Skocz do zawartości

Nierówności płacowe kobiet w Polsce i w Europie "Piekła kobiet"


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Okazuje się, że w "piekle kobiet" wśród krajów rozwijających się różnice w płacy są najmniejsze

Przypomniał mi się film mistrzyni UFC Rondy Rousey, która odpowiada feministce na temat różnicy płac?

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piekło? Mówią o piekle ci lewicowi i zlewaczali co deklarują się jako niewierzący, światopogląd ateistyczny i takie tam.

 

Oni w żadną duchowość , Boga, niebo, czyściec ani piekło nie wierzą. jednak ciągle o tym piekle gardłują wniebogłosy.

Jak dla mnie to głoszenie przez kogoś takiego kazania o "krainie ognia i siarki" ani logicznie, ani eschatologicznie się nie spina.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Iceman84PL napisał:

odpowiada feministce na temat różnicy płac

Bardzo dobrze mówi. Tak powinno się dziać, a nie sztuczne twory jak ilość niekompetentnych ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach tylko dlatego że są czarny albo to kobiety. 

Dlaczego nie na wyrównania w najgorszych zawodach? Dlaczego nie ma kobiet wśród mechaników, którzy non stop muszą aktualizować wiedzę, a w pracy napierdalać umysłowo i fizycznie? Dlaczego nie ma kobiet na platformach wiertniczych i tym podobnych? Obsadźmy je czarnoskórymi i kobietami. 

41 minut temu, Endeg napisał:

Mówią o piekle ci lewicowi i zlewaczali

Zabicie dziecka jest ok, zabicie karpia jest złe.

Tolerancja jest spoko, mówienie o przywilejach kobiet wobec mezczyzn to inceletstwo.

Kolorowi są ok, mówienie że kradną, nie pracują i nie umieją korzystać z toalety to rasizm i mowa nienawiści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, robi praktycznie na 4 roboty. On nie narzeka na kasę, może tu jest sposób? Ale najlepiej usiąść w biurze z kawką i przeglądać fejsa pod stołem, na którym napiszemy o złym patriarchacie.

 

Podsumowując: lewackie pierdolenie aż uszy więdną. Zlikwidujmy ubóstwo ustawą!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś powiem. Pracowałem kiedyś na obczyźnie na hali z kobietami, robiłem najgorszą robotę za tą samą stawkę, ponieważ "jestem mężczyzną i jestem wyższy".

 

Jedno z bardziej odpowiedzialnych stanowisk o zróżnicowanych czynnościach, uzupełnianie dokumentów na komputerze aż po napierdalanie paleciakiem i układanie wysokich pudeł, niektóre po ponad 20kg.

Mogli mnie dać na inne stanowisko a tam posadzić jakąś babkę pragnącą równouprawnienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Przypomniał mi się film mistrzyni UFC Rondy Rousey, która odpowiada feministce na temat różnicy płac?

 

 

 

Skoro jesteśmy przy sporcie, to przypomniałeś mi o piłkarkach, które jakiś czas temu żądały, by reprezentacja płaciła im tyle samo co ich męskim odpowiednikom :)

 

https://www.rp.pl/Pilka-nozna/190309403-Amerykanskie-pilkarki-chca-zarabiac-jak-pilkarze-Pozwaly-federacje.html

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Reprezentacja USA kobiet w piłce nożnej jest najbardziej utytułowaną drużyną w kobiecym futbolu i jednocześnie dostaje w dupę od piętnastolatków:

 

https://sport.tvp.pl/29795103/mistrzynie-swiata-przegraly-z-pietnastolatkami

 

Na naszym rodzimym podwórku też mieliśmy taką sytuację. Medyk Konin, najbardziej utytułowana drużyna żenska ostatnich lat, przegrywa z juniorami:

 

https://junior.weszlo.com/2020/01/14/dorosle-pilkarki-przegraly-z-juniorami-06/

 

Jest to też dość ciekawy tekst dotyczący porównań sportu męskiego z żeńskim:

 

Cytat

Ciężko zestawiać jest jakikolwiek sport kobiecy z męskim. Pod względem biologicznym i fizycznym nasze ciała mocno się różnią. – Na czym polega problem? Przegraliśmy z facetami. Nie widzę żadnego problemu. Dam taki przykład, jakim wynikiem skończyłaby się walka wagi ciężkiej w boksie między kobietą a juniorem? Nie da się tego porównać – mówi Roman Jaszczak, trener czterokrotnych mistrzyń Polski, aby podkreślić różnice między sportem kobiecym a męskim. Oczywiście środowisko feministyczne zapewne polemizowałby w tym zakresie, ale pewnych aspektów stricte fizycznych po prostu nie da się oszukać.

