Skocz do zawartości

Kamil Stoch znów wygrał Turniej Czterech Skoczni


trop

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tylko kolejne zwycięstwo Stocha w turnieju. Tym samym stał się trzecim skoczkiem w historii, ktory wygrał tę imprezę trzy razy. Więcej triumfów mają tylko Ahonnen i Weissflog. 

 

Było to także jego 38 zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tylko jedno więcej ma Adam Małysz, a przed nim są tylko Nykannen i Schlierenzauer.

 

Trzecie miejsce w turnieju zajął Dawid Kubacki i tym samym zrównał się z Adamem Małyszem, który też raz wygrał i raz był trzeci.

 

W czolowej szóstce turnieju było aż czterech Polaków. Wygrał Stoch, trzeci był Kubacki, piąty Żyła, a szósty Stękała. Gdyby ktoś mi przed sezonem powiedział, że ten ostatni będzie tak dobrze skakał w tym turnieju to chyba kazałbym takiemu komuś stuknąć się w głowę;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch jest mocny, pomimo ponad 30 lat na karku. Jedno zwycięstwo i zrówna się z Małyszem. Patrząc ogólnie, myślę że więcej osiągnął nawet od Adama, gdyż w erze Małysza nie było tak wyrównanej stawki jak dzisiaj. Stoch ma także najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ po 30 roku życia. Nie sądziłem, że wygra Turniej 4 Skoczni w tym roku. Stawiałem na Graneruda bądź Eisenbichlera, ewentualnie Geiger bądź Kraft. W ogóle cała Polska kadra to potęga światowa, a każdy uważał, że po Małyszu długo, długo nic nie będzie. Tylko fakt Stoch, Kubacki i Żyła są już relatywnie jak na skoczków starzy i już może być im coraz ciężej utrzymać się w czołówce, choć i tak już wiele osiągnęła ta trójka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, MarkoBe said:

erze Małysza nie było tak wyrównanej stawki jak dzisia

 

Nie wiem. Byli legendarni skoczkowie za czasów Małysza. Małysz musiał się z nimi zmierzyć startując od zera. Musiał przetrzeć szlak. Stoch szedł drogą już przetartą. Niemcy długo nie mogli uwierzyć, że Małysz to nie przypadek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że mamy złoto. Nic tylko się cieszyć.

 

Nie wiem czy wiecie ale skoki narciarskie na świecie to bardzo mało popularna dyscyplina. Tylko w Polsce skoki urastają do rangi piłki nożnej na świecie. 

Jak to mówią: znaleźć swoją niszę i być pionierem. Oto sukces.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.01.2021 o 21:17, slavex napisał:

Super Stoch, podobał mi się Stękała. Może się chłopak rozkręci i będzie się dobijał do czołówki :) Najbliższe zawody już w weekend ?

Dobrze prognozuje, a tak jak Jan Ziobro kiedyś, który wygrał zawody w Engelbergu oraz był 3. Ale później niestety było coraz gorzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.