Jump to content

Najbliższe rozprawy karne z hejterami, daty i informacje

Recommended Posts

@Marek Kotoński kurde zdegradowałeś mnie, to jednak nie jestem pułkownikiem z dostępem do państwowych rejestrów? Smuteczek 😔

Beka z typów jak mawia klasyk, to jest niewyobrażalne, żeby stadko geniuszy znalazł człowiek bez matury jak to lubią podkreślać.

Za tobą musiały stać jakieś mroczne siły xD 

Spisek SM planowany od dekady, którego ofiarą ma paść pulchny jegomość 🤣

Swoją drogą to nieźle rozegrałeś, nie chwaląc się publicznie wiedzą, a później na spokojnie sprawa za sprawą. 

Oni myślą, że ty taki gadatliwy jesteś i wszystko im referujesz publicznie 😜 

Pamiętam, się cieszyli jak dzieci w piaskownicy, że nikt ich nie znajdzie, że nie ma szans, a sami swoje dane upubliczniali przez lata. 

Z tego co się orientuje byli też tacy, którzy sami podali swoje głowy na tacy np. dzwoniąc do osób ci bliskich, a później szok i zdumienie, że po jakimś czasie oddzwania policjant. 

Byli też tacy co ich własna rodzina podpierdoliła (sorry za słownictwo) bo zwyczajnie dość już ich miała 😆  

Później jeszcze większy szok bo wstawiają swoje życie do Internetu, a znalazł ich troll z YT. 

@Marek Kotoński jeszcze trzy kwestie poruszę: 

1 W każdej sprawie gdzie oni będą chcieli ci przypisać bandyckiego bloga, który w mojej ocenie jest autorstwa kogoś z ich ekipy. Domagaj się, żeby sąd powołał  biegłego informatyka + od razu wysyłaj do sądu to co masz, pomoże ustalić twórcę tego ścieku i jednocześnie zrówna z ziemią kolejne pomówienia. 

2 Na każdej sprawie pokazuj co oni robią według schematu. Dziewczyna robi sobie z tobą zdjęcie, wstawiasz je na FB, wsiadają na dziewczynę, później wsiadają na ludzi związanych z nią zawodowo pomawiając ich o przestępstwa. Zresztą rozrysuję ci takie drzewko dla sądu jak znajdę chwilę.

Poczekajmy tylko aż temat tych ludzi zagości na YT i to jest oczywiste, że nikt tego nie zostawi już nie będzie sprawa tylko z Kotońskim inni ludzie też im sprawy założą. 

3 Pamiętaj, że jak ktoś jest oskarżony może kłamać, ale jak ktoś jest świadkiem nie może.

Zacznij ich powoływać wzajemnie na świadków w sprawach kolegów (a może będą na tyle na naiwni, że będą siebie wzajemnie powoływać :D )  i naszykuj sobie prosty zestaw pytań, takich na które masz twarde dowody np. policja czy prokuratura zgromadziła w toku postępowania.   

Zadajesz pytanie świadkowi takie, że ma tylko trzy opcje:

- powiedzieć prawdę i wtopić innego z ekipy

- skłamać i wtopić siebie za składanie fałszywych zeznań (6 miesięcy do 8 lat)

- odmówić odpowiedzi bez podstaw czyli zatajenie (j/w) 

Jedyny warunek to ten, że zadajesz pytanie o coś, na co masz dowody, a świadkowie nie wiedzą, że je masz.  

Wyjaśnię ci jak to się dokładnie robi ;) 

• Like 2
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niepublikowane dotąd zdjęcie hejkerów: Od prawej: Sekuła, Włosimierz i Krótki.    

Dzień dobry, powoli dochodzę do siebie po Wrocławiu.   Wyjazd ten był dla mnie jednym z najtrudniejszych zdarzeń w ostatnich latach, może dziś nagram o tym audycję. Psychicznie i cieleśnie s

Wiem, że wysyłam to sam sobie ale kisnę ?  

