Skocz do zawartości

Hydroksyzyna 25 mg na sen


trop

Rekomendowane odpowiedzi

Hydroksyzyna to relatywnie bezpieczny, łagodny lek - dużo mniejszy kaliber niż np. benzodiazepiny, które też czasem są przepisywane na sen. 

Branie benzo to chodzenie po bardzo niepewnym gruncie heh.

 

Jak weźmiesz hydroksyzynę w tej dawce raz na jakiś czas, to nic się nie stanie, ale może poczytaj o przeciwwskazaniach do stosowania tego leku, czy żadnych nie masz.

 

Ale jak to tylko delikatne problemy, może udałoby się bez farmakologii to ogarnąć?

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, trop napisał:

Bracia, mam delikatne kłopoty ze snem. Mam trochę tej Hydroksyzyny 25 mg.

Z tego co pamiętam to hydroksyzyna jest na uspokojenie i myślę ,że tak nada się.

Ja przed snem piję herbatkę ziołową z kwiatu głogu lub melisę polecam działa?.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Ale jak to tylko delikatne problemy, może udałoby się bez farmakologii to ogarnąć?

Właśnie poczytam dokładniej o tym. Na forum też jest podobny wątek. 

Jutro wypróbuje sposób @Iceman84PL-a. Tylko muszę kupić kwiat głogu i meliske. A dziś zapodam jak radzi @smerfpołóweczke tabletki.

Dzięki chłopaki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trop napisał:

Właśnie poczytam dokładniej o tym. Na forum też jest podobny wątek. 

Jutro wypróbuje sposób @Iceman84PL-a. Tylko muszę kupić kwiat głogu i meliske. A dziś zapodam jak radzi @smerfpołóweczke tabletki.

Dzięki chłopaki. ?

Trzymaj się bracie i spokojnego snu?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trop

Spróbuj jeszcze dobrze przewietrzyć pokój tak aby zrobiło się zimno w pomieszczeniu. Jeśli masz sterownik czasowy w domu to ustaw grzanie na 4:00 w nocy. 

 

Ja dzięki wychłodzeniu pomieszczenia mam głębszy sen, a dzięki zwiększeniu komfortu cieplnego nad ranem to i dłuższy. 

 

Nie że się chce mądrzyć ale za problem ze snem stoją różne emocje i stresy za dnia. Sam mam problem ze spaniem od jakiegoś czasu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyregulować jak najlepiej wszystkie 'naturalne' kwestie, leki moim zdaniem tylko maskują niedociągnięcia w prowadzeniu siebie:

- nie jedz 2 godziny przed spaniem, nie pij czarnej herbaty i kawy 8 godzin przez spaniem

- przewietrz pokój, zadbaj by było idealnie ciemno (rolety zaciemniające), cicho (możesz użyć stopery),

- przed spaniem zrób 3-4 minuty rozciągania, pospinane mięśnie pogarszają jakość snu

- nie używaj dużej ilości lamp/świateł 2-3 godziny przed spaniem, a najlepiej to godzinę przed spaniem w ogóle nie siedź przed ekranem (od biedy, zainstaluj program Flux)

- możesz spróbować melisę

- polecam metodę - zasypiając, licz od 1 do 10 i tak w kółko, w międzyczasie nie myśląc o niczym. Pozwól myślom przychodzić, "obserwuj" fakt, że one są, ale ich nie "podejmuj". W pewnym momencie sam nieświadomie przestaniesz liczyć i zaśniesz. Jest to jeden z elementów medytacji

 

PS wszystkie wyżej porady zastosowałem na sobie, ponieważ sam lata temu miałem problem ze snem, powyższe - całkowicie te problemy wyeliminowało

Edytowane przez krzy_siek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trop napisał:

Znajomek bierze właśnie to i mówi że dobrze śpi. Nie uzależnia? 

 

Mój znajomek bierze 4-paka lecha i mówi dokładnie to samo.

 

Jak już raz zaczniesz się czymś wspomagać, to później ciężko zrezygnować, zwłaszcza jak będzie działało.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest mocny lek, może nie jak benzo czy inne zabawki ale nadal potężne lekarstwo. Faktycznie powinno Cię ściąć ale następnego dnia może być zamula. 

Zastanów się czy jest to Ci aby na pewno potrzebne. Jak masz ciężki okres w życiu (śmierć bliskiego, traumatyczne momenty)  to warto ale jeżeli masz problem z zasypianiem to wykorzystaj wszystkie inne możliwości. 

 

Przede wszystkim to co Ci doradzili bracia oraz melatonina. Próbowałeś jej?

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trop napisał:

Bracia, mam delikatne kłopoty ze snem. Mam trochę tej Hydroksyzyny 25 mg. Nada się? Znajomek bierze właśnie to i mówi że dobrze śpi. Nie uzależnia? 

 

Polecam Olejek CBD przed snem. Mnie lula do snu jak dziecko, a rano jak młody Bóg.

BTW - problemy ze snem mogą być spowodowane albo zbyt dużą ilością nerwów albo złą dietą.

Możliwe, że masz też za mało wysiłku w ciągu dnia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bracia jak nie wiem co? Po tej hydroksyzynę spałem jak zabity. Normalnie mnie zwaliło. Dobrze że mam urlop...

 

10 godzin temu, EmpireState napisał:

Przede wszystkim to co Ci doradzili bracia oraz melatonina. Próbowałeś jej?

Próbowałem w dawce 5 mg. Słabo...

 

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

Polecam Olejek CBD przed snem. Mnie lula do snu jak dziecko, a rano jak młody Bóg.

A jaki to olejek? Ile %? Coś słyszałem ale się nie przyglądałem. Jak to się bierze i gdzie kupić z pewnego źródła? Daj linka jeśli to nie kłopot.

 

11 godzin temu, krzy_siek napisał:

PS wszystkie wyżej porady zastosowałem na sobie, ponieważ sam lata temu miałem problem ze snem, powyższe - całkowicie te problemy wyeliminowało

Wszystko zastosuje. Zobaczymy i dzięki wielkie.

 

Jednak zrezygnuje z hydroksyzyny bo urlop się kiedyś kończy a rano się wstaje baaaardzo zaspany ? Ale śpi się jak suseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, trop napisał:

 

 

A jaki to olejek? Ile %? Coś słyszałem ale się nie przyglądałem. Jak to się bierze i gdzie kupić z pewnego źródła? Daj linka jeśli to nie kłopot.

 

https://cbdmed.pl/produkty/olej-konopny-5-hempoil-500mg-cbd/

 

4-5 kropel rano na pusty żołądek i 4-5 kropel przed snem 3-4 h po ostatnim posiłku. Koszt nie jest wielki, starczy na długo, spróbuj. Mnie nie uzależnia - 10 dni przerwy i nic. Ja zaczynałem od najniższego stężenia i dalej go używam. Nie biorę codziennie tylko co 2-3 dni.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.