 

Domaganie się równych płac w sporcie gdzie ciężko o jakiekolwiek porównania tylko i wyłącznie ze względu na płeć jest nieporozumieniem oraz dyskryminacją mężczyzn. Ale tu mamy pozytywną dyskryminację, więc według lewej strony wszystko jest w porządku.

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Przypomniał mi się film mistrzyni UFC Rondy Rousey, która odpowiada feministce na temat różnicy płac?

 

 

OŁŁŁŁŁ WOOOOOW OOOOOOOOOOOŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ xD aż zabolało XD Wybitna laska i ma jajca by takie coś powiedzieć w Hameryce :3

No tak bo ona powinna tym cipom oddać kase, to nic że ona daje się walić po mordzie, przecież komuchy mówią rozdawaj to rozdawał XD

Ja chodziłem swojego czasu na mecze siatkarskie kobiet i mężczyzn... 

Po 3-4 meczach i nacieszeniu się fajnymi laskami ich gra zaczęła mnie... nudzić, po prostu do dupy była. A jak męską oglądałem to takie emocje że aż w buty idzie i jak facet zaserwuje to głowę jednemu i drugiemu może urwać XDDD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DOHC napisał:

Bardzo dobrze mówi. Tak powinno się dziać, a nie sztuczne twory jak ilość niekompetentnych ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach tylko dlatego że są czarny albo to kobiety. 

Dlaczego nie na wyrównania w najgorszych zawodach? Dlaczego nie ma kobiet wśród mechaników, którzy non stop muszą aktualizować wiedzę, a w pracy napierdalać umysłowo i fizycznie? Dlaczego nie ma kobiet na platformach wiertniczych i tym podobnych? Obsadźmy je czarnoskórymi i kobietami. 

Bo kobiety wyznają tzw. równość elastyczną czyli kiedy im pasuje to tak.

U mnie w korpo kobiety, które prócz odbierania telefonu, wklepywania danych do komputera nie potrafią nic więcej.

Mało tego mężczyźni na równorzędnych stanowiskach dodatkowo pracują z klientem, załatwiają różne sprawy, siedzą 

po godzinach i zgadnij co pensje mają takie same a czasem niższe niż kobiety taki to podły patriarchat w Polsce.

29 minut temu, Ramaja Awantura napisał:

OŁŁŁŁŁ WOOOOOW OOOOOOOOOOOŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ xD aż zabolało XD Wybitna laska i ma jajca by takie coś powiedzieć w Hameryce :3

No tak bo ona powinna tym cipom oddać kase, to nic że ona daje się walić po mordzie, przecież komuchy mówią rozdawaj to rozdawał XD

Ja chodziłem swojego czasu na mecze siatkarskie kobiet i mężczyzn... 

Po 3-4 meczach i nacieszeniu się fajnymi laskami ich gra zaczęła mnie... nudzić, po prostu do dupy była. A jak męską oglądałem to takie emocje że aż w buty idzie i jak facet zaserwuje to głowę jednemu i drugiemu może urwać XDDD

Swego czasu piłkarki chciały zarabiać równorzędne pieniądze co piłkarze?.

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krugerrand napisał:

@cst9191 Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Reprezentacja USA kobiet w piłce nożnej jest najbardziej utytułowaną drużyną w kobiecym futbolu i jednocześnie dostaje w dupę od piętnastolatków:

Słyszałeś o siostrach Williams, które stwierdziły kiedyś, że pokonają każdego mężczyznę spoza TOP200 rankingu ATP?

 

Zgłosił się na chętnego jakiś Niemiec, na korcie słynący z tego, że palił papierosy.

 

Pokonał obie :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karsten_Braasch

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z tych lewicowych prawd wiary, która jest rzekomym dowodem na mityczną dominację patriarchatu w naszym świecie.

Sęk w tym, że to jest prawda wiary bo sposób liczenia tej mitycznej "luki płacowej" jest tak skonstruowany, żeby udowodnić tezę.

Najśmieszniejsze jest to, że w dzisiejszym świecie, gdzie więcej kobiet ma wyższe od mężczyzn wykształcenie kobiety do 30, średnio, zarabiają więcej, nie mniej, od mężczyzn. W Stanach Zjednoczonych jest to prawda wszędzie poza trzema dużymi miastami, a w takim Dallas młode kobiety zarabiają średnio 18% więcej od mężczyzn. Podobne wygląda to w Wielkiej Brytanii, gdzie kobiety do 30 zarabiają, średnia o 1111 funtów więcej od mężczyzn. Jestem w stanie się założyć, że w Polsce w tej grupie wiekowej sytuacja jest analogiczna.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.