18 godzin temu, Mosze Red napisał:

@Marek Kotoński kurde zdegradowałeś mnie, to jednak nie jestem pułkownikiem z dostępem do państwowych rejestrów? Smuteczek 😔

No ale jak to? Przecież Ty, @Patton, @Quo Vadis? i reszta ludzi z forum to moje multikonta? Coś się zmieniło? Przecież mieli na to NIEZBITE DOWODY!

Cytat

Beka z typów jak mawia klasyk, to jest niewyobrażalne, żeby stadko geniuszy znalazł człowiek bez matury jak to lubią podkreślać.

Za trzy miesiące się to zmieni, prawdopodobnie zdobędę maturę, a za pięć lat studia. Wtedy wyrównam się poziomem umysłowym z "krytykami", co to wtedy będzie? :) 

------------------------------------------------------------------------------

UWAGA!

Z powodów zdrowotnych nie będę 9 lutego w Częstochowie w Sądzie.

PRZEPRASZAM!

5 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Przecież Ty

Teraz już twierdzą że @Mosze Red Nie jest pułkownikiem, tylko literacką fikcją, która ty stworzyłeś 😆

10 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Coś się zmieniło? 

Swoją ostatnią teorią udowodnili, że nie jestem już Mosze Redem w wersji lite, tylko tobą 😆

2 godziny temu, Patton napisał:

Teraz już twierdzą że @Mosze Red Nie jest pułkownikiem, tylko literacką fikcją, która ty stworzyłeś 😆

A to jest stare, od lat mówią że stworzyłem postać Reda, by trudne decyzje realizować jego rękami. 

Ogłosili że to pewne na 100%, gdy Red nie chciał im wysłać dowodu osobistego, paszportu, nagrać z nimi na skype materiału video, wysłać im stanu konta itd. ;))))

2 godziny temu, Patton napisał:

Swoją ostatnią teorią udowodnili, że nie jestem już Mosze Redem w wersji lite, tylko tobą 😆

No to Redem czy Tobą? 😆 Ano tak, jestem przecież wszystkim co istnieje. Mistyczna teoria nawet.

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

A to jest stare, od lat mówią że stworzyłem postać Reda

Jestem zrodzony, a nie stworzony - bez podtekstów :D 

5 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

UWAGA!

Z powodów zdrowotnych nie będę 9 lutego w Częstochowie w Sądzie.

PRZEPRASZAM!

Wyślij zwolnienie lekarskie do sądu + zadzwoń lub wyślij maila.

Jako, że mamy covid zwolnienie nie musi być od lekarza sądowego. 

Dostaniesz wezwanie na inny termin, albo co bardziej prawdopodobne wyślą ci pocztą pytania od stron i sędziego + oświadczenie do podpisania i wyślesz to pocztą. 

Wybacz, ale łatwiej mi jako mężczyźnie stworzyć, niż zrodzić, nie mam czym nawet :))))

Tak, zwolnienie może być od lekarza, nie musi być od lekarza sądowego. W dobie covidu, oblężeń szpitali, nikt chory by takiego zwolnienia nie uzyskał.

Ciekawe ile ludzi się zakaziło stojąc w takich kolejkach, parę miesięcy temu swoje odstałem kilka dni po wyniki krwi, makabra co się działo :(

@Marek Kotoński musze przyznać, że Janusz dziennikarstwa mi zaimponował :D 

Podobno forum BS jest tym samym serwerze gdzie jest bandycka strona, która ponoć też jest twoja. I przedstawia na to niezbite dowody, można powiedzieć, że Janusz jest prima sort 😂

Niezbitym dowodem jest cloudflare DDoS protection  😁

2777c272eeddb566gen.jpg

Januszu dziennikarstwa cloudflare jest to usługa z której korzysta 27 milionów serwerów na świecie, szacunkowo około 81% wszystkich serwisów internetowych jest zabezpieczonych przez Cloudflare.  Nawet twój wordpress jest zabezpieczony cloudflare, a że ci się okienko nie wyświetla to oznacza tylko tyle, że nikt ataku DDoS na niego nie robi.  

