  • Like 11
  • Dzięki 1
  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Pacman said:

Bykowe już istnieje i ma się dobrze. Program 500+ od wprowadzenia do czerwca 2020 kosztował 114 mld zł. Dzieląc to przez liczbę podatników w Polsce oznacza, że średnio każdy podatnik podarował nie swoim dzieciom 4500 zł

Dokładnie tak. Ci co mają dzieci korzystają, ci co nie mają jedynie płacą.

Swoją drogą czytałem gdzieś, że roczny koszt 500+ jest porównywalny z wpływami z podatku pit..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zależy jak na to spojrzeć. 

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy; alimentami, podziałem majątku i innymi cyrkami, a zapłaceniem jakieś tam mam nadzieję małej kwoty, raz na rok. To wybrał bym właśnie ten podatek. 

 

Osób, a raczej mężczyzn, którzy nie chcą się wiązać, świadomie przybywa. I nie pomogą tutaj, żadne bykowe czy inne badziewia. 

 

ps. Ktoś wie, ile kiedyś wynosił ten podatek, jak był wprowadzony w stosunku do średnich zarobków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Łabędź napisał:

. Niech się żenią

To trzeba będzie coś takiego zrobić, żeby ożenić się cywilnie z przypadkową dziewczyną, dać jej z 2000 złotych, po to, żeby nie płacić bykowego, potem, jak się będziesz chciał rozwieść to wtedy rozwód. Trzeba będzie kombinować by nie płacić temu złodziejskiemu Państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pacman napisał:

Bykowe już istnieje i ma się dobrze. Program 500+ od wprowadzenia do czerwca 2020 kosztował 114 mld zł. Dzieląc to przez liczbę podatników w Polsce oznacza, że średnio każdy podatnik podarował nie swoim dzieciom 4500 zł. Nazywajcie to jak chcecie ale to jest to samo matematycznie jakby nałożyć karę na tych co dzieci nie mają a podatki obniżyć. I piszę o samym 500+, bo dzieci od podatników, którzy są bez potomstwa, dostają jeszcze edukację itp... ale może za ostro to precyzuje. Co do 500+ sprawa jasna.

 

Nie sugeruję, że dzieci są złe. Muszą być dzieci w zdrowym państwie. Dlatego programy typu obniżenie podatków / składek ubezpieczeniowych itp, dla rodzin z dziećmi, funkcjonują lepiej. Wtedy zamożnym niepatusiarskim rodzinom opłaca się mieć dzieci a nie karynkom, które liczyły tylko na 500+. Same 

 

Tylko że przeciętny Kowalski uważa że socjale pochodzą z mitycznego uszczelnienia systemu podatkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Konstruktor napisał:

Ja mam inny podatek do wprowadzenia: Przebiegowe i wsadowe.

 

Już widzę tą rozmowę podczas kontroli skarbowej:

 

Nasz algorytm w oparciu o ilość znajomych na facebooku, z których 74% stanowią mężczyźni w wieku reprodukcyjnym z SMV na poziomie  7+ oraz ilość połączeń na portalach sympatia i tinder, analizę pani bilingów telefonicznych, przy uwzględnieniu średniego przebiegu podczas pobytu na Erasmusie 7 lat temu stwierdził iż w deklaracji zaniżyła pani ilość  kutasokilometrów o 93% ? 

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vstorm napisał:

Cóż zależy jak na to spojrzeć. 

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy; alimentami, podziałem majątku i innymi cyrkami, a zapłaceniem jakieś tam mam nadzieję małej kwoty, raz na rok. To wybrał bym właśnie ten podatek. 

 

Osób, a raczej mężczyzn, którzy nie chcą się wiązać, świadomie przybywa. I nie pomogą tutaj, żadne bykowe czy inne badziewia. 

 

ps. Ktoś wie, ile kiedyś wynosił ten podatek, jak był wprowadzony w stosunku do średnich zarobków? 

https://historia.org.pl/2019/07/16/skad-sie-wzielo-bykowe-czyli-prl-owski-podatek-dla-bezdzietnych-niezonatych-i-niezameznych/

 

 

 

Wówczas jeszcze było w tym zakresie równouprawnienie:))

Temat poszedł w kierunku kabaretowym .

Bardzo mnie to cieszy:)

Uśmiech bardzo ważny w życiu czlowieka:)

Edytowane przez RabarbaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RabarbaRDzięki, właśnie jak wysyłałeś to skończyłem to akurat czytać. 

 

Znalazłem coś jeszcze, ile by to kosztowało teraz:

Cytat

Wpływy z PIT w pierwszej połowie 2018 roku wynosiły 27,6 mld zł. 24,5 proc. od tej kwoty to 6,76 mld zł. Jeśli PIT miałby być powiększony przez fiskusa o 20 proc., to znaczy, że do budżetu wpływałaby rocznie dodatkowo kwota 1,35 mld zł. Na każdego z czterech milionów „byków” i „bykówek” przypadałoby do zapłacenia po 28 zł więcej miesięcznie.

 

Czyli rocznie 336 złoty. To jest nic w porównaniu z miesięcznymi alimentami i podziałem majątku. 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vstorm napisał:

@RabarbaRDzięki, właśnie jak wysyłałeś to skończyłem to akurat czytać. 

 

Znalazłem coś jeszcze, ile by to kosztowało teraz:

 

Czyli rocznie 336 złoty. To jest nic w porównaniu z miesięcznymi alimentami i podziałem majątku. 

 

 

Żart? Tu nic tam nic, na śmieciach 2zł na psach 5zł na bykach 28zł i się kwota zrobi, kilkaset złotych więcej niż rok wcześniej, powinni wprowadzić przynajmniej waloryzację pensji o roczną inflację. Cały czas dokładają opłat, a większości kasa stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ceranthir napisał:

, i cyk mieszkanko całe dla niej xd

To lepiej z dziewczyną, którą znasz, tylko po to, żeby ona i ty nie płacić podatku, a nie jakaś, Karyna, czy obca laska którą widzisz pierwszy raz na oczy. Jak razem nie mieszkacie, to aż taka jest patologia z tą ustawą antyprzemocową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zychu said:

To już się niebezpiecznie robi, nie chciałbym, aby państwo zbierało dane biometryczne obywateli. ?

W Chinach AI potrafi rozpoznać ludzi po sposobie w jaki chodzą. Można to przenieść na nasz grunt, jeżeli Julka zostanie rozepchana w anus przez Chada, Oskarka lub Mokebe, to algorytm natychmiast to wychwyci :D 

 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.