Każdy hosting zapewnia taką usługę, albo jakąś alternatywkę dla niej np. AWS od Amazona. 

b532fc7d7f14039egen.png

Mógłbym ci nawet wytłumaczyć jak to działa, ale szkoda mojego czasu bo i tak byś nie zrozumiał.

Jak wspomniałem jesteś prima sort xD 

Kolejnym twoim dowodem jest to, że MK ma domeny na zagranicznym serwerze, tylko jest mały kłopot bo wiesz MK dostarczył do sądu zaświadczenie z tego hostingu co podobno za granicą jest  :D 

Rzućmy okiem na zagraniczny hosting z siedzibą w POZNANIU:

Przy okazji listę wszystkich domen podaną przez operatora  jakie MK posiadał i posiada. 

72022f3619555eee.jpg

Czas przejść do pozostałych argumentów Janusza dziennikarstwa: 

1 Człowiek ze zdjęcia jest podpułkownikiem bo MK mówił w audycji, że ma wpływowych znajomych i ta audycja byłą w podobnym czasie jak człowieka awansowali.    

2 Jak ja pisałem o córce, to z tego okresu mają zdjęcie koleżanki MK z podpułkownikiem, a to oznacza. że ona jest matką córki podpułkownika i jego kochanką, to natomiast oznacza, że skoro ja mam córkę to jestem podpułkownikiem.

3  Na zdjęciu widać kawałek głowy gościa, do którego koleżanka MK się przytula i widać czubek głowy na powiększeniu, a Janusz mówi, że to czubek głowy podpułkownika, więc to jest on. Janusz pokazywałem ci na podstawie jakiego obszaru twarzy sie ludzi identyfikuje, ale niewygodne fakty należy ignorować.   

4 Pisałem kiedyś o orle z kanistrowa, a SM ma na czapce orzełka, więc jestem podpułkownikiem. 

5 Pisałem na forum, że głaskałem cocker spaniela jak miałem 3,5 roku, a podpułkownik ma podobno takiego psa.

6 Janusz ma też nagranie z kamery z sądu i tam jest podpułkownik, ale on nagrania nie może pokazać.  

7 Zapomniałem, podpułkownik dał MK dane hejterów z rejestrów państwowych, ale to już zaoraliśmy wczoraj, sposób zdobycia ich danych jest w aktach poszczególnych spraw. Janusze konspiracji xD

Sędzia będzie kisnął jak Janusz dziennikarstwa to będzie opowiadał. 

Super śledztwo Janusz, jesteś prima sort :D 

• Haha 2
12 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

co to wtedy będzie? :) 

Masz być doktolem.

9 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

że stworzyłem postać Reda,

Będzie sędzia Red, trzeba naszemu użytkownikowi (nam czyli mi ) odpowiednie jeszcze wdzianko stworzyć.

7 godzin temu, Mosze Red napisał:

Jestem zrodzony, a nie stworzony - bez podtekstów

Urodzony bohater :)

9 godzin temu, Mosze Red napisał:

Niezbitym dowodem jest cloudflare DDoS protection  😁

2777c272eeddb566gen.jpg

Januszu dziennikarstwa cloudflare jest to usługa z której korzysta 27 milionów serwerów na świecie, szacunkowo około 81% wszystkich serwisów internetowych jest zabezpieczonych przez Cloudflare.  Nawet twój wordpress jest zabezpieczony cloudflare, a że ci się okienko nie wyświetla to oznacza tylko tyle, że nikt ataku DDoS na niego nie robi.  

Ale ten grubas jest tępy kurde. XD

Sam się ora co chwilę zamiast wziąć się za robote w klinice smrodu (gdzie nawet strony nie potrafi zrobić) czy chociaż kursy Uberem w starym zdezelowanym fiacie którym jeździ odkąd musiał sprzedać poprzedni samochód przez problemy finansowe.

Gruby jest obsrany bo zbliżają się wyroki więc zaczyna pocieszać kanistrowo publikując fałszywe dane istniejących osób.

WIELKI (xd) detektyw... dobra... czego się spodziewać po kolesiu którego rodzina wywaliła z własnej firmy bo był za głupi do najprostszej roboty i tera sprząta osrane kible a po godzinach wozi ludzi Uberem żeby starczyło na kamizelke rybacką i trampki za 10zł z bazaru.

CZŁOWIEK SUKCESU

Edited by Analconda
W dniu 8.02.2021 o 10:41, Patton napisał:

Januszku, gratuluję wyobraźni

Dziwisz się? :) Jakiś czas temu któryś z ichnich forumowych mędrków deliberował sobie, że podobno byłem na rozprawie we Wrocławiu no i dlaczego ja, jako starszy stażem forumowicz nie robię dramy, nie walę w stół i nie sieję fermentu, że coś jest nie tak?!

Nie, nie robię dramy z czyjejś paranoi, Panowie z K. Nie bawię się z Wami w zabawę kto pierwszy złapie fartuch, ten doktor. Ogólnie rzadko tam zaglądam, bo (cytując klasyka), za każdym razem mam wrażenie jakbym łeb wsadził w rozgrzebaną mogiłę. To kwestia smaku.

Dzień dobry, powoli dochodzę do siebie po Wrocławiu.

Wyjazd ten był dla mnie jednym z najtrudniejszych zdarzeń w ostatnich latach, może dziś nagram o tym audycję. Psychicznie i cieleśnie sięgnąłem chyba granic swoich możliwości.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tam ze mną byli - było mi bardzo miło się z wami spotkać i spędzić czas. Zajebiście się tak chodzi i gada, popijając kawkę, coś jedząc, zwiedzając. Musimy to powtórzyć, mam nadzieję że przy o wiele lepszej pogodzie.

Ponieważ ciągle dostaję pytania jak było, co się stało na rozprawie itd., postanowiłem w skrócie napisać o wszystkim. Oczywiście mogę napisać tylko to, na co zezwala mi prawo, więc to co będzie poniżej, jest skutkiem tego że nie mogę wszystkiego napisać co bym chciał. Wiadomo też, że wszystko co ujawnię, moi "krytycy" wykorzystają przeciwko mnie. Gdybyście mieli jakieś prawne pytania, to proponuję żeby @Mosze Red napisał co i jak, bo się w tych wszystkich paragrafach czuje jak ryba w wodzie.

To lecimy:

1. Sprawa się odbyła, były to ostatnie czynności w tej sprawie.

2. Oskarżony (czyli Pan Mateusz) się nie stawił, miał stawiennictwo nieobowiązkowe. Mógł się stawić i zadawać mi pytania, ale nie skorzystał z tej możliwości. 

3. Oskarżony przysłał dużo papierów (prawie jak książka...) jako materiały dowodowe, jego koledzy też wysłali, sąd te wnioski dowodowe w całości oddalił.

4. Oskarżony (Pan Mateusz) złożył kilka innych wniosków na piśmie, również zostały oddalone przez sąd. Dlaczego takie wnioski się oddala, to niech może skrobnie @Mosze Red?

5. Jedyne co sąd przyjął, to listę pytań od oskarżonego, ale stwierdził że zada tylko część, których zadanie uważa za uzasadnione. 

6. Odpowiedziałem na około 10 - 12 pytań, z tego co pamiętam. 

7. Później sąd polecił, żebym powiedział wszystko co chcę jeszcze dodać, więc powiedziałem wszystko co wiem i czuję. 

8. Sąd powiedział, że chce zamknąć przewód sądowy, więc zadał pytanie czy podtrzymuję wszystko co zawarłem w akcie oskarżenia i pismach procesowych. Potwierdziłem.

9. Sąd zapytał, czy podtrzymuję swoją propozycję kary dla oskarżonego, potwierdziłem.

10. Przewód sądowy został zamknięty, wyrok będzie ogłoszony za tydzień we wtorek, a ja go poznam w środę, bo na następny dzień będzie wprowadzony do systemu i będę mógł go sprawdzić na stronie sądu, logując się profilem zaufanym. 

Czyli czekamy tydzień na wynik procesu.

• Like 1
  • Thanks 6

@Marek Kotoński czyli nie było jak Janusz na kanistrowie obwieszczał, że to nie będzie ostatnie posiedzenie i że przedłużą sprawę bo on i drugi pan z Częstochowy pisma wysłali? xD (nie odpisuj pytanie retoryczne). Prócz tego:

Jak pisał Janusz na kanistrowie 'zobaczymy jak Kotoński będzie się tłumaczył przed temidą, po tych setkach stron co wysłaliśmy do sądu' 🤣

Ad 2.  Błąd w mojej ocenie, gdyby był pewnie zadałby więcej pytań, a ty chętnie byś odpowiadał i nie prosił sądu o ich oddalenie, nawet gdyby nie miały związku ze sprawą lub były niezasadne w kontekście ustalenia winy bądź niewinności oskarżonego.

Tak sąd sobie wybrał z listy pytań oskarżonego co uznał za konieczne + dodał swoje. 

Ad 3 & Ad 4. Nadzwyczaj proste jeśli chodzi o materiały złożone przez osoby nie będące stronami w sprawie:

Art. 167. KPK - inicjatywa dowodowa 

Dowody przeprowadza się na wniosek stron albo z urzędu.

Koledzy i znajomi oskarżonego nie są stronami dlatego ich wnioski dowodowe są oddalane. 

Co do wniosków, które złożył oskarżony (bazuje na tym co piszą jego koledzy na kanistrowie):

Art.  170. 

§  1. Oddala się wniosek dowodowy, jeżeli:

1) przeprowadzenie dowodu jest niedopuszczalne;

2) okoliczność, która ma być udowodniona, nie ma znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy albo jest już udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy;

Dla pomówień i zniewag ze strony oskarżonego okoliczność taka, że np. oskarżyciel ma konflikt z jakimiś jego znajomymi bliższymi lub dalszymi nie ma znaczenia. Mówimy o osobach dorosłych i rozeznanych, nawet gdyby oskarżyciel takie czyny popełnił (a czego jestem przekonany nie zrobił), to oskarżony nie jest od wymierzania sprawiedliwości w Internetach. Zabawy w obrońców panów z Częstochowy i innych znajomków. 

Ludzie dorośli, rozeznani sami mają się swoimi sprawami zająć na drodze sądowej.

3) dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności;

To już omawiałem w poście co może być dowodem, a co nie. Więc w skrócie dziesiątki czy setki screenshotów o jakiejś stronie, którą bez końca przypisują tobie Marku  (a jak się domyślam to oskarżony złożył, bo cały czas na ten temat piszą) nie jest dowodem na żadną okoliczność.

Takim dowodem mogą być wyniki śledztwa/ dochodzenia gdzie byłbyś wskazany jako autor (słaby dowód jeśli nie poparty skazaniem).

Opinia biegłego z dziedziny informatyki śledczej sporządzona na podstawie wyników śledztwa/ dochodzenia.

Dowód ze świadka, czyli w tym wypadku kogoś kto stałby ci za plecami podczas zakładania tej strony.

Dowód dostarczony przez hosting tj. że jesteś właścicielem strony + że opłaty za domenę dokonana z twojego konta/ twoją kartą.

Wszystko inne nie jest dowodem, nie jest nawet poszlakami, jest słabo podpartym domysłem lub pomówieniem w zależności gdzie i w jakich okolicznościach padło.   

4) dowodu nie da się przeprowadzić;

J/w brak wyników śledztwa/ dochodzenia, opinii biegłego, danych z hostingu czyli DOWODU NIE DA SIĘ PRZEPROWADZIĆ. 

Nie ważne ile tych stron było, one zwyczajnie nie mogły być dowodem. 

To samo jeśli ci zarzucali znajomość z jakimś trollem z YT, co cały czas podnoszą i rolę kierowniczą w tym co on robi, co samo w sobie jest kolejnym pomówieniem.

Też trzeba mieć wyniki dochodzenia/ śledztwa/ wyrok, które potwierdzają, że po pierwsze taka osoba złamała prawo, a po drugie że coś jej zlecałeś.  

Na podstawie scrennów z jakichś serwisów nie da się przeprowadzić takiego dowodu więc oddalone. 

5) wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza do przedłużenia postępowania;

Przypuszcza, że oskarżony w piśmie uzasadniał, że należy wstrzymać postępowanie do czasu, aż się zakończy sprawa jakiegoś jego kolegi. 

Czyli sama treść wniosku wyczerpywała art. 170 § 1 p. 5 ;)  

Tak zwane samo zaoranie na piśmie. 

6) wniosek dowodowy został złożony po zakreślonym przez organ procesowy terminie, o którym strona składająca wniosek została zawiadomiona.

Dałem inny kolorek, bo najprawdopodobniej to nie występowało. Sąd stosuje to najczęściej gdy strony mają zastępstwo procesowe (adwokat/radca) wtedy zakreśla taki termin, żeby nie przedłużać postępowania. Więcej się wymaga od zawodowców niż od osób, które same siebie reprezentują.

Ad 5,6,7,8,9 - wygląda na wzorcową wręcz rozprawę. 

Ad 10 - nie jestem na miejscu sądu, nie ja orzekam. Czekamy na wyrok do przyszłego tygodnia. 

Jeszcze na koniec wspomnę, że wynika z tego wszystkiego, że:

- sąd będzie orzekał na podstawie prawidłowo złożonych i przyjętych wniosków dowodowych oskarżyciela (czyli wnioski, nagrania, zaświadczenia potwierdzone notarialnie itp.) 

- na podstawie zeznań twoich w charakterze świadka 

- na podstawie pism procesowych, które prawidłowo złożyłeś

- na podstawie ustnych wyjaśnień złożonych przez oskarżonego, gdzie jak się domyślam do wszystkiego się przyznał  bo nie miał wielkiego wyboru i tak można było to łatwo zweryfikować (autorstwo nagrań, autorstwo wpisów, autorstwo/ posiadanie bloga kanistrowo). 

- zbadanego tła sprawy, czyli ile osób bierze udział w tym procederze, ile stron i kanałów prowadzą, oględzin tych stron, jak to wpływa na twoje życie osobiste i finansowe, do czego te  osoby zmierzają, ile czasu to trwa, jakie szkody poniosłeś itp.

- sąd weźmie pod uwagę jaki był cel  i skutki , że oskarżony prowadził taki blog i zamieszczał takie nagrania oraz wpisy w innych miejscach (czyli motywy i zasięg/ wielkość) szkody - utrata zarobków, reputacji niezbędnej do prowadzenia działalności, strata kolegów/ przyjaciół, nieodwracalna utrata reputacji w najbliższym otoczeniu

- wpływ działań oskarżonego na osoby ci najbliższe itp. 

- sąd zapewne zbadał, czy takie działania jak wobec ciebie oskarżony i jego środowisko przeprowadzało również wobec innych osób (nietrudno wystarczą oględziny kanistrowa i widać, że tak się dzieje) 

Tyle w temacie, sąd jest starannie wyedukowany, przeszkolony, doświadczony i wyda wyrok w sprawie, więc czekamy. 

Ja się nie pokuszę o spekulacje jaki będzie wyrok, bo po pierwsze to rola sądu, a po drugie jestem emocjonalnie do sprawy nastawiony. 

Mam nadzieję, że wszystko zakończy się dla ciebie pomyślnie Marku. 

• Like 2
  • Thanks 2
9 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Wyjazd ten był dla mnie jednym z najtrudniejszych zdarzeń w ostatnich latach,

Ile spałeś po przyjeździe do domu ?

• Similar Content

• By Marek Kotoński
      Dobry wieczór, zgodnie z obietnicą, zamieszczam informację o wyroku sądowym. 

Odnośnie zakończonej we wtorek sprawy z Wrocławia, wyrok dostałem dziś w systemie elektronicznym.

Sprawa dotyczyła wpisów pana X, zamieszczanych przez niego na blogu Kanistra w okresie od czerwca 2018 do grudnia 2019 oraz dwóch nagrań, zamieszczonych przez niego na serwisie YouTube w roku 2019.

Sąd uznaje, iż oskarżony w okresie od 26 czerwca 2018 r. do grudnia 2019 r. w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, znieważał za pośrednictwem środków masowego komunikowania Marka Kotońskiego, poprzez zamieszczanie wpisów na stronach internetowych oraz w nagraniu opublikowanym w grudniu 2019 r. na portalu YouTube zatytułowanym „Odlotowy pozdrawia świątecznie”, używając słów powszechnie uznanych za obelżywe.

Później sąd podaje długą listę wypowiedzi pana X, które pominę. 

Względem jednego czynu tj. zniewagi z nagrania zamieszczonego na YouTube w grudniu 2019, sąd zastosował warunkowe umorzenie postępowania karnego na okres dwóch lat i zgodnie z artykułem 67 § 2 kk, postanowił oddać sprawcę pod nadzór kuratora.

Sąd orzekł niewielką nawiązkę na moją rzecz (wysokość nawiązki jest zależna od wysokości zarobków oskarżonego). Zasądził też od oskarżonego zwrot kosztów procesu na moją rzecz.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest warunkowe umorzenie postępowania, oznacza to, iż osoba uznana za winną ma przestrzegać porządku prawnego i nie popełniać przestępstw przez okres dwóch lat. Aby zagwarantować właściwe postępowanie pana X, sąd wyznaczy kuratora, którego obowiązkiem będzie nadzorowanie pana X. 

Kurator przeprowadzi wizję lokalną, wywiad środowiskowy z rodziną i sąsiadami pana X (może to robić wielokrotnie w okresie próby), będzie mógł składać niezapowiedziane wizyty, wyznaczy również regularne wizyty u siebie w biurze panu X. Z tych wszystkich czynności kurator składa okresowe raporty sądowi, oceniając i opiniując zachowanie podopiecznego.   

Wyrok nie jest prawomocny, pan X może się odwoływać.

Tłumacząc prostym językiem:

- został uznany winnym (wpisy na blogu Kanistra i wypowiedzi z filmów YT)

- nawiązka do zapłaty

- zwrot kosztów postępowania 

- kurator na dwa lata

To tyle, jeśli chodzi o kwestie wpisów na blogu Kanistra i dwóch filmów zamieszczonych na kanale kolegi w serwisie YouTube. Kolejna sprawa będzie dotyczyła artykułów i komentarzy pana X na jego własnym blogu Kanistrowo, który prowadził od stycznia 2020 do stycznia 2021. 

Oczywiście oprócz różnych działań, po uprawomocnieniu wyroku będę walczył o wysokie odszkodowanie w sprawie cywilnej, chociaż szczerze mówiąc, żadne pieniądze nie przywrócą mi zniszczonej opinii.
    • By predator08
      Witajcie, w ostatnich dnia trochę skomplikowałem swoją sytuację życiową... Nie musicie mi mówić, że byłem debilem, bo doskonale o tym wiem, ale mądry człowiek po szkodzie... Wszelkie wyrzuty także możecie sobie darować, nie dobijajcie leżącego, leczę się na depresję...
      Pewnego dnia wypiłem trochę za dużo alkoholu, a tu nagle znajomy mi pokazuje screeny wiadomości jak moja ex obrabia mi tyłek w paskudny sposób... Ja będąc pod wpływem alkoholu napisałem do niej w mało kulturalnych słowach, żeby się odczepiła ode mnie i zajęła swoim szczęściem, że jest wredną wyrachowaną ku... itp. Żadne groźny nie padały, nawet pod wpływem alkoholu byłem chociaż na tyle bystry, żeby ich nie pisać.
      Tydzień po tych wiadomościach była u mnie policja, z zawiadomieniem owej pani o nękaniu, oraz złośliwymi i dokuczliwie mi wiadomościami...
      Powiedzcie mi, czy bardzo sobie spieprzyłem papiery... 
      Wiem, że alkohol nie jest okolicznością łagodzącą, próbowałem też załatwić sprawę polubownie, pisałem przeprosiny, ale to nic nie dało...
      Bardzo proszę o Waszą pomoc, jak tak dalej będzie to naprawdę boje się że tego nie wytrzymam...
    • By Kali(NIE)baka
      W dniu 30 kwietnia 2020 roku kadencje Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego kończy prof. Małgorzata Gersdorf.
      Jak wiadomo, Pani Prezes nie zwołała Zgromadzenia Ogólnego z powodu sytuacji związanej z epidemią COVID 19, czego skutkiem jest powołanie zastępcy przez Prezydenta.
      Prezydent RP powierzył wykonywanie obowiązków I prezesa sędziemu Kamilowi Zaradkiewiczowi.

Przyznam, że dotychczasowa I prezes SN, swoją postawą, wywoływała we mnie poczucie bezpieczeństwa.
      Znam obowiązki I prezesa SN, ale to za mało, nie posiadam potrzebnej wiedzy z zakresu prawa.
      Chciałbym, aby w tym wątku zawarto możliwie najwięcej informacji dotyczących konsekwencji wyboru “politycznego” kandydata na I prezesa SN.

Jestem ciekawy, jak zapatrujecie się na brak powołania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.
    • By Marek Kotoński
      Wklejam w nowym wątku, bo w tym o rozprawie za chwilę się zagubi w gąszczu komci. A tak zostanie na pamiątkę. Jak doślą mi chłopaki inne zdjęcia ze mną, to też wstawię.

Chłopaków było więcej, niż jest na zdjęciu. Jedyna osoba z widoczną twarzą oprócz mnie, to Zbyszek któremu dziękuję - miał dwa wielkie pudła z kamerą i mikrofonem.

Ogólnie nie polecam, by osoby które były na zlocie, pisały kim są na zdjęciu - lepiej nie ryzykować.

Tu krótkie video z hotelu, gdzie mnie skierowali po tym, gdy samolot z Wawy do Rzeszowa odleciał beze mnie. Byłem mega zmęczony, półprzytomny, miałem też rozwalone od butów palce u stóp do krwi:

• By Kelner Panic
      Sprawa ma związek z pracami nad ustawą o przeciwdziałaniu alienacji rodzicielskiej. Madkom się ona oczywiście nie podoba. Mają prawo do swojego zdania, ale do tolerowania hejtu już nie. Dla tych, którzy nie kojarzą: pani Sabina Gatti jako jedna z pierwszych nagłośniła naganne poczynania Sylwii Spurek na stanowisku zastępcy RPO ds Równego Traktowania, prowadzi profile i strony poświęcone problemowi przemocy kobiet wobec mężczyzn i dzieci.
      Mamy MówiąDość po trzech dobach i kilku upomnieniach usunęły pierwszy komentarz z góry na tym screenie, ale nie zblokowały tej osoby i inne jej wypowiedzi nadal wiszą. W tym wątku, odpowiedzi dla Adam Kowalskiego. Może by Marek zrobił audycję, albo chociaż coś wspomniał